Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Θελω να τον βγαζω εξω! Εχω προβλημα;

Συζήτηση στο φόρουμ 'Σεξ και Σχέσεις' που ξεκίνησε από το μέλος deluxe, στις 9 Μαϊου 2011.

Tags:
  1. Alexkat

    Alexkat Contributor

    Απάντηση: Θελω να τον βγαζω εξω! Εχω προβλημα;

    Μα το να μήν ενοχλώ ή προσβάλλω με το βίτσιο μου καλή μου ΜΙΚΡΑ ΨΕΜΜΑΤΑ είναι μία προυπόθεση, την οποια ήδη έχω γράψει πιο πάνω και την έχω αποδεχθεί!
     
  2. Astrovroxi

    Astrovroxi Το κοπρογατο Contributor

    Απάντηση: Θελω να τον βγαζω εξω! Εχω προβλημα;

    Ηξερα οτι το αιδοιον χαιρει βαθους ....  αμετρητων συζητησεων, τωρα εμαθα οτι χαιρει και το πεος!
    Αχ βιτσιοζε φιλε μας  , ανεμους σπερνεις με το εκτεθειμενο πουλακι σου...βλεπω να γινεται σε λιγο του...αιδοιου! 
     
  3. Alexkat

    Alexkat Contributor

    Απάντηση: Θελω να τον βγαζω εξω! Εχω προβλημα;

    Aν είχες το ίδιο βίτσιο με εμένα φίλη UTHER δεν θα χρειαζόσουν τον μπράβο δίπλα σου.
    Καταλάβετε βρε κορίτσια ότι υπάρχουν διαφορετικότητες στα βίτσια.
     
  4. lizard

    lizard Regular Member

    Re: Απάντηση: Θελω να τον βγαζω εξω! Εχω προβλημα;

    υποθετω διοτι ο αντρας που θα δει την γυναικα να το παιζει μπροστα του, δεν θα σκεφτει πως αν της την δωσει μπορει να τον βιασει στα καλα καθουμενα κι αυτος θα ειναι ανυμπορος να αμυνθει διοτι κατα πασα πιθανοτητα ειναι πιο δυνατη απο αυτον.
    ισα ισα που μπορει καλλιστα να σκεφτει πως "αυτη εχει ηδη καυλωσει αρα εχω πολλες πιθανοτητες να την πηδηξω εαν το θελω".

    το ιδιο ομως δεν ισχυει για μια γυναικα που θα δει εναν αγνωστο να τον παιζει μπροστα της στο δρομο.
    διαφωνω με τον Alexcat. δεν ειναι η διαφορα στη λιμπιντο, ειναι η ασφαλεια που νιωθει ο αντρας και η ανασφαλεια που νιωθει η γυναικα.
     
  5. Uther

    Uther Contributor

    Απάντηση: Θελω να τον βγαζω εξω! Εχω προβλημα;

    εσύ πότε θα καταλάβεις αυτό που προανέφερε η lizard ; Αποσύρω τις απαντήσεις μου μετά την πρώτη γιατί βγήκα εκτός εαυτού. Πιο παράλογα επιχειρήματα δεν έχω διαβάσει ποτέ, για να δικαιολογήσει κάποιος την αναγκαιότητα ψυχολογικής ή ψυχιατρικής υποστήριξης.

    ρεπ
     
    Last edited: 9 Μαϊου 2011
  6. gaby

    gaby Guest

    Απάντηση: Θελω να τον βγαζω εξω! Εχω προβλημα;

    https://www.greekbdsmcommunity.com/forums/13829-επιδειξίας-μια-παρεξηγημένη-λεξη.html

    υπάρχει και αυτό το νήμα απ το παρελθόν, έχει κάτι ατάκες απλά θεϊκές...

    @ Alexkat,
    αυτό το PUBLIC που λέτε και ξαναλέτε είναι το βιβλιοπωλείο ή κάτι άλλο που πρέπει να νογάμε;
     
  7. Alexkat

    Alexkat Contributor

    Απάντηση: Θελω να τον βγαζω εξω! Εχω προβλημα;

    Θα συμφωνήσω με την Lizard, οτι η γυναίκα έχει και πρόβλημα ασφάλειας αλλά θα διαφωνήσω στο
    θέμα της λίμπιντο. Το μυαλό του άντρα κορίτσια είναι συνεχώς στο μουνί.Να είστε σίγουρες για αυτό.
    Το μυαλό της γυναίκας ΔΕΝ είναι συνέχεια στον πούτσο.Η γυναίκα ενεργεί περισσότερο εγκεφαλικά
    και λιγότερο παρορμιτικά.
    Εξ ου και η παροιμία που αφορά τους άνδρες......"το κάτω κεφάλι τρώει το επάνω"....!
    Από τις γυναίκες μόνο το 30% βιώνει σεξουαλικό οργασμό.................και όχι σε κάθε επαφή......
    Από τους άνδρες βιώνει το 100% οργασμό ............σε κάθε επαφή.......άν μιλαμε για υγιείς άνδρες.
    ΄Αν είχατε το ίδιο βίτσιο θα καταλαβαίνατε.
     
  8. Astrovroxi

    Astrovroxi Το κοπρογατο Contributor

    Απάντηση: Θελω να τον βγαζω εξω! Εχω προβλημα;

    Ντς,ντς,ντς  .....θα πρεπε να εντρεπεστε φιλτατη. 
    Εχουν δοθει μαχες για το δημοσιο θεαμα και επιδειξη εδω μεσα....
    Εδω εχουμε υποστηρικτες και ειδημονες του ειδους  ....
    Κριμα που πηγε μονη της η Ηλεκτρα στο ΑΠΘ!   
     
  9. mona

    mona mea_maxima_culpa

    Απάντηση: Θελω να τον βγαζω εξω! Εχω προβλημα;

     
     
  10. Alexkat

    Alexkat Contributor

    Απάντηση: Θελω να τον βγαζω εξω! Εχω προβλημα;

    Αγαπητή μου lily tender μιλάμε γιά sex έξω απο το σπίτι.................
     
  11. Απάντηση: Θελω να τον βγαζω εξω! Εχω προβλημα;

    Αναρωτιέμαι κατά πόσο είναι γονιδιακή η βάση αυτής της διαφοροποίησης (ότι είναι ως ένα βαθμό, το αποδέχομαι, αλλά το θέμα είναι σε ποιο βαθμό).

    Άραγε, δεν έχει καθόλου να κάνει με το γεγονός ότι ακόμη σε μεγάλο βαθμό, ακόμη και στη Δύση (δεν το συζητώ καν για άλλες κοινωνίες) η γυναίκα είναι ο θυροφύλακας του σεξ;
    Ότι δηλαδή από αυτή περνάει η έγκριση; Κι επομένως ο άνδρας που θα γαμήσει είναι "τυχερός", γιατί η γυναίκα του "κάνει χάρη";
    Κι ότι το να δείξει μια γυναίκα βυζί σημαίνει ότι "κάνει χάρη" στον άνδρα;
    Κι ότι αντίστοιχα ο άνδρας που δείχνει το τσουτσούνι του είναι "αποτυχημένος" ή "επικίνδυνος βιαστής", γιατί "δεν μπορεί να βρεί γκόμενα";
    Προσοχή: Δεν αμφισβητώ την ενδεχόμενη βασιμότητα πολλών στερεοτύπων σε πλειάδα περιστάσεων, γιατί τα στερεότυπα συνήθως είναι στατιστικώς ορθά - άλλο αν ενίοτε σφάλλουν σε μεμονωμένες περιπτώσεις όπως αυτή του αγαπητού νηματοθέτη μας που επιδεικνύεται επειδή τον ερεθίζει και όχι για να βιάσει.
    Αλλ' αναρωτιέμαι: Μήπως, στον βαθμό που η αντίληψη περί γυναικός-θυροφύλακος χαθεί και οι άνδρες πειστούν ότι μπορούν να έχουν σεξ όποτε θέλουν και οι γυναίκες πειστούν ότι δεν μπορούν να έχουν σεξ όποτε θέλουν και το σεξ καταστεί εξίσου διαθέσιμο και στα δύο φύλα και απαγκιστρωθεί από αξιολογικές κρίσεις (γαμάει ο αρχηγός, γαμιέται η πιο όμορφη), θα πάψει να υπάρχει ή έστω θ' αμβλυνθεί η περί ης ο λόγος διαφοροποίηση στις αντιδράσεις ανδρών και γυναικών απέναντι στην επίδειξη γυμνής σάρκας από το άλλο φύλο;

    Φαινόμενα που συνηγορούν σε τούτες τις απορίες μου:
    • Η επίδειξη γυμνής σάρκας σε ντυμένες κοινωνίες συναρτάται συχνά με το σεξ.
    • Σε ειλικρινά μονογαμικές (όχι κρυπτοπολυγαμικές) ντυμένες κοινωνίες πιο παραδοσιακές και συντηρητικές από τη δική μας (η δική μας είναι μεταβατική), η επίδειξη σάρκας είτε από τη γυναίκα είτε από τον άνδρα προξενεί ενίοτε αγανάκτηση και αηδία.
    • Σε πρωτόγονες κοινωνίες που κατά τεκμήριο είναι πιο κοντά στο ζωικό βασίλειο (έχοντας μικρότερο εποικοδόμημα), συχνά οι γυναίκες κυκλοφορούν γυμνές ή σχεδόν γυμνές και τούτο δεν φαίνεται να ερεθίζει τους άνδρες. Αντίστοιχα οι άνδρες κυκλοφορούν γυμνοί ή σχεδόν γυμνοί και τούτο δεν φαίνεται να αηδιάζει τις γυναίκες.
    • Σε κοινότητες γυμνιστών (μιλάμε για σοβαρούς γυμνιστές Γερμανούς όχι για μπανιστιρτζήδες δικούς μας) η επίδειξη γυμνής σάρκας δεν ερεθίζει τους άνδρες ούτε αηδιάζει τις γυναίκες και βλέπεις μια χαρά οικογένειες γυμνές, χωρίς παρτούζες και τα τοιαύτα.
    • Η ετοιμότητα ενός ανδρός να ερεθιστεί συναρτάται από τις σεξουαλικές ορέξεις του. Αν έχει μόλις χύσει, δεν συγκινείται καθόλου.
    • Αν ένας άνδρας πιστεύει πως έχει όποια θέλει, συγκινείται ελάχιστα. Οι πιθανότητες να ερεθιστεί ο Σον Κόννερυ στην ακμή του από το βυζάκι μιας φοιτητριούλας που φλασάρει ήταν μηδαμινές. Αντίθετα ο ασχημούλης έφηβος με γυαλάκια θα τον παίζει τρεις μέρες με το ίδιο βυζάκι.
    • Στα στριπ σόου όπου χορεύουν άνδρες, το κοινό αποτελείται από γυναίκες που ερεθίζονται κανονικότατα από την επίδειξη και συχνά κάνουν με τους χορευτές πολύ πιο προχωρημένα πράγματα από ό,τι επιτρέπεται να κάνουν οι άνδρες στα στριπ σόου γυναικών. Συνεπώς και οι γυναίκες μπορούν κάλλιστα να είναι οπτικοί τύποι, υπό την προϋπόθεση να νιώθουν πως είναι "ΟΚ" και "αποδεκτό" ή "ασφαλές" να είναι οπτικοί τύποι. Το γεγονός ότι οι άνδρες είναι έντονα οπτικοί ενδεχομένως να οφείλεται εν μέρει και στο ότι είναι κοινωνικώς αποδεκτό να καυλώνουν με μάτι - αν όχι κοινωνικώς επιβεβλημένο (Π.χ. "Ρε μαλάκα δεν καυλώνεις με τα σιλικονάτα βυζιά της απέναντι; Πούστης είσαι;")
    • Ο πρίγκιπας Ουίλλιαμ αν και άνδρας δεν κυνήγησε τη σημερινή σύζυγό του. Αυτή τον κυνήγησε.


    Εμμμ.... ας το αφήσουμε καλύτερα το συγκεκριμένο.  



    ...
     
  12. Master DO

    Master DO Regular Member

    Απάντηση: Θελω να τον βγαζω εξω! Εχω προβλημα;

    Δεν απευθυνόταν σε σένα η ερώτηση. Ρίξε μια ματιά στην προσφώνηση.
    Σε άλλον απευθυνόταν.

    Παρεμπιπτόντως, από όσα έχεις γράψει πιο πάνω αυτό που είχες αποδεχτεί
    ήταν ότι δεν θα ήθελες να ενοχλήσεις παιδιά
    και θα προτιμούσες να μη σε μπαγλαρώνανε.
    Με τους ενήλικους δεν δείχνεις να ζορίζεσαι ιδιαίτερα.

    Εγώ από το PUBLIC προτιμώ ELEFTHEROUDAKIS.
    Πιο σικάτο.

    Άσχετο:
    Το Outdoor το εμπεδώσαμε.
    Το Sadist το υπέστημεν εμείς και η νοημοσύνη μας πλήρως.
    Αυτό το Murderess όμως
    να υποθέσω ότι
    είναι η greeklish version του Μουρντάρης;

    Βαρβάρα! Το δίκαννο!!