Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Είδα και μου άρεσε ... (ή όχι!)

Συζήτηση στο φόρουμ 'Off Topic Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος sk, στις 28 Μαρτίου 2010.

  1. Siren_Peisinoe

    Siren_Peisinoe Ανενεργή επί του παρόντος.

  2. brenda

    brenda FU very much

    Και όχι μόνο το μαράκι.... 
    Μήπως το μαράκι είχε δίκιο? Δεν ξέρω...Είμαι σε περίεργη φάση σε σχέση με τις αρχές μου.... 
     
     
  3. Siren_Peisinoe

    Siren_Peisinoe Ανενεργή επί του παρόντος.

    Και εγώ.
    Έλεγα δε θα τις πατήσω,αλλά νιώθω μια τεράστια επιθυμία για "απαγορευμένες καταστάσεις."
     
  4. Jack Wolfskin

    Jack Wolfskin the big bad Wolf

  5. Είδα την σαραντάρα ψωλαρπάχτρα να προσπαθεί να το παίξει "βάθος / ήθος" και φώναξα μια φίλη να γελάσουμε παρέα.
     
  6. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

     

     

    Μιλένα Βλασσοπούλου

    Η φρικαλέα όψη της σοκολάτας

    (opinion)

    ……………………………………..

    Ο καρπός του κακάο χρονολογείται από το 1528, όταν ο τότε ερευνητής Ερνάν Κορτές έφερε στην Ισπανία το κακαόδεντρο των Μάγια και των Αζτέκων.

    Μια μικρή προσθήκη ζάχαρης αρκούσε για να γίνει το αγαπημένο ρόφημα της Ευρώπης.

    Τον 19ο αιώνα ο Ολλανδός Conrad von Houten δημιουργεί τη πρώτη μπάρα σοκολάτας.

    Το 1880 οι Πορτογάλοι μετέφεραν τη καλλιέργεια κακάο στην Αφρική.

    Φτηνά εργατικά χέρια και συγκαλυμμένη δουλεία.

    Παρά την κατάργησή της, στις φυτείες ίσχυαν οι αντίθετοι κανόνες.
    Έξω από τα δάση, ο «πολιτισμένος» κόσμος ζούσε με την πεποίθηση ότι η δουλεία ήταν παρελθόν.

    Η έρευνα της Unicef καταγράφει ότι ΣΗΜΕΡΑ περίπου μισό εκατομμύριο παιδιά ηλικίας 5-16 ετών εργάζονται σε φυτείες κακάο στην Ακτή Ελεφαντοστού (μόνο!).

    Οι συνθήκες εργασίας άθλιες.
    Τα παιδιά υποχρεούνται να μεταφέρουν σάκους, πολλαπλάσιου βάρους από τα ίδια κατά τη διάρκεια της ημέρας.
    Χρησιμοποιούν κοφτερά μαχαίρια, ρισκάροντας τη ζωή τους κάθε λεπτό.

    Οποιαδήποτε καθυστέρηση στη μεταφορά, τιμωρείται με μαστίγωμα.

    Ίσως χρειαστεί η απώλεια μελών του σώματός τους, μέχρι να μάθουν να χειρίζονται τα μαχαίρια.

    Στο τέλος της ημέρας τους προσφέρεται υποτυπώδες φαγητό, δηλαδή καλαμπόκι και μπανάνες.
    Κάτι αδιανόητο για παιδιά που βρίσκονται στην ανάπτυξη.

    Τα μεγάλα εργοστάσια σοκολάτας εθελοτυφλούν στο γεγονός του δουλεμπορίου για να αποφύγουν τυχόν μποϋκοτάζ.

    Πραγματικά, όταν κλείνεις τα μάτια σου στην εκμετάλλευση παιδικών ψυχών και σωμάτων για το δικό σου χρηματικό συμφέρον, είναι εξοργιστικό.

    Η πολιτισμένη Ευρώπη χάνει τον πολιτισμό της κάθε λεπτό που ένα παιδί 5 ετών δουλεύει, χαράζει πληγές στο σώμα του για να ικανοποιήσει τη δίψα των εργοστασίων.

    Νομίζω όλοι μας βάζουμε παρωπίδες σαν άλογα κούρσας, κλείνουμε τα αυτιά μας σε κάθε ένδειξη εκμετάλλευσης.

    Μπρος τα κάλλη τι είναι ο πόνος που λέμε.
    Όμως αυτό δεν ισχύει όταν αφορά στη καταπάτηση της παιδικής ηλικίας.

    Αγοράζουμε κάθε προϊόν με βάση το κακάο, διαγράφοντας κάθε σκέψη, κάθε υπόνοια για παιδική εκμετάλλευση.

    Οι παιδικές αυτές ψυχές θα μεγαλώσουν σε θυμωμένα σώματα που θα δουλεύουν για το συμφέρον του δήθεν πολιτισμού που εμείς προάγουμε.

    Θα κουβαλούν μέσα τους τη χαμένη αθωότητα και τα παιδικά χρόνια που τα καταπλάκωσε ένας σάκος από κακάο.

    Δεν ξέρω πότε και αν θα αλλάξει αυτή η κατάσταση.
    Κάποιος όμως πρέπει να κάνει την αρχή...
     
  7. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    Παρακάτω μαζέψαμε τους πιο παρανοϊκούς από αυτούς και τους παρουσιάζουμε σε ένα αναλυτικό αφιέρωμα-κατάδυση στα έγκατα της πιο φριχτής διαστροφής. ΤΗΣ ΠΙΟ ΦΡΙΧΤΗΣ ΔΙΑΣΤΡΟΦΗΣ, ΔΙΑΒΟΛΕ.

    Ο Άνθρωπος-Σκιά ήταν Λόρδος του Υποκόσμου («υπόκοσμος»= κάτι ταβερνιάρηδες και κάτι sparring partners από το διπλανό γυμναστήριο). Τους λέει αν βρωμάει το σκατό τους ή τους το δίνει να το φάνε (ή και τα δύο):



    Αν τον κοιτάξεις λίγο στραβά θα σου αδειάσει το εξάσφαιρο (με τις 68 σφαίρες) και θα σου δώσει και τις σφαίρες μαζί να τις πάρεις στο Great Beyond.







    Αποφασισμένος να δολοφονήσει το Γιάγκο Δράκο, μας χάρισε την πιο κουλ «άντε γεια» ατάκα μετά από το «time to go Michael» στο Lost.





    Το όνομά του προκαλούσε τον τρόμο




     
  8. Α, ρε μεγάλε Φώσκωλε.
     
  9. Jack Wolfskin

    Jack Wolfskin the big bad Wolf

    δηλαδη... υπαρχει και πιο κατω απ τα βραζιλιανικα  
     
  10. ssmaster

    ssmaster Regular Member

    το βίντεο που ακολουθεί αποτελεί τοποθέτηση προϊόντος

    βυζομπαλοπαραβάν χαράδρας + αποστάτης
    τουλάστιχον +90% απόδοση του προσωπικού στο χώρο εργασίας!!

    https://www.youtube.com/watch?t=90&v=9Rb4_Y1IhYI
     
  11. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    λΟΓΙΑ σΟΦΩΝ αΝΔΡΩΝ

     
     
  12. Stalker

    Stalker Not a very nice guy Contributor