Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Εσωτερική σύγχυση

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος Miss_Kirlian, στις 23 Απριλίου 2007.

  1. hermis

    hermis Regular Member

    Απάντηση: Εσωτερική σύγχυση

    Πάνω από όλα είσαι γυναίκα…
    Μια συμβουλή τα status είναι απλά στοιχειώδη και δεν έχουν να κάνουν απόλυτα με κανέναν , άρα κανείς λόγος να αγχώνεσαι.

    Να πράττεις όπως μπορείς και επιθυμείς.

    Καμία Mistress δεν ξεχνά τον ρόλο της σαν Γυναίκα , τον ρομαντισμό της αλλά και τα όνειρά της. Απλά η Mistress τα περιμένει όλα αυτά δυνατά έντονα και original ,χωρίς κανέναν συμβιβασμό , χωρίς ταμπέλες και πρέπει.
    Απο εκεί και πέρα είναι γυναίκα.

    Οι Mistress υπάρχουν γιατί υπάρχουν και οι syb-slaves …
    Οι Master επίσης για το ίδιο.

    Και οι Άνδρες υπάρχουν γιατί υπάρχουν Γυναίκες…
    Το ζήτημα είναι τι σου βγάζει ο άλλος.

    hermis
     
  2. e_desant

    e_desant Regular Member

    Απάντηση: Re: Απάντηση: Εσωτερική σύγχυση


    καλα εκανες και το αλλαξες !!!!!
    αυτο ειναι το σωστο
    σε καθε αλλη περιπτωση απλα δεν θα`βγαινε
     
  3. Miss_Kirlian

    Miss_Kirlian Regular Member

    Μια παράκληση,το ότι άλλαξα status, δεν σημαίνει ότι θέλω να γίνεται καταιγισμός Pm από Masters που ψάχνουν σκλάβα...όχι με τέτοιο τρόπο και δεν νιώθω ακόμα έτοιμη για κάτι τέτοιο.Αναφέρομαι καθαρά στα pm που λένε πες εμφάνιση και γίνε σκλάβα μου γιατί δεν μου αρέσει να περιμένω.
    Αν με ενδιαφέρει κάποιο άτομο από εδώ μέσα, θα κάνω εγώ την προσέγγιση.Το προφίλ μου στο τι ζητάω εδώ , λέει ''No, i'm not looking''.Ας το σεβαστείτε αυτό σας παρακαλώ.
     
  4. Mesodo

    Mesodo Regular Member

    χμφχμφ χμφ χμφ (πνιχτά γελάκια)
    είδες βρε πως αλλάζουν οι τύχες σου με μια μικρή αλλάγη στο στάτους???

    αλωστε εσυ προκαλεις πουλι μου τη φωτο ειναι αυτή?? 
     
  5. Miss_Kirlian

    Miss_Kirlian Regular Member

    Μου αρέσουν οι αισθησιακές-καλλιτεχνικές φωτογραφήσεις,απλά 
     
  6. Elysium

    Elysium Contributor

    Λίγο off topic αλλά...
    Φίλε Mesodo μάλλον δεν έχεις συνειδητοποιήσει τη "δύναμη" του να είσαι γυναίκα στο χώρο αυτό που ασφυκτιά από άνδρες  
    Όχι πως η σεβαστότατη Miss_Kirlian δε θα το αξίζει   αλλά έχει και τα καλά του το να είσαι γυναίκα στο χώρο αυτό, ανεξαρτήτου status...
     
  7. little_slut[PieR]

    little_slut[PieR] Regular Member

    Απάντηση: Εσωτερική σύγχυση

    Θα σου ευχηθώ απλώς να βρεις αυτό που θα σε κάνει ευτυχισμένη   Είμαι σίγουρη ότι όταν το βρεις ούτε η ηλικία ούτε και κανένας άλλος παράγοντας θα σε εμποδίσει να το ζήσεις.
     
  8. spectrum

    spectrum Regular Member

    Συμφωνω πανω κατω με τις απαντησεις που δεχτηκες Μιss Kirlian..Πιστευω οτι εχεις και μια υποτακτικη πλευρα μεσα σου που αναδυεται ισως κατω απο συγκεκριμενες συνθηκες..Το ποσο ισχυρη ειναι σε σχεση με την Κυριαρχη πλευρα σου αυτο θα το δεις στο μελλον..Εισαι απλα switch και τωρα το καταλαβαινεις...Αλλα εχω και μια μικρη ενσταση..Μιλησες για απειρως καλυτερο Αντρα απο εσενα..Τωρα αυτο το καλυτερο τι σημαινει?Σε γνωσεις..μορφωση.καλιεργεια...λεφτα..δουλεια..εμπειρια στο χωρο?Γιατι με αυτο το δεδομενο θεωρεις τους υποτακτικους σου πολυ χειροτερους απο εσενα.ξερω πολους υποτακτικους/ες που σαν ατομα ειναι ισαξια και ισως καλυτερα απο τους Κυριαρχους τους.
    Ατομα με πανισχυρη προσωπικοτητα..εξουσια κλπ τυχαινει να ειναι υποτακτικοι..και μαλιστα πολυ καλοι..Αλλα οπως το δει κανεις το θεμα τελικα...
     
  9. dark_angel

    dark_angel New Member

    Η αναθεωρηση των επιθυμιων μας ειναι μια διαρκης διεργασια που κρατα ο,σο και η ιδια η ζωη μας. Η αναζητηση, χαρακτηριστικο ωριμοτητας οχι απαραιτητως ηλικιακο, οδηγει σε αυτογνωσια. Κι απο κει πηγαζει η εσωτερικη ισσοροπια, εστω προσκαιρη, εστω μεχρι την επομενη αναζητηση..
    Θυμαμαι σαν σημερα την πληροτητα που μου χαρισε μια υπεροχη υποτακτικη πριν απο πολλα χρονια οταν ανακαλυψε, ή ,για την ακριβεια, εβγαλε απο μεσα μου τον κυριαρχικο ρολο. Ενιωσα την ικανοποιηση οτι επιτελους ειχα καταληξει στο τι ειμαι και τι ηθελα να ειμαι χωρις να το εχω συγκεκριμενοποιησει μεχρι τοτε..Περασα υπεροχα, ηδονικα χρονια..Μεχρι που η αναζητηση με οδηγησε σε βαθια μονοπατια..σαν τα δικα σου φιλη μου...Και σφηνωθηκε για τα καλα στο μυαλο μου μια παρομοια εκδοχη: Hμουν κυριαρχικος οχι γιατι αυτος ειναι ο ρολος μου, το "ειναι μου", αλλα γιατι δεν βρισκω Εκεινη που θα μπορουσε να το "καλυψει" με την ισχυ της δικης της προσωπικοτητας. Μηπως ημουν ενας "κατ'αναγκην" κυριαρχικος? Απολυτα επιτυχημενος μεν, αλλα "προσκαιρος"?
    Η αναζητηση μου λοιπον εγινε εμμονη..Κι απο κυριαρχικος, πλεον δηλωνω "εναλλακτικος" κι αν καποιος διαβασει την παρουσιαση που εχω γραψει, θα πει "Μαζεψτε τον τρελο!!"
    Γι'αυτο σε συμβουλευω καλη μου οτι εισαι σε σωστο δρομο εσωτερικης αναζητησης, αλλα προσοχη στις επιλογες σου..Μην αφησεις, σαν εμενα, το ωριμο συναισθημα της αναζητησης να γινει εμμονη ευρεσης..
     
  10. dentman

    dentman Guest

    Απάντηση: Εσωτερική σύγχυση

    Σου εύχομαι καλή τύχη στην αναζήτηση σου, χωρίς άγχη και βιασύνες.. Μην πιέζεις τον εσωτερικό σου κόσμο να πάρει αποφάσεις, όταν τον βρεις τον εκλεκτό που γυρεύει η ψυχή σου (τον Εναν και Μοναδικό) θα το καταλάβεις και τότε θα είσαι έτοιμη να παραδωθείς (και να υποταχθεις) σε Αυτόν  
     
  11. Incomplete_

    Incomplete_ Contributor

    Απάντηση: Εσωτερική σύγχυση

    Πως και δε σε απασχόλησε η μετάβαση σε switch?Αν σε απασχόλησε γιατί την απόκλεισες;
     
  12. Miss_Kirlian

    Miss_Kirlian Regular Member

    Re: Απάντηση: Εσωτερική σύγχυση



    Ποτέ δεν υπήρξα ημίμετρη κατάσταση , αλλά άνθρωπος των άκρων.Δεν με γεμίζει η switch κατάσταση γιατί προσφέρει προσωρινή ψυχική ανάταση και όχι μια μόνιμη κατάσταση.Έτσι το βλέπω εγώ. Θέλω να ανήκω είτε εδώ είτε εκεί, με έντονες καταστάσεις κ συναισθήματα, με έναν άνθρωπο.