Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Εμπορευματοποιηση του BDSM

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος Jomaru, στις 5 Μαϊου 2009.

?

Κρινετε θετικα την εμπορευματοποιηση του BDSM

Poll closed 24 Ιουνίου 2009.
  1. Ναί

    22 vote(s)
    43,1%
  2. Όχι

    19 vote(s)
    37,3%
  3. Ναι, γιατί έτσι δινετε η δυνατοτητα επι χρημασι να κανω διαφορα(pro Domination)

    0 vote(s)
    0,0%
  4. Ναι, γιατι πηγαινω σε Event οπως το Erotica

    3 vote(s)
    5,9%
  5. Όχι, το BDSM ειναι παράνομο

    0 vote(s)
    0,0%
  6. Όχι, γιατι η οικονομικη εκμεταλλευση ειναι γεγονος.

    5 vote(s)
    9,8%
  7. Ναι, γιατι ντρεπομαι να το προτεινω στον/στην συντροφο μου

    2 vote(s)
    3,9%
  1. Mikra_Psemata

    Mikra_Psemata Contributor

    Απάντηση: Εμπορευματοποιηση του BDSM

    Ως ραδιοφωνικές (αλλα κ εμπορικές) επιχειρήσεις εμείς εδώθε.. συμμετέχουμε"αφιλοκερδώς" σε όλα σχεδον τα εβεντς που γίνονται στην πόλη μας κ όχι μόνο..
    Εχουμε συμμετάσχει εθελλοντικα στέλνοντας συνεργατές, δίνοντας υλικό, διαφημίζοντας, κλπ. .

    όλα αυτά τα κάνουμε για να προάγουμε τον πολιτισμό και μόνο ..  

    καθόλου δεν μας ενδιαφέρει η αναγνωρισιμότητα και η προβολή που θα κερδίσουμε μέσω αυτών των εβεντς.. η οποία συν τω χρόνω ως εκ θαύματος.. μεταφράζεται σε χρήμα..

    ανεξηγητο !!!
    ειναι αυτο που λένε κανε το καλό κ ρίξτο στο γυαλό,
    ο γυαλός θα στο φέρει πίσω..

     
     
  2. Vishal

    Vishal Regular Member

    Δεν τίθετε θέμα εμπορευματοποίησης γιατί τα γούστα του καθενός πάνω στο BDSM διαφέρουν.
     
  3. dorian

    dorian New Member



    Θα μπορούσες να μου εξηγήσεις το περί αστυνομικής παρακολούθησης ? Τι εννοείς ? Επίσης τι εννοείς περί φόβου ?
     
  4. dorian το 1ο σου ποστ εδώ και καπάκι πάνω στο συγκεκριμένο νήμα?
     
  5. dorian

    dorian New Member

    Υπαρχει κάποιος ..περιορισμός.. και δεν το γνωρίζω μήπως ?
    Ρώτησα κάτι ξεκάθαρα .
    Περιμένω μία απάντηση.
    Αλλωστε είμαι κάποιο διάστημα σαν μέλος (στην κοινότητα) και δεν γράφω κάτι μόνο διαβάζω.
    Η συγκεκριμένη φράση μου έκανε εντύπωση και περιμένω κάποια εξήγηση.
    Οσο αφορά περί παλαιότητας μελών που αναφέρετε καμιά φορά (είμαι τόσα χρονια κλπ κλπ) θα σου έλεγα ότι είμαι από τους παλιότερους που είναι στον χώρο αλλά όχι σε διαδυκτιακές κοινότητες.Αρα γενικά γνωρίζω άτομα , καταστάσεις (και με εσένα έχω γνωριστεί) και η συγκεκριμένη φράση ,μου έκανε τρομερή εντύπωση.
     
  6. Σοβαρά έχουμε γνωριστεί? στείλε μου πμ να τα πούμε man αν θες

    Απλή απορία εξέφρασα πάντως, κανένας περιορισμός δεν υπάρχει.
     
  7. john_slave96

    john_slave96 Contributor

    Έχει δίκιο ο dorian, στις συναντήσεις; Έχεις κάποια στοιχεία;
     
  8. Ρε παιδιά sorry κιόλας αλλά γιατί καλλιεργείτε αυτό το κλίμα φόβου?
    Η κουβέντα σε δημόσιο χώρο για το όποιο σεξουαλικό θέμα που είναι παράνομη?

    υ.γ. εκτός πια αν κάποιοι εν αγνοία των πολλών έχουνε λερωμένο ποινικό μητρώο
     
  9. dorian

    dorian New Member

    Ποιο κλίμα φόβου και ποιός το καλλιεργεί ?
    Η ερώτηση μου είναι συγκεκριμένη...
    Να το θέσω διαφερετικά ...Αν σήμερα για πρώτη φορά γνώριζα την κοινότητα και διάβαζα τη συγκεκριμένη φράση στο συγκεκριμένο ποστ τι εντύπωση θα μου άφηνε ?
    Θέλεις να μου απαντήσεις εσύ Seirie ?
     
  10. Α όλα κι όλα φίλε τα ερωτήματά σου στον νηματοθέτη.
    Εδώ δεν έχω πάρει ακόμα απάντηση για το πιο πάνω δικό μου ερώτημα, πως θες να σου απαντήσω?
     
  11. john_slave96

    john_slave96 Contributor

    Δεν έχουμε στοιχεία για παρακολουθήσεις. Άρα όλα είναι εικασίες και δημιουργούν αμφιβολίες και φόβο, έχει δίκιο ο Seirios. Επίσης δεν έχουμε παρατηρήσει κάτι το "ύποπτο".
     
  12. Ακριβώς και εικασίες και μαρτυρίες από όλους σε όλους μεταφέρονται και εμείς όλοι σαν μαλάκες τις ακούμε και τις μεταφέρουμε ψάχνοντας να ξετυλίξουμε το κουβάρι και άκρη δεν βρίσκουμε και ούτε ο κάθε εξής...
    όλοι τα ίδια κάνουμε....
    Οπότε ουδέτερο το κλίμα

    φιλολογικά πάντα