Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Ειδήσεις

Συζήτηση στο φόρουμ 'Ειδήσεις' που ξεκίνησε από το μέλος Ricardo, στις 24 Οκτωβρίου 2006.

  1. Queen87

    Queen87 Contributor

    Μπορείτε να ψάξετε στις ειδήσεις στο Google. Όχι μόνο ισχύει αλλά έρχονται αλλαγές και διαμάχες και στα σχολεία όπως τότε με τον κορονοιο.
     
  2. Guiltless

    Guiltless Handle with care

    Αφήνω κατά μέρους όλα τα υπόλοιπα γιατί δεν αξίζει να σπαταλήσω το χρόνο μου.

    Απαντώ μόνο σε αυτά.

    Ναι. Από όσο ξέρω όλοι όσοι έχουν πέος έχουν και στήθος, ενίοτε μεγάλο και στητό (αλί σε μας).
    Ναι κι εδώ.

    Και το κλείνω. Δεν διαφωνούμε στο ότι έχουμε διαφορετικές απόψεις. Διαφωνούμε στο ότι θεωρείτε ότι δεν είναι προσβλητικό να εκφράζετε όπως εκφράζετε τις δικές σας.
     
  3. Iagos

    Iagos Contributor

    @Queen87

    Η τρανσοφοβία, όπως όλες οι κοινωνικά φοβικές αντιδράσεις, εκφράζεται με προκαταλήψεις, διακρίσεις, απομονωτισμό, ακόμη και εχθρότητα που μπορεί να λάβει και διαστάσεις επιθετικής δράσης έναντι της στοχοποιημένης ομάδας.

    Ως στοιχείο της κοινωνίας η τρανσφοβία εκφράζει ένα σύνολο ανεπεξέργαστων και άκαμπτων πεποιθήσεων σε πλαίσιο έλλειψης ενημέρωσης αλλά και έναν αντιδραστικό συντηρητισμό για διατήρηση των ρόλων των φύλων και κατά συνέπεια των διακρίσεων μεταξύ τους.

    Ως στοιχείο της προσωπικότητας η τρανσφοβία χρησιμοποιεί και προβάλλει την απόρριψη του διαφορετικού ως μέσο οριοθέτησης και ταύτισης με την ετεροκανονικότητα και συνιστά ένα πεδίο προβολής συναισθημάτων που δεν θεωρούνται αποδεκτά.

    Κατά περίπτωση και υπό συνθήκες ενδέχεται να συνιστά ασυνείδητη ψυχική αντίσταση σε φόβους και/ή επιθυμίες για ανεσταλμένες σεξουαλικές πτυχές.

    https://www.psychotherapies.gr/ασυμφωνία-δυσφορία-φύλου
     
    Last edited: 20 Ιουνίου 2023
  4. Queen87

    Queen87 Contributor

    Να μην το κλείσετε. Είμαι ανοιχτή σε συζήτηση. Όποιον πρόσβαλα (να μου το αιτιολογήσετε όμως) να ζητήσω συγνώμη.
    Γιατί τοποθετηθήκατε δυο φορές αλλά τώρα που σας απάντησα φεύγετε. Γιατί;

    Όταν λέτε όλοι; ποιοι όλοι;
     
  5. Iagos

    Iagos Contributor

    2% οι "Αυριανιστές" ;

    Μπορεί το 2% να είναι για πλάκα εδώ.

    Αλλά
     
  6. Guiltless

    Guiltless Handle with care

    Γιατί δεν θέλω να αναλώνομαι σε συζητήσεις που ειλικρινά πιστεύω ότι δεν θα βγάλουν πουθενά. Εάν όντως θέλετε να το συζητήσετε κάποιος θα βρεθεί.

    Όλοι οι άνθρωποι. Όλοι οι άνθρωποι έχουν στήθος. Όλοι.
     
  7. Queen87

    Queen87 Contributor

    Δικαίωμα σας αν θέλετε να αποχωρήσετε. Όλοι έχουν στήθος. Δεν έχουν όλοι γυναικείο ή αντρικό εκτός αν για εσάς είναι το ίδιο.
     
  8. Queen87

    Queen87 Contributor

  9. εγω ξαναρωταω.θα υποστήριζε κανεις εδω μέσα την αλλαγή φυλου σε ανηλικο; μάνα που θ αλλαζε το φυλο του παιδού της ; χτυπιέστε για τους βιασμούς γυναικών και καλα κανετε κι εγω μαζι σας. αλλα κι αυτο δεν φέρνει λίγο σε βιασμό; ευγενικά το λέω.
     
  10. Guiltless

    Guiltless Handle with care

    @feet-lover ανήλικο είναι και δύο χρόνων και επτά και δεκαεπτά. Δεν ξέρω σε τι ηλικία αναφέρεστε. Στο αρχικό βίντεο που αναρτήθηκε λέει γενικά για ηλικίες 5 και 7 ετών, αλλά δεν μου λέει τιποτα μια τόσο μπακαλίστικη και μονομερής απεικόνιση μιας τόσο σοβαρής νομοθεσίας που είναι ξεκάθαρο κιόλας ότι θέλει να προκαλέσει.

    Σαν μητέρα σίγουρα θα στήριζα το παιδί μου καθώς θεωρώ πως δεν μπορώ να του επιβάλλω εγώ πως νιώθει για τον ίδιο του τον εαυτό. Όπως με καθετί μη αναστρέψιμο, θα προσπαθούσα να βεβαιωθώ με κάθε τρόπο ότι το παιδί μου βαδίζει σωστά. Ξέροντας με θα ξεσκόνιζα οτιδήποτε ακαδημαϊκό θα έπεφτε στα χέρια μου και θα προσπαθούσα να έρθω σε επαφή με κόσμο που νιώθει όπως το παιδί μου ώστε να πάρω όσο περισσότερη καθοδήγηση μπορώ για κάτι που δεν καταλαβαίνω πλήρως με σκοπό βέβαια να του σταθώ όσο πιο σωστά μπορώ. Δεν θα έπαιρνα ελαφρά τη καρδία το να μπει το παιδί μου σε διαδικασίες μη αναστρέψιμες σε πολύ πρώιμη ηλικία, αλλά δεν θεωρώ απαραίτητο να το ανάγκαζα να περιμένει την ενηλικίωση του. Μεγαλώνω το παιδί μου με τέτοιο τρόπο ώστε να μου έχει και να του έχω εμπιστοσύνη και έτσι θα πορευτούμε.
     
  11. Δίας

    Δίας Live a life by design not by default

    Το ίδιο έγινε και στα δίδυμα του Money και στο τέλος είχαμε την αυτοκτονία του υποκειμένου.
    Οι γονείς τους νόμιζαν ότι κάναν το σωστό αλλά δεν ήξεραν ότι με την συμμετοχή των παιδιών τους στην ουσία συμμετείχαν στην φιλοδοξία ενός διεστραμμένου επιστήμονα.
    Και βέβαια μέσα από ηθελημένα λάθος αποτελέσματα άφησε παρακαταθήκη για να γίνουν μη αναστρέψιμες αλλαγές σε παιδιά!!
     
  12. Δίας

    Δίας Live a life by design not by default