Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

ΕΠΙΚΙΝΔΥΝΕΣ ΟΙ ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΠΟΥ ΔΙΑΒΑΖΟΥΝ

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος thomaspolygono, στις 15 Νοεμβρίου 2007.

  1. Stylianos

    Stylianos Regular Member

    ΟΚ, προσωπικα σε ευχαριστω για την παραθεση της αποψης σου.
     
  2. mds

    mds Regular Member

    Απάντηση: ΕΠΙΚΙΝΔΥΝΕΣ ΟΙ ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΠΟΥ ΔΙΑΒΑΖΟΥΝ

    Δεν διαφωνούμε σε τίποτα!
    Αυτό που λες στην τελευταία φράση σου εννοώ και εγώ περί παιδείας και οικογένειας! 
     
  3. Mirella_trans_Domme

    Mirella_trans_Domme Contributor


    Ακριβως!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 
     
  4. isnogood

    isnogood afterall, true love is the ultimate fantasy Contributor

    ενα ακομη στερεοτυπο οχυρο καμπριο για τις γυναικες ....
    και ενω τελικα οι απλες μη καλλιεργημενες γυναικες δειχνουν στατιστικα να εχουν της καλυτερες σχεσεις και να κανουν τα καλυτερα γαμησια ... ερχονται οι καλλιεργημενες και αναρωτιουνται για ποιο λογο το θαυμα του εγκεφαλου τους δεν μας καβλωνει το πουλι και την διαθεση ....
    παρα δε την εξυπναδα τους ειναι οι ποιο ευκολες για να τους βαλεις κερατο ...
    εχουν επισης μια εκπληκτικη ικανοτητα να παραλαμβανουν στα χερια τους εναν αντρα και να τον μετατρεπουν σε μπαμια .....
    Ηλιθιες λοιπον ή εξυπνες ? .... απαντηση : ΠΟΙΟΣ ΝΟΙΑΖΕΤΑΙ ????? ... να τον καβλωνει για να την πηδαει χρειαζεται .... και δεν απαιτει μυαλο αυτο ....
    αποδειξη οτι τα ζωα (τελικα) κανουν καλυτερες σχσεις απο εμας τους ανθρωπους ....
     
  5. zinnia

    zinnia Contributor

    τι να πω.. ο καθενας καταλαβαινει οπως ξερει και μπορει..

    οι αφορισμοι δεν βοηθουν κανεναν παντως να προχωρησει και να εξελιχτει. (Μωρε μπραβο εξελιξη οι στατιστικες.. ξερουν και ποιες-ποιοι κανουν τα καλυτερα γαμησια!!!!)
     
  6. Durcet

    Durcet In Loving Memory

    Κι όσο νόμιζα πως οι σχέσεις ήταν αποκλειστικό προνόμιο των ανθρώπων! Πρώτη φορά ακούω για σχέσεις ανάμεσα σε ζώα, πόσο μάλλον για καλύτερες από τις ανθρώπινες. Πάντα νόμιζα πως απλά γαμάνε και φεύγουν. Εκτός κι αν για σένα η έννοια της σχέσης ταυτίζεται μ' ένα απλό γαμήσι. Αν το δούμε έτσι, τότε οφείλω να σου αναγνωρίσω πως έχεις απόλυτο δίκιο  

    Υ.Γ. Πολύ θα 'θελα να μάθω πού βρήκες αυτές τις στατιστικές. Γιατί κάτι μου λέει πως ισχύει ακριβώς το αντίθετο απ' αυτό που ισχυρίζεσαι;
     
  7. soutzoukakia

    soutzoukakia His precious

    Απάντηση: Re: ΕΠΙΚΙΝΔΥΝΕΣ ΟΙ ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΠΟΥ ΔΙΑΒΑΖΟΥΝ

    Το δευτερο το διαβαζω σαν συνεχεια και αποδειξη του πρωτου

    Σιγουρα ενας αντρας μετατρεπεται σε "μπαμια" οταν νιωσει οτι απειλειται...
    για ποιο λογο αραγε;  
     
  8. underherfeet

    underherfeet πέρα βρέχει Contributor

    Υπαρχει μια παροιμια..."ανθρωπος αγραμματος, ξυλο απελεκητο"
    Ο "σοφος'λαος δεν κανει διακριση μεταξυ των δυο φυλων,και σωστα.Η γνωση οντως ειναι δυναμη και οι δυνατοι ασχετως φυλου,γινονται επικινδυνοι μονο οταν χρησιμοποιουν την δυναμη τους με σκοπο να βλαψουν.

    Αν καποιος αντρας αισθανεται κινδυνο απο μια γυναικα καλλιεργημενη αν αισθανεται οτι ευνουχιζεται,το προβλημα ειναι του ιδιου.
     
  9. dora_salonica

    dora_salonica Contributor

    Αν ήμουν άντρας και απλά ήθελα να πηδάω γυναίκες θα επέλεγα γκαβλιάρες και κουτές. Κι αν έλεγαν πολλές μαλακίες απλά θα τις φίμωνα.

    Αν ήμουν άντρας δεν θα ήθελα απλά να πηδάω γυναίκες. Από μία γυναίκα θα ήθελα τα πάντα. Και άρα θα έπρεπε να έχει πολλά να μου δώσει.

    Κάπως έτσι το βλέπω και ως γυναίκα.
     
  10. BaD_HabitS

    BaD_HabitS Regular Member

    οι γυναικες ειναι επικινδυνες διαβαζουν δεν διαβαζουν!
     
  11. isnogood

    isnogood afterall, true love is the ultimate fantasy Contributor

    .... παντως ...... περα απο αστειακια .......
    ποτε δεν θα ηθελα κατι λιγοτερο απο μια επικινδυνη γυναικα για συντροφο μου ....
    μια που να μην την πιανει κανενας ... και πουθενα ...
    αυτη καποτε ηταν η γυναικα των ονειρων μου ... οταν την συναντησα και την θαυμασα απο κοντα , εκανα μηνες για να κανω σχεση καθως συγκρινα ολες με αυτη εδω .. μοιραζομαστε την ιδια αγαπη , τρελα και παθος ...
    προσεξτε την ηρεμια του προσωπου και την ακριβεια των κινησεων της !!!!! .......
    [nomedia=""]YouTube - Broadcast Yourself.[/nomedia]
     
    Last edited by a moderator: 17 Απριλίου 2014
  12. female

    female Contributor






    Τελικά σημασία δεν έχει αν κάνεις κάτι απλώς, αλλά πώς το κάνεις --- όχι να διαβάζεις, αλλά πώς σε αλλάζει αυτό.

    Αν το διάβασμα είναι ένας επιπλέον τρόπος να καλλιεργείς και τη φαντασία, τη δημιουργικότητα, μια ανάπτυξη μεγαλύτερου φάσματος συναισθηματικών εμπειριών και δυνατοτήτων... (όχι μια στείρα αποθήκευση δεδομένων και τσιτάτων, η απόκτηση κουλτουριάρικης "μούρης", ένας περιχαρακωμένος στόχος απόκτησης πτυχίου...)


    Δεν είναι λοιπόν επιπλέον παράγοντες δημιουργίας απολαύσεων επί τω έργω; (Με λίγα λόγια, τρόποι "φτιαξίματος".)

    Ή η γκόμενα είναι απλώς δύο ανοιχτά πόδια κι οτιδήποτε άλλο είναι αμελητέο;