Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Ειδήσεις

Συζήτηση στο φόρουμ 'Ειδήσεις' που ξεκίνησε από το μέλος Ricardo, στις 24 Οκτωβρίου 2006.

  1. Peripatitis

    Peripatitis New Member

    @feet-lover φαίνεται ότι δεν έχεις την αίσθηση αυτών που λες...
     
  2. Guiltless

    Guiltless Handle with care

    Όχι.
    Καταρχήν εάν σας βιάσουν δεν θα μείνετε έγκυος. Που έχετε και άποψη... Λεπτομέρειες θα μου πείτε.

    Πολιτική, BDSM (κι ας μην κάνετε), πόδια, μανικιούρ, αμβλώσεις, τεκνοθεσία, μόνο για την περίοδο δεν μας έχετε πει ότι τα ξέρετε όλα και έχετε την όποια άποψη!!

    Για να απαντήσω όμως: Κάποιος/α που θα μείνει έγκυος, όχι, μέχρι ενός σημείου δεν έχει μέσα του/ης μια ζωή. Αλλά ακόμα και τότε δεν μας αφορά τι θα κάνει με το σώμα του/της, και, όχι, δεν δικαιούμαστε να έχουμε άποψη εφόσον δεν πρόκειται για εμάς. Κουμάντο στην κοιλιά σας, τόσο δύσκολο είναι πια;;;
     
  3. Γερακι

    Γερακι Regular Member

    @feet-lover Δεν μπαινω στην ουσια αυτων που λες, δεν εχει νοημα νομιζω, απλα σου λεω να σκεφτεις τι αντικτυπο μπορουν να εχουν για μια γυναικα που σου λεει οτι εχει υποστει βιασμο.
    Ζητας σεβασμο απο τους υπολοιπους, δειξε κι εσυ λιγο.
     
  4. κι εγω σε μενα να κανω κουμαντο. δεν ειπα καντε αυτο καντε εκεινο. οτι θελετε καντε. ανταλαγη αποψεων κανουμε. δεν επεβαλα γραμμη σε καμιά τι θα κάνει με την κοιλιά της.
     
  5. gaby_m

    gaby_m open for S/m discussion Premium Member Contributor

    Μιλάμε για ένα κατοχυρωμένο ανθρώπινο δικαίωμα και πάνω σε αυτό παίρνω θέση, προφανώς στηρίζω το δικαίωμα στην έκτρωση, χωρίς επιφυλάξεις.

    Είτε έμεινε έγκυος από βιαστή - και δεν θα αποκαλούσα καμία ζωή «το παιδί του βιαστή»! - είτε από οποιονδήποτε και υπό οποιεσδήποτε συνθήκες, είναι δικαίωμα της εγκύου να αποφασίσει και έτσι πρέπει να είναι.

    Οτιδήποτε άλλο αφενός θα ήταν μια πράξη σε βάρος κατοχυρωμένων δικαιωμάτων και πιθανότατα αντισυνταγματική, μια καταπάτηση βασικής ατομικής ελευθερίας που θα έφερνε πολύ μεγαλύτερα προβλήματα ηθικής τάξης χωρίς να επιλύει το παραμικρό. Άλλωστε τέτοιες καταστολής δικαιωμάτων δεν πηγαίνουν ποτέ μόνες τους, πηγαίνουν μαζί με πολλές άλλες καταστολές για τον αυτονόητο λόγο ότι φέρνουν αντιδράσεις.

    Για τον λόγο αυτό έχω τη γνώμη ότι δεν παίζει το γνωστό decision tree που καταλήγει πως μόνον οι φέρουσες μήτρα δικαιούνται να έχουν γνώμη για το δικαίωμα στην έκτρωση, όλοι έχουμε δικαίωμα και ατομική υποχρέωση να τιμούμε και να προστατεύουμε τα δικαιώματά μας.
     
  6. Arioch

    Arioch Μαϊμουτζαχεντίν Premium Member Contributor

    Δεν το κόβεις λέω εγώ;

    Όχι ρε, δεν είσαι γυναίκα, δεν σε βιάσαν και δεν έμεινες έγκυος, που έχεις το θράσος να μας γράφεις αυτούς τους εμετούς με επιχειρήματα του κώλου τύπου "αν η γιαγιά μου είχε αρχίδια θα είχα δυο παπούδες"

    Για να τελειώνει η μαλακία με την ελευθερία του λόγου που επικαλούνται διάφοροι κατά καιρούς, η συμμετοχή σε ένα ιδιωτικό φόρουμ είναι προνόμιο και όχι δικαίωμα ή με άλλα λόγια δεν είμαστε υποχρεωμένοι να τρώμε στη μάπα τη μαλακία του καθενός.

    Εδώ δεν τα σηκώνουμε αυτά, αν δε σ' αρέσει, η πόρτα είναι ελεύθερη και τα σκυλιά δεμένα και πήγαινε να βρεις ένα φόρουμ χριστιανομουλάδων και γράψε ό,τι παπαριά σου επιτρέψουν.

    Αυτά από ένα χρήστη του φόρουμ.

    Και κάτι τελευταίο, αυτή τη φορά ως mod: Σε αυτό το site είμαι ως χρήστης από το 2005. Δε θα το αφήσω να του βάλει φωτιά ο κάθε τυχάρπαστος, όχι όσο είναι στο χέρι μου.
     
    Last edited: 5 Ιουλίου 2023
  7. iDontKnow

    iDontKnow Regular Member

    Δεν πιστεύω τι έχω διαβάσει. Πραγματικά νιώθω ότι τον τελευταίο καιρό ζω σε ένα σουρεάλ εφιάλτη. Δεν έχω λόγια, ό,τι και να πω είναι λίγο.

    Είστε σοβαρός? Αυτό το ρωτάτε μη ειρωνικά και μετά αναρωτιέστε αν
    Δολοφόνοι είναι αυτοί που αντί να προσφέρουνε την απαραίτητη ψυχολογική, ηθική και νομική στήριξη στα επιζήσαντα βιασμών, τα αναγκάζουν να κρατήσουν τα παιδιά που προέκυψαν από αυτούς. Γιατί περι δολοφονίας πρόκειται, πρώτα ψυχικής και αργότερα ίσως και σωματικής. Γιατί όταν αυτοκτονείς λόγω του PTSD σου επειδή όχι μόνο βιάστηκες αλλά έχεις και τη ζωντανή υπενθυμηση στο πρόσωπο του ίδιου σου του παιδιού, αυτοί που σε ανάγκασαν να το κρατήσεις είναι ηθικοί αυτουργοί, κι εσείς μαζί που υποστηρίζετε κάτι τέτοιο. Και στο τέλος έχουμε και το παιδί -το οποίο όντως δεν φταίει σε τίποτα- να είναι ορφανό, με μητέρα αυτόχειρα και πατέρα βιαστή.

    @feet-lover Δεν έχετε την παραμικρή ιδέα για το τι περνάει ένα επιζόν άτομο βιασμού. Όταν βγάλετε το κεφάλι σας από τον κώλο σας ίσως μπορέσετε να αντιληφθείτε ένα μικρό κλάσμα από αυτά, αλλά δεν έχω πολλές ελπίδες. Κουμάντο στην τσουτσού σας, όχι αλλού. Ντρέπομαι που αναπνέω τον ίδιο αέρα μαζί σας.
     
  8. elfcat

    elfcat . Contributor

    +1
     
  9. δεν ειχα καμιά τετοια διαθεση περι φωτιας του φορουμ ειλικρινα.διαλογο θελω να κανω και ας ξερω οτι θα βγει εις βαρος μου. το "κοβω" μονο και μονο γιατι απειλουμαι εμεσως με εξωση.αν ικανοποιείστε με αυτο οκ.δεν μπορω να κανω κατι αλλο. η θεση μου ειναι μειονεκτικη.
     
  10. mystique

    mystique Owned Premium Member Contributor

    ….
     
  11. Arioch

    Arioch Μαϊμουτζαχεντίν Premium Member Contributor

    Διάλογο; Ο διάλογος έχει όρια.
    • Δε θα κάνουμε διάλογο για το πόσο καλά έπραξε ο Χίτλερ και εξόντωσε 6.000.000 Εβραίους στο β' παγκόσμιο πόλεμο.
    • Δε θα κάνουμε διάλογο για το πόσο καλά έκανε ο Στάλιν με το Holodomor
    • Δε θα κάνουμε διάλογο για την γενοκτονία των Αρμενίων και των Ελλήνων
    • Δε θα κάνουμε διάλογο με κάποιον που υποστηρίζει ότι "ε, αφού σε βίασε και έμεινες έγκυος, μεγάλωσέ το κι από πάνω"
    • κλπ
    Όλοι αυτοί οι εμετοί που γράφτηκαν αξίζει να μείνουν για ένα και μόνο λόγο: να βλέπει ο κόσμος τι απόψεις κυκλοφορούν.

    Σεβάσου τους υπόλοιπους συμμετέχοντες και το χώρο που φιλοξενείσαι
     
  12. iDontKnow

    iDontKnow Regular Member

    Αυτό που κάνεις δεν είναι διάλογος. Είναι βία. Βία προς άτομα που ήδη έχουν υποστεί τα πάνδεινα. Αν αυτό που σε έκανε να το κόψεις είναι το μπαν αυτό δείχνει την έλλειψη συνείδησης σου και τη θρασυδειλία σου που γκρινιάζεις που στην βάλαμε ταμπέλα. Εγώ προσωπικά δεν είμαι ικανοποιημένη. Ικανοποιημένη θα είμαι όταν απόψεις σαν τις δικές σου δεν ακούγονται όχι μόνο στο φόρουμ, αλλά πουθενά.