Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Η πιο αποστομωτική ατάκα (που σας έχουν πει ποτέ)

Συζήτηση στο φόρουμ 'Off Topic Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος DocHeart, στις 3 Φεβρουαρίου 2009.

  1. Arioch

    Arioch Μαϊμουτζαχεντίν Premium Member Contributor

    Απάντηση: Η πιο αποστομωτική ατάκα (που σας έχουν πει ποτέ)

    Ή πάλι μπορεί απλά να σημαίνει πως η κοπέλα δεν αισθάνεται την απαραίτητη ασφάλεια.
     
  2. isnogood

    isnogood afterall, true love is the ultimate fantasy Contributor

    Απάντηση: Η πιο αποστομωτική ατάκα (που σας έχουν πει ποτέ)

    ειναι τραγικο λαθος η ψευδαισθηση της οικονομικης ασφαλειας ... και με την μεθοδο του βατραχου αργα η γρηγορα , μονομερως ή αμφοτεροι .... καταληγουν σε εμπορικη συναλαγη ....
    αλωστε πιστευω οτι δεν υπαρχει τιποτα που ενα αγαπημενο ζευγαρι δεν μπορει να καταφερει
     
  3. Animator

    Animator Regular Member

    Re: Απάντηση: Η πιο αποστομωτική ατάκα (που σας έχουν πει ποτέ)

    Rep ++ και για τα υπολοιπα ποστς.
     
  4. sk

    sk Regular Member

    Απάντηση: Η πιο αποστομωτική ατάκα (που σας έχουν πει ποτέ)

    αφιερωμένο ειδικά σε όσες αναγνωρίσουν τα σωματικά τους προσόντα LOL ελπίζοντας ότι θα λυθούν στο γέλιο όπως λύθηκα και εγώ

    χθες από θαμώνα μαγαζιού της Πλάκας

    "μανάρα μου τι κώλος ελικοδρόμιο είναι αυτός! να απογειώνομαι και να προσγειώνομαι κάθε μέρα"!!!

     
     
  5. anchor

    anchor Regular Member

    Απάντηση: Η πιο αποστομωτική ατάκα (που σας έχουν πει ποτέ)

     

    και πάλι:rollinglaugh:  
     
  6. Emma

    Emma Contributor

    Re: Απάντηση: Η πιο αποστομωτική ατάκα (που σας έχουν πει ποτέ)

    Eλικοδρόμιο ε;

    Αυτό λέει πολλά για τα "προσόντα" του, γιατί άντε να προσγειώσεις jumbo jet σε ελικοδρόμιο!  
     
  7. sk

    sk Regular Member

    Απάντηση: Re: Απάντηση: Η πιο αποστομωτική ατάκα (που σας έχουν πει ποτέ)

     
    ΘΕΑ! αυτή θα ήταν εκπληκτική απάντηση Emma!!  



    με σεβασμό
    sk
     
  8. lara

    lara Αυτοδεσποζόμενη Contributor

    Απάντηση: Η πιο αποστομωτική ατάκα (που σας έχουν πει ποτέ)

    Tο όλες σου δηλαδή αφορούσε όσες εσύ έτυχε να γνωρίσεις...  

    Θα είμαι ειλικρινής. Ούτε εγώ θα ήθελα να γνωρίσω κάποιο για να συνάψω σχέση, αν ενδιαφερόμουν για οτιδήποτε πέρα από μερικές ευχάριστες στιγμές, αν χρωστούσε και τα ρούχα που φοράει.
    Δεν έχω κανένα πρόβλημα με τα "φυσιολογικά" χρέη που λίγο πολύ έχουμε όλοι μας, αλλά να δέσω τη ζωή μου με κάποιο που όχι απλά είναι καταχρεωμένος αλλά δεν έχει πιθανότητες ανάκαμψης γιατί?
    Δεν με ενδιαφέρει να με ταΐζει κανείς, ούτε έχω ανάγκη οικονομική, αλλά γιατί να φορτωθώ τα χρέη και τα άγχη κάποιου εαν μπορώ να το αποφύγω?
    Γιατί δεν μιλάμε για χρέη τα οποία δημιούργησε μαζί μου, αλλά για κακές επιλογές του παρελθόντος του, για τις οποίες απόλυτη ευθύνη φέρει ο ίδιος.
    Δεν κοιτώ την τσέπη κανενός για προσωπικό όφελος, αλλά δεν δέχομαι να φορτώνομαι στην δική μου τσέπη τις κακές επιλογές οποιουδήποτε. Να πληρώνω εν ολίγοις εγώ για άλλον ενώ δεν φταίω σε τίποτα και δεν μου είναι ο τύπος τίποτα πέρα από άγνωστος.
    Αυτό δεν είναι πουτανιά, είναι λογική και ρεαλισμός. Δουλεύω μια ζωή για μένα και τα παιδιά μου. Δεν θα ρίσκαρα λοιπόν όσα έχω για μια αμφίβολης κατάληξης σχέσης με κάποιον που δεν έχει στις ηλικίες που είμαστε κατορθώσει να επιπλέει το λιγότερο και να μην είναι βυθισμένος τόσο ώστε ποτέ να μην μπορεσει στο μέλλον να επιπλευσει.
    Άλλο να μην έχει δουλειά στο παρόν στάδιο, άλλο να μην έχει περιουσία και άλλο να είναι κατεστραμμένος οικονομικά χωρίς ελπίδες για οτιδήποτε καλύτερο.
    Κι ακριβώς αυτή η στάση σημαίνει πως ούτε προς πώληση έχω οτιδήποτε πάνω μου αλλά ούτε να αγοράσω οποιονδήποτε επιθυμώ.
     
    Last edited: 3 Ιανουαρίου 2010
  9. elfcat

    elfcat . Contributor

    Απάντηση: Η πιο αποστομωτική ατάκα (που σας έχουν πει ποτέ)

    Συμφωνώ
     
  10. isnogood

    isnogood afterall, true love is the ultimate fantasy Contributor

    Απάντηση: Η πιο αποστομωτική ατάκα (που σας έχουν πει ποτέ)

    μην πηγαινουμε στο αλλο ακρο ... κανεις δεν μιλαει για σχεσεις συμφεροντος οπου καλειται ο ενας να πληρωσει τα χρεη του αλλου ....
    εχω δει να ξυνιζουν μουτρα στο ακουσμα της φρασης " .. δεν ειμαι δημοσιος υπαλληλος.." , η οποια ακολουθει συνηθως την κλασσικοτερη γυναικια ερωτηση-ατακα : "τι δουλεια κανει ? ..." , για τετοιες καταστασεις μιλαω ...
    Υπαρχουν βεβαια καταστασεις οπως αυτες που αναφερει η Lara ... δεν αντιλεγω .. αλλα εκει πουλας την ψυχη σου στον διαβολο .. ετσι το βλεπω ... αν θες να σωθεις οικονομικα υπαρχουν λυσεις ... μεσω θρησκειων , μεσω συνοικεσιων οπου μεγαλοκοπελες και μεγαλογαμπροι χρυσοπληρωνουν για εναν συντροφο .... αυτα ναι υπαρχουν ... αλλα ειναι τελειως διαφορετικο θεμα
     
  11. Lost Hours

    Lost Hours Regular Member

    παω σπίτι της με σχοινί από αυτό που χρησιμοποιούνε στις απλώστρες και μανταλάκια (κοινως ο αδέκαρος Τοp πάει για bondage και αντί για clips χρησιμοποιεί μανταλάκια). Τις λέω:
    -Εφερά και κάτι πραγματάκια
    τα βλέπει και γυρνάει η θεά με απορία και μου λέει:
    -Μπουγάδα θα απλώσουμε?  
     
  12. sk

    sk Regular Member

    Απάντηση: Η πιο αποστομωτική ατάκα (που σας έχουν πει ποτέ)

    Χθες το βράδυ σε μία οικογενειακή συγκέντρωση, ένας φίλος των γονιών μου καυχιότανε ότι με ξέρει περισσότερο καιρό από τον καθένα γιατί με ξέρει από την ημέρα της σύλληψής μου. Παραξενεμένη και εγώ, του ζήτησα λεπτομέρειες. Και εκεί μου λέει: "δεν μπορώ να το ξεχάσω γιατί εκείνο το βράδυ είχαμε δει με τους γονείς σου και το αίσθημά μου  angel  το "Histoire d' O". Και εκείνο το βράδυ έγινε η σύλληψή σου". Δεν θα μπω σε λεπτομέρειες των μαθηματικών υπολογισμών, αλλά διασταυρώθηκε και από κάποιες συγκεκριμένες συνθήκες της εποχής ότι πράγματι εκείνο το βράδυ δημιουργήθηκα....

    περιττό να αναφέρω ότι αναψοκοκκίνησαν τα μάγουλά μου χωρίς όμως κανείς να καταλάβει πραγματικά το γιατί (με βγάλανε όλοι και πουριτανή τρομάρα τους) και μετά με πιάσανε τα γέλια όταν οι γονείς μου εξηγούσανε το πόσο είχαν σοκαριστεί από την ταινία (σοκ σοκ αλλά το κοκό κοκό βέβαια!!!)

    που να ξέρανε οι άνθρωποι...LoL

    έμφυτη η υποτακτικότητά μου, πάει και τελείωσε. έχω και "απόδειξη" τώρα, κι’ας είναι τελείως μη-επιστημονική και υποκειμενική      

    με σεβασμό
    sk