Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Γυναικεία αντιζηλία

Συζήτηση στο φόρουμ 'Σεξ και Σχέσεις' που ξεκίνησε από το μέλος Katemou, στις 12 Μαϊου 2019.

  1. I say bullshit.
    Μια γυναίκα μπορεί να νιώθει φθόνο μόνο αν δεν νιώθει σίγουρη για τον εαυτό της. Ειδάλλως αναγνωρίζει και τα ελαττώματα της και τα προτερήματα της και δεν έχει λόγο αντιζηλίας.

     
     
  2. AlexanderV

    AlexanderV Contributor

  3. cadpmpc

    cadpmpc Contributor

  4. cadpmpc

    cadpmpc Contributor

    ...and the original...

     
     
  5. sigh

    sigh .

    μια υπεκφυγή η αντιζηλία. δικλείδα ψευδοασφαλείας στην αδυναμία διαχείρισης μιας κατάστασης.
    συμβαίνει συχνά, όταν ο "φακός" του ποθούμενου εστιάζει επιλεκτικά σ εκείνη, πυροδοτώντας ταυτόχρονα μετρήσεις, συγκρίσεις, αν, και θα και ίσως και γιατί.
    κρεσέντο αππασσιονάτο κακομαθημένου εγωισμού, σε μια απέλπιδα προσπάθεια αποπροσανατολισμού απ την επιλογή εκείνου, που είναι και το μόνο στην τελική, που αφορά.
     
  6. vussinada

    vussinada ελεγχόμενη Contributor

  7. gaby_m

    gaby_m open for S/m discussion Premium Member Contributor

    Πείτε μου μερικά ζώα που μιλάνε και μερικά ζώα που ζωγραφίζουν, που θέλω να δω κάτι, σας παρακαλώ πολύ  

    Δώσατε μόνος σας την απάντηση στον προβληματισμό αυτό. Όταν λέτε "η μονογαμία αιτία αποξένωσης από τη φυλή", δεν είναι προφανές ότι μιλάτε για social conditioning υπέρ πολυγαμίας;
     
  8. tithon

    tithon Contributor

    άλλο είδος που να μιλά γαλλικά δεν ξέρω, αλλά είναι επιβεβαιωμένο οτι και τα μέλη άλλων ειδών επικοινωνούν μεταξύ τους με σαφήνεια. γιά κάποια είδη το είδος μας πρόσφατα άρχισε κάπως να κατανοεί οτι επικοινωνούν οργανωμένα και με ήχους που παράγουν με το αναπνευστικό τους. ζωγράφους που να κατανοούμε οτι ζωγραφίζουν ξέρω δυό πουλιά κι ένα ψάρι. πουλιά που χορεύουν είχε δει ο δαρβίνος και δείτε σε τι ακολασία φτάσαμε.  

    η διαμόρφωση του ουρανίσκου και του λάρυγγα ώστε να τους χρησιμοποιήσουμε σαν βασικό μέσο επικοινωνίας από κάποιο σημείο και μετά αφορούν αποκλειστικά στο γονιδίωμα.    
    η ευκολία του να έχεις χέρια είναι αμιγώς γονιδιακής προέλευσης, επίσης.

    ο ισχυρισμός σας οτι η "έννοια" προϋπάρχει της έκφρασής της, ότι η «νόηση» προϋπάρχει της «γλώσσας» δεν επιβεβαιώνεται. η «γλώσσα» παράγει «νόηση» και παράγεται από «νόηση» εξ ίσου. το οτι «η γλώσσα είναι έκφραση συναισθημάτων» μου μοιάζει πολύ κατευθυνόμενος αφορισμός. καίτοι μόνον μέλη του είδους μας επικοινωνούν στην γαλλική γλώσσα, το είδος μας δεν είναι το μοναδικό ανάμεσα στα έμβια που διαθέτει γλώσσα. δεν έχω ιδέα αν είναι εκδήλωση ζήλιας ο ισχυρισμός οτι άλλα είδη δεν έχουν «γλώσσα». τα ελληνικά, γιά παράδειγμα, είναι η καλύτερη γλώσσα.  
     
  9. gaby_m

    gaby_m open for S/m discussion Premium Member Contributor

    @tithon, η απάντησή σας, λοιπόν, στην ερώτησή μου είναι "είναι επιβεβαιωμένο". Για τα υπόλοιπα επιφυλάσσομαι, στο εκτός θέματος και άνευ τίτλου. Κάποια στιγμή  
     
  10. cadpmpc

    cadpmpc Contributor

    Σκόρπια, μπορεί και να βοηθήσουν...
    ...
    Φαλαινίδες και δελφινίδες ομιλούν μια χαρά τα χρυσά μου...
    Έχουν και αντίληψη εαυτού πολύ κοντά στη δική μας, μάλλον είναι πιο προχώ από τα πρωτεύοντα της ξηράς κλπ, (δι)ερευνάται...
    Υπάρχει βάσιμη προσέγγιση, πως είναι πρακτικώς αδύνατο να καταλάβουμε την πλήρη έκταση της γλώσσας τους...
    ...
    Μέχρι στιγμής η αφαίρεση ως διανοητική λειτουργία διακρίνει το είδος μας από τα άλλα έμβια.
    ...
    Είναι ασφαλές να θεωρούμε πως η γλώσσα αποτελεί βιολογικώς ζητούμενο/ανάγκη του είδους. Ακολούθησαν τα δέοντα, ώστε μηχανικώς κλπ κλπ...
    ...
    Είναι άλλο πράμα η πρωτογενής αίσθηση στο χ ερέθισμα με τα όποια αποτελέσματα συνεπάγεται στην όποια δράση/λειτουργία και άλλο ο μηχανισμός που με τον καιρό (δια)μορφώνεται ως έννοια, με τις όποιες ατέλειες/αδυναμίες του προκύψαντος εργαλείου, που λέγεται "γλώσσα".
     
  11. espimain

    espimain Contributor

    Καλά αν βρεις φαλαινίδα να μιλάει, θα είσαι σαμάνος σε έκσταση.  
     
  12. Seras Victoria

    Seras Victoria My "give a fucks" are on vacation Contributor

    Μεταγλωσσα, μεταγνωση.