Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Ερευνα BDSM!

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος Nadia R., στις 20 Ιουλίου 2012.

  1. Uther

    Uther Contributor

    Απάντηση: Ερευνα BDSM!

    αχ.. με έχει φάει η αφέλεια.... ή και η βλακεία διαπιστώνω καμιά φορά...  

    μπορεις να μεταφέρεις στους συναδέλφους σου ότι θεωρείστε απαράδεχτοι εκ μέρους μου.
     
  2. Re: Απάντηση: Ερευνα BDSM!

    Στους συναδερφους της τους ψυχολογους; Ναι μην ανησυχείς οι αιτιασεις σου θα διαβιβαστούν αρμοδίως

    Αχχχχ να τον ακούς τον αρχαίο. Ειναι εμπειρος.  
     
  3. Uther

    Uther Contributor

    Απάντηση: Re: Απάντηση: Ερευνα BDSM!

    πραγματι. μου το εχεις αποδείξει περίτρανα τόσες φορές..
    Σε οποιον θεωρεί η ίδια συνάδελφο μπορει να το μεταβιβάσει
     
  4. gaby

    gaby Guest

    Απάντηση: Ερευνα BDSM!

    Εννοώ τι εννοείς... εκείνο το κορίτσι όμως ήταν άλλο, είχε πολλά μέσα του που κονταροχτυπιόνταν. Εδώ ο θόρυβος προέρχεται από άδεια κουτάκια pepsi.
     
  5. Απάντηση: Ερευνα BDSM!

    Ευχαριστώ Κύριε  
     
  6. vautrin

    vautrin Contributor




    Καιρός ν' αποκαλύψω κι εγώ την αληθινή μου ταυτότητα. Δεν είμαι ο Βωτρέν αλλά ο διάσημος Αυστρο-Ικάριος ψυχοωτορινολαρυγγολόγος δρ. Μύλλερ του πανεπιστημίου της Χουφτάλα και διεξάγω μυστικη έρευνα με θέμα τη σχέση της κώφωσης με τις σεξουαλικές διαστροφές.
     
     
    Last edited by a moderator: 17 Απριλίου 2014
  7. Kristen

    Kristen Regular Member

    Απάντηση: Ερευνα BDSM!

    Εγω πιστευω οτι της την σπασατε με τοση επιθετικοτητα στο προηγουμενο νημα και αποφασισε να τρολλαρει η κοπελα τωρα. Με αλλα λογια, εσυ παλι φταις Κορνηλιος! Βγαζεις κακα ενστικτα:innocent:
     
  8. Απάντηση: Re: Ερευνα BDSM!

    Και δεν το λες τόση ώρα καλέ μου vautrin; Έχω ένα τεράστιο ψυχοωτορινολαρυγγολογικό προβλημα που με βασανίζει χρόνια τώρα. Για σένα θα είναι παιχνιδάκι φαντάζομαι.
    Έχω ανακαλύψει πως υπεύθυνοι για αυτό είναι ο λογαριασμός της Δ.Ε.Η, το εξυπηρετικότατο δημόσιο σύστημα, οι μιζαδόροι, οι κλεφτες, οι μουντρούχοι (μη ευγενικοί και άξεστοι), οι αλλοδαποί (για να βγάλλω και το ρατσιστικό μου) και άλλα πολλά.
    Τι μπορούμε να κάνουμε; 
     
  9. cassie

    cassie Regular Member

    Απάντηση: Ερευνα BDSM!

    Καλημερα σας,

    νομιζω οτι καταλαβαινουμε ολοι οτι "υλικο" για τον καθε (καλοπροαιρετο ή μη) ερευνητη ειναι ολα οσα εχουμε γραψει εδω περα μεσα ολα αυτα τα χρονια. Ο καθενας μπορει να μπει, να διαβασει και, ακομη χειροτερα, να βγαλει τα (αυθαιρετα) συμπερασματα του για τον καθενα μας χωριστα αλλα και για το bdsm γενικοτερα.

    Φυσικα και δεν ειναι ο,τι καλυτερο. Αλλα ειναι κατι που το γνωριζουμε οσοι γιναμε μελη του παροντος φορουμ. Και, κακα τα ψεμματα, εδω το αβαταρ βοηθαει πολυ. Λεμε, γραφουμε, μαλωνουμε εκ του ασφαλους, κρυμμενοι πισω απο ενα εικονιδιο ή μια φωτο.

    Ως ερευνητρια - αρθρογραφος η Ναντια το χειριστηκε λαθος. *θελω* ομως να πιστευω οτι ηταν ειλικρινης. Τουλαχιστον ξερουμε τωρα οτι καπου, καποτε θα γραφτει κατι για μας. (Μια παρα πολυ ωραια περιπτωση συναινετικης μη-συναινεσης!). Αυτα ομως θα ειναι βασισμενα σε μη αξιοπιστες πηγες. Με αυτο δεν εννοω οτι τα γραφομενα μας δεν ειναι αληθινα ή ειλικρινη (τις περισσοτερες φορες τουλαχιστον) αλλα οτι το δειγμα που χρησιμοποιησε η Ναντια δεν ειναι αντιπροσωπευτικο καθως βασιζεται, ως επι το πλειστον, σε εικονικες περσονες, με κινδυνο να διαστρεβλωθει η εικονα του bdsm. Αν η νηματοθετης ειναι ψυχολογος, θα καταλαβει τι εννοω.

    To καλυτερο θα ηταν Ναντια, να ερχοσουν σε επαφη με τους διαχειριστες και να ρωτουσες αν μπορουσες να βαλεις μια αγγελια οπου θα ζητουσες να ερθεις σε επαφη με ατομα του χωρου με σκοπο μια πραγματικη συνεντευξη (οχι διαδικτυακη για λογους οικονομιας). Σε αυτην την περιπτωση, εσυ, το αρθρο σου αλλα και το περιοδικο για το οποιο δουλευεις θα ηταν πολυ πιο αξιοπιστα, δε νομιζεις;

    Και δυο τελευταιες σημειωσεις:
    το bdsm, που απο τη φυση του ειναι, ας πουμε, ιδιεταιρο και για πολλους ενοχικο, δεν εχει την πολυτελεια για αυθαιρετες ερμηνειες

    και

    ναι, δε διαφωνω, καθαρα αριθμητικα αν το δουμε, οι εικονικοι bdsmers ειναι πολυ περισσοτεροι απο τους πραγματικους.

    cassie
     
    Last edited: 21 Ιουλίου 2012
  10. SadistMaster

    SadistMaster New Member

    Απάντηση: Ερευνα BDSM!

    ίσως πολύ κακό για το τίποτα σκεφτιτε και όλους αυτούς που σπάνε πλάκα σε τέτοια forum και δεν λένε ποτέ το τι πραγματικά θελουν...
     
  11. Mr. Unknown

    Mr. Unknown Regular Member

    Απάντηση: Ερευνα BDSM!

    Διάβασα το σεντόνι κτλ. Είναι κρίμα να υπάρχουν τέτοιες συμπεριφορές σε φορουμς γενικά. Ναι δέχομαι ότι ίσως ήταν ένα μέσο για έρευνα αλλά ενημέρωσε τους admin/moderator at least. Μέσω αυτών ίσως να είχες μια πιο ολοκληρωμένη ερευνά/άποψη και να σε προωθούσαν ακόμα σε άτομα που είναι γνώστες του αντικειμένου για μια πιο σωστή ερεύνα. Τεσπα shit happens.
     
  12. NobodyKP

    NobodyKP Contributor

    Απάντηση: Ερευνα BDSM!

    Είσαι "ψυχολογος-αρθογραφος" και γράφεις ατονικά?