Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Η σκλάβα αντικείμενο

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Τεχνικές' που ξεκίνησε από το μέλος SadalMelik, στις 9 Οκτωβρίου 2006.

  1. john_slave96

    john_slave96 Contributor

    Γεύονται τα σπιριούνια, όμως. Εσύ τι προτιμάς από τα δύο;
     
  2. Emma

    Emma Contributor

    Χωρίς να θέλω να υποστηρίξω τον SadalMelik συγκεκριμένα, αλλά όλους όσους αρέσκονται σε κάτι που, εκ πρώτης όψεως ίσως, δεν φαίνεται εφικτό ή πραγματικό ή "σωστό" κτλ, έχω να πω το εξής:

    SO WHAT?
    Απ' τη στιγμή που κάποιος βρίσκει (ή ξέρει ότι μπορεί να βρει) σύμφωνο παρτενέρ για να πραγματοποιήσει/ικανοποιήσει αυτά που θέλει (και δεν έχουν να κάνουν με πράξεις όπως φόνους κτλ), δεν μπορώ να καταλάβω προς τί όλη αυτή η "αντίδραση". Αν γινόταν εξαναγκαστικά και ήταν κλειδωμένο σε κάποιο υπόγειο το εν λόγω "αντικείμενο" και χρησιμοποιείτω παρά τη θέλησή του, τότε ναι, να αντιτεθώ, μιας και μόνο κάποιος ο οποίος κάθε άλλο παρά σώας τας φρένας έχει για να κάνει κάτι τέτοιο. Εφόσον όμως μιλάμε για συναινούντες ενήλικες, γνώμη μου είναι πως δεν πέφτει λόγος σε κανέναν μας (περί ορέξεως κτλ).

    Θα εκτιμούσα όμως μια απάντηση στο παρακάτω, για να ξέρουμε αν μη τί άλλο, για τί πράγμα μιλάμε:

     
  3. Elysium

    Elysium Contributor

    Το να γράφει κανείς τις φαντασιώσεις του δεν είναι κακό.

    Το πρόβλημα ξεκινά όταν προσπαθεί να πείσει πως οι εξωγήινες φαντασιώσεις του πραγματοποιούνται κιόλας.
    Υποτιμά με αυτόν τον τρόπο την νοημοσύνη όσων διαβάζουν.

    Εν ολίγοις, Κυρίαρχοι super man και λοιπές φανφάρες έχουν θέση μόνο στο BDSM Art and Literature.
    Σε διαφορετική περίπτωση ας αποδείξει κάποιος τις υπεράνθρωπες ικανότητές του αν απαιτεί να μην τις κρίνουν οι άλλοι αρνητικά ή υποτιμητικά.
     
  4. Emma

    Emma Contributor

    Δεν ξέρω σε τί αναφέρεσαι εσύ, αλλά εγώ προσωπικά μιλάω για την περίπτωση που υπάρχει η προσφορά και η ζήτηση, πλαισιομένες από την συναίνεση. Πόση "ικανότητα" χρειάζεται αυτό;
     
  5. Elysium

    Elysium Contributor

    Σχεδόν καμία.
    Το να καταφέρουν όμως αυτό που διατείνονται, απαιτεί υπεράνθρωπες ικανότητες.

    Υ.Γ. Επαναλαμβάνω πως δεν αναφέρομαι σε role play.
     
  6. Emma

    Emma Contributor

    Ίσως μου διέφυγε, αλλά πού ακριβώς είδες κάποιον να διατείνεται ότι θα επιχειρήσει να καταφέρει το οτιδήποτε; Μιλάμε για "έτοιμες" καταστάσεις (ή λάθος κατάλαβα; ).
     
  7. Elysium

    Elysium Contributor

    Αγαπητή Emma, δε θέλω να κάνω quote μέρη κάποιων posts γιατί ίσως φανεί προσβλητικό και δε θα το ήθελα, μιας και δεν έχω τίποτα με αυτούς που διαφωνώ στο συγκεκριμένο θέμα μαζί τους.

    Μπορείς όμως να ανατρέξεις σε αυτό αλλά και σε παρόμοια threads.
     
  8. Emma

    Emma Contributor

    Άρα μου διέφυγε. Fair enough. Διευκρίνισα ήδη ότι δεν διάβασα το συγκεκριμένο thread in full.

    Προσωπικά πάντως αναφερόμουν στη χρήση του ήδη υπάρχοντος και όχι στην διαμόρφωση του σε αυτό.
     
  9. SadalMelik

    SadalMelik Regular Member

    Φίλτατε.
    Αν ήμουν μαλάκας θα θεωρούσα προσβλητικά τα όσα γράφεις παραπάνω και θα έκανα report το συγκεκριμένο post. Κάνω τα στραβά μάτια όμως στην πρώτη σου προσπάθεια να μετατρέψεις σε flame το thread αυτό, μια και έχω δει σε πολλά γραπτά σου πως δεν βλέπεις πιο μακριά από τη μύτη σου.
    Απλά μαζέψου στο συγκεκριμένο thread.
     
  10. Elysium

    Elysium Contributor

    Παρατηρώ μια μεγάλη δυσκολία στο να κατανοήσετε τι πρέπει να γίνετε report και τι όχι. Οι λόγοι για τους οποίους κάποιο post μπορεί να γίνει report, αναφέρονται στους κανονισμούς του forum. Διαβάστε τους.

    π.χ.

    Το παραπάνω είναι ένας ικανός λόγος, αλλά πλέον έχω αρχίσει να κατανοώ τη δυσκολία ορισμένων να συμμορφώνονται με κανόνες.


    Τι να μαζέψω; Τις απόψεις μου; Μήπως θέλεις να τις σβήσω κιόλας;  
    Θα μπορούσα. Αρκεί να βρω ένα καλό λόγο για να το κάνω.
     
    Last edited: 23 Σεπτεμβρίου 2008
  11. SM_Art_Lady

    SM_Art_Lady Contributor

    Μην τις μαζέψεις λοιπόν!
    Μια χαρά τις βρίσκω τις απόψεις σου και ευτυχώς που υπάρχουν και παρόμοιες για να Μ/μας επαναφέρουν στην πραγματικότητα. Θα είχα κόψει φλέβες εδώ μέσα, αν δεν υπήρχαν και αυτές. Άσε που θα είχα και έντονα υπαρξιακά προβλήματα και ανασφάλειες του στυλ... μήπως δεν είμαι Αφέντρα? Μήπως δεν μπορώ αυτά που φαντάζομαι, να τα πραγματοποιήσω? Μήπως έχω στερημένη φαντασία? Μήπως πρέπει να πάω σε κάποια σχολή Pro Dommi?

     
    Έχεις απόλυτο δίκιο.... κι Εγώ μαζί σου Είμαι...!!
    Βαρέθηκα να ακούω αλλά και να διαβάζω υπερβολές και ανέφικτα πράγματα. Πολλές φορές δυστυχώς, είναι γραμμένες από άτομα που ξέρω προσωπικά αλλά και τον τρόπο που λειτουργούν real time και απορώ ... !!
    Μα καλά...δεν Με βλέπουν...Τι λένε? Μήπως Είμαι αόρατη?

    Σε περίπτωση όμως, που κάποιος μπορεί αυτά που λέει να τα κάνει Elysium, το θέμα είναι, με ποιο τρόπο μπορεί να τα αποδείξει   αλλά και εύλογα ρωτώ, σε ποιους και γιατί ?  
     
    Last edited: 24 Σεπτεμβρίου 2008
  12. SadalMelik

    SadalMelik Regular Member

    Εδώ ρε Εύα ανεχόνται Pro Domme που δεν ξέρουν να πιάσουν το flogger και να ξεχωρίσουν μάτι από μάγουλο. Session κάνουν με τους sub τους μόνο και εφόσον πρόκειτε για να προβληθούν. Αφού τα ξέρεις μια και είσαι στον χώρο χρόνια (όπως λες) τι τα σκαλίζεις; Άστα να πάνε στο δίαολο....
    Πράγματα όλοι μας έχουμε δει και ξέρουμε.
    Για το θέμα έχεις να πεις κάτι; Τhread καφενεία έχεις πολλά να τα πεις τα υπόλοιπα.
     
    Last edited: 26 Σεπτεμβρίου 2008