Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Ειδήσεις

Συζήτηση στο φόρουμ 'Ειδήσεις' που ξεκίνησε από το μέλος Ricardo, στις 24 Οκτωβρίου 2006.

  1. Nickname

    Nickname Όμορφος, έξυπνος και μετριόφρων Contributor

    Ε, μα, ναι! Μέχρι και όσοι τα προδικάζουν συμφώνησαν.

    Πεθαίνει τελευταία. Αλλά πεθαίνει.
     
  2. kinvara

    kinvara Δική Του Contributor

    Δολοφονήθηκε ένας άνθρωπος. Δεν βγαίνουν οι ντελιβεράδες κάθε μέρα να σκοτώνουν κόσμο αλλά αυτό δεν αλλάζει τα γεγονότα. Κάτι που έγινε δεν μπορεί να αμφισβητηθεί. Βέβαια τόσο γρήγορη και άμεση ανακύκλωση ειδήσεων πλέον, έχει μετατρέψει την είδηση σε μια μορφή κουτσομπολιού κάποιες μέρες της εβδομάδας. Και η ζωή συνεχίζεται στον μικρόκοσμό μας....
     
  3. Iagos

    Iagos Contributor

     
     
  4. subwhat

    subwhat Gandalf's property, not for sale Contributor

  5. Guiltless

    Guiltless Handle with care

    Εγώ από τα γραφόμενα της κατάλαβα το ακριβώς ανάποδο, αλλά μπορεί να υπάρχει παρανόηση.

    Αυτό που λέτε για 2-3 χρόνια πριν το βλέπω να γίνεται εδώ και καιρό και είμαι στο φόρουμ εδώ και έναν χρόνο. Δεν ξέρω τι γινόταν τότε, αλλά δεν έχει βελτιωθεί η κατάσταση κατά πως τα λέτε.
     
  6. elfcat

    elfcat . Contributor

    @Guiltless Ισως υπήρξε παρανόηση. Αυτό που σας είπα ήταν ότι αν κάποιος διατυπώσει δημόσια μια άποψη και κάποιος άλλος του πεί δημόσια "μα είναι λάθος αυτό που λες, εγώ δεν το βλέπω να ισχύει" it s not personal. Πολύ περισσότερο όταν "μιλάμε" με αβαταρ και προφιλ.

    Δεν ασχολήθηκα καθόλου με μηχανάκια και πεζοδρόμια, και τί θεωρεί ο καθένας σημαντικό ή σημαντικότερο πρόβλημα στο κέντρο της Αθήνας, ιδίως με έναυσμα μια ανθρωποκτονία που έγινε στο κέντρο της Θεσσαλονίκης.
     
  7. Δίας

    Δίας Live a life by design not by default

    https://www.newsit.gr/ellada/zefyri...ikan-me-tsimentolithous-kai-kadronia/3836742/
    Πάντως έχει και ωραία σπιτάκια για ενοικίαση ή αγορά αυτή η περιοχή , να δω τους "αγωνιστές" να κάνουν κίνηση από το κέντρο προς εκεί.
    Και μετά περιμένω να δω εάν θα επιμένεις όπως και με τους διανομείς ότι όλα είναι καλά και οι άλλοι λένε ψέματα.
     
  8. kinvara

    kinvara Δική Του Contributor

    Θα μου επιτρέψεις να διαφωνήσω. Όχι γιατί δεν συμβαίνουν ή δεν συνέβαιναν τέτοιες καταστάσεις αλλά γιατί τα τελευταία γεγονότα είναι άνευ προηγουμένου. Έχουν ξεπεράσει κάθε εποχή και αργεί να επανέλθει η ισοροπία. Πριν 2-3 χρόνια κάποιοι ήξεραν να επαναφέρουν τις ισοροπίες, περίμεναν τέτοιες καταστάσεις ήξεραν να τις χειριστούν και να τις αντιμετωπίσουν.
    Ένα άλλο φαινόμενο που συμβαίνει είναι η μη ικανότητα και θέληση αντιμετώπισης. Δεν έγινε και κατι αν σου την πέσει κάποιος, πάρε θέση. Τη δική σου. Πίσω από το πληκτρολόγιο κάποιοι το παίζουν νταήδες κάποιοι ειρωνεύονται. Δατς λάιφ όμως.. Η ζωή είναι μπιτς αλλά είναι και όμορφη. Εμένα προσωπικά αν κάποιος μου την πέσει θα το χειριστώ ανάλογα. Με την ξινίλα έχω ένα θέμα και την κακία. Γιατί η ξινίλα δεν είναι θέση ούτε άποψη . Ούτε γνώμη.
     
    Last edited: 13 Αυγούστου 2023
  9. Just_Me

    Just_Me Contributor

    Πιστεύω δεν είναι θέμα βελτίωσης αλλά κάπως έτσι είναι η κοινωνία μας όλη, τρωγομαστε μεταξύ μας κάποιες φορές, σαν το γαλατικό χωριό ένα πράγμα!
     
  10. Just_Me

    Just_Me Contributor

    Θέλω να πιστεύω πως η διαχειριστική ομάδα είναι ανοιχτή προς συζήτηση για την εισήγηση προτάσεων - λύσεων ως προς την όποια αντιμετώπιση των θεμάτων που προκύπτουν.

    Δεν συμφωνώ στο άνευ προηγουμένου και παλιότερα συνέβαιναν και τώρα συμβαίνουν και θα συνεχίσουν να συμβαίνουν έντονες διενέξεις.

    Φυσικά ο οποιοσδήποτε μπορεί να πάρει θέση όταν του την πέφτουν ή και όχι και τα δύο είναι στάση απέναντι σε αυτό.

    Σχολίασα πως ανέκαθεν συνέβαινε αυτό στα φόρα και όπως έχω ξανά γράψει σε άλλο ποστ είναι, πως όταν υπάρχει διαμάχη όλοι οι εμπλεκόμενοι σε αυτή, τη τροφοδοτούν.

    Κατά τα άλλα ναι η ζωή είναι όμορφη   και ακόμη ομορφότερη έξω από εδώ διότι στη τελική βρισκόμαστε σε αυτό το σαιτ για την ανταλλαγή απόψεων και την επίλυση των όποιων αποριών.

    Εμένα προσωπικά αυτό το φόρουμ με έχει βοηθήσει πολύ στο κομμάτι της πληροφόρησης σε οτιδήποτε αφορά το bdsm. Έχω ακούσει διαφορετικές απόψεις πάνω στο ίδιο ζήτημα και μέσο του δικού μου προσωπικού φίλτρου κρατώ αυτό που ταιριάζει σε μένα.

    Από εκεί και πέρα ψυχή βαθιά και να μην ξεχνάμε βρισκόμαστε στην καρδιά του καλοκαιριού.  

    Βάζω τις καρδούλες μου πριν μου τις βάλουν ώστε να στολιστεί η δημοσίευση μου.

    Να περνάτε όλοι όμορφα.  
     
  11. skia

    skia Contributor

    Τι να πρωτοπρολάβει κι αυτή η έρμη διαχείριση. Ένα θέμα λύνει, πέντε δημιουργούνται. Το θέμα είναι να έχουμε κι εμείς οι ίδιοι ένα μέτρο και να μη καβαλάμε καλάμι γιατί ως γνωστόν όταν αυτό σπάσει τρυπάει έντερα. Κατά τα άλλα, καλά;
     
  12. gaby_m

    gaby_m open for S/m discussion Premium Member Contributor

    Χθες πνίγηκε ένα παιδάκι 11 χρονών στη θάλασσα, μπλέχτηκε στα δίκτυα, υπάρχει στις ειδήσεις.

    Τώρα δα βγήκε είδηση, ακόμα χωρίς όνομα, ότι κάηκε κάποιος και πέθανε επειδή πήρε φωτιά το διαμέρισμά του, επειδή είχε βάλει να μαγειρέψει κάτι και αποκοιμήθηκε από την κούραση - αυτές είναι οι πρώτες εντυπώσεις.

    Πάντα συνέβαιναν αυτά; Μου φαίνονται απίστευτα άδικα, απίστευτα επώδυνα, σκέπτομαι αυτούς που μένουν και πώς μέσα σε λίγα λεπτά μαύρισε η ζωή τους και δεν το χωρά ο νους μου!