Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Κ και Κ.

Συζήτηση στο φόρουμ 'Κυριαρχία - υποταγή D/s' που ξεκίνησε από το μέλος Alpha Wolf, στις 8 Φεβρουαρίου 2018.

  1. Seras Victoria

    Seras Victoria My "give a fucks" are on vacation Contributor



    Το ότι "νιώθουν καλά" δεν το αμφισβητώ, σίγουρα νιώθουν ασφαλεια, συνήθως ομως ολο αυτο βασίζεται σε ανασφάλεια και φόβο και στο ότι δεν έχουν εκπαιδεύσει τον εαυτό τους να λειτουργεί διαφορετικά. Είναι διαφορετικό να είσαι υποτακτικός/η ενός ανθρώπου ή το να είσαι δοτικός με αυτούς που αγαπάς και διαφορετικό αυτό που περιέγραψα.

    Αυτό που περιέγραψα όμως μπορεί να "κουμπώσει" με τα θέλω ενός Κυρίαρχου υποθέτω. Οπότε ρωτάω αν αυτό μπορεί να θεωρηθεί ως υποτακτικότητα.

    Για τον αλτρουισμό δεν έχω να πω τίποτα είμαι πολύ πιο κυνική.
     
  2. espimain

    espimain Contributor

    Από που προκύπτει αυτό το συμπέρασμα. Γιατί σαν συμπέρασμα το διατυπώνετε και ούτε καν σαν υπόθεση.
     
  3. Seras Victoria

    Seras Victoria My "give a fucks" are on vacation Contributor

    Μια υπόθεση πιο ρεαλιστική από το ότι υπάρχουν άνθρωποι που λειτουργούν μόνιμα αλτρουιστικά. Κι αυτό υπόθεση είναι.
    Απλά η δική μου έχει να κάνει με τη συναναστροφή μου με τους ανθρώπους, με συζητήσεις που έχω κάνει με αυτούς και με κάποιες λίγες γνώσεις ψυχολογίας που εχω. Η δική σας μοιάζει με wishful thinking. Δεν μου αρέσει να χαλάω τον ρομαντισμό στους ανθρώπους οπότε δεν θα επιμείνω.
     
  4. thief

    thief παλιοπαιδο ο Νικολακης Contributor

    ναι υπαρχουν τετοια ατομα

    δεν νομιζω οτι αυτο ισχυει για ολα τα ατομα τετοιου ειδους .... οπως πολυ σωστα απαντησε και ο @espimain
    στον βαθμο βεβαια που μπορει να υπαρχει

    χμμμ και εδω διαφωνο ενα τετοιο ατομα ισως θα ελεγα εγω μπορει να γινει και πολυ καλος/καλη Κ δεν νομιζω εχει να κανει με την υποτακτικοτητα οταν βεβαια μιλαμε για καποιον αλτρουιστη

    ουτε το ενα ουτε το αλλο .. αναλογα την περιπτωση θα ελεγα
     
  5. thief

    thief παλιοπαιδο ο Νικολακης Contributor

    @Seras Victoria επειδη ως γνωστο βαριεμαι και να γραφω πολλα " φυσικα και δεν ειμαι και καλος στον γραπτο λογο " νομιζω καπου κανεις λαθος καπου εχεις χασει τον δρομο βεβαια το φαινομενο αυτο ειανι γενικο στην κοινωνια μας
    αλλα ...
     
  6. Seras Victoria

    Seras Victoria My "give a fucks" are on vacation Contributor

    Το να έχουν οι άνθρωποι διαφορετικές απόψεις μέσα σε μια κοινωνία είναι πράγματι ένα φαινόμενο, σε αυτό συμφωνούμε  
    Αν λες αυτό. Αν λες ότι οι άνθρωποι παίρνουν λάθος δρόμο γενικα τότε θα σε ρωτήσω σύμφωνα με τα κριτήρια ποιανού;
     
  7. thief

    thief παλιοπαιδο ο Νικολακης Contributor

    ξερεις πολυ καλα δεν εννοω κατι τετοιο αλλα οπως θελεις παρτο εσυ ... δεν θελω να σχολιαζω καθε προταση πιστευω γενικα στην παρουσα φαση εισαι καπου μπερδεμενη και κατα την γνωμη μου λαθος

    αλλα ειπαμε ισως κανω λαθος και εγω
     
  8. Seras Victoria

    Seras Victoria My "give a fucks" are on vacation Contributor

    Αγαπητέ @thief άσε τα μπερδέματα στην άκρη, απλά βλέπουμε τα πράγματα διαφορετικά, δεν είναι κακό.
    Θέλεις να μου αναλύσεις τον "αλτρουιστη" Κυριαρχικό που λέει πάντα ναι σε όλους για να τους ικανοποιεί; Έχεις γνωρίσει κάποιον τέτοιο ή μιλάμε για μυθικά πλάσματα;
     
    Last edited: 7 Σεπτεμβρίου 2018
  9. thief

    thief παλιοπαιδο ο Νικολακης Contributor

    Αγαπημενη @Seras Victoria δεν θελω να μπερδευω τα πραγματα γενικα προσπαθω να ειμαι οσο πιο απλος γινετε .....

    απλα θελω να τονισω οπως ειπε και πολυ σωστα για εμενα ο @AuroraBorealis μια Ντομα/Μιστρεςς δεν παυει να ειναι γυναικα ενας Ντομ/Μαστερ δεν παυει να ειναι αντρας και γενικα ολοι δεν παυουμε να ειμαστε ανθρωποι

    και πιστευω εκει ειναι ενα καλο σημειο εκκινησης δλδ απεναντι μας εχουμε εναν ανθρωπο ασχετα με το στατους του

    ΥΓ. κανενας ουτε ενας "αλτρουιστης" λεει παντα ναι το να εισαι αλτρουιστης δεν σημενει οτι λες παντα ναι
     
  10. περι ΟΡΕΞΕΩΣ ουδειs λογοs! 
     
  11. blonde mermaid

    blonde mermaid Contributor

    Σχέση - Συμβίωση μεταξύ Κ /Κ !
    Σαφώς τα πρέπει να διευκρινιστεί από την αρχή της σχέσης ποιός θα παραδώσει τον ελέγχο και που, μέχρι τα γίνει αυτό τα πρώτα χρόνια σαφώς θα υπάρξουν μαλλιοτραβηγματα και " μαχαιρώματα".
    Ως γνωστόν ο Έλληνας ο αντράς έχει στο DNA του να θέλει να εχει τον έλεγχο του σπιτιού να είναι ο πάτερ φαμιλιας κτλ , άσχετα αν στο κρεβάτι έχει υ χαρακτηριστικά είναι αρνάκι ,κοτούλα κτλ !
    Οπότε η έξυπνη γυναίκα Κ τι κάνει τον αφήνει να νομίζει πως έχει τον έλεγχο του σπιτιού ( που δεν τον έχει γιατί όλα περνάνε από τα δικά της χέρια )
    Μεταξύ μας .... Όλες μας δεν θέλουμε έναν άντρα προστάτη στο σπίτι , να μας ανοιγει τα βαζακια , να μας κουβαλάει τα ψώνια , να κατεβάσει τις κουρτίνες κτλ !
    Και παίρνει και επιβράβευση για αυτό , του τύπου αχ τι θα έκανα εγώ χωρίς εσένα , ποιος θα μου τα έκανε αυτά !!!!
    Όπλο το γυναικείο ναζί  
    Και στο κρεβάτι βγάζει το Κ χαρακτήρα της και ο "υποτιθέμενος " Κ παίρνει την άδεια της ακόμα και να εξπερματωσει και την λέει
    και Κύρια αμμα λάχει και η Ιδια γουστάρει!
     
  12. thief

    thief παλιοπαιδο ο Νικολακης Contributor

        με δυο γλυκολογα νομιζετε μπορειτε να γλυτωσετε ? !!!!