Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Ειναι ο οργασμός στόχος του BDSM ?

Συζήτηση στο φόρουμ 'Νέοι στον χώρο του BDSM' που ξεκίνησε από το μέλος Christos70, στις 15 Οκτωβρίου 2009.

  1. Lady_Dementia

    Lady_Dementia DemonLure the Seductive Contributor

    Ας αφήσουμε να ανθίσει και κανένας άλλος τρόπος γραφής,εδώ μέσα.. που ξέρετε,μπορεί στο τέλος να μας αρέσει κιόλας. Δεν σκεφτόμαστε και δεν εκφραζόμαστε όλοι,με τον ίδιο τρόπο. Δώστε λίγο χώρο,να συνυπάρξει μαζί μας και κάτι διαφορετικό,καλό θα μας κάνει.   Ας μην είμαστε τόσο εύθικτοι πια..  
     
  2. isnogood

    isnogood afterall, true love is the ultimate fantasy Contributor

    Απάντηση: Ειναι ο οργασμός στόχος του BDSM ?

    στην ψαραγορα , πηγαινουν δυο ειδων καταναλωτες .... αυτοι που ειναι αποφασισμενοι να παρουν οτι καλυτερο βρουν απο ψαρι , και αυτοι που θα αγορασουν οτι μπορουν με τα χρηματα που διαθετουν . Η δευτερη κατηγορια , εξαρχης , ειναι συνειδητοποιημενη οτι μπορει να φυγει και με γοπες και σχεδον καν δεν κοιταν τα καθαρα (συναγριδες κτλ)
    Παρολο που και στις κατηγοριες αρεσει το ψαρι , για την πρωτη ειναι αδιαπραγματευτη απολαυση ενω για την δευτερη οτι μπορει με αυτα που διαθετει ....
     
  3. underherfeet

    underherfeet πέρα βρέχει Contributor

    Απάντηση: Ειναι ο οργασμός στόχος του BDSM ?

    Οχι Λαιδη,δεν θα μου κανει καλο η ευτελεια και η χυδαιοτητα..
    Βεβαιως ο καθενας μπορει να εκφραζεται ελευθερα αναλογα με το πολιτισμικο του επιπεδο και να το υπερασπιζεται κιολας.Αυτο ακριβως ομως το δικαιωμα το κρατω και για τον εαυτο μου..
     
  4. Lady_Dementia

    Lady_Dementia DemonLure the Seductive Contributor

    Η ευτέλεια και η χυδαιότητα,βαρύνουν αυτόν που τις φέρει.   Όσο πιο πολύ εκτείθεται κανένας,τόσο περισσότερο κακό στον εαυτό του κάνει,πόσο μάλλον αν δεν μπορεί να υπερασπιστεί τον εαυτό του και τη θέση του.
    Αν εγώ αρχίσω τις ύβρεις και τους απρεπείς χαρακτηρισμούς,εδώ μέσα,η δική μου προσωπικότητα δεν θα υποβιβασθεί στα μάτια όλων σας;  

    Φυσικά δεν επικροτώ τίποτε,που έρχεται ενάντια στους κανονισμούς της κοινότητας.
     
  5. elfcat

    elfcat . Contributor

    Απάντηση: Ειναι ο οργασμός στόχος του BDSM ?

    Το βρίσιμο να κόψει. Κατά τα λοιπά ας εκφράζεται όπως θέλει. Επί της ουσίας άλλωστε δεν διαφωνώ μαζί του
     
  6. Lady_Dementia

    Lady_Dementia DemonLure the Seductive Contributor

    Φυσικά..   
     
  7. underherfeet

    underherfeet πέρα βρέχει Contributor

    Απάντηση: Ειναι ο οργασμός στόχος του BDSM ?

    Συμφωνω απολυτως.

    Δεν ειναι εκει το θεμα.Η μαλλον,το ζητημα που ανακυπτει σε σχεση με τους κανονισμους ειναι ποτε και πως εφαρμοζονται καθε φορα,αρα ειναι θεμα ασκησης διαχειρισης.Ας μην το (ξανα) ανοιξουμε εδω.

    Το θεμα για μενα ειναι η βαναυση προσβολη του πολιτισμικου επιπεδου του διαλογου ,της ανταλλαγης αποψεων η ακομα ακομα και των αντιπαραθεσεων που διεξαγονται στο φορουμ.Αυτο το επιπεδο ,περα απο τους κανονισμους , επιβαλλεται και απο τα ιδια τα μελη που συμμετεχουν ,με τον τροπο του συμπεριφερεται ο καθενας μας, .
    Προσωπικα παρενεβην γιατι ο τροπος εκκρασης του Χρηστου - να μην τον χαρακτηρισω παλι.. - με προσβαλλει ως μελος της κοινοτητας ,αν και οχι επι προσωπικου.
    Η ανοχη και η αποσιωπηση εξ αλλου δημιουργουν ενα περιβαλλον οπου πολλα αυγα μπορουν να επωασθουν ,μεταξυ αυτων και φιδισια...
     
  8. Lady_Dementia

    Lady_Dementia DemonLure the Seductive Contributor


    Για τους κανονισμούς και τη μη τήρηση αυτών,συμφωνώ μαζί σας. Υπεύθυνη είναι η διαχείρηση και βάζουμε τελεία.  

    Όσο για το ύφος του νηματοθέτη,δεν διαφωνώ μαζί σας. Εγώ, αυτό που ουσιαστικά λέω, είναι,να του δώσουμε λίγο χωρο να μας πει,αυτά που έχει να μας πει. Ίσως προκειται για άτομο εκκεντρικό με υπερβολή στις εκφράσεις του,και μόνον. Μην τον πιάνουμε από τα μαλλιά,κρίμα είναι.
    "Άκουσον μεν,πάταξον δε"
     
  9. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    Στόχος του,είναι η ευχαρίστηση.
     
  10. underherfeet

    underherfeet πέρα βρέχει Contributor

    Απάντηση: Ειναι ο οργασμός στόχος του BDSM ?

    Χωρο του δωσαμε και να του ξαναδωσουμε Λαιδη.Τον ακουσαμε και οχι μονο σ'αυτο το νημα..Η ουσια του λογου του ειναι αξιοπροσεκτη. Η συμπεριφορα του ομως ειναι απαραδεκτη .Αν δεν την ...παταξουμε
    θα μας κατσικωθει μετα στο σβερκο.Ολων.
    Ε,δεν θα κατσουμε να μας πουνε και μαλακες...
     
  11. MindMaster

    MindMaster Contributor

    Απάντηση: Ειναι ο οργασμός στόχος του BDSM ?



    The points have been made ήδη, πιστεύω, κι ελπίζω να καταλάβει ο Christos70, και να μην τραβήξουν παραπέρα οι φιλονικίες.
    Λίγο φρένο χρειάζεται, δεν λέει κανείς πως πρέπει να το σανιδώσει. Ίσα-ίσα τόσο, που να μη βγαίνει από το δρόμο...

    Κατά τα άλλα, καλό θα ήταν να επιστρέψει το νήμα στην πορεία του, γιατί ως νήμα, είναι πολύ ενδιαφέρον...



     
  12. underherfeet

    underherfeet πέρα βρέχει Contributor

    Απάντηση: Ειναι ο οργασμός στόχος του BDSM ?

    Εχεις δικιο ΜΜ ,επι του θεματος λοιπον η δικη μου απαντηση ειναι σαφως ναι.
    Επειδη ακριβως το βδσμ δεν ειναι ουτε κοσμοθεωρια ουτε ιδεολογια ουτε ψυχοθεραπεια ουτε τροπος ζωης(για μενα), παρα εναλλακτικος τροπος εκφρασης της σεξουαλικοτητας μου και δεδομενου οτι δεν εχω καταφερει μεχρι σημερο να επιτυχω εγκεφαλικο οργασμο , αν δεν επιδιωξω και τον σωματικο καλυτερα να το κοψω το αθλημα και ν'αρχισω να πηγαινω σε κα'να ουζερι . .(εκει τουλαχιστον ο (στομαχικος) οργασμος ειναι στοχος ξεκαθαρισμενος και αναμφισβητητος.