Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Η Υπέρβαση της D.

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Εμπειρίες' που ξεκίνησε από το μέλος dora_salonica, στις 25 Απριλίου 2007.

  1. gaby

    gaby Guest

    Να πάνε ν αγοράσουν ένα κουτί προφυλακτικά, αφού είναι ήδη άρρωστοι και το γνωρίζουν...

    Λίγο μεγάλοι για να τα θέλουμε όλα δικά μας, δεν είμαστε; από το να παίζουν με τα παιχνίδια τους στο σπίτι, καλύτερο μάλλον το προφυλακτικό...

    περί ορέξεως όμως... ο καθένας όπως του αρέσει,

    ΥΓ. διδακτικές αποδεικνύονται οι ιστορίες σας   και τις ευχαριστηθήκατε η ίδια ...
     
  2. Ηλίας

    Ηλίας Guest

    Re: Απάντηση: Η Υπέρβαση της D.

    Ήθελα να ήξερα πως τις ψαρώνεις έτσι και δεν αντιλαμβάνονται το χιούμορ σου Όμορφε. Αχχχ βρε διάβολε βάλε κανένα χαμόγελο παραπάνω γιατί τα παίρνουν σοβαρά και στεναχωριούνται…
     
  3. Elysium

    Elysium Contributor

    Όχι.

    Τα bold καλά μου ακούγονται, άλλωστε είναι και 2 από τις 3 βασικές αρχές του bdsm αν δεν κάνω λάθος  
     
  4. dora_salonica

    dora_salonica Contributor

    Re: Απάντηση: Η Υπέρβαση της D.


    Μπορείτε να τα διαγράψετε κι από τις αναμνήσεις μου; Γιατί αν αυτό είναι BDSM, τότε κάτι σάπιο υπάρχει στο βασίλειο της Δανίας. Με πιάνετε;

    Μπα, μάλλον φοβάστε μην κολλήσετε τίποτε 

    Θυμάμαι αμυδρά από το Κατηχητικό κάτι περί εγκράτειας και προσοχής. Όσο για ησυχία, τάξη και ασφάλεια, έχω να τ' ακούσω από την εποχή της χούντας (ήμουν παιδάκι τότε, δεν είμαι τόσο μεγάλη όσο παριστάνω).

    Όσο για τα υπόλοιπα...
    συναίνεση: απαραίτητη
    οικογενειακή γαλήνη: βαρετή. Καλά που ήρθα εγώ, είχατε αποκοιμηθεί όλοι εδώ πέρα...
    εθελοντική αιμοδοσία: απαραίτητη αν κάποιος θέλει να παίζει ρώσικη ρουλέτα. Γιατί αλλιώς γίνεται επικίνδυνος στους υπόλοιπους "αθώους" και τους παίρνει στο λαιμό του.
    δίαιτα με χαμηλά λιπαρά: ίσως νάχετε κάποιο δίκιο εκεί. Αλλά πάντα ήμουν "λιχούδω" 
     
  5. Maley

    Maley Contributor

    ..γεια σου ρε D. με τον τσαμπουκα σου...
     
  6. Τhe Enchanter

    Τhe Enchanter Regular Member

    Τον γρίφο ξέρει να τον λύσει κανείς?
     
  7. G_E

    G_E Contributor

    Απάντηση: Re: Απάντηση: Η Υπέρβαση της D.

    Ελπιζω το χιουμορ μου να εκληφθηκε ως τετοιο.

    εγω παντως φοβαμαι μην κολλησω ησυχια, ταξη κι ασφαλεια
     
  8. G_E

    G_E Contributor

    Απάντηση: Re: Απάντηση: Η Υπέρβαση της D.

    Εχεις δικιο Ηλια. Ειναι η δευτερη φορα

    Εβαλα χαμογελο αυτη τη φορα γιατι σε θυμηθηκα

    να λοιπον κι αλλα                  
     
  9. sapfw

    sapfw out of order Contributor

    Απάντηση: Re: Η Υπέρβαση της D.

     
     
  10. Τhe Enchanter

    Τhe Enchanter Regular Member

    Και οπτική λύση:

    ΛΑΚΗΣ-ΚΑΠΑ-ΟΤΑ-ΣΟΥΛΑΡΑ (Ο Λάκης πηδάει τη Σουλάρα με τα προφυλακτικά το ένα μέσα στο άλλο…)

    ΛΑΚΗΣ-ΚΑΠΑ-ΣΟΥΛΑ (Ο Λάκης πηδάει και τη Σούλα αφου βγάλει το απέξω προφυλακτικό με το οποίο δεν ήρθε σε επαφή…και τοδωσε στον Λαλάκη)

    ΛΑΛΑΚΗΣ-ΟΤΑ-ΣΟΥΛΑΡΑ ( Ο Λαλάκης πηδάει τη Σουλάρα χρησιμοποιώντας το Οτα προφυλακτικό που τουδοσε ο Λάκης…)

    ΛΑΛΑΚΗΣ-ΟΤΑ-ΚΑΠΑ-ΣΟΥΛΑ (Ο Λαλάκης πηδάει και την Σούλα βαζοντας απέξω και το Κάπα προφυλακτικό με το οποίο έχει έρθει σε επαφή μόνο ο Λάκης και η Σούλα…)


    Αρα:
    Ο Λάκης έχει επαφή μόνο με το εσωτερικό του προφυλακτικού Κάπα
    Ο Λαλάκης έχει επαφή μόνο με το εσωτερικό του προφυλακτικού Οτα
    Η Σούλα έχει επαφή μόνο με το εξωτερικό του προφυλακτικού Κάπα
    Η Σουλάρα έχει επαφή μόνο με το εξωτερικό του προφυλακτικού Ότα.

    Μπραβο Fanshaw έσκισες παλι…

    Μήπως μπορείς να βοηθήσεις βρίσκοντας και κανένα άλλο ευφυή τρόπο να μην κολλάμε ησυχία, τάξη κι ασφάλεια ?
     
  11. Mesodo

    Mesodo Regular Member

    είναι τέτοιο το ταμπού πολλών 40something με τα προφυλακτικά ... στατιστικώς αποδεδειγμένο μαλιστα.... που σε κάνε να αναρωτιέσαι... Περισσότερο στους αντρες δηλαδη δεν ξέρετε ποσες φίλες μου τους σπάνε ταρχίδια με το ζήτημά τους...

    δεν λέω καλή και άγια η ανταλλαγή υγρών ρε παιδιά και κανείς δεν αμφισβήτησε τη φετιχιάρικη και καυλωτική αξία τους, αλλά επειδή έχουμε ανταλλάξει ένα σωρό υγρά με τους ανθρώπους που αγαπήσαμε, το να τα ανταλλάσουμε και με διάφορους τυχαίους που συναντάμε στο δρόμο είναι λίγο περιττό κατά την άποψη μου...

    και επιτέλους δεκτή η άποψη και η πρακτική σας (μακριά απο τον κώλο μας though), αλλά μην το θέτετε ως ζήτημα μαγκιάς. what are you 5??   (ατάκα απο το closer η οποια μου έχει κολησει οποτε μην της δωσετε σημασία)
     
  12. dora_salonica

    dora_salonica Contributor


    Η πολλή μαγκιά δεν ωφέλησε ποτέ κανέναν...Είμαι η πρώτη που θα το παραδεχτώ.

    Όμως ούτε η ανταλλαγή υγρών είναι έρωτας...Πάλι είμαι η πρώτη που θα το παραδεχτώ.

    Βρισκόμαστε μπροστά σε ένα πραγματικό αδιέξοδο. Η πραγματική ερώτηση νομίζω πως είναι η εξής: Πώς πρέπει να ζήσουμε τη ζωή μας;

    Ας πούμε ότι συναντώ τυχαία τον Mesodo, ή τον KyrioG, ή και τους δυο μαζί (για να μην μας λένε και βαρετούς). Μου αρέσουν, τους αρέσω, θέλουμε να ξεκλέψουμε λίγη ηδονή από την πουτάνα την ζωή, μας το χρωστάει (λέμε τώρα για να έχουμε κι ένα άλλοθι για την πουτανιά μας) και πάμε σ' ένα δωμάτιο ξενοδοχείου για ανταλλαγή υγρών. Βγάζουμε όλο λαχτάρα τις καπότες από τις τσέπες μας. Ή έχουμε μαζί μας τις εξετάσεις μας με χθεσινή ημερομηνία. Την στιγμή που θα βγάλουμε έξω τις καπότες ή τα χαρτιά μας και θα τα δείξουμε όλο περηφάνεια ο ένας στον άλλο, που είμαστε "υγιείς" (και καλά) θα έχει γίνει τόσο κλινική η διαδικασία που καλύτερα να παίξουμε μπιρίμπα, πιο καλά θα περάσουμε.

    Συμπέρασμα: ανταλλάσουμε υγρά μόνο με ανθρώπους που αγαπάμε, που ξέρουμε καλά και τους εμπιστευόμαστε. Με τους τυχαίους παίζουμε μπιρίμπα.

    Ή κάνουμε ψυχρό κλινικό σεξ με καπότα. Με τυχαίους. Ακολουθούμε και τις οδηγίες του manual. Λίγο πιο δεξιά...λίγο πιο αριστερά...εκεί...

    Ή γινόμαστε οι συνωμότες της ηδονής χωρίς καπότα (ποιητικό ε; ) Εξάλλου, όπως λέω πάντα, "η ζωή η ίδια είναι ένα ρίσκο". Άσε που είναι και θανατηφόρα...

    Κι αν είμαστε τυχεροί, μπορεί στη διάρκεια να μάθουμε να κάνουμε και ΕΡΩΤΑ, όχι μόνο ανταλλαγή υγρών. Κι ας είμαστε λίγο μεγαλύτεροι από 5 ετών...Ποτέ δεν είναι αργά...