Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Γυναικείο φύλο και ηδονή

Συζήτηση στο φόρουμ 'Σεξ και Σχέσεις' που ξεκίνησε από το μέλος XnX, στις 21 Νοεμβρίου 2008.

Tags:
  1. KAIseR

    KAIseR Regular Member

    Απάντηση: Γυναικείο φύλο και ηδονή

    Ολα δικα σου μονα ζυγα

    Μικρα ψεμματα
     
    Last edited: 21 Νοεμβρίου 2008
  2. Mikra_Psemata

    Mikra_Psemata Contributor

    Απάντηση: Γυναικείο φύλο και ηδονή

    Εδω και χρόνια κάιζερ  

    Πάντα ειναι ωραια οταν το ακουω όμως.






    νεξτττττττττττττ
     
  3. Dolmance

    Dolmance Contributor In Loving Memory

    Απάντηση: Γυναικείο φύλο και ηδονή

    Τόχει παράπονο ο Κάϊζερ. Τα ίδια έλεγε και στον Κρόϊφ, και αποστρατεύθηκε τιμητικώς.
     
  4. Incomplete_

    Incomplete_ Contributor

    Απάντηση: Γυναικείο φύλο και ηδονή

    Θέλω να βάλω στον κώλο μου το Βατικανό(ολόκληρο)..
     
  5. thaleia

    thaleia Contributor

    Απάντηση: Γυναικείο φύλο και ηδονή

    εχω ιδρωκοπησει να ψαχνω την πυραμιδα

     
     
  6. dora_salonica

    dora_salonica Contributor

    Πολύ σωστά θέτεις το θέμα στην κοινωνική του βάση - και όχι στη βιολογική, όπου το ερώτημα θα ήταν, αν είμασταν εντελώς ειλικρινείς, τι σχέση έχουν οι άντρες με την ηδονή. 

    Η γυναίκα είναι βιολογικά φτιαγμένη για την ΑΣΚΟΠΗ ηδονή. Ο άντρας όχι. Ίσως γι αυτό η (σεξουαλική) ηδονή της γυναίκας να είναι εντασιακά τόσο ανώτερη από του άντρα, ώστε οι όποιες συγκρίσεις και μετρήσεις (ακόμη και οι δικές μου, που σχετίζονται με τον αριθμό των σπασμών και της χρονικής διάρκειας του οργασμού) να είναι ανώφελες.

    Όμως, στον Δυτικό κόσμο, με διάφορους τρόπους, επινοημένους κυρίως από κομπλεξικούς άντρες που ήθελαν να ελέγξουν αυτό που δεν μπορούσαν, η γυναίκα απετράπη αρκετά νωρίς από το να διεκδικεί, να βιώνει ή να μιλά για την ηδονή, ενώ ενθαρρύνθηκε να αντλεί κάποιο substitute απόλαυσης από άλλα πράγματα, π.χ. τον ρόλο της ως μητέρας, ως συντρόφου, ως κοινωνικά άμεμπτης (μπλιαχ), ως νοικοκυράς, μαγείρισσας, βιοπαλαίστριας, και άλλες τρίχες κατσαρές.

    Ο άντρας πρέπει να χύσει και μάλιστα σε όσο περισσότερες τρύπες μπορεί. Αλλοιώς πάπαλα το ανθρώπινο είδος. Η γυναίκα χύνει για την πλάκα της.

    Ας μην πούμε τί γίνεται στον υπόλοιπο κόσμο, με τις κλειτοριδεκτομές και τα συναφή, διότι πάσχω και από ένα διεγνωσμένο PMS και θα αρχίσω τα μπινελίκια, κατά αθώων και ενόχων.

    Εν ολίγοις, αν σου πω ότι η ηδονή, και μάλιστα όχι μόνο η σεξουαλική, αλλά η πάσης φύσεως ηδονή, γαστριμαργικής, εγκεφαλικής, συναισθηματικής κ.ο.κ., είναι top of the list στην καθημερινότητά μου, και ότι αυτό μπορεί και να είναι βιολογικά καθορισμένο αν και κοινωνικά ανεπίτρεπτο, και ότι κάνοντάς το αυτό ίσως βρεθώ αντιμέτωπη με κρίσεις ότι είμαι εύκολη, πουτάνα, ρηχή, κάνω topping, δεν ταιριάζω με την ταμπέλα μου, και δεν ξέρω κι εγώ τί άλλο, θεωρώ ότι απαντώ πλήρως στην ερώτησή σου.

    Το ότι απαντώ κατ' αυτόν τον τρόπο είναι ένα αισιόδοξο μήνυμα. Επίσης το ότι υπάρχει αυτό το φόρουμ (παρά τις γκρίνιες όλων των γκρινιάρηδων) και άλλα αντίστοιχα φόρα ανά τον κόσμο, όπου συμμετέχουν ένα σωρό γυναίκες, και το ότι πράτουν επί των ορέξεών τους και το ότι είναι νομικά (σχεδόν) ελεύθερες να κάνουν ότι γουστάρουν σχετικά με την ηδονή τους (πέραν του να βρουν τους κατάλληλους συντρόφους, καθότι είναι οι περισσότεροι μεγαλωμένοι κυρίως από καταπιεσμένες και ανοργασμικές γυναίκες), είναι μία έκφραση των κοινωνικών τάσεων που εκδηλώνονται σταδιακά μετά από αιώνες γυναικείας σεξουαλικής και κοινωνικής καταπίεσης. Θα ήθελα να δω κατά πόσο αυτές οι τάσεις θα ευδοκιμήσουν, ανάμεσα στις γυναίκες, και κατά πόσο θα γίνουν αποδεκτές από τους άντρες.

    Θα ήθελα να κάνω χρήση της κρυογονικής, όταν με εγκαταλείψει το συκώτι μου, και να επανέλθω μετά 100 χρόνια, ώστε να είμαι ανάμεσα σε ομοίους μου. Προς το παρόν, λουφάρω και αρπάζω ότι προσφορότερο βρεθεί στο διάβα μου...
     
  7. KAIseR

    KAIseR Regular Member

    Απάντηση: Γυναικείο φύλο και ηδονή

    Ο άντρας πρέπει να χύσει και μάλιστα σε όσο περισσότερες τρύπες μπορεί. Αλλοιώς πάπαλα το ανθρώπινο είδος. Η γυναίκα χύνει για την πλάκα της.

    ε και λοιπόν ποιός ενδιαφερεται,ειτε χυσει ειτε οχι οι τρυπούλες ικανοποιούν τον άντρα

    έτσι σε θέλω
     
    Last edited: 22 Νοεμβρίου 2008
  8. Mikra_Psemata

    Mikra_Psemata Contributor

    Απάντηση: Γυναικείο φύλο και ηδονή

    Τόση αγνοια κινδυνου???
    τόσο ανυποψίαστος????


    ή απλώς ενα ακομη ζντογκ?




    .
     
  9. KAIseR

    KAIseR Regular Member

    Απάντηση: Γυναικείο φύλο και ηδονή

    πολυ αιγματικη σε βρίσκω,απορια ψαλτη βηξ, ασε που λες συνέχεια μικρά ψεματάκια....
     
  10. Mikra_Psemata

    Mikra_Psemata Contributor

    Απάντηση: Γυναικείο φύλο και ηδονή

    καποιος να μεταφρασει παρακαλω..
     
  11. Απορία ψάλτου βηξ: λέγεται σε κάθε περίπτωση αμηχανίας ή αδυναμίας να δοθεί μια πειστική απάντηση σε κάτι.
     
  12. dora_salonica

    dora_salonica Contributor

    Re: Απάντηση: Γυναικείο φύλο και ηδονή

    Ευχαρίστως. 

    Ο δόλιος που γαμάει, ικανοποιεί το βιολογικό του ένστικτο. Όσες και να φέρεις, θα τις γαμίσει με ευχαρίστηση - ή έστω, με επάρκεια, όσον αφορά τήν έκχυση σπέρματος.

    Η γυναίκα χύνει χωρίς αυτό να σχετίζεται με την παραγωγή ωαρίων.

    Ο άντρας θα χύσει επειδή πρέπει να αναπαράγει το είδος, είναι ένας χρηστικός και σχεδόν αυτόματος μηχανισμός. Αυτό ισχύει και για τους Κ που χύνουν, όταν χύνουν, όταν σπανίως επιλέγουν να χύνουν μέσα στην αγαπημένη τους τρυπούλα. Nothing you can do about it, babes. 

    Η γυναίκα χύνει επειδή α) είναι χύστρα (διεκδικώ copyright) και β) επιλέγει αυτόν που την κάνει να χύνει εντονότερα. Να πάει να γαμηθεί το offsrping (διαβάστε και λίγο Καραγάτση).

    Εάν δε, ήμουν αράχνη, δεν θα είχα κανένα πρόβλημα να Του πάρω το κεφάλι.

    Αυτά περί Ηθικής του θήλεος.