Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Η ερωτική ταυτότητα των αντρών εν έτει 2009 . . .

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος MasterPerris, στις 27 Σεπτεμβρίου 2009.

  1. thelma

    thelma Regular Member

    Απάντηση: Η ερωτική ταυτότητα των αντρών εν έτει 2009 . . .

    Επιτελους βρεθηκε ενας ανθρωπος που ενδιαφερεται για την αποψη μου.


    Την εχω ηδη γραψει.
     
  2. G_E

    G_E Contributor

    Απάντηση: Η ερωτική ταυτότητα των αντρών εν έτει 2009 . . .

    Το πρόβλημα με πολλούς άντρες του 2009 είναι ότι έμειναν μερικές δεκαετίες πίσω, κολλημένοι στην εποχή της φροντίδας της μαμάς.

    ΥΓ. Με τις φεμινίστριες φυσικά δεν ανοίγω διάλογο, ως επίσης και με το παράδοξο της φύσης, τους φεμινιστές.
     
  3. jim28

    jim28 Regular Member

    Απάντηση: Η ερωτική ταυτότητα των αντρών εν έτει 2009 . . .

    Γράφτηκαν τόσα πολλα (ενδιαφεροντα και σωστα) που το χάνω το θέμα.
    Εγω πάντως ως άνδρας αισθάνομαι ευνουχισμένος.-
     
  4. ipakouo_skilaki

    ipakouo_skilaki Regular Member

    Απάντηση: Η ερωτική ταυτότητα των αντρών εν έτει 2009 . . .

    posted by thelma

    Γιατι τοσος ανταγωνισμος?
    Μια χαρα ειναι οι αντρες. Ορεξη ναχουμε να τους προλαβαινουμε.


    Αυτό εννοείς thelma ή το βιντεάκι με τον Τσαλίκη;
     
    Ελπίζω και περιμένω (αν θέλεις φυσικά) κάτι πιο συγκεκριμένο.Αν όχι δεν πειράζει.
     
  5. isnogood

    isnogood afterall, true love is the ultimate fantasy Contributor

    Απάντηση: Η ερωτική ταυτότητα των αντρών εν έτει 2009 . . .

    κατι ακομη που θελω να προσθεσω ως αποψη μου .. ισως οχι και τοσο δημοφιλης , ειναι οτι θεωρω πως ο σημαντικοτερος παραγοντας της σημερινης σεξουαλικοτητας των αντρων , ειναι η εξελιξη των γυναικων προς τον φεμινισμο , με την ηπια μορφη του το ιδιο επικυνδινη οσο και η σκληροπυρηνικη του , διοτι μεσω τις ηπιοτητας , διεισδυσε υπουλα σε μεγαλο βαθος και ευρος στις θηλυκες συνειδησεις .
    Ειμαι βεβαιος οτι η εξελιξη ηταν υπερβολικη και ανεξελεκτη . Υπερβολικη διοτι διαταρχθηκαν οι ρολοι και κυριως οι σεξουαλικοι και ανεξελεκτη διοτι δεν καθοδηγηθηκε απο στοχους παρα απο μια αναγκη επαναστασης εναντια σε πραγματικα λανθασμενες αντιληψεις και καταστασεις , αλλα στην πορεια ευνουχιστηκε απο αγωνα για ισα δικαιωματα στο "θα βγαινω , θα πινω και λογο δεν θα δινω" και φυσικα αυτο υποστηριχθηκε και απο τα ΜΜΕ (βλεπε σχετικη διαφημιση και Χολυγουντ) . Ανεξελεκτη επισης διοτι σημερα , δυστυχως , παρα την εξελιξη , υπαρχουν πολλες γυναικες που παραμενουν σε γαμο-βασανιστηριο για αυτες επειδη δεν εχουν την δυνατοτητα , κυριως την αυτοπεποιθηση , να ζησουν μονες στηριζομενες στα ποδια τους . Αυτα τα πραγματικα προβληματα που επρεπε να ειχε διωρθοσει ο φεμινισμος , δεν τα καταφερε ...
    Θα κανω μια ριψοκινδυνη προβλεψη ..
    Παρα τον προσκαιρο αποπροσανατολισμο της αντρικης σεξουαλικης ταυτοτητας , ειμαι σιγουρος οτι τα αρχαιγονα αντρικα ενστικτα αργα ή γρηγορα θα υπερυσχισουν στο αντρικο μυαλο . Αργα ή γρηγορα παλια κριτηρια επιλογης συντροφου (να δειχνει σεβασμο , υπακοη , να μην αντιμιλα κτλ) θα ξαναγυρισουν και μαλιστα με την γυναικια συγκαταθεση ... βλεπετε .. η γιαγια της σημερινης γυναικας , υπηρξε το ιδιο ευτυχισμενη εχοντας πολυ λιγοτερα πραγματα αλλα κυριως ειχε παντα τον παππου διπλα της , κατι που οι σημερινες εχουν λυσαξει που δεν τους βγαινει ...
    Ηδη δεκαδες αντρες (για να μην πω εκατονταδες) στρεφονται προς αναζητηση συντροφου στις χωρες οπου οι παλιες κουλτουρες παραμενουν .
    Σημερα λοιπον αν εμενα με ρωτησουν ως isnogood ετων 41 και εργενη που ψαχνει να φτιαξει την ζωη του , "περιεγραψε με μια φραση την σημερινη κατασταση" ... θα απαντουσα :
    "οσο ο κωλος τους και τα βυζια τους στεκοντε στην θεση τους , το θεωρουν αστειο ακομη και σαν σκεψη , να δωθουν αποκλειστικα σε εναν αντρα .."
     
  6. Elysium

    Elysium Contributor

    Απάντηση: Η ερωτική ταυτότητα των αντρών εν έτει 2009 . . .

    "I amar prestar aen..."



    The world is changed.
    I can feel it in the water, I can feel it in the earth, I can smell it in the air.
    Much that once was is lost, for none now live who remember it.
     
  7. thelma

    thelma Regular Member

    Απάντηση: Η ερωτική ταυτότητα των αντρών εν έτει 2009 . . .

    Ναι αυτο.