Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Η βαρύτητα μιας λέξης…

Συζήτηση στο φόρουμ 'Off Topic Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος hermis, στις 7 Μαρτίου 2007.

  1. isnogood

    isnogood afterall, true love is the ultimate fantasy Contributor

    τι να πει και ενας φιλος που η πουτανα αποδειχθηκε πουτανος ... ηταν και 33 χρονο αγαμητος .. φανταστειτε εκπληξη ..... ειδε ολες τις ναυτικες περιπετειες μαζι : "Το παλαμαρι του βαρκαρη" , "Ο μουτσος που δεν λυγισε ποτε" ... κτλ ... πολυ σημασια για το τιποτα ....
     
  2. anasia

    anasia Contributor

    Απάντηση: Η βαρύτητα μιας λέξης…


    αυτο ακριβως !

    η απαντηση μου ειναι πιο πανω , ολοκληρωμενη.
    δεν εχω να πω κατι αλλο για το θεμα αυτο .

    ο καθε ανθρωπος και ο χαρακτηρας του !
     
  3. Mannia

    Mannia Regular Member

    Απάντηση: Η βαρύτητα μιας λέξης…

    Με μπερδευεις τωρα. Αντεδρασες γιατι οπως ειπες μιλησε με απαξιωτικο τροπο. Ο τροπος δεν ειναι μεσα στα παραπανω?
    Καποιον που οχι απλα δεν τον σεβεσαι αλλα το αντιθετο, εχει προκαλεσει τιην απολυτη αποστροφη σου, του μιλας με το σεις και με το σας?
     
    Last edited: 12 Μαρτίου 2007
  4. anasia

    anasia Contributor

    Απάντηση: Η βαρύτητα μιας λέξης…


    να το κανουμε προσωπικο ?

    οκ!

    σεβομαι ολα τα επαγγελματα , δεν μιλαω απαξιωτικα γιατι δεν το αισθανομαι ετσι ,
    και σε πιο προσωπικο επιπεδο ,
    δεν φτανω ποτε σε σημειο να μην σεβομαι καποιον για να εχω τετοια συναισθηματα .

    γενικα δεν λειτουργω ετσι .

    και οπως προειπα ...
    ο καθε ανθρωπος και ο χαρακτηρας του !
     
  5. G_E

    G_E Contributor

    Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Η βαρύτητα μιας λέξης…

    Τα "κορίτσια" είναι κάθε καρυδιάς καρύδι. Υπάρχουν και εκείνες που είναι μαύρο χάλι αλλά στις μέρες μας υπάρχει δυνατότητα επιλογής, σε αντίθεση πχ. με την αδυναμία επιλογής ταξιτζή.

    O πυρήνας του λειτουργήματός τους, που τόσο αγαπούν και εκτιμούν οι άνδρες στους αιώνες, είναι ακριβώς το ότι έχουν βρει πιο ανώδυνους τρόπους έμπρακτης ανταπόδοσης, από την ανθρωποφαγικη απαιτηση των συζυγών, εξωθεσμικών συζύγων, ή υποψηφίων να εισέρχονται δικαιωματικά (και συχνά με δικαίωμα βετο) σε κάθε κοινωνική δραστηριότητα του ανδρός (συμπεριλαμβανομένης και της αθώας άγρας ηδονών).

    Διαθέτουν όμως και την ευελιξία να προσφέρουν και τέτοιου είδους υπηρεσίες όταν κρίνεται σκόπιμο για επιχειρηματικούς, κοινωνικούς ή απλώς για λόγους ψυχολογικής διάθεσης.
     
    Last edited: 11 Μαρτίου 2007
  6. female

    female Contributor




    Καμία εκδιδόμενη δεν περνάει "καλά" με τον πελάτη, αλλά είτε για να πάρει εκείνη τα χρήματα είτε για να τα γλιτώσει την κακοποίηση από τον προαγωγό, προσποιείται (άλλοτε οριακά κι άλλοτε περισσότερο) οτι δεν απεχθάνεται τον κάθε πελάτη, άπλυτο και απολίτιστο, που ανταλλάσσει στιγμιαίο σεξ κάποιου είδους με χρήμα. Ανίκανος να διαχειριστεί μια σχέση και να κερδίσει μια γυναίκα, προτιμάει να αγοράζει και μάλιστα φτηνά, ο φτηνιάρης πελάτης. Τα περί λειτουργήματος είναι εκλογικεύσεις και δικαιολογίες. Οι ρομαντικές δε εικόνες ανήκουν στο μακρινό παρελθόν.

    Απεχθάνομαι την πορνεία σήμερα και όχι τις πόρνες. Το έχω πει ξανά και ξανά, η πορνεία σήμερα είναι του χειρίστου είδους, εξαναγκαστική. Δεν έχει καμία σχέση με το παρελθόν. Η τύχη των κοριτσιών αλλά και κάποιων ανήλικων αγοριών είναι τραγική. Δεν λέγεται ζωή αυτό που ζουν. Και φυσικά δεν το απολαμβάνουν ούτε στο ελάχιστο, όσο κι αν οι πελάτες θέλουν να πιστεύουν οτι τα κορίτσια είναι "πουτάνες" που τα θέλουν και τα παθαίνουν. Απολύτως καμία γυναίκα δεν έχει διάθεση να ανέχεται και δεν διεγείρεται με κανέναν από τους μερικούς χιλιάδες που εξαναγκάζεται να ανεχθεί κάθε χρόνο, και σε συνθήκες άθλιες.

    Ηλίθιοι πελάτες που πηδάνε χωρίς προφυλακτικό, μια ομάδα γυναικών που μοιραία κάποιες πεθαίνουν από ηπατίτιδα και AIDS, αφού, μη έχοντας λόγο οι ίδιες, αλλά οι προαγωγοί της δεκάρας, όταν ο πελάτης δεν θέλει προφυλακτικό, δεν βάζει. Και κολλάει κι αυτός από τον προηγούμενο - μόνο που ο πελάτης θα πάει στο γιατρό, ενώ η εξαναγκαζόμενη στην πορνεία δεν βλέπει σχεδόν ποτέ γιατρό - και να πεθάνει, ο προαγωγός θα αγοράσει άλλη. Αναλώσιμη και φτηνή η ανθρώπινη ζωή σήμερα, και στην Ελλάδα. Κάποιες πεθαίνουν και από όχι τόσο φυσικά αίτια.

    Έτσι η ανθρώπινη ζωή βρίσκει την ελάχιστη τιμή της σήμερα... Και στην Ελλάδα.

     
  7. SadalMelik

    SadalMelik Regular Member

    Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Η βαρύτητα μιας λέξης…

    Εξευτελίζει το σώμα της επειδή το κάνει για τα χρήματα ή επειδή της αρέσει ο τρόπος που την γλύφει ο σκύλος;

    Υστερόγραφο: Προσωπικά δεν με ενδιαφέρει καν τι σε ενοχλεί και τι όχι. Με ενδιαφέρει ο χαρακτηρισμός "εξευτελίζω" όμως που ανέφερες.
     
  8. hermis

    hermis Regular Member

    Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Η βαρύτητα μιας λέξης…

    Στα μάτια μου ξεφτιλίστηκε και για την δική μου υποκειμενική λογική….
    Εντύπωση προσωπική είναι διότι ήταν φθηνό το όλο concept που έστησε.

    Ο καθένας μας έχει την δική του αισθητική όπως και εγώ…
    Εγώ όμως δεν κρίνω κανενός μας αισθητική… απλά ονοματίζω την δική μου αισθητική των πραγμάτων…

    hermis
     
  9. magda37

    magda37 Regular Member

    Απάντηση: Η βαρύτητα μιας λέξης…

    Η υπόληψη της εν λόγω ιεροδούλου αποκαθίσταται πλήρως μέσα από τη φράση:

    Η τύπισσα του ποστ του Ερμή μελετά Εμπειρίκο στον ελεύθερο χρόνο της, του οποίου αποπειράται ερμηνευτική προσέγγιση εν ώρα εργασίας. ( Να μια από τις φορές που τα σημεία στίξης αποδεικνύονται ανεπαρκή, και οι φατσούλες επίσης.)

    Εν τω μεταξύ, το συγκεκριμένο thread μήπως θα έπρεπε να συγχωνευθεί μ'έκείνο όπου αναζητείται Dom για την ταπείνωση ενός σκύλου?Τα αντικείμενα που πραγματεύονται από ένα σημείο κι έπειτα συγκλίνουν κατά πολύ.
     
    Last edited by a moderator: 22 Σεπτεμβρίου 2007
  10. Princess_of_Pain

    Princess_of_Pain Regular Member

    Re: Απάντηση: Ασυνήθιστα Φετίχ...

    hermis σου έχει περάσει ποτέ από το μυαλό αυτή η πουτάνα ότι μπορεί να ήταν Αφέντρα και λέγοντας σκύλος εννοούσε σκλάβος;;
    Επειδή εγώ την χρησιμοποιώ την λέξη σκύλος για τον εκάστοτε σκλάβο μου, το πρώτο πράγμα που σκέφτηκα ήταν αυτό.
     
  11. zinnia

    zinnia Contributor

    ο ερμης, απλα, ηταν ανωριμος και ανετοιμος ν αντεξει αυτο που ο ιδιος (μες στην καυλα του) προκαλεσε.. μια συζητηση στα βαθεια..

    ισως τωρα αν συνεβαινε αυτο, να το εισεπραττε εντελως διαφορετικα
     
  12. hermis

    hermis Regular Member

    Απάντηση: Re: Απάντηση: Ασυνήθιστα Φετίχ...

    Όχι βέβαια είχε γίνει ντόρος με το θέμα της λεγάμενης και το είχαν δει γνωστοί το όλο concept. Μακάρι να εννοούσε άνδρα αλλά μετά λύπης γούσταρε την γλώσσα του σκύλου της πιο πολύ από την αρσενική….

    hermis