Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Εφαρμογή του πόνου σαν θεραπεία ψυχολογικών προβλημάτων.

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Εμπειρίες' που ξεκίνησε από το μέλος MasterTeo, στις 30 Νοεμβρίου 2020.

  1. espimain

    espimain Contributor

    Και επιτροπές είναι οι σύνοδοι και μνημεία είναι οι αγιογραφίες. Αν είχαν φωτογραφική μηχανή θα τραβούσαν και μια αναμνηστική (μνημείο δηλαδή) «Εις ανάμνησίν» που λέμε.......Είπατε μια εξυπνάδα (ευφυές δεν λέω) αλλά μετά βάλατε μέσα Δωδεκάθεα, Αγιοσύνες, Θρησκείες και Λειτουργικές, καταλήξατε στο «Τοτέμ και ταμπού» του Φρόιντ (καμία σχέση εν προκειμένω).
    Με λίγα λόγια το «ανασκολοπίσατε».

    Φαντάζομαι τι θα γράψετε ακόμη για να υποστηρίξετε το ευφυολόγημα σας.

    Να και ένα μνημείο που γράφει ότι φτιάχτηκε για επιτροπή.
     


    Κι άλλο ένα μνηνείο στο οποίο αναγράφεται και η επιτροπή στην οποία αναφέρεται ("Κεντρική επιτροπή" μάλιστα)
     
     
  2. E. Dantes

    E. Dantes Uno, nessuno e centomila

    Χαμενος χρονος και τοσος ζηλος να βρεις και να προβαλλεις εξαιρεσεις για να αποδειξεις τι?
    Και με ποιο κινητρο?

    Δεν υπερασπιζομαι τιποτα. Οι αγιογραφιες εινσι τοτεμ κι οχι μνημεια, ισχυουν κι αλλα, ομως δεν βρισκω νοημα ουτε χαρα σε τετοια παιχνιδια, ιδιως με καρτουν σε φορουμ. Αν αυτο που εγραψα εχει εξαιρεσεις, ειναι λαθος, μη γενικης ισχυος η οτιδηποτε αλλο, mea culpa και ψυχη βαθια.
     
    Last edited: 5 Δεκεμβρίου 2020
  3. espimain

    espimain Contributor

    «τέκνον, ἀφέωνταί σοι αἱ ἁμαρτίαι σου»

    ΥΓ
    Τα τοτέμ είναι άλλο πράγμα.
    Με πολύ πολύ απλά λόγια
    Έχουν σχέση με τον κανονισμό των προξενιών σε κάποιες φυλές και άλλα τέτοια.
     
  4. Sejanus

    Sejanus Omnis in tenebris vita laborat Contributor

    Γεία σου ρε Κουβέλη πολιτικάρα..χαχαχαχαχαα
     
  5. espimain

    espimain Contributor

         

    Είσαι ένας εσύ....................  
     
  6. Sejanus

    Sejanus Omnis in tenebris vita laborat Contributor

    σόρρυ βρε παιδιά εγώ γέλασα με την ύπαρξη του στη φώτο, όχι με το περιεχόμενο των σχολίων σου, να με ξηγημένος..
     
  7. espimain

    espimain Contributor

    Μα κι εγώ γι αυτό τον άφησα στην φωτογραφία μπορούσα να την κόψω.
     
  8. gaby_m

    gaby_m open for S/m discussion Premium Member Contributor

    Στο μεταξύ ο Μάστρο Θοδώρας τι έγινε; Δεν τον βλέπω πουθενά!
     
  9. tithon

    tithon Contributor

    μεταπτυχιακό
     
  10. kinvara

    kinvara Δική Του Contributor

    Δεν έχεις καταλάβει τι λέω. Τι σχέση έχουν οι ενήλικες; Κάθε δημιουργός ενός διαδικτυακού τόπου έχει το δικαίωμα να επιλέξει την θεματολογία, το κοινό στο οποίο απευθύνεται και να θέσει τους δικούς του κανόνες. Αν επιλέξει να απευθύνεται σε περιορισμένο κοινό οι συμμετέχοντες οφείλουν να το σεβαστούν. Αν επιλέξει να απευθυνθει σε ανοιχτό πλαίσιο τότε ο καθένας μπορει να μπει και να εκφραστεί με όποιο κίνδυνο και αν ενέχει αυτό. Ωστόσο κάποιοι θα διακρίνουν την επικινδυνότητα κάποιου, και άλλοι όχι. Καποιοι θα αναγνωρίσουν τον γελοίο και άλλοι όχι. Κάποιοι θα καταλάβουν τους γύπες και άλλοι όχι. Που είναι το πρόβλημα στο ότι εγώ θεωρώ κάποιον επικίνδυνο και το εκφράζω; Προφανώς και έχω δικά μου κριτήρια να αξιολογώ τους ανθρώπους.
     
  11. Brt

    Brt #ολαπολυ

    Πάντως εγώ που το δοκίμασα, δεν δουλεψε, όχι το λέω μην είχατε τίποτε αποριες. Τι να πω...έφταιγε η δόση, έφταιγε που δεν είχε δαγκάνες κροκοδειλε...τέλος πάντων να μας πουν οι υπεύθυνοι   που είναι το κράτος! Που είναι η επιτροπή!  
     
    Last edited: 5 Δεκεμβρίου 2020
  12. espimain

    espimain Contributor

    Απουσίαζε η αύρα του Θόδωρου.