Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Είναι το T/b υποσύνολο του D/s ;

Συζήτηση στο φόρουμ 'Κυριαρχία - υποταγή D/s' που ξεκίνησε από το μέλος brenda, στις 15 Ιουλίου 2017.

  1. margarita_nikolayevna

    margarita_nikolayevna owned Contributor

    Όχι μη μη... Μη λερώσεις τα χέρια σου με αίμα!!!
    Για αρχή φώναξε "Φργουργααα".
     
  2. tithon

    tithon Contributor

  3. Janine

    Janine Regular Member

    Σας έχουν απαντήσει παραπάνω αρκετά αναλυτικά ήδη. Αλλά να προσθέσω ότι υπάρχει, εκτός πολλών άλλων, και το bondage, που δεν περιλαμβάνει πάντα S/M. Για ποιον λόγο το ξεχνάμε πάντα το bondage και πρέπει να το αναφέρω εγώ που δεν με λες και rigger, δεν ξέρω. Oh well.

    Γενικώς, μια σκηνή μπορεί να περιλαμβάνει πολλά που δεν άπτονται της σεξουαλικής χρήσης και προσφέρει εξαιρετικά βαθιά ικανοποίηση παρ' όλα αυτά. Έχει να κάνει με τη σύνδεση και το μοίρασμα ανάμεσα στους παρτενέρ, με τον ερωτισμό σε γενικό κλίμα κι όχι με την σεξουαλική πράξη καθαυτή. Πολλές φορές -ας μην κρυβόμαστε- έχει να κάνει και με την ικανοποίηση του εγωισμού μας.

    Σε πολλά play party υπάρχει play χωρίς σεξ, τουλάχιστον όχι από όλους. Επιπροσθέτως, ήμουν πάντα της άποψης ότι μπορεί να υπάρξει T/b (ή έστω σκηνή, αν δεν το πούμε T/b) χωρίς εσωτερική μεταβίβαση ελέγχου, ότι μπορεί δηλαδή να γίνει σε ισότιμη βάση -αν και αυτό δεν είναι πολύ συχνό. Γνωρίζω βέβαια ότι δεν συμμερίζονται όλοι αυτήν την άποψη, αλλά ο καθένας έχει τις αντιλήψεις και τα βιώματά του.

    Και θέλω να θέσω κι εγώ μια ερώτηση με τη σειρά μου. Γιατί είναι σημαντικό αν το T/b είναι υποσύνολο του D/s ή όχι;
     
  4. Arioch

    Arioch Μαϊμουτζαχεντίν Premium Member Contributor

    Δεν είναι, κουβέντα κάνουμε.
     
  5. Janine

    Janine Regular Member

    Καλύφθηκα.
     
  6. espimain

    espimain Contributor

    Γενικώς αλλά και ειδικώς μια "σκηνή" δεν είναι σχέση, είναι "σκηνή".
     
  7. brenda

    brenda FU very much

    Στις πόσες σκηνές είναι κάποιου είδους σχέση;
    Στις 10;
    Στις 20;
    Γιατι ξέρω σχέσεις d/s που χάλασαν στις πρώτες δια ζώσης συναντήσεις...
    Να τα λέμε κι αυτά...