Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Ηλικία και Σεβασμός

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος feugatos, στις 9 Δεκεμβρίου 2010.

  1. mona

    mona mea_maxima_culpa

    Απάντηση: Ηλικία και Σεβασμός

    Κάπως έτσι... 
     
  2. sw

    sw

    Re: Απάντηση: Ηλικία και Σεβασμός

    ...απο την πολη ερχομαι και στην κορφη κανελλα ...


    Γ.τα

    ...ακου να δεις αγαπητε μου νεε, αν θες τη γνωμη μου.
    Αν αδιαφορησεις για τις επιδεικτικες δοκισισοφες κριτικες που στραφηκαν εναντιον σου με περισσια επαρση και επικεντρωθεις στη ΣΧΕΣΗ σου με τη συντροφο ( ; ) σου, πιστευω πως θα βρεις την απαντηση στο ερωτημα σου.
    Οι ΒΔΣΜικες σχεσεις ειναι ερωτικες! Σαν τετοιες αφορουν τα εμπλεκομενα μερη. Μονο!
    Σαν Κυριαρχικος μπορεις να εχεις ΜΟΝΟ την ΔΙΚΗ της ερωτικη ανταποκριση (την υποταγη της δηλ) !
    Καθε επεκταση προς τριτα ατομα (βλ. σκλαβους/ες) ασχετα προς εσενα ή τη σχεση σας θα ηταν ματαιη και μαλλον σε λαθος βαση. Αν το δουμε λιγακι αυστηροτερα θα ελεγα πως αν καποιος νοιωθει πως η ΒΔΣΜικη του επιρροη απλωνεται σε ολους τους υποτακτικους (ισως και οχι μονο) καταντα γραφικος.
    Τωρα επειδη η ηλικια δεν παιζει απολυτως κανενα ρολο στον ερωτισμο του ανθρωπου (ερωτευεται κανεις ειτε ειναι 3ων ειτε ειναι 103ων και με οποιο τροπο/σεναριο θελει) και επι πλεον επειδη ο ΒΔΣΜικος μας χωρος ειναι αχανης, βρες με την παρατηρητικοτητα σου τα σημεια που κανουν τη συντροφο σου να δισταζει να σε αναγνωρισει και να δεχθει να σου παραδωσει τον ελεγχο της. Μπορει αυτα τα σημεια να ειναι επιπολαιες λεπτομερειες οποτε πραξε αναλογως ή να αφορουν θεμελιωδη θεματα της σχεσης σου μαζι της με κεντρικο γνωμονα το αν υπαρχει αναμεσα σας η ΧΗΜΕΙΑ η ερωτικη που ειναι αδιανοητο να μην προυπαρχει οποιασδηποτε ερωτικης σχεσης!
    Στη δευτερη περιπτωση , δωσε σε εκεινη και σε σενα την ευκαιρια να ζησετε την ιδανικη σας ερωτικη αναζητηση με διαφορετικα προσωπα ο καθενας, διακοπτοντας την μεταξυ σας σχεση.

    Φιλικα

    Γι:nod:ργος
     
    Last edited: 10 Δεκεμβρίου 2010
  3. heeler

    heeler Regular Member

    Απάντηση: Ηλικία και Σεβασμός

    Ρε παιδιά... Πρώτο post που έκανε το παλικάρι και του την πέσαμε... πω πω...
    Λάθος ορθογραφία. Σιγά τα ωα. Κάνεις μας δεν είναι άσφαλτος!!!

    (Ρε sw που πήγε η υπογραφή σου "Γι ργος"? ...οεο...που?  )
     
  4. feugatos

    feugatos New Member

    Απάντηση: Ηλικία και Σεβασμός

    Καλά ευχαριστώ πάρα πολλύ για τη βοήθεια και θα εφαρμόσω τις συμβουλές σας σε πράξη!

    Υ.Γ Τώρα για την ορθογραφία μου πιστεύω οτι φταίει το σύστημα ``GREEKLISH``
    και οχι δεν χαμπαριάζω απο ορθογραφία!!!!

    Και πάλι ευχαριστώ για τα χρήσιμα comments σας!
     
  5. thaleia

    thaleia Contributor

    Απάντηση: Ηλικία και Σεβασμός

    Δεν ειν' κακοοοο !!!!  
     
  6. Master DO

    Master DO Regular Member

    Απάντηση: Ηλικία και Σεβασμός

    Υποτεθέστω ότι πείσμων στοχοπροσηλωμένος νεανίας ετών 21
    με κλίση ρέπουσα προς την Κυριαρχικότητα
    (εδώ ο μπάρμπας του φόρουμ καλείται να Μ/μας διευκρινίσει τη διαφορά
    μεταξύ Κυριαρχίας / Κυριαρχικότητας,
    μπας και κάνει και καμιά χρήσιμη δουλειά εκτός του πλανόδιου εισαγγελέως),
    ορθώνει δημοσίως ανάστημα λέγοντας -χωρίς να το λέει - «ζητώ Μέντορα».
    Το παλικάρι δεν απογοητεύεται από τη θερμή υποδοχή, δεν Μ/μας έριξε μια μούτζα
    γράφοντας όπως κάποιο άλλο «ρε άει στο διάτανο» αλλά ακόμα περιμένει μπας και.

    Που είναι οι Μέντορες; (Οέω;; )
    Ίσως προθερμαίνεται σύμπασα η Κοινότητα για την επερχόμενη καυτή συγκέντρωση.
    Δεν έχει χρόνο.
    Παίζουν και κάτι μελομακάρονα ολούθε σε αντιδικία με τους κουραμπιέδες.
    Υπόθεση 1η: Ο νεανίας ξενέρωσε και αν μη τι άλλο παραμένει όχι ως φέρελπις Master
    αλλά ως εκκολαπτόμενος ζαχαροπλάστης.
    Υπόθεση 2η: Θα παραστεί στην θερμή συγκέντρωση της αύριον
    για να δει αν αξίζει τον κόπο να ασχοληθεί περαιτέρω.
    Υπόθεση 3η: Μεταμφιεσμένοι «μέντορες» είναι overloaded this season
    επειδή λόγω εορτών εισρέει μπόλικο fresh blood για να καταπολεμηθεί η κατάθλιψη των εορτών.
    Που καιρός για mentoring ;

    Υ.Γ. Αναζητείται ενζενί της οποίας η τύχη αγνοείται εδώ και μέρες
    για να λάβει απάντηση σε ερώτησή της .
    Ευελπιστώ πως δεν της έχει χρειαστεί το δαγκωμένο διαβατήριο.

    Υ.Γ. 2 Κάποτε πρέπει να ασχοληθεί ετούτη η ομήγυρις
    με τον τρόπο που υποδέχεται τα επίδοξα νέα μέλη.
    Λίγος πλουραλισμός πέραν του «θέλω να σκύψεις να σε γαμίσω» δεν θα έβλαπτε.

    Υ.Γ. 3 (Σχετικοάσχετο του νήματος)
    Έλλειψη γραφόντων - Στάσις Εμπορίου
    Στάσις Εμπορίου - Πιθανή επανάκαμψη γραφόντων.
    Καλά Χριστούγεννα Κωνσταντίνε.
     
  7. Απάντηση: Ηλικία και Σεβασμός

    lol
    θα μου άρεσε και εμένα να λυθούν οι ανωτέρω απορίες πάντως... 
     
  8. Markisios_Nte_Sant

    Markisios_Nte_Sant Regular Member

    Απάντηση: Ηλικία και Σεβασμός

    Δεν είναι το πρόβλημα η ηλικία σου. Είναι η έλλειψη εμπειρίας, στο BDSM, στο σεξ και στη ζωή, στη νεαρή ηλικία. Όλοι περάσαμε από αυτό το στάδιο, μη μασάς.
    Απλά πρέπει να χρησιμοποιήσεις τα όπλα που έχεις, σε αυτήν την ηλικία, και όχι αυτά που δεν έχεις!
    Πχ:
    - Έχεις άπλετο χρόνο. Μερικές σκλάβες/γυναίκες θέλουν να ασχολέισαι μαζί τους άπειρες ώρες, είτε online είτε offline. Εσύ έχεις και το χρόνο, και τη αθώα διάθεση να το κάνεις!
    - Έχεις ορμόνες και σωματική ενέργεια. Αυτονόητα. Αν δεν έχεις, κακώς.
    - Έχεις ενθουσιασμό και λιγότερες εμμονές/κακές εμπειρίες/καχυποψία κτλ. Δίνεις ένα πιο ανάλαφρο και θετικό τόνο σε μια σχέση.

    Γενικώς πήγαινε το "παιχνίδι" σου, εκεί που πλεονεκτείς και όχι εκεί που θα χάσεις σίγουρα.



     
  9. john_m

    john_m Bollocks mandola

    Re: Απάντηση: Ηλικία και Σεβασμός

    Συμφωνώ και προσυπογράφω !!!
    Και μετά αναρωτιούνται μερικοί γιατί αρκετά μέλη νέα και κυρίως παλαιά την κάνουν με ελαφρά από το forum. Εδώ μέσα μερικοί νομίζουν ότι είναι χωράφι τους και ότι δικαίωμα και βήμα να μιλούν και να θέτουν νήματα έχουν όσοι γράφουν αμέτρητα post ή ξημεροβραδιάζονται στο forum ? Και σας προλαβαίνω πριν αρχίσετε τα σας και τα μας και ποιος είπε κάτι τέτοιο και δεν ξέρω τίποτα για το θέμα να ανατρέξετε σε παλαιότερα νήματα νέων μελών πως μερικοί ευτυχώς όχι όλοι ασκούν ειρωνική κριτική. Έλεος κάποια στιγμή σταματήστε αυτή την αηδία που κάνετε μερικοί και ανοίξτε το χώρο…… να έρθουν όσο ποιο νέα μέλη στην κοινότητα γιατί δυστυχώς με τέτοιες αντιμετωπίσεις μόνο την έξοδο τους δείχνετε.
    Υ.Γ : Και τονίζω ευτυχώς όχι όλοι
     
  10. master Thanassis

    master Thanassis Regular Member

    Απάντηση: Ηλικία και Σεβασμός

    θα γινεις ενας καλός master ΜΟΝΟ ΠΡΟΣΕΞΕ ΤΟ ΑΥΤΟ
    Αν μάθεις ορθογραφία
    και θα εχεις τον σεβασμό της σκλάβας σου
     
  11. lina

    lina Regular Member


    Ξεκίνα με μαθήματα ορθογραφίας...
    Το θέμα "ηλικία" δεν μπορεί να χαρακτηριστεί "ταμπού" αλλά "περί ορέξεως κολοκυθόπιτα"...
    Και εφόσον είναι σκλάβα σου πώς κάνει χρήση προσχήματος για να μην είναι υπάκουη?
    Μπας και δεν είναι σκλάβα αλλά εκείνη που εχεις στο μυαλό σου ώς σκλάβα?
    Η σκλάβα είναι σκλάβα, δεν την αφορούν τα προσχήματα και τα κολλήματα... οπότε...
     
    Last edited: 24 Δεκεμβρίου 2010
  12. Ούτε κι εγώ έχω τον απαιτούμενο σεβασμό που μου αρμόζει ρε γαμωτο.
    Τι λες να φταίει και κυρίως τι προτείνεις να κάνουμε;

    Έγκυος είσαι;

    Κι εσύ , όταν σου λένε ότι είσαι μικρός , να τους λες πως το μέγεθος
    δεν έχει σημασία και δεν παίζει κανένα ρόλο. Ετσι τους λέω κι εγω.

    Αχ φίλε μου , πόσο δίκιο έχεις! Νομίζω πως ακριβώς αυτό είναι
    το πρόβλημα και το δικό μου και το δικό σου. Ότι το μυαλό καθορίζει
    τη θέση μας. Μακάρι να μην ήταν έτσι αλλά…τι να κάνουμε;
    Αυτά έχει η ζωή. Υπομονή.

    Αν είσαι απόλυτα κυρίαρχος , όπως λες , γιατί δεν εξαφανίζεις τις
    επιλεγμένες ανυπακοές; Που να κάθεσαι τώρα να εξαφανίζεις ολόκληρο ταμπού!!!
     
    Last edited: 24 Δεκεμβρίου 2010