Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Κυριαρχία και επιβολή της

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος sklavina, στις 27 Ιουνίου 2010.

  1. Iagos

    Iagos Contributor

    Απάντηση: Κυριαρχία και επιβολή της

    Επιβολή της Κυριαρχίας;

    Θα χρειαστούμε:

    1) Μια σκλάβα σε κανονικό μέγεθος (όχι πολύ αδύναμη, θα την βρείτε στα ράφια αντίστοιχων sites)
    2) Ύφος Κυρίαρχου ( αναζητήστε κάτι σε Ελληναρά γαμώ και δέρνω με μικρή δόση "ξέρεις ποιός είμαι εγω ρε")
    3) Έναν υπολογιστή
    4) Μια εγγραφή σε τόπο γνωριμιών για σκλάβες
    5) Πολλές ώρες ανάλυσης της δομής της Κυριαρχίας σε βαθμό ακατάσχετης φλυαρίας
    6) Ικανότητα στις αρλούμπες
    7) Ανικανότητα της σύνδεσης και της βίωσης του πραγματικού με το φαντασιακό.
    8) Πολύωρες αναλύσεις μέσω msn για την ορθότητα της άποψης Σας για την Κυριαρχία (σε εξαιρετικές περιπτώσεις συνιστάται να επιβάλετε την Κυριαρχίας Σας μέσω οθόνης με χρήση κάμερας)
    9) Ικανότητα προσαρμοστικότητας στις επιταγές του life style
    10) Ευχέρεια στο ξεκατίνιασμα.

    Στην εποχή μας αυτή είναι η συνταγή

    Σε παλιότερες εποχές που οι άνθρωποι ήταν πιο ερωτικοί ακολουθούσαν την συνταγή "σιγά σιγά κοτούλα μου κι εγώ σε μαγειρεύω"
    Μέθοδος αλάνθαστη όταν ανοίγει η περίοδος του κυνηγιού.
    Σ αυτή την περίπτωση ο κυνηγός μυρίζει το θύραμα το αποπλανεί ερωτικά, τρέφεται απο την ερωτική προσμονή που του προκαλεί.
    Οδηγεί το θύραμα με τακτική και τεχνική στην σπηλιά του και το απολαμβάνει αργά και σταθερά.
    Εξασκείται στις αρχές της οικιακής οικονομίας φροντίζοντας να προσέχει για να έχει...

    Αλλά που καιρός για τέτοια σήμερα.
    Οι καναπεδοκυρίαρχοι και οι καναπεδοσκλάβες τους, αναπαράγουν με ευλάβεια το μίζερο μοντέλο της εποχής τους.....και ο εναλλακτικός τρόπος σκέψης περιορίζεται σε δηλώσεις εναλλακτικότητας, χωρίς να εμπλουτίζει τον πολιτισμό του παρελθοντός τους.
     
  2. Απάντηση: Κυριαρχία και επιβολή της

    θα μου επιτρέψετε να διαφωνήσω... Εγώ έχω καταλήξει στο ότι κυριαρχεί αυτός/ή που κυνηγιέται.
     
  3. vautrin

    vautrin Contributor

    Re: Απάντηση: Κυριαρχία και επιβολή της

    Θα μας αναπτύξεις λίγο παραπάνω τη σκέψη σου;
     
  4. Απάντηση: Re: Απάντηση: Κυριαρχία και επιβολή της

    Θα προσπαθήσω, δεν τα πάω καλά με τις αναλύσεις...

    Θεωρώ ότι τον έλεγχο έχει σε μία σχέση ή επαφή, αυτός που είναι λιγότερο γοητευμένος/ερωτευμένος. Αυτός που -μεταξύ των δύο- αισθάνεται πως έχει τα λιγότερα να χάσει. Προσωπικά, έχω παρατηρήσει πως με τους άντρες που δεν χρειάζεται ή δεν μ' ενδιαφέρει να "διεκδικήσω", γίνομαι κατά κάποιο τρόπο κυριαρχική. Ίσως και λιγάκι σαδίστρια, μερικές φορές. Αλλά δεν το απολαμβάνω, οπότε το κόβω πάραυτα, χε χε

    Εύχομαι να έγινα κατανοητή, ουφ! τί δύσκολη μέρα....:retard:
     
  5. Emma

    Emma Contributor

    Πραγματικά δεν μπορώ να καταλάβω πώς μπορεί κάποιος/α να θαυμάζει και να υποτάσσεται σε ένα άτομο το οποίο είναι κατώτερο από αυτόν/ή (αντικειμενικά) στους περισσότερους τομείς. Άτομο το οποίο, σε άλλες περιπτώσεις, ούτε το σάλιο τους δεν θα χαράμιζαν για να τον/την φτύσουν. Απλά και μόνο επειδή δηλώνει Kυρίαρχος-η/Μaster-Mistress;
    Το μόνο που μπορώ εγώ να φανταστώ ότι προσδίδει κάποια "ικανοποίηση" είναι το στοιχείο του humiliation. Μπορεί να είναι αυτό τόσο δυνατό/απαραίτητο ώστε να είναι αρκετό για να διατηρηθεί μια σχέση μεταξύ δύο τόσο παράταιρων ανθρώπων;
     
  6. vautrin

    vautrin Contributor

    Σ’ ένα σπίτι με μια τηλεόραση, κυρίαρχος είναι όποιος έχει το τηλεκοντρόλ.
    Αν το σπίτι έχει δυο τηλεοράσεις, τότε είναι βανίλια.
     
  7. Master DO

    Master DO Regular Member

    Απάντηση: Κυριαρχία και επιβολή της

    Έκανες μία από τις πλέον μνημειώδεις διατυπώσεις από καταβολής φόρουμ,
    στην πορεία άλλαξες ρότα (έλλειψη αυτοπεποίθησης; Δεν το πιστεύω),
    μα δεν βρέθηκε ούτε ένας να σε επαναφέρει.
    Γιατί το άλλαξες το «Τι» ελένη;
    Πως θα βρεις το «Ποιός» να το φορέσεις στο «Τι»,
    αν δεν ξέρεις σε ΤΙ επιθυμείς να σκύψεις το κεφάλι;

    Αχ, αυτό το ιδεοδρόμιο...
     
  8. Απάντηση: Re: Κυριαρχία και επιβολή της

    Την έχω χαρίσει την τηλεόρασή μου, αλλά δεν θυμάμαι σε ποιον...
     
  9. kali crow

    kali crow Guest

    μη μου ξαναμιλησει κανεις για τηλεοραση....

    σε ενα σπιτι Κυριαρχος ειναι αυτος που εχει τις ικανοτητες να ειναι....
     
  10. Απάντηση: Κυριαρχία και επιβολή της

    DeviantLord, σαφώς και η υποτακτική πρέπει να θέλει να υποταχθεί. Όσο για το σκέλος της σιγουριάς σου ποιος μίλησε για βία? ποιος σου είπε πως το επιβάλλομαι κάπου αντιστοιχεί απαραίτητα με βία? Στην ερώτηση σου δεν έχει νόημα να απαντήσω.



    Φυσικά και ξέρω,  διαφορετικά δεν θα το "επέλεγα".