Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Και στο βάθος, μήπως, όλες είμαστε ίδιες...

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος llazouli, στις 2 Οκτωβρίου 2008.

  1. Incomplete_

    Incomplete_ Contributor

    Απάντηση: Re: Απάντηση: Και στο βάθος, μήπως, όλες είμαστε ίδιες...

    Με ζήτησε κανείς;
     
  2. Eri

    Eri

    Εξαρταται τι προσφερεις.....
     
  3. Dolmance

    Dolmance Contributor In Loving Memory

    Απάντηση: Και στο βάθος, μήπως, όλες είμαστε ίδιες...

    Για ποιά πλευρά ενδιαφέρεσαι; Εμείς έχουμε απ' όλες.
     
  4. llazouli

    llazouli Contributor

    Κλείστε, επιτέλους, το διακόπτη! Πώς να την εντοπίσει με την εκτυφλωτική λάμψη που σας περιβάλλει...
     
  5. Incomplete_

    Incomplete_ Contributor

    Απάντηση: Και στο βάθος, μήπως, όλες είμαστε ίδιες...

    Eri..εξαρτάται τι μπορείς να πάρεις.. (μη δω κανα υποβοσκούμενο   )

    llazouli.. θα στο έλεγα λόγια και ποιητικά,αλλά με πιάσαν κάτι καούρες στο στομάχι και έπεσε το επίπεδο.. Είμαστε τα μεταξωτά βρακιά.. Οι επιδέξιοι κώλοι μας εντοπίζουν  
     
  6. Lady_in_Black

    Lady_in_Black MindGames



    Ναι.





    Θα συμφωνήσω με την Εri, ή το’ χεις ή δε το’ χεις. Είναι και θέμα μυαλού βέβαια..






    Όλα παίζουν.. τίποτα δεν αποκλείεται.. Όπως την βρίσκει ή "βολεύετε" κανείς!

    Προσωπικά πάντα κοίταγα/ζω την ομορφιά του μυαλού..
     
  7. gaby

    gaby Guest

    Ένα από τα βίτσια μου. Πάντα μ άρεσε τρομερά πολύ ν ακούω, αθέατη και εν αγνοία τους, άντρες να μιλάνε για γυναίκες, ονομαστικά, αφηρημένα, με οποιονδήποτε τρόπο, συναρπαστικό το έβρισκα και το βρίσκω. Ενώ ποτέ δε μου άρεσε να μου μιλάνε άντρες για άλλες γυναίκες.

    Είναι διαστροφή, ας μην της φαίνεται. Αν μου μιλήσει ο Αλέξης για την Κατερίνα πχ, αδιαφορώ ως και δυσανασχετώ, αν είμαι κάπου κρυμμένη και ακούω τον Αλέξη να μιλάει για την Κατερίνα μ έναν κολλητό του, απογειώνομαι.

    Οπότε, μόνο με ευλάβεια και απόλαυση μπορούσα να διαβάσω το κείμενο ευχαριστώ llazouli  

    Λίγα σχόλια μόνο,

    Γιατί άραγε την βλέπουν έτσι την ομορφιά, την φοβούνται τελικά; Έχω δει όμορφες και όμορφες ποτέ να μην παίρνουν την απόλαυση που αναζήτησαν στον άλλο. Να ισχύει η προκατάληψη του Οσκαρ ότι οι "άλλες" είναι "καλύτερες"; Ή, λέω εγώ, η γυναίκα, οι "άλλες" να προσπαθούν περισσότερο;

    ... απολαμβάνω το σκηνικό...  


    Αν δεν ήταν χαρακτήρας μυθιστορήματος, θα είχα προσπαθήσει με κάθε τρόπο να καταλάβω τι στην ευχή εννοεί και κυρίως, πώς το κάνει, αυτό που εννοεί  
    Δεν είμαι σίγουρη ότι οι απαντήσεις σας ταυτίζονται με τη σκέψη του, αλλά κι εγώ στο σκοτάδι βρίσκομαι. Δεν γνωρίζω τι είναι η καθαρή σεξουαλικότητα του άλλου για τον καθένα.

    Να μια καλή αξία   Όχι, την αναζήτηση της απόλαυσης θεωρώ ικανή να διαμορφώσει τις προϋποθέσεις έντονης ηδονής. Για τις πρώτες πέντε δεκαετίες της ζωής, περίπου, οι πιο πολλοί βλέπουμε τον εαυτό μας στον καθρέφτη και ηδονιζόμαστε υπέροχα, κάποια στιγμή ίσως δούμε και κάτι άλλο, μέγα βήμα εξέλιξης.

    Εκπαίδευση των κυρίων που αναζητούν να αναφωνήσουν "Και το όνομα αυτής, Γυναίκα" ακόμα και πέρα από τα προ-οργασμικά δευτερόλεπτα;

    Ναι, μάλλον απαιτείται κάποια γνώση, για να βγάλει κανείς την καθαρή σεξουαλικότητα της ερωμένης του στην επιφάνεια και αυτό επειδή τα ένστικτα έχουν αμβλυνθεί στην εποχή μας, δε μπορεί κανείς να περιμένει από τα ένστικτα μόνα τους να παράγουν αποτέλεσμα.

    Αν είμασταν όλες ίδιες ή αν ακόμα μέναμε οι ίδιες για πάντα ίδιες, τότε ο κόπος θα ήταν πολύ μικρότερος.

    Κάθε πράγμα στον καιρό του, καταλαγιάζουν τα ερωτικά πάθη, γίνονται ερωτικά μάθη και τότε έρχεται η ώρα της ερωτικής ματαιοδοξίας για να χαλιναγωγηθεί.

    Αν υποθέσουμε ότι είναι πάντα εμπόδιο στην προσέγγιση του πυρήνα της σεξουαλικότητας πρώτα πρώτα του δικού μας και μετά του άλλου. O πραγματικός εγωιστής, αυτός που δεν 8α πει ψέματα ποτέ του, όχι επειδή είναι ειλικρινής, αλλά γιατί δεν αντέχει να προδώσει έτσι τον εαυτό του, ενδεχομένως να αναζητά ματαιόδοξα αυτό ακριβώς που συνάδει με τον πυρήνα της σεξουαλικότητάς του.
     
    Last edited by a moderator: 10 Οκτωβρίου 2008
  8. Incomplete_

    Incomplete_ Contributor

    Απάντηση: Και στο βάθος, μήπως, όλες είμαστε ίδιες...

    Εδώ υπάρχουν όλες οι απαντήσεις ..
     
    Last edited by a moderator: 17 Απριλίου 2014
  9. Re: Απάντηση: Και στο βάθος, μήπως, όλες είμαστε ίδιες...

    Νομίζω το εμπεδώσαμε σήμερα... 
     
    Last edited by a moderator: 17 Απριλίου 2014
  10. lara

    lara Αυτοδεσποζόμενη Contributor

    /me σηκώνει το χέρι.. εγώ εγώ κυρία χεχε

    Η ''καθαρή σεξουαλικότητα'' ή η "ωμή" σεξουαλικότητα από μόνη της μπορεί να καλυτερέψει αισθητά μια ερωτική σκηνή, μέχρι και να την κάνει να αγγίξει στο καταπληκτικό, όταν κι εφόσον έχει βρει την κατεύθυνση της.

    Συμφωνώ με το πρώτο μέρος απόλυτα.
    Με το δεύτερο δεν διαφωνώ απλά βλέπω μια παγίδα στη χρήση των λέξεων εναγωνίως να μοιάσει και χάνοντας την αυθεντική πηγαία εκφραση. Να λες έτσι είμαι, να μην κάνεις καμιά προσπάθεια να σε φροντίσεις εξωτερικά αρνούμενος ακριβώς να πέσεις στην παγιδα να μοιάσεις με την μάζα που εναγωνίως προσπαθεί να μοιάσει στα σεξ σύμβολα, πέφτοντας στην άλλη παγίδα από έντονη και μόνο αντίδραση σ αυτό που θεωρείς/θεωρώ λυπηρό.
    Υπάρχει και μια άλλη οδός.
    Να προσπαθεί όχι να μοιάσει στο sex symbol αλλά να γίνει ο/η ίδια/ος όσο πιο φροντισμένος ψυχικά και σωματικά μπορεί κι από κει και κει, όποιος έχει μάτια ικανά να αναγνωρίσουν την "καθαρή" σεξουαλικότητα θα την/τον δουν.

    Και με αυτό το κομμάτι έπαθα ότι και με το προηγούμενο.
    Πρώτη ανάγνωση συμφωνώ απόλυτα. Δεύτερη αναγνωση---α να μια άλλη δίπλα παγίδα αντίδρασης  
    Διαφωνώ με τον εγκλωβισμό κάθετα.
    Αλλά θέλω να παραμείνω νέα πολλά χρόνια. Αυτό δεν αφορά όμως άμεσα την εμφάνιση και μόνο για μένα.
    Δεν με τρομάζουν οι ρυτίδες αλλά δεν θα ήθελα να γίνω και πλισέ χωρίς καμιά προσπάθεια από μέρους μου να βοηθήσω την φύση να διατηρήσει την ελαστικότητα λίγο παραπάνω. Στο κάτω κάτω ένα σωρό ζημειές κάνω στη δουλειά της φύσης, καπνίζω, ξενυχτώ κ.τ.λ. Αν της δώσω και ένα χέρι βοήθειας δεν κάνει κακό κάνει?

    Δεν ξέρω ειλικρινά για τους άλλους, αλλά την "ωμη" σεξουαλικότητα την μυρίζω, άσχετα με το περιτύλιγμα. Αν το περιτύλιγμα είναι φροντισμένο, τότε πέρα από όσφρηση μπαίνουν στο παιγνίδι και άλλες αισθήσεις.

    Πιστεύω πως ναι.
    Σίγουρα κάποιοι δεν μπορούν, είναι εξ επιλογής εγκλωβισμένοι μέσα σε συγκεκριμένα πρότυπα, αλλά μέσα από δικές μου παρατηρήσεις και προσωπικές επιλογές είδα πως πολλοί, συνήθως άτομα που τα ίδια διαθέτουν έντονη βαθιά καθαρη/ωμη σεξουαλικότητα μπορούν.

    Καταπληκτικό θέμα llazouli συγχαρητήρια.