Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Κολάρο - Αναγκαίο ή γραφικό?

Συζήτηση στο φόρουμ 'Κυριαρχία - υποταγή D/s' που ξεκίνησε από το μέλος Elvira, στις 5 Σεπτεμβρίου 2009.

  1. MasterPerris

    MasterPerris Contributor In Loving Memory

    Απάντηση: Re: Κολάρο - Αναγκαίο ή γραφικό?



    Και ξαφνικά άλλαξες γνώμη και είπες: "ας παρέμβω τώρα για να περάσω την δική μου θέση και άποψη..." έτσι δεν είναι;

    Δεν νομίζεις, φίλτατε, ότι σύμφωνα με αυτά που γράφεις και έχω υπογραμμίσει εγώ στην συνέχεια αυτού του ποστ σου κάπου φάσκεις και αντιφάσκεις;






    Φίλε, όταν ανοίγουμε ένα νήμα και ζητάμε τις απόψεις των άλλων επί του θέματος θα πρέπει να σεβόμαστε τις απόψεις αυτών που γράφουν στο νήμα μας έστω και αν αυτές διαφέρουν απο τις δικές μας.

    Αν ανοίγεις νήματα και θέλεις να διαβάζεις μόνο τις ίδιες απόψεις με τις δικές σου επί του θέματος τότε φτιάξε ένα δικό σου φόρουμ που να ρωτάς και να απαντάς μόνο εσύ...

    Λίγος σεβασμός προς τα μέλη που ασχολήθηκαν με το νήμα σου νομίζω πως δεν θα έβλαπτε!


    Υγ. Παρ΄ όλα αυτά όμως σου υποσχόμαστε ότι στο επόμενο νήμα που θα ανοίξεις πρωτού εμπλακούμε μ΄ αυτό να καταλαβαίνουμε τι γράφεις, να έχουμε μάθει πρώτα ελληνικά και να έχουμε αυξήσει και την νοημοσύνη μας...!!!

    Την καλημέρα μου.
     
    Last edited: 23 Νοεμβρίου 2009
  2. Elvira

    Elvira Regular Member

    Αγαπητε SensualTorturer,
    ως ένα βαθμό έχεις δίκιο. Λόγω ηλικίας μπορεί και να γκρινιάζω ίσως λίγο παραπάνω. Αναγνωρίζω στον καθένα το δικαίωμα σκέψης και έκφρασης με όποιο μέσο και τρόπο θεωρεί εκείνος αντιπροσωπευτικό, η γκρίνια δεν είναι προιόν έκρηξης, δεν είναι προιόν αντιπαράθεσης και ανταγωνισμού.

    Το συγκεκριμένο νήμα γράφτηκε με σκοπό να προβληθούν συγκεκριμένες προσωπικές ανησυχίες και για να δω πόσοι έχουν τις ίδιες κυρίως τοποθετήσεις. Ειδικά σε έναν τέτοιο virtual τόπο που μερικά σύμβολα αλλά και έννοιες και
    ορισμοί εξευτελίζονται (και με το εξευτελίζονται είμαι ακόμα ευγενικός). Βρίσκεις σωστή αυτή την παραπλάνηση;

    Το κολάρισμα δεν είναι σύγκριση του βανίλα γάμου, ούτε ένα αντικείμενο φετίχ. Το κολάρισμα γίνεται κάτω από συγκεκριμένες προυποθέσεις, σε συγκεκριμένα πλαίσια, και εξού και η λέξη γραφικότητα που χρησιμοποίησα στον τίτλο του θεματός μου. Σε αυτόν τον χώρο έχει καταντήσει πια ένα γραφικό αντικείμενο εξυπηρετώντας για πολλούς, όπως φαίνεται, σκοπούς αναγνώρισης ή δεκανικίου. Μετά από πολλά χρόνια απουσίας μου απο την Ελλάδα, επιστρέφοντας απογοητεύμαι από αυτή την άγνοια που βρίσκω μπροστά μου.*

    Μερικοί το εξέλαβαν διαφορετικά, ίσως σαν μια μικρή εισβολή στον μικρόκοσμό τους, πράγμα άτοπο γιατί προτιμώ τον δικό μου πραγματικό κόσμο από την οποιαδήποτε virtual ζωή.

    Ίσως τελικά να ανήκω σε μια γενιά ανθρώπων μαζί με την δικιά σου και προφανώς και αρκετών άλλων (θέλω να πιστεύω τουλάχιστον), όπου οι νόμοι, οι έννοιες και οι ορισμοί έχουν λόγο ύπαρξης.*
     
  3. Sado_M

    Sado_M Owner of pet kathavra

    Απάντηση: Κολάρο - Αναγκαίο ή γραφικό?

    Αναγκαιο. Τεχνικα/πρακτικα βολευη, θεσμικα/θεωριτικα ενδυναμωνη το αισθημα του "απολυτου" πιο ξεκαθαρα στους χρηστες του.
     
  4. Cobas

    Cobas Master Cobas

    Θα συμφωνησω τοσο με τιν sapfw οσο και με τιν dora_.το κολλαρο ειναι συμβολικο και υπωδηλωνει το που ανηκει η Σ και απο που παιρνει τισ εντολες της...καλως η κακως δεν γινεται να αποχωριστουμε μερικα πραγματα....
     
  5. Asimenios_Drakos

    Asimenios_Drakos Regular Member

    Απάντηση: Κολάρο - Αναγκαίο ή γραφικό?

    Το θέμα δεν είναι γιατί δίνεις ένα κολάρο αλλά αν το δώσεις η σωστή επιλογή του κολάρου.
    Ένα κολάρο πρέπει να δείχνει τη προσωπικότητα του Μaster τη κυριαρχία του τη μεγαλοπρέπεια του και την προβολή του πάνω στη σκλάβα του.
    Μια σκλάβα πρέπει να ναι περήφανη να φοράει κολάρο γιατί αυτό είναι άρρηκτα συνδεδεμένο με την πραγματική της φύση.
    Καλό θα ήταν στα meeting οι άνθρωποι που δηλώνουν υποτακτικοί οποιασδήποτε κατηγορίας-και οι switch- με ένα απλό διακριτικό λαιμόδεσμο να δηλώνουν το status τους.
     
  6. thaleia

    thaleia Contributor

    Απάντηση: Κολάρο - Αναγκαίο ή γραφικό?

    κολλαρο ακριβο και πολυτιμο που δενει την ψυχη μου
    η αγαπη Του
     
  7. cassie

    cassie Regular Member

    Απάντηση: Κολάρο - Αναγκαίο ή γραφικό?

    thaleia σε ευχαριστω που με βοηθησες να ανακαλυψω αυτο το νημα.

    Με τους μονιμους πελατες του pet shop δεν θα ασχοληθω, ουτε Κ., ουτε υ.

    Η πραγματικη Κυριαρχια του Αφεντη και η δεσμευση των δυο μερων σε μια πραγματικη (καποιες φορες 24/7) M/s σχεση δοκιμαζεται απο την ιδια τη ζωη, αυτο ειναι βεβαιο. Σημαδια, τατουαζ, καψιματα και κολλαρα ειναι περιττα γιατι εαν Διαταξει θα υπακουσω, εαν Ορισει, θα εκτελεσω και ας ειναι και κατι τοσο "μπαναλ" οπως να τρεχω τους γονεις Του στα νοσοκομεια.

    Το τατουαζ που εχω, αν και φαινεται γιατι ειναι στον αστραγαλο, λιγοι το κατανοουν. Πολλες φορες ενα νευμα στον Αφεντη ειναι αρκετο. Το κολλαρο που μου εχει φορεσει (ναι ναι) και το φοραω παντου και παντα (ο Αφεντης ειναι Προεδρος σε κατιτις και η σκλαβα του "κυρια Προεδρου"), αν και δεν εχει καρφια, ειναι κολλαρο "σκυλας".

    Ο νημοτοθετης αναφερεται στην πνευματικη ιδιοτητα του κολλαρου. Για μενα, και για τον Αφεντη φυσικα αφου ειναι μαζι μου οταν ειμαστε εκτος σπιτιου, αυτη η πνευματικη ιδιοτητα φαινεται μεσα απο τις ερωτησεις των αλλων (βανιλλα και μη) και απο τις δικες μου απαντησεις στις τυχων ερωτησεις τους. Η καθε ερωτηση και η καθε απαντηση ειναι επιβεβαιωση της θεσης μου, ολες τις μερες και ολες τις ωρες. Μερικα παραδειγματα:

    -εκανες το εβμολιο για καλααζαρ;
    -για γαυγισε να δουμε τι καλη σκυλα που εισαι
    -κοιτα, να κι αλλη φιλη σου με κολλαρο (και μου δειχνουν ενα αδεσποτο τετραποδο)
    -αυτο το λουκετο, ειναι απο τη ζωνη αγνοτητας που σου εχει βαλει ο δικος σου;
    -ωραια η αλυσιδα σου, αλλα δεν θες στο γαμο να βαλεις κατι αλλο; (η μαμα)
    -δεν το βαρεθηκες τοσα χρονια αυτο το πραγμα; (η αδερφη)
    -σου πηρα ενα κολλιε για τα γενεθλια σου! Βαλτο να το δω! (η φιλεναδα)
    -αυτο το λουκετο, ειναι αληθινο; δεν μπορεις να βγαλεις την αλυσιδα αν θελεις;

    Το πιο ωραιο ηταν ομως ενας μπαρπας, σε ενα καραβι για ενα νησι. Λεει στη γυναικα του δειχνοντας εμενα:

    "Κοιτα Ελενη, ζηλευω την κυρια που καθεται απεναντι μας. Δες τι φοραει στο λαιμο της, μια αλυσιδα με μια καρδια και ενα λουκετο. Ο αντρας της το εκανε, να'σαι σιγουρη. Κλειδωσε την καρδια της για παντα πανω στο λαιμο της. Καλα εκανε. Μπραβο του."

    Αυτα αρκουν νομιζω.
     
  8. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    Re: Απάντηση: Κολάρο - Αναγκαίο ή γραφικό?


    To ενδεχόμενο να σε δουλεύουν και να σε έχουν πάρει στο ψιλό δεν σου έχει περάσει απ'το μυαλό; Aν άκουγα τέτοια σχόλια για το άτομό μου, όχι μόνο δεν θα τα έβρισκα ευχάριστα, αλλά μάλλον θα άρχιζα τα μπινελίκια.

     
     
  9. danos

    danos Regular Member

    Απάντηση: Κολάρο - Αναγκαίο ή γραφικό?

    Ανακοίνωση προς όλα τα μέλη του φόρουμ
    Η κουμπάρα δεν έχει κάνει όλα τα εμβόλια της
    Προχθές δάγκωσε ένα παιδάκι στο πάρκο και βρίσκετε σε κρίσιμη κατάσταση στο νοσοκομείο ( το παιδάκι )
    Είναι αδέσποτη και άκρως επικίνδυνη
    Παρακαλείτε όποιος την βρει να της ρίξει φόλα
    Ευχαριστώ
     
  10. Durcet

    Durcet In Loving Memory

    Re: Απάντηση: Κολάρο - Αναγκαίο ή γραφικό?

    Αυτά που διαδίδεις είναι ψεύδη. Δηλώνω υπεύθυνα πως πλέον κυκλοφορεί εμβολιασμένη. Άσε που σιγά μη δαγκώσει... Απλά γαυγίζει (με το παραπάνω, είναι η αλήθεια)  
     
  11. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    Re: Απάντηση: Κολάρο - Αναγκαίο ή γραφικό?


    Σιγά μη δαγκώσω, γατί είμαι εγώ.

     
     
  12. danos

    danos Regular Member

    Απάντηση: Re: Απάντηση: Κολάρο - Αναγκαίο ή γραφικό?

    Καλά Σάκη ,γαβγίζει γαβγίζει αλλά πρόσεχε
    Εγώ λυμένη δεν την εμπιστεύομαι:mdrmed:
    υπευθύνησου ότι γίνει:scared: