Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Ειδήσεις

Συζήτηση στο φόρουμ 'Ειδήσεις' που ξεκίνησε από το μέλος Ricardo, στις 24 Οκτωβρίου 2006.

  1. Queen87

    Queen87 Contributor

    Ποιόν υποτίμησα και με τι τρόπο; επειδή λέω που έχουμε καταλήξει σαν κοινωνία; επειδή δεν συμφωνώ με τον βιασμό των παιδιών; που ακριβώς έχω υποτιμήσει κάποιον;
    Όπως μου λες οτι απαγορεύονται οι προσωπικές προσβολές παρακαλώ πολύ να το κάνεις και στους άλλους που με χλευάζουν, βγάζουν τοξικότητα και βάζουν λόγια στο στόμα μου που δεν έχω πει. Μην γίνεται μόνο προς το πρόσωπο μου οι κανονισμοί... να ισχύουν για όλους το ίδιο.

    Επίσης εγώ δεν κάνω προπαγάνδα... μου κάνουν. Εγώ διατυπώνω τον προβληματισμό μουκαι σε οτι δεν ξέρω απαντάω δεν γνωρίζω δεν έχω απάντηση και είμαι εδώ να το συζήτησουμε.

    Λοιπόν τώρα που με ρωτάς... σε μια εκπομπή είχα ακούσει που βασίστηκε σε μια μελέτη ανέλυαν το ποσοστό. Δεν θυμάμαι ποια πλευρά είχε το μεγαλύτερο ποσοστό. Δεν υπόσχομαι οτι θα το βρώ γιατί δεν το έχω σημειώσει αλλά θα το ψάξω. Ωστόσο μας ενδιαφέρει; είπα εγώ ποτέ οτι αυτοί έχουν το μεγαλύτερο ποσοστό;
     
  2. Just_Me

    Just_Me Contributor

    Ποιός από τα μέλη που συζητάνε μαζί σου σε τόσες σελίδες συμφωνεί με τον βιασμό παιδιών;

    Ποιός είναι αυτός ο προβληματισμός;

    Αυτός είναι;
    Γιατί εδώ δεν διαβάζω προβληματισμό αλλά θέση η οποία είναι προσβλητική και μην μου πεις ότι δεν περίμενες πως θα πάρεις άβολες απαντήσεις για σένα και αυτά που πρεσβεύεις διαφορετικά σε άλλο forum είσαι μέλος τόσο καιρό.
     
  3. Arioch

    Arioch Μαϊμουτζαχεντίν Premium Member Contributor

    Γιατί το χρησιμοποιείς ως σκιάχτρο για τα gay ζευγάρια. Το αν συμφωνείς με την υιοθεσία από gay ζευγάρια είναι ένα πράγμα το να επικαλείσαι τα περιεχόμενα ενός youtube video ως επιχείρημα και από πάνω να μην το στηρίζεις με παραπομπές σε επιστημονικά άρθρα είναι προπαγάνδα.

    Εκτός από τους gay υποτιμάς και τη νοημοσύνη μας.

    Θα σε ρωτήσω για τελευταία φορά: Το επιχείρημά σου κατά της υιοθεσίας από gay ζευγάρια είναι ότι κακοποιούν σεξουαλικά τα παιδιά τους σε μεγαλύτερο βαθμό από τους straight και αν ναι, έχεις τις επιστημονικές μελέτες που το συμπεραίνουν; Αν ναι, παράθεσε τες εδώ. Αν όχι μην το αναφέρεις ξανά, το ζήτημα είναι πολύ σοβαρό για να επιτρέπονται αόριστες ομοφοβικές μπουρδολογίες.
     
  4. Queen87

    Queen87 Contributor

    Εγώ το σταματάω εδώ γτ το θέμα ξεφεύγει κ το μόνο που γίνονται είναι προσβολές κ άλλη όρεξη δεν είχα από το να ασχοληθώ με την τοξικότητα του καθένα.
    Ότι ήταν να στείλω το έστειλα πριβέ στον Arioch από εκεί κ πέρα όποιον τον ενδιαφερει το θέμα μπορεί να έρθει στο πριβέ μου.
     
  5. Brt

    Brt #ολαπολυ

    @feet-lover κι εσύ ας το διαβάσεις γιατί είναι σημαντικό στην εποχή μας πως μαζεύονται οι ρατσιστές. Είναι κλασσικο επιχείρημα μόλις τους στριμώξεις ότι τους προστατεύει ο νόμος η τάξη και η ελευθερία του λόγου. Βέβαια ήδη έχουν προσβάλλει ομοφυλοφιλους και εχουν αναφέρει ότι είναι πιο συχνά παιδοβιαστες από ετεροφυλόφιλους, αλλά εντάξει δεν τρέχει κάστανο. Η έχουν τοξικό λόγο και επίθεση εναντίον ομάδων συμπολιτών μας.

    Φωνάζουν την φρουρά φρουρά όπως κι εδώ στο φόρουμ.

    Πάμε στον νομο και την τάξη λοιπόν. Σε πρόσφατη απόφαση δικαστηρίου, σε μια ομοφοβική επίθεση, ο αμυνόμενος έσκασε ένα μπουκέτο στα δόντια του ρατσιστή. Το δικαστήριο έκρινε ότι επειδή δέχτηκε λεκτική και δυνητικά σωματική επίθεση (καθώς ο επιτιθέμενος κινήθηκε εναντίον του), ήταν σε νόμιμη αμυνα.

    Δεν υποστηρίζω την χειροδικία, αλλά
    δεν μπορει να γυρίζετε κατηγορώντας ανθρώπους που δεν σας πείραξαν σε τίποτε, κι οι υπόλοιποι να σας εχουμε στον αφρό.
     
  6. Arioch

    Arioch Μαϊμουτζαχεντίν Premium Member Contributor

    @Brt Οι απόψεις είναι απόψεις, το πρόβλημα είναι το πως εκφράζονται. Το να πεις διαφωνώ με την υιοθεσία από τα gay ζευγάρια είναι ένα πράγμα, το να κάνεις προπαγάνδα επικαλούμενος τα ίντερνετς που λες κι εσύ είναι άλλο.

    Είναι άλλο πράγμα να σου προκαλεί ακόμα και αηδία κάποιος, είναι άλλο πράγμα να πας να ξεράσεις στα μούτρα του.
     
  7. mystique

    mystique Owned Premium Member Contributor

    Αξίζει όντως.

    Μια παρένθεση από μένα, διαβάζοντας την τροπή του νήματος:

    Αναρωτιέμαι αν «εμείς» οι στρειτ γονείς αποτελούμε κίνδυνο για τα παιδιά μας (ή και των άλλων; ) επειδή αν και στρειτ, είμεθα ανώμαλοι κατά τα χρηστά ήθη.

    Τι θα έκανε ένας κοινωνικός λειτουργός εάν ήξερε τις πομπές μας.
    Τι θα έλεγε η κοινωνία.
    Τι γνώμη θα είχαν οι φίλοι/συγγενείς/συνάδελφοι.
    Πόσο κατάλληλοι γονείς θα λογιζόμασταν, αν ο τρόπος που σχετιζόμαστε ερωτικά ήταν γνωστός.

    Τι ορίζει τελικά την καταλληλότητα ενός γονέα;
    Οι ερωτικές του προτιμήσεις ή η διάθεση του να αφοσιωθεί για να μεγαλώσει έναν υγιή και πλήρη άλλο άνθρωπο;

    Προσωπικά ουδέποτε αμφισβήτησα την επάρκεια μου ως γονέα.
    Μόλις πριν λίγα χρόνια ωστόσο, η οικογένεια μου θα θεωρείτο « μη φυσιολογικη» ως μονογονεϊκή.
    Έκτοτε κάποια πράγματα άλλαξαν σιγά σιγά.
    Αναρωτιέμαι ωστόσο, αν τώρα θα είχα καν την επιμέλεια των παιδιών μου ως ανώμαλη αμφί σεξουαλικη…

    Κοίτα να δεις πως η υποκρισία τελικά, αποτελεί ίδιον των κατά τ άλλα «φυσιολογικών»..
    Αναγκαία λάβαρα για να εφησυχάζονται ιδεασμοί και συνειδήσεις..
     
  8. sapfw

    sapfw out of order Contributor

    Είσαι μέσα στο μυαλό μου  
     
  9. Aν ένας ρατσιστής με μειώσει υπάρχουν 2 δρόμοι. Η αντίδραση και η κλάψα. Διαλέγω τον πρώτο. Αυτόν που πιθανόν να λέει η συνέντευξη. Γιατί αυτοί πάντα θα υπάρχουν.
     
  10. Iagos

    Iagos Contributor

     
     
  11. Iagos

    Iagos Contributor

      
     
  12. Arioch

    Arioch Μαϊμουτζαχεντίν Premium Member Contributor

    Αυτό που έστειλες είναι ένα link από το baptist κάτι και σε καμία περίπτωση παραπομπή σε επιστημονικό άρθρο.

    Και κάτι τελευταίο: Είναι τραγελαφικό να μιλάς για τοξικότητα όταν γράφεις αυτά που γράφεις.

    Και ακόμα πιο τραγελαφικό είναι να μιλάς για προπαγάνδα όταν αυτό που κάνεις είναι ο ορισμός της.