Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Η γεύση ικανοποιείται μόνο από το άλλο φύλο ;

Συζήτηση στο φόρουμ 'Σαδομαζοχισμός' που ξεκίνησε από το μέλος Ηλίας, στις 14 Σεπτεμβρίου 2006.

  1. iJ

    iJ Regular Member

    Απάντηση: Η γεύση ικανοποιείται μόνο από το άλλο φύλο ;

    Πρόλαβε και απάντησε η tendrer lilly   Ευχαριστώ.. προσθέτοντας πως ότι κάνω δε το κάνω σκεπτόμενη το μ***ί μου(όταν θέλει Αυτός θα πάρει και αυτο τη χαρά του). Έτσι μου αρέσει να λειτουργώ, έτσι μου αρέσει να ζώ. Τόσο απλά!
     
  2. female

    female Contributor


    Αν ο όρος εννοείται όχι μόνο με τη στενή, σωματική, καταναλωτικά σεξουαλική έννοια θα συμφωνήσω.

    Προσωπικά, νοιώθω πως η 'ψυχική' διέγερση, 'καύλα' είναι βαθύτερη και πλέον απαραίτητη της, με τη στενή έννοια, σωματικής. Επιπλέον, η πρώτη είναι και απαραίτητη προϋπόθεση της δεύτερης. Απλώς, ότι δεν είναι ‘ψυχοκινητικό’ ή εγκεφαλικά ενδιαφέρον με νυστάζει. Σε οποιοδήποτε πεδίο.
     
  3. Ηλίας

    Ηλίας Guest

    Σαν σύντροφο δίπλα μου , προτιμώ μία γυναίκα υποτακτική . Σαν παιχνίδι , αυτό που εκφράζεται όπως ακριβώς θέλω . Και μπορεί να είναι θηλυκό , αλλά και αρσενικό . Αν έχει το «χώμα» που θέλω , το παιχνίδι το φτιάχνω εγώ . Αλλά από την άλλη αυτό είναι το δικό μου βίτσιο και ο καθένας με τα δικά του γούστα .
    Κύριε G και εγώ δε θα έλεγα όχι σε ένα αγοράκι που να δείχνει 18 ετών και κάτι ημερών , που μαζί με ένα ανάλογο κοριτσάκι , θα έπαιζαν σε αρκετές παραστάσεις μου …
     
  4. Ηλίας

    Ηλίας Guest

    Θα βοηθήσει σε κάποια νέα νήματα που άνοιξαν τώρα τελευταία...
     
  5. Incomplete_

    Incomplete_ Contributor

    Απάντηση: Η γεύση ικανοποιείται μόνο από το άλλο φύλο ;

    Κρίμα που δεν το πρόλαβα στα φόρτε του  
     
  6. SM_Art_Lady

    SM_Art_Lady Contributor

    Eδω υπηρχαν καποιες απαντησεις. Μεταξυ αυτων και η δικη μου.
    Τι εγιναν? Γιατι δεν υπαρχουν πια?
    Εχουν μεταφερθει καπου αλλου η διαγραφηκαν?
     
  7. gaby

    gaby Guest

    Υπήρξε ένα πρόβλημα με την database Εύα και χάθηκαν πολλές και καλές χθεσινές τοποθετήσεις σε νήματα δυστυχώς. Το γράφουμε στον πίνακα ανακοινώσεων. Λυπάμαι  
     
  8. Ηλίας

    Ηλίας Guest

    Υπήρξε κάποιο πρόβλημα και χάθηκαν Ομορφιά μου κάποια τελευταία ποστ.
     
  9. Incomplete_

    Incomplete_ Contributor

    Απάντηση: Re: Η γεύση ικανοποιείται μόνο από το άλλο φύλο ;

    To κέρατο μου... 



    ψιτ..άντρα....

    Δε θα σου απαντήσω κατευθείαν.Θα αποφύγω να σε κατηγορήσω για κρετινισμό και θα περιμένω απάντηση,που να μου προσδιορίζει ακριβώς τα ερεθίσματα εκείνα που σε ώθησαν να γράψεις κάτι τόσο σοφό..Και λέω ερεθίσματα,γιατί φαντάζομαι καμιά σοβαρή άποψη και εμπειρία εδε θα έχεις.Αναμένω..

    Να διευκρινίσω κάτι.Δεν με ενδιαφέρει αν δεν αποδέχεται κάποιος/α την ομοφυλοφιλία,ανεξάρτητα την αντίδραση μου.Με ενοχλούν ,όμως, οι Μανεσοευαγγελατικές γενικεύσεις,όπως του φίλου απο δω..Έχει διαφορά νομίζω..
     
  10. MindMaster

    MindMaster Contributor

    Απάντηση: Η γεύση ικανοποιείται μόνο από το άλλο φύλο ;

    Η επιστροφή ενός από τα απωλολότα posts:

    Θα απαντήσω αγαπητέ Ηλία, ότι, όπως έχω πει και αλλού παλιότερα, προσωπικά, και θέλω να ελπίζω ότι η περίπτωσή μου δεν είναι μοναδική, ουδόλως ενδιαφέρομαι γιά, ή εξιτάρομαι από, ή με ολοκληρώνει σαν άνθρωπο η κυριαρχία γενικώς και αδιακρίτως.
    Ναι, η κυριαρχική τάση σε μένα είναι αδιάρρηκτα συνδεδεμένη με τη σεξουαλικότητά μου, η οποία, ναι, είναι απόλυτα και αδιαπραγμάτευτα ετεροφυλλοφιλική. Καθόλου λοιπόν δεν βρίσκω το ίδιο ενδιαφέρον το αρσενικό με το θηλυκό σώμα.
    Όσο γιά το αρσενικό μυαλό, μπορεί να με ενδιαφέρει σε διάφορα επίπεδα, κανένα όμως απ' αυτά δεν έχει σεξουαλική χροιά.
    Γιά το "γονάτισμα"... αν κάποια στιγμή υπήρχε η περίπτωση να γονατίσει άντρας μπροστά μου, θα τον χαστούκιζα βέβαια, όχι όμως γιά να θωπεύσω τις υποτακτικές του επιθυμίες, αλλά γιά να τον συνεφέρω από την πλάνη του.

    Πως ορίζεις εδώ το "καθαρόαιμο" του πράγματος; Κι εμένα με ερεθίζει το να προσφέρω πόνο, αλλά και πάλι όχι αδιακρίτως, αντίθετα, κάτω από μιά σειρά προϋποθέσεις, μεταξύ των οποίων αυτή του φύλλου είναι και πάλι καθοριστική.
    Παρ' όλ' αυτά, η τάση "προσφοράς πόνου" μου είναι έμφυτη και όχι επίκτητη. Μιλώντας βέβαια πάντα γιά "προσφορά" και όχι "επιβολή", με προαπαιτούμενη δηλαδή τη συγκατάθεση του αποδέκτη.
    Αυτό είναι "μη καθαρόαιμο", ή, τέλος πάντων ανορθόδοξο;

    Προς επίφαση των ανωτέρω να παραθέσω και λίγη SM Art Lady:

    ... Και μιά και τελευταία ο χρόνος μου είναι πολύ περιορισμένος και σπάνια συμμετέχω στο forum, μιά και τα κατάφερα σήμερα, ας σχολιάσω και λίγο.

    Φίλε Don Machino, ομολογώ ότι με μπέρδεψες μ' αυτό το κλείσιμο στο συγκεκριμένο post σου... Καλά να έχεις το BDSM αλάτι στη ζωή σου, αλλά "φιλοσοφία" ;;;
    Μιά "φιλοσοφία" δηλαδή που θα εγκαταλείψεις όπως προφανώς λές, πριν αλέκτωρ λαλήσαι τρίς, μην τυχόν και δημιουργηθούν απορίες στα παιδιά σου;
    Δεν είμαι απ' αυτούς που έχουν την τάση να θεωρητικοποιούν και θρησκειοποιούν τα βίτσια τους, είμαι όμως φανατικός της γλώσσας και θα ήθελα να υπενθυμίσω ότι η κάθε λέξη έχει ένα συγκεκριμένο ειδικό βάρος και να συστήσω περισσότερη προσοχή στη χρήση κάποιων απ' αυτές.

    Εύα, αν τόσο επιθυμείς τελικά να με δεις γυμνό, σε παρακαλώ πες το μου ευθέως, παρά να προσπαθείς να με βγάλεις από τα ρούχα μου μ' αυτά που γράφεις μερικές φορές...!

    Τους αντιμετωπίζεις όλους "με καλή διάθεση κατανόηση και φυσικά σεβασμό" !!!
    "Όλους", εκτός φυσικά από ολόκληρο το ανδρικό φύλλο που, προφανώς, σε αντιδιαστολή με το γυναικείο, είναι χαμερπές, αδύναμο, ασταθές, εξαρτημένο, ετερόφωτο, δεν μπορεί να σταθεί χωρίς δεκανίκια και κατά συνέπεια μόνο η γονυπετής στάση του αρμόζει... Ήμαρτον !!!

    Απόλυτα αποδεκτό βέβαια, να έχεις τα οποιαδήποτε συναισθήματα, αυτό άλλωστε είναι κάτι που ούτε επιδέχεται συζήτησης, άλλά ούτε και ελέγχεται.
    Πιστεύεις όμως ότι όσοι από μας επιθυμούμε να αγγίζουμε το γυναικείο κορμί ή τη γυναικεία ψυχή με πράγματα σαφώς σκληρότερα από ένα φτερό ή ένα λουλούδι, επιθυμούμε ταυτόχρονα τον εξευτελισμό του κορμιού, της γυναίκας, του ανθρώπου; Παραπάνω μιλήσαμε γιά συναίνεση, αλλά και γιά προσφορά και όχι επιβολή πόνου...

    Βεβαίως λοιπόν, άξιες σεβασμού (με το "λατρείας", δεν θα συμφωνήσω, τουλάχιστον με την έννοια που εσύ του δίνεις).
    Και βεβαίως μπορούμε και να τις αγαπάμε με τον τρόπο που κι αυτές επιθυμούν, αλλά και να τις εκτιμάμε... Γιατί μπορούμε να καταλαβαίνουμε Εύα, αν όχι όλοι, τουλάχιστον κάποιοι...

    Όλες οι απόψεις σεβαστές όπως όλοι μας διαρκώς
    διατυμπανίζουμε... Όχι όμως και όλες οι γενικεύσεις θα πω,
    όπως άλλωστε έχω ξαναπεί, και σίγουρα θα χρειασθεί να
    ξανακάνω στο μέλλον, όσο κάποιοι επιμένουν να
    χρησιμοποιούν τις προσωπικές τους αντιλήψεις ως θέσφατα ή
    ευαγγελικές ρήσεις (έστω κι αν οι αντιλήψεις αυτές
    βασίζονται σε κάποιες εμπειρίες - που δεν παύουν όμως ποτέ να
    είναι εμπειρίες ατομικές και όχι πανανθρώπινες).

    Δεν είναι καθόλου απλοϊκό αγαπητέ Λεοπόλδε.
    Με δυό λόγια αντίθετα, αυτή είναι η ουσία. Τουλάχιστον γιά την
    πλειοψηφία των συμμετεχόντων σ' αυτό το forum, αν καλώς
    κατανοώ αυτά που διαβάζω. Όπως λακωνικότατα εξέθεσε ο
    Maley:

    Όμως...

    Μάλλον ανάποδα το πήρες, αγαπητή μου. Νομίζω ότι αυτό
    που εννοεί ο Maley και με βρίσκει απόλυτα σύμφωνο, είναι
    ότι γιά να αποδεχθεί ή να επιθυμήσει την υποταγή
    κάποιου (ή μάλλον κάποιας) είναι αυτή να τον καβλώνει.
     
  11. MasterPerris

    MasterPerris Contributor In Loving Memory

    Απάντηση: Η γεύση ικανοποιείται μόνο από το άλλο φύλο ;

    Εγω ρε παιδια παλη αμα βλεπω ενα γηνεκειο σωμα αλησοδεμενο η οχι,παθενω μια τετια αναστατοση, που το πανω κεφαλι μου, δεν μπορη να ελενξη το κατω, ενω αμα βλεπω ενα αντρικο σωμα αλησοδεμενο η μη με πιανη αλεργια, βγαζω σπυρακια κ. λ.π. Τι εχω?μηπως πρεπει να παρω αντιβιοση?   
     
  12. Incomplete_

    Incomplete_ Contributor

    Απάντηση: Η γεύση ικανοποιείται μόνο από το άλλο φύλο ;

    Και ποιος σου είπε να πηγαίνεις να το βλέπεις