Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Δημοσιοποίηση και Εκθεση του Ιδιωτικού μας βίου

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος zinnia, στις 15 Μαϊου 2008.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. zinnia

    zinnia Contributor

    Χμ μαλλον δεν εγινα κατανοητη.. Ας το πω πιο λιανια τότε. Αναφερομουν στο ξεκατινιασμα που έγινε στο νημα μου. Δεν μιλουσα για τιποτα αλλο. Γιατι θα πρέπει να ξερω ολα τα ντεσού της εκδήλωσης; Ας τα γραφανε σ αλλο θεμα.. Δοξα τω Θεω τοσα ανοιξαν.
     
  2. MasteR_PieR

    MasteR_PieR Regular Member

    Απάντηση: Re: Δημοσιοποίηση και Εκθεση του Ιδιωτικού μας βίου

    Δεν το ξεκαθάρισες γι αυτό και σου απάντησα   Το ότι μεταφέρθηκαν εδώ τα ξεκατινιάσματα έχεις δίκιο έπρεπε να γίνει ένα ξεχωριστό νήμα. Αν πρόσεξες όμως εγώ απάντησα στο δικό σου νήμα. Οπότε παρεξήγηση μηδέν.  
     
  3. john_slave96

    john_slave96 Contributor

    Όντως δεν είναι απαραίτητη η έκθεση. Για κάποιους όμως είναι ένας τρόπος έκφρασης και επικοινωνίας με τους άλλους. Επιροσθέτως, η έκθεση του σώματος όταν και εφόσον συνοδεύεται από την έκθεση ψυχικών μηνυμάτων, τότε έχουμε μια ολοκληρωμένη επικοινωνία και αυτό που λέμε Τελετή. Στην erotica αυτό το κατάλαβε ο κόσμος που δεν ήξερε τίποτε από bdsm, που δεν ήταν "ειδίμονες", όπως εμείς (ή όπως θέλουμε να αυτοαποκαλούμε τον εαυτό μας).

    Άρα, αυτό που κάναμε ήταν, στις περισσότερες περιπτώσεις μια Τελετή. Και αυτή η Τελετή απόκτησε μεγαλύτερο ενδιαφέρον όταν ο κόσμος συμμετείχε και πνευματικά, με άλλα λόγια το δέχθηκε να το εισπράξει. Δεν υποχρέωσε κανένας κανένα να κάνει κάτι (εκτός από μια περίπτωση μέλους μας), όπως και εμείς δεν υποχρεωθήκαμε να συμμετάσχουμε εκεί. Έπρεπε κάποιοι να δείξουν τι είναι το bdsm και να μάθει ο κόσμος, γενικά, ότι δεν είναι κάτι το φρικιαστικό. Μέχρι εκεί. Δε θέλαμε τίποτε άλλο, ούτε δάφνες προσδοκούμε ούτε δόξα.

    Με αυτό θέλω να πω ότι δεν μέμφομαι αυτούς που δεν ήθελαν να συμμετάσχουν ενεργά. Ήταν επιλογή και καλά έκαναν. Διότι αν συμμετείχαν, είτε επιδή θα τους υποχρεώναμε είτε επειδή θα ντρεπόντουσαν να μην συμμετείχαν, δε θα έβγαινε κάτι καλό.
     
  4. Konstantinos

    Konstantinos Staff Member

    λολ ποια χορηγια ?

    προφανως η Smart Lady εννοει το ενημερωτικο newsletter (λανθασμενη λοιπον η λεξη "χορηγια") που εστειλα στα μελη αφιλοκερδως χωρις να ζητησω η να δωσω χρηματα. απο ποτε το newsletter ειναι χορηγια ??
     
  5. Ride a Woman

    Ride a Woman Regular Member

    Απάντηση: Δημοσιοποίηση και Εκθεση του Ιδιωτικού μας βίου

    Καλα δεν ηξερες.....αλλα δεν ρωταγες......να μαθεις.!!!!
    Τι παει να πει νημα σου.....οτι ωρα θελουν το κανουν νημα τους.....!!!!!!
    .....<<Το προβλημα σου λυνεται πολυ απλα.Δεν συμμετεχεις σε ενα νημα που δεν σε αφορα>>.....
    και παρε και την απαντηση για να βαλεις μυαλο και να μην χωνεις τη μυτη σου στον private χωρο τους!!!!!
    Ακους εκει τσαντιστηκε κιολας.......για κανε μας την χαρη.....!!!!! 
     
  6. skia

    skia Contributor

    δηλαδή, εσύ τώρα θεωρείς ότι ο κόσμος εισέπραξε ότι ήταν μία τελετή πνευματικού περιεχομένου?
     
  7. john_slave96

    john_slave96 Contributor

    Φυσικά, αν είσουν εκεί θα το καταλάβαινες. Να σου πω κάτι, με όλο το σεβασμό, αυτό δια αποστάσεως δεν μπορώ να στο δώσω να το καταλάβεις, είναι απαραίτητο να το ζήσεις. Θα πρέπει να δεχτείς ή να μ δεχτείς την απάντησή μου, αλλά δεν μπορείς να καταλάβεις το feeling που προϋποθέτει, αν δεν είσαι εκεί. Και αυτό δεν το λέω για να σε κατακρίνω, αλλά σα μια πολύ φιλική συμβουλή.
     
  8. skia

    skia Contributor

    και να με κατέκρινες , δεν υπάρχει θέμα. αλλά σε βρίσκω πολύ ρομαντικό.....
     
  9. Mikra_Psemata

    Mikra_Psemata Contributor

    Απάντηση: Re: Δημοσιοποίηση και Εκθεση του Ιδιωτικού μας βίου


    από.. αρχης γενομένης του marketing..
     
  10. john_slave96

    john_slave96 Contributor

    Ελπίζω αυτό να μην είναι κατηγορία, νομίζω ότι όλοι θα πρέπει να έχουμε μια ρομαντική πλευρά μέσα μας. Μπορεί να κάνω και λάθος όμως.  
     
  11. skia

    skia Contributor

    looool, αν το θεωρείς κατηγόρια , θεώρησέ το..
    αν όχι, μη το θεωρείς... μία δήλωση είναι
     
  12. john_slave96

    john_slave96 Contributor

    Εντάξει, σε κατάλαβα πλήρως και δεν έχω παρεξηγηθεί (δεν είμαι από αυτούς που αφήνουν να σέρνεται το ζωνάρι τους για να γίνει καυγάς, όπως έλεγαν παλιά). Τέλος, χάρηκα που σου έδωσα να καταλάβεις αυτό που πιστευώ χωρίς να τσκωθούμε (πράγμα σπάνια εδώ μέσα τις τελευταίες μέρες).

    Την εκτιμήσή μου να τη θεωρείς δεδομένη.
     
Thread Status:
Not open for further replies.