Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Ηλικία υποτακτικών : πλεονέκτημα ή τροχοπέδη;

Συζήτηση στο φόρουμ 'Κυριαρχία - υποταγή D/s' που ξεκίνησε από το μέλος mystique, στις 6 Ιουλίου 2021.

  1. nikossub93

    nikossub93 Contributor

    Αναλαμβάνω την ευθύνη
     
  2. nikossub93

    nikossub93 Contributor

    Φαντάζομαι χρειάζεται μεγάλη ψυχική δυναμη
     
  3. S.M

    S.M Regular Member

    Δεν είπα ποτέ να κάνεις ό,τι θέλει ο/η υπό απλά σέβεσαι όχι ακριβώς τα θέλω ήταν λάθος στη διατύπωση και λόγω κεκτημένης ταχύτητας στο γράψιμο , σέβεσαι τα όρια όμως ξεκάθαρα! Αυτό ήθελα να πω
     
  4. Arioch

    Arioch Μαϊμουτζαχεντίν Premium Member Contributor

    Αν ως Κ αυτά τα όρια δε σου κάνουν, είτε κάνεις το υ να τα ξεπεράσεις είτε το στέλνεις στην ευχή του $deity. Κυριαρχία και διαπραγμάτευση δεν πάνε μαζί.

    Είναι άλλο πράγμα το Κ/υ και είναι άλλο πράγμα το T/b play
     
  5. nikossub93

    nikossub93 Contributor

    Τελικά όσο πιο νέος είναι ο υποτακτικός τόσο πιο εύκολα διαπλάθεται από Τον Κ?
     
  6. eeny-meeny-miny-moe

    eeny-meeny-miny-moe *don't blink*

    Δεν ξέρω αν θέλω να γελάσω ή να κλάψω με πολλά που διαβάζω εδώ μέσα. Το πώς η αμάθεια έχει γίνει εγωιστική βολικότητα προκειμένου να τέρψει τις σταρχιδιστικές τάσεις του καθενός, με ξεπερνά. Είναι τόσο επικίνδυνο είναι αυτό.. τόσο πολύ επικίνδυνο..
     
  7. Yiyi

    Yiyi .

    Ένα απ τα πιο κλασικά στερεότυπα είναι η γοητεία που ασκεί η πολύχρονη εμπειρία σε νεαρά, εύπλαστα αφτάκια. Για να λειτουργήσει κάτι τέτοιο, θα πρέπει να γουστάρει ο ένας τον ρόλο του Πυγμαλίωνα, κι ο άλλος του πρόθυμου μαθητή.
    Γενικότερα, όσο μεγαλύτερη η ηλικία του υποτακτικού, τόσο πιο στρωμένος ο δρόμος προς την αυτογνωσία κι επομένως τόσο περισσότερες πιθανότητες να λειτουργήσει η σχέση.
     
  8. Nickname

    Nickname Όμορφος, έξυπνος και μετριόφρων Contributor

    Ούτε το μπάσκετ. Ο καθένας θα μπορούσε να χαρακτηριστεί Magic Johnson, αλίμονο!
    Δε θα αμφισβητήσω έναν άνθρωπο που δεν ξέρω. Θα μπορούσα όμως να στοιχηματίσω ότι στα 35 σου θα αμφισβητήσεις εσύ τις γνώσεις του σημερινού εαυτού σου.
     
  9. mystique

    mystique Owned Premium Member Contributor

    «Στερνή μου γνώση…»
    Θυμόσοφος ο λαός..
     
  10. Nickname

    Nickname Όμορφος, έξυπνος και μετριόφρων Contributor

    Είχα ανοίξει κάποτε ένα νήμα για αυτό το θέμα. Οφείλω να ομολογήσω ότι ήταν τόσο κακογραμμένο που κανείς δεν είχε καταλάβει το point.
    Μπαίνει λοιπόν η πιτσιρίκα στο φόρουμ και πρέπει να δηλώσει στάτους. Τι θα έπρεπε να γράψει; Εν δυνάμει Αφέντρα;
    Το ότι αυτό νιώθει ότι είναι δεν συνεπάγεται ούτε ωριμότητα, ούτε γνώσεις.
     
  11. kinvara

    kinvara Δική Του Contributor

    Προσεχώς Αφέντρα, μελλοντικά τσαλαπατημένη από επίδοξους Μαστερς που προσπαθούν να την πείσουν ότι είναι μικρό και άμαθο και δεν είναι Αφέντρα αλλά υ.
    Και κάπως έτσι φτάνουμε σε μία 30άρα Αφέντρα ψυχικά ακρωτηριασμένη αν και εφόσον μπει σε αυτό το τρυπάκι.
     
  12. Nickname

    Nickname Όμορφος, έξυπνος και μετριόφρων Contributor

    Άλλο το κονσεπτ, άλλο τα όρια. Για το κονσεπτ θα συμφωνήσω μαζί σας αλλά όσο αφορά τα όρια δε λειτουργούμε όλοι σε καταστάσεις TPE.
    Δε χρειάζεται να πω πως τα όρια πρέπει να είναι πραγματικά όρια και όχι λίστα επιθυμιών, ούτε πως αν δεν σου αρέσουν δεν ασχολείσαι.