Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Δανεισμός του υ σε άλλον - η Κ

Συζήτηση στο φόρουμ 'Κυριαρχία - υποταγή D/s' που ξεκίνησε από το μέλος Θρυαλλίς, στις 5 Νοεμβρίου 2016.

  1. cadpmpc

    cadpmpc Contributor

    Τελικά αυτό με τα κεφαλαία πρέπει να είναι κάτι σε dom/me OCD...
     
  2. Queen87

    Queen87 Contributor

    Αγαπημένη μου ενασχόληση... όποτε καλά θα κάνετε να το συνηθίσετε. Αν δεν το αντέχετε καλό θα ήταν να μην με διαβάζετε.
    Έλληνές είμαστε δεν βλέπω που ειναι το πρόβλημα στο να ανατρέχουμε σε ένα λεξικό...

    Πάμε παρακάτω...
     
  3. angel42

    angel42 Regular Member

    Δε γνώριζα ότι η λεξικομανία είναι αποκλειστικά χούι ελληνικό... Τι μαθαίνει κανείς σε ένα bdsm φόρουμ... Τώρα καταλαβαίνω στη βιβλιοθήκη της γειτονιάς Μου το πανό που έγραφε "Λεξικά μόνο για Έλληνές"... Α.
     
  4. milgeo69

    milgeo69 Regular Member

    Όμορφη εμπειρία στην περίπτωσή μου απαραίτητη για την εκπαίδευση της υποτακτικής. Ως Κ το απόλαυσα και την επιβράβευσα.... Με ενδιέφερε κυρίως να εστιάσω στην ηδονή που θα προκαλούσε στην υποτακτική η παράδοσή της σε έναν τύπο που δεν είχε ιδέα από πρωτόκολλα D/s... Πιστεύω ότι θα το ξανάκανα ευχαρίστως.
     
  5. Dark_Explorer

    Dark_Explorer Κλωθώ: ἄτρακτον στρέφειν Contributor

    Διαφωνούμε βασικά αλλά η τοποθέτησή μου ήτο γενική. Είχε να κάνει με την γελοιότητα των δύο στρατοπέδων και την προώθηση της καύλας τους ως ιδανική και όχι την απλή προσωπική/βιωματική αναφορά και από 'κει πανε και οι άλλοι.
    Οι μπουντρουμιάρηδες και οι κιμπάρηδες, μερακλήδες και μίζεροι. Ξες... κλασικοί αφορισμοί.
     
  6. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    Υπάρχει και το άλλο, μη σκας. Κάνετε μια ωραιότατη παρτούζα και όλα καλά.    
     
  7. Έχεις ένα δικό σου μοναδικό τρόπο έκφρασης.....    Δεν θα διαφωνήσω κάπου...
     
  8. Iagos

    Iagos Contributor

    Χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα
     
  9. AuroraBorealis

    AuroraBorealis Άπαντα είναι μπίζνες

    Καλό παιχνίδι ο δανεισμός αλλά νομίζω ότι το protect your investment είναι ο χρυσός κανόνας στις σχέσεις του χώρου.
    Για μένα όταν το ένα δεν δημιουργεί πρόβλημα στο άλλο, ναι γιατί όχι.
     
  10. Dapom

    Dapom Contributor

    Ναι θα δάνειζα και θα δανειζόμουν. . στα πλαίσια μιας d/s σχέσης δεν χωράνε οποιεσδήποτε αν ασφάλειες και ερωτηματικά περί ιδιοκτησίας. ..κατα τη γνώμη μου.
     
  11. MindFeeder

    MindFeeder Η ζωή Μου, να το ξέρεις, είναι επικηρυγμένη. Contributor

    .. εκείνο το συγκεκριμένο βράδυ έκανα μια τεράστια συζήτηση .. που με βοήθησε πολύ. Να σκεφτώ και να αποφασίσω ..
    In memoriam…
     
  12. Tenebra_Silente

    Tenebra_Silente Contributor

    Όπως είχα γράψει σε παλαιότερο ( και παρεμφερές νήμα ), υπάρχουν και κάποιοι/ες, που δεν γουστάρουν να σπαταλούν την ενέργεια ή τον κόπο τους.
    Που για κείνους όλα είναι πάνω κάτω αλισβερίσι. Π.Χ. μπαίνω στο φούρνο και ζητώ ένα κιλό ψωμί, ρωτάω πόσο κοστίζει και μου απαντούν 2 ευρά.
    Τα 2 ευρά τα πλερώνω, για 1 κιλό ψωμί, ούτε για μισό κιλό, ούτε για να χαρίσω μέρος του σε κάποιον/α άλλο/η.
    Αν αυτό είναι ανασφάλεια/ζήλια/κτητικότητα/πείτε το όπως στα τσακίδια θέτε, "ένοχος" - και δεν ζορίζομαι καθόλου -.
    Γουστάρει κάποιος/α να δανείσει/νοικιάσει/ανταλλάξει το υ του/της ( εδώ χρησιμοποιώ ηθελημένα το ουδέτερο ) γούστο και καπέλο του/της.
    Το υ αν δεν ανοιγοκλείσει - ή ακόμη κι αν ζοριστεί ν' ανοιγοκλείσει - βλεφαρίδα, πριν δανειστεί/νοικιαστεί/ανταλλαχθεί, γούστο και καπέλο δικό του/της.
    Όλα τα γούστα και τα καπέλα είναι σεβαστά - για μένα τουλάχιστον -, άλλο αν δεν με βρίσκουν σύμφωνο.
    Αλλά να προσπαθεί ο/η οποιοσδήποτε/οποιαδήποτε να με πείσει, ότι θα ήμουν ΑΤΙΑ επειδή θα είχα τα γούστα μου κι εγώ, λυπάμαι αλλά πίσω απ' την κουρτίνα "Ζόνκ". Τώρα, γιατί κάποιος/α θα δάνειζε/δανειζόταν και τι θα του/της έδινε, ειλικρινά δεν είναι κάτι που θα μ' ενδιέφερε να μάθω, αν όχι πέραν της όποιας "χαλαρής κουβεντούλας". Ως τα περί ιδιοκτησίας, μέχρι να δω άνθρωπα που ν' ανήκει σε κάποιον άλλο βάσει τίτλου μεταγεγραμμένου στο κατάλληλο για την ιδιοκτησία ανθρώπων μητρώο ( κάτι σαν το ας τ' ονομάσω "Ανθρωπολόγιο" ή το "Ανθρωποφυλακείο" ), - που μέχρι σήμερα απ' ότι γνωρίζω δεν υπάρχει -, ζμπαθάτε με ξανά, αλλά τα παίρνω με μανταλάκια διαφόρων χρωμάτων ( τουτέστιν, έχουν την κάϋλα τους σαν ιδέα, αλλά στην ουσία...).

    Και πριν μου πείτε για το πόσο vanillιάρικα θα ήταν κάτι πραματάκια σαν το νοιάξιμο, οι έρωτες. Ή τ' άλλα τσιτάτα, όπως το Κ δεν είναι γκόμενος ( φοριέται πολύ τελευταία ) και βουδουσουμού κάνουν, μόνο όσοι δεν μπορούν να κάνουν αλλιώς ( evergreen ). Θα σας πρότεινα, να εμπλουτίστε το ρεπερτόριο σας λιγάκι. Αν μη τι άλλο, για να σκεφτεί ένας λεβιές σαν κι εμένα, αν και που ίσως και να τον συνέφερε, να επανεκτιμήσει κάποιες απόψεις του.
    Για την πάρτη του να τις επανεκτιμούσε και για κανέναν/καμία άλλο/η.

    Καλή νύχτα σε όλοι, μικρούς και μεγάλοι και καλή συνέχεια σ' αυτό το νήμα.  
     
    Last edited: 7 Νοεμβρίου 2016