Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Ελλειψη Κυριων

Συζήτηση στο φόρουμ 'Νέοι στον χώρο του BDSM' που ξεκίνησε από το μέλος Error, στις 17 Σεπτεμβρίου 2024.

  1. SenVger1

    SenVger1 New Member

    Οχι αλλά εαν πρόσεξες θέτει πολλά ζητήματα ξεκινώντας από εκεί
     
  2. SenVger1

    SenVger1 New Member

    Νομίζω ότι έχει ήδη απαντηθεί αυτό - κάνοντας γνωριμές στον χώρο όπου σου δίνονται αυτές οι δυνατότητες.
     
  3. espimain

    espimain Contributor

    Αυτό λέω. Τίποτε δεν είναι τυχαίο.
     
  4. Error

    Error ΜατόσηδύναμηπεςμουπουνατηνβρωναμπωστηναγκαλιάΣουυ

    Μου σφίγγει ο καημός σα θηλιά το λαιμό
    και μες στην καρδιά με δαγκώνει σα φίδι.
    Παράξενο θέλω ν’ αρχίσω ταξίδι,
    χωρίς, μα χωρίς τελειωμό.

    Το δρόμο μου αργά να τραβώ, να τραβώ,
    αλλά πουθενά και ποτέ να μη στέκω,
    ψυχή να μη βρίσκω, ή πάντα να μπλέκω
    με κόσμο τυφλό και βουβό.

    Να νιώθω τριγύρω πλατιά ερημιά,
    κλεισμένα τα σπίτια, τα τζάκια σβησμένα,
    ψηλά να μη φέγγει αστέρι κανένα,
    και κάτου γυναίκα καμιά.

    Ε! ίσως σε τέτοιο ταξίδι αν βρεθώ,
    ατέλειωτο, έρμο, σ’ άγνωστη χώρα,
    δε θα ’χω περίσσια λαχτάρα σαν τώρα,
    αγάπη, από σε να χαθώ!

    Το ταξίδι, Κωστής Παλαμάς
     
  5. Arioch

    Arioch Μαϊμουτζαχεντίν Premium Member Contributor

    Εξού και το αθάνατο "Τσούζει Θανάση μου... αλλά μ'αρέσει."
     
  6. rea..

    rea.. Contributor

    χαχαχα βρε αδίστακτε .. κάτω από τον Παλαμά !?!  
     
  7. gaby_m

    gaby_m open for S/m discussion Premium Member Contributor

    Όπως βρήκαν όλοι όσοι αναζητούσαν, με τον ίδιο τρόπο. Αν δεν ψάξει δεν βρίσκει κανένας, είναι απολύτως αναπόφευκτη και μάλλον άχαρη σε σχέση με τις επιθυμίες του καθένα η αναζήτηση, ίσως για αυτόν τον λόγο τελικά όσοι αναζητούν να βρίσκουν, γιατί κανένας δεν θέλει να μείνει μόνιμα σε αυτό το στάδιο ούτε να μπαίνει στην μπελαλίδικη διαδικασία ξανά και ξανά. Ρωτάτε πώς; Αν πραγματικά σας ενδιαφέρει θα παρατηρήσετε, θα συζητήσετε ίσως και θα βρείτε πώς. Τα κενά - δηλαδή την προσωπική επικοινωνία μεταξύ τους - θα τα συμπληρώσετε με τη διαίσθησή σας και την επιθυμία σας να σχετιστείτε. Αφήστε και λίγο χώρο στην τύχη, που ποτέ δεν είναι μόνο τύχη. Έτσι και αλλιώς η τύχη μπορεί να σας δώσει μόνο την αρχή, όλα τα άλλα θα τα κάνετε εσείς μαζί με τον άλλο άνθρωπο.
     
  8. Dark_Explorer

    Dark_Explorer Κλωθώ: ἄτρακτον στρέφειν Contributor

    Α εγώ είμαι επιφανειακιά και ζητάω μονάχα σφιχτό κώλο.
     
  9. Yiyi

    Yiyi .

    τι να πρωτοπω..
    Αρχικά, ο τύπος που του μίλησες για αυτά που θέλεις και σου είπε "χαζομάρες", είναι απαράδεκτος για τον τρόπο που μίλησε. Αν κάποιος δεν γουστάρει, είναι δικαίωμά του, το να απαξιώνει τα θέλω του συνομιλητή του είναι off.

    Πέρα απ αυτο, είναι γεγονός πως αρκετά μπρουταλέsque λιγούρια έρχονται και στο φορουμ όπως και παντού αλλού, για να γμήσουν. Κι αυτο όχι απαραίτητα επειδή ψάχνουν κάτι bdsm ή έστω κινκυ, αλλά επειδή η όλη φάση τους φαίνεται πιο "openmind" που το αντιλαμβάνονται ως "openlegs" δλδ υπάρχει μια στρεβλή αντιληψη στη σκέψη τους πως όσες γουστάρουν το κινκυ, είναι πιο προχωρημένες, δεν έχουν ταμπου οποτε και πιο "ευκολες" για σεξ γενικότερα.

    Όμως ανάμεσα στον αγενή που χαρακτήρισε χαζομάρες τα θέλω σου και τον κάθε λιγούρη γμιά (εντός και εκτός διαδικτύου) υπάρχουν και καπως πιο νορμαλ ατομα, με τα οποία μπορείς να συζητήσεις και να δεις τι απ αυτα που οραματίζεσαι ως "ιδεατή σχέση" έχουν επαφή με την πραγματικότητα, και ποια είναι εξιδανικευμένες φαντασιώσεις.

    Αρκετά άτομα όταν δεν έχουν γνωρίσει κάτι, το εξιδανικεύουν, το μεγαλοποιούν και κολλάνε μ αυτό ενώ ουτε καν το έχουν γνωρίσει. Ένα δείγμα σχετικά μ αυτό είναι τα "παλιά μέλη που έχουν μόρφωση με διαφορά".
    Αν δεν έχεις επικοινωνία για αρκετό καιρό με κάποιο απ αυτά τα μέλη, αν δεν έχεις γνωρίσει έστω διαδικτυακά κάποιο, παρα μόνο απο ποστ τα οποία μπορεί να είναι και στυλιζαρισμένα για την "εικόνα", δεν μπορείς παρα να φαντασιώνεσαι και μόνο.
    Το οποίο αρχικά δεν είναι κακό, δυνητικά όμως μπορεί να γίνει και να κολλήσεις με μια ιδέα, με το ιδεατό μιας σχέσης που ίσως και να είναι εξιδανικευμένο στη φαντασία σου, επειδή δεν έχεις ακόμη εμπειρίες.

    Τελος, τί φάση με το να λες πως είσαι 26 και δεν έχεις κάνει ακόμη σεξ;! Δλδ, σε ενοχλούν τα μπρουταλέsque λιγούρια που ψάχνουν σεξ ενώ ψάχνεις τον σοβαρό ντομ που θέλει αγάπη και σχέση και δηλώνεις πως είσαι παρθένα στην τάδε ηλικία; Αυτό δυστυχώς είτε θα λειτουργήσει σαν κάλεσμα στα λιγούρια που θα σπεύσουν να ανακουφίσουν την (στη σκέψη τους) τάδε απελπισμένη, είτε κάποιοι θα πούνε πως τρολάρεις αναπαράγοντας μοτίβα της δεσποσύνης που περιμένει τον σοβαρό ντομ που θέλει αγάπη και σχεση.

    Αν κάποιοι σοβαροι ντομ υπάρχουν οπουδήποτε, δεν θα σκεφτούν την αγάπη σαν βάση μιας D/s σχέσης (χωρίς να αποκλείεται να υπάρξει μια ασυμετρη σχέση στοργής και σεβασμού στην πορεία) ούτε θα τους ενδιαφέρει αν κάποια είναι παρθένα και σε ποια ηλικία.

    Βασικά, ένας σοβαρός άνθρωπος, δεν θα ασχοληθεί με την παρθενία κάποιου άλλου λες και είναι κάτι so big deal, εκτός κι αν είναι ο Κρισταν Γκρέυ (σοβαρός ντομ για σχέση με αγαπη, ντομ με μορφωση κλπ) ο οποίος σαν κάφρος την είπε κιόλας στην δεσποινίδα πως τη λέγαν, που ήταν παρθένα -ακουσον άκουσον στα 21...! : P
     
    Last edited: 25 Σεπτεμβρίου 2024
  10. subwhat

    subwhat Gandalf's property, not for sale Contributor

    Σοβαροί κ υπάρχουν και ίσως περισσότεροι απ' ότι φαντάζεστε. Θαρρώ πως απλά χρειάζεται να προσπαθήσετε να κοιτάξετε λιγάκι πίσω απ' τα στεγανά σας. Πράγμα διόλου απλό.
    Γιατί, άραγε, χρειάζεστε από πριν να σας πει κάποιος ότι θα σας έχει για πάντα; Εσείς πώς είστε βέβαιη ότι θα "θέλετε" για πάντα;

    Αν αποφασίσει να ασχοληθεί μαζί σας ένας κ, θα σας έχει για όσο...και για να ασχοληθεί μαζί σας και να σας έχει, νομίζω πως σημαίνει αυτόματα ότι θα σας αγαπά και θα σας θέλει, αλλά με τον δικό του τρόπο. Όχι όπως πιθανά εσείς θα φαντάζεστε.
     
  11. kinvara

    kinvara Δική Του Contributor

    Αλήθεια τώρα;  
     
  12. Seras Victoria

    Seras Victoria "Play stupid games, win stupid prizes" Contributor

    Επειδή δεν έχει κάνει σεξ αυτό σημαίνει ότι δεν έχει κριτήρια για το τι επιθυμεί και τι όχι;