Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Η φίνα τέχνη του mindfuck

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Τεχνικές' που ξεκίνησε από το μέλος Rene Laennec, στις 14 Μαϊου 2013.

  1. Nemo

    Nemo Nemo D/s Jongleur

    Με ενδιαφέρει πάρα πολύ η τεχνική της ύπνωσης, η υποβολή στο ξύπνιο με βαθειά χαλάρωση, ο διαλογισμός, τα μάντρας, το NLP και όλα αυτά θα τα δοκίμαζα άνετα αν είχα εμπιστοσύνη στο άτομο που θα τα χρησιμοποιούσε. Εκτός από τον αφάνταστο σεξουαλικό ερεθισμό που μου προκαλεί η ιδέα, πιστεύω ότι είναι κατά κάποιο τρόπο τεχνικές που μπορούν να σου "γαμήσουν" το μυαλό.
     
  2. _DaRkNiGhT_

    _DaRkNiGhT_ femdom art

    Απάντηση: Η φίνα τέχνη του mindfuck

    θα πω με την σειρα μου οτι αυτα που λεει ο Etoile φανταστηκα οτι θα ειναι αυτα που θα πραγματευοταν το θεμα.

    Θελουν ιδιαιτερη προσοχη και γνωσεις και απο τους δυο. Καλο ειναι αν γινουν να υπαρχει καποιος ιατρικο προσωπικο ή καποιος απο τους δυο να εχει γνωσεις πρωτων βοηθειων.

    Ο νευρογλωσσικος προγραμματισμος δε, ειναι απο τα αγαπημενα μου, αυτο ομως μπορει να γινει κι εκτος βδσμ.
     
  3. Nemo

    Nemo Nemo D/s Jongleur

    Re: Απάντηση: Η φίνα τέχνη του mindfuck

    για την ύπνωση και το NLP το καταλαβαίνω, NLP έχω κάνει εκτός και δεν μου έχει πει τίποτα, τουλάχιστον έτσι όπως μου το έχουν κάνει και μάλιστα ήταν ειδική, αλλά τα μάντρας, ο διαλογισμός και η βαθειά χαλάρωση απαιτούν ιατρικό προσωπικό ;

    τέλος πάντων, είμαι πολύ πεσμένος, τα λέμε ξανά σύντομα
     
  4. Tenebra_Silente

    Tenebra_Silente Contributor

    Aν για midfuck εννοούμε, σου πλασάρω παραμύθι που "μυρίστηκα"/ξέρω ότι γουστάρεις...
    Μόνο για να μου ανοίξεις τα μπούτια (άντρας σε γυναίκα), η για να με ξεσκίσεις (γυναίκα σε άντρα)...
    Είναι πολύ σύνηθες φαινόμενο...
    Η τουλάχιστον πολλοί/ες αυτό νομίζουν, ότι το mindfuck θα ήταν...
    Δηλαδή η δημιουργία γελοίων προβολών/φθηνών "ονειρώξεων" στον/την άλλη...
    ( Αλλά περί ορέξεως mindfuckοπιτα   )

    Αν σαν mindfuck εννοούμε, την δημιουργία τρύπας στο κρανίο για να εισχωρήσει ο πέοντας...
    Το κόβω λιγάκι δύσκολο δίχως ο/η άλλος/η ν' αποκτήσει μόνιμη βλάβη...
    Και δεν νομίζω ότι θα υπήρχαν άτομα τόσο ηλίθια, που να το προσπαθούσαν...

    Αν για mindfuck εννοούμε την εγκεφαλική ερωτοτροπία δυο ατόμων...
    Που θα χρησιμοποιούσαν συνειδητά ( από κοινού, η μόνο ο ένας από τους δυο ) κινήσεις, ήχους ( π.χ. φωνή, εκφορά λόγου και ο χειρισμός τους ),
    περιγραφή εικόνων που ίσως και ο/η άλλος/η να μην είχε ποτέ αντικρίσει/σκεφτεί
    (ολοκληρωμένων η ηθελημένα "ατελών"), ακόμα και προτάσεις, η ολόκληρους διαλόγους...
    Και που δεν θα είχαν υποχρεωτικά σεξουαλικές χροιές/περιεχόμενο...
    Με σκοπό να καταφέρουν την πρόκληση διέγερσης και τελικά (παρόμοιας με σεξουαλική) κορύφωση στον άλλο ( η και στους δυο )...
    Είναι κάτι ιδιαιτέρως δύσκολο...
    Και σε αυτό πρέπει, να υπάρχει "εγκεφαλική χημεία/συγγένεια" ανάμεσα στους εμπλεκόμενους...

    Βέβαια για να μπορέσει κάποιος/α, ένα μυαλό να το "γαμήσει"...
    Προϋποθέτει και εκείνος/η, μυαλό να έχει...
    Αλλά και εκείνος/η που το δικό του/της θα ήθελε να το "γαμήσει"...
    Συνδυασμός που πλείστες φορές δεν συναντάται...

    As always κι αυτό το "ζήτημα" είναι θέμα αντίληψης...
     
    Last edited: 8 Απριλίου 2015
  5. Θρυαλλίς

    Θρυαλλίς Staff Member

    Βέβαια για να μπορέσει κάποιος/α, ένα μυαλό να το "γαμήσει"...
    Προϋποθέτει και εκείνος/η, μυαλό να έχει...
    Αλλά και εκείνος/η που το δικό του/της θα ήθελε να το "γαμήσει"...
    Συνδυασμός που πλείστες φορές δεν συναντάται...

    Συνανταται, συνανταται  
     
  6. δεν το λες και φίνο να σου κατασπαράζουν τον εγκέφαλο.

    πλας...

    προφίλ παίκτη:
    • κυνικός
    • σε θέση ισχύος/ ασφαλής
    • δεν αισθάνεσαι πως έχει κάτι να χάσει
    • διακρίνεται από ψυχρότητα και λογική
    • έχει πολλές επιλογές ώστε να μπορεί να ασχολείται με άλλο "παιχνίδι" όταν δεν του βγαίνει το πλάνο
    • συναισθητικός και οξύνους αλλά αποστασιοποιημένος
    • έχει βιώσει τον πόνο που προκαλεί (οπωσδήποτε είναι, πια,σαδιστής)
    • ναρκισσιστής
    • συνήθως παίζει με τουλάχιστον ένα δυνατό χαρτί/ διαφοροποιείται ανάλογα με τις περιστάσεις και την ζήτηση.
    όλα τα παραπάνω αποτελούν άποψη που έχει σχηματιστεί μέσω βιωμάτων και προσωπικής παρατήρησης, διαφωνήστε ελεύθερα.
     
    Last edited: 7 Απριλίου 2015
  7. Dark_Explorer

    Dark_Explorer Κλωθώ: ἄτρακτον στρέφειν Contributor

     

    Κι ύστερα:

     

    Πέτυχε...
     
  8. jasmin sg

    jasmin sg My Way Contributor

    @dark explorer απολυτα περιγραφικη και ακριβης! Τοση ωρα ψαχνω τις λεξεις για να απαντησω, με καλυψες κατα πολυ. @Beatrix_ οπως λες , αυτο ειναι το προφιλ του ''παιχτη''.Καποιου δλδ που στην ουσια δεν νοιαζεται παρα μονο για την παρτη του. Υπαρχει και το προφιλ του συντροφου, που θα χρησιμοποιησει το mindfuck για να εχει το αποτελεσμα που μολις περιγραφηκε παραπανω. Που χρησιμοποιοντας λεξεις, εκφρασεις, συμπεριφορες θα σε απογειωσει καμπτοντας αντιστασεις του εγκεφαλου σου, οξυνοντας την φαντασια σου και απολαμβανοντας μαζι σου την λυτρωση.
     
  9. δεν αντιλέγω μα εγώ κάτι τέτοια τα εκτιμώ στους εραστές μου, κι όχι στους συντρόφους μου : )

    κάποιες πρόσθετες σκέψεις.
    εκτιμώ πως στο μάιντφακ θα καταφύγει κάποιος ο οποίος θέλει να (σε) σαγηνεύσει, ή θέλει να σε διατηρεί σαγηνευμένο/η.
    θα προσπαθήσει να εντοπίσει τις απωθημένες ενδεχομένως επιθυμίες σου, τα "κουμπιά" σου, και θα τα χρησιμοποιήσει με τέτοιο τρόπο ώστε να νιώσεις ότι σαγηνεύεσαι με την θέλησή σου, εκούσια, χωρίς όμως ν' αντιληφθείς το παιχνίδι και τους κανόνες, ή έστω να τους παρερμηνεύσεις ώστε να βρίσκεται πάντοτε ένα βήμα εμπρός.

    διαφορετικά, μιλάμε για φλερτ, νομίζω.
    νομίζω πως θα επανέλθω.
     
    Last edited: 7 Απριλίου 2015
  10. Yπαρχει και η φινα Τεχνη του Dungeon, των εργαλειων, του ομορφου προσωπου, των κοιλιακων, των χρηματων, της αλλαζονειας, της επαρσης, της ηληθιοτητας. του παραμυθιου. Α και της μακριας πουτσας.  
     
  11. jasmin sg

    jasmin sg My Way Contributor

    @Beatrix_ οποτε επετρεψα σε φλερτ ή εραστη να παιξει με το μυαλο μου, ειχαμε ή παραλιγο να εχουμε τραγωδιες..Αντιθετα, ο συντροφος θα χρησιμοποιησει το μαιντφακ , οχι απλα για να σε γοητευσει, αλλα για να σε ωθησει να βιωσεις ακομα πιο εντονα τις επιθυμιες και τις φαντασιωσεις σου γιατι απολαμβανει αυτο το ταξιδι στο μυαλο σου και το αποτελεσμα που θα εχει.
     
  12. jasmin sg

    jasmin sg My Way Contributor

    @spartacus , αυτα, και πολλα αλλα, ειναι διαφορετικου ειδους παιχνιδια..σωστα?