Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Γυναικεία αντιζηλία

Συζήτηση στο φόρουμ 'Σεξ και Σχέσεις' που ξεκίνησε από το μέλος Katemou, στις 12 Μαϊου 2019.

  1. Stalker

    Stalker Not a very nice guy Contributor

    @MasterJp ,
    Έτι περισσότερον και στις δύο περιπτώσεις.
     
  2. Arioch

    Arioch Μαϊμουτζαχεντίν Premium Member Contributor

    Για μένα τα πράγματα σε αυτόν τον τομέα είναι ξεκάθαρα: cost vs benefit.
     
  3. tithon

    tithon Contributor

    ταιριαστό μου μοιάζει το παράδειγμά σας.
    --

    φετιχ είναι απόσπαση, απομόνωση συμβολισμού απ' το συμβολιζόμενο.
    ο σαδισμός που εκδηλώνεται αποσπασμένα, είναι φετιχισμός, με αυτήν την έννοια.

    είτε ως καλλιέργεια ενός κεντρομόλου κινήτρου. με περίπλοκο και άχαρο στοίχημα, όπως νομίζω πως, εύστοχα, υπονοήσατε.

    και το στραποναρισμα είναι απολαυστικό για κάποιους αλλά μας βγάζει απ' το θέμα της συζήτησης. οτι ειναι κολακευτικά αμφότερα πιθανόν να μην αμφισβητείται ευρέως. τα κέρδη της κολακείας είναι αμφίβολα.
     
  4. Arioch

    Arioch Μαϊμουτζαχεντίν Premium Member Contributor

    Με κάλυψε πλήρως ο @espimain στο #411 οπότε δεν βρίσκω πως χρειάζεται να πω κάτι περισσότερο.
     
    Last edited: 21 Μαϊου 2019
  5. tithon

    tithon Contributor

    το καταλαβαίνω άριστα οτι η ικανοποίηση μπορεί να προκαλείται από την πρόκληση δυσφορίας μόνη της, οτι το ζητούμενο μπορεί να είναι η δυσφορία αυτή καθ αυτή. αλλά νομίζω αυτό συζητάμε, την διάκριση ανάμεσα στον αποσπασμένο «σαδισμό» και τον «λειτουργικό» «σαδισμό». στο παράδειγμα με το δεκανίκι, η απόλαυση που αντλεί αυτός που το κλωτσάει, αμφισβητείται αν είναι εκδήλωση σαδισμού ή εκδήλωση αυτοκολακείας.
    δεν συζητάμε αν ειναι καλό ή κακό τα μεγάλα αυτιά. συζητάμε αν είναι χαρακτηριστικό του αλόγου ή της ζέβρας.
     
  6. Seras Victoria

    Seras Victoria My "give a fucks" are on vacation Contributor

    Δεν έχω διαβάσει ολη τη ροή αυτού του νήματος αλλά μου κέντρισε το ενδιαφέρον αυτή η πρόταση. Μήπως θα μπορούσατε @MasterJp να εξηγήσετε τι εννοείτε;
     
  7. Libertine SD

    Libertine SD Contributor

    Αδυνατω να αντιληφθω πως η, εσκεμμένη εστω, προκλιση "ζηλειας" θα μπορούσε να εξυπηρετησει στο παραμικρο το πλανο του φιλοσοφικου Σαδιστη, επι κυριαρχουμενου...
    Οτι περιγραφεις συναδει με εκφανση αλγολαγνειας μεσω προκλισης "ψυχικου πονου" , αλλα η αλγολαγνεια δεν ειναι Σαδισμος (τουλαχιστον οταν δεν χρησιμοποιεις νηπιακου επιπεδου ορισμους).
    Επιπλεον, το εγχειρημα σκοντάφτει και πρακτικα: για να προκλιθει "ζηλεια" θα πρεπει το ανδραποδο να διατηρει "εγω" και μαλιστα διεκδικητικο εναντι του Κ. Αν οντως επιτευχθει "ζηλεια" τοτε ο Κ μαλλον θα πρεπει να προβληματιστει δια την κατισχυση του, παρα να χαιρει δια το αλγολαγνικον του πραγματος...
     
    Last edited: 23 Μαϊου 2019
  8. MasterJp

    MasterJp Advisor Staff Member In Loving Memory

    @Seras Victoria : Αναφέρομαι στην, όχι σπάνια, περίπτωση, που το υ θέλει, με τη λογική του, ν' ακολουθήσει τα θέλω του Κ αλλά αντιμετωπίζει εσωτερικές αντιστάσεις του θυμικού του που το εμποδίζουν.
     
  9. Alpha Wolf

    Alpha Wolf Ενας, αλλα Λυκος.

    Τσακωνονται ποια θα αλλαξει το λαστιχο στο τζιπ μου.  

     

    Πολυ βαρβαρο θεαμα αυτη η γυναικεια Αντιζηλεια.  
     
    Last edited: 23 Μαϊου 2019
  10. Apocryphos

    Apocryphos Γένεσις 4:9-15

    Γυναικεία αντιζηλία =

     
     
  11. margarita_nikolayevna

    margarita_nikolayevna owned Contributor

    Έκλαψα     
     
  12. Katemou

    Katemou Εκτός λειτουργίας

     
    Ναι ναι ναι έτσι...