Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Λήξη μιας M/s σχέσης

Συζήτηση στο φόρουμ 'Master / slave' που ξεκίνησε από το μέλος Syrah, στις 25 Ιουνίου 2009.

  1. Prasini_12

    Prasini_12 New Member

    καθε τελος ειναι παντα δυσκολο..
     
  2. shamanka

    shamanka Regular Member

    Απάντηση: Re: Λήξη μιας M/s σχέσης

    ο καθένας το κάνει (σφυρίζει τη λήξη) για δικό του λόγο
    αναμφισβήτητα θα ταν σωστό ν το συζητάνε μαζί πριν πάρουν την απόφαση. είναι σαν να τα παρατάει στη μέση της συνάντησης, ο ένας και να φεύγει χωρίς να λύσει τον άλλων
    όταν τον έδενα αισθανόμουν τα αόρατα μου νήματα να μπλέκουν μαι τα βραχιόλια στα χέρια του! τον λαιμό μου να πνίγεται το ίδιο καθώς έσφιγγα το κολάρο του
    την ανατριχίλα στο σώμα
    αρμονία
    ____
    την οποία αισθανόμουν απ ότι φαίνεται μόνο εγώ))))))

    σε αφήνει απλά σαν κάτι που το βαρέθηκε, και ο πόνος της απώλειας δεν θα ήταν τόσο αισθητός εάν δεν συνοδευόταν με αυτών της αποτυχίας.
    όταν ξεκίνησε για μένα η σχέση αυτή ήταν σαν πρόκληση διότι ήταν η πρώτη μου φορά, και ήταν σηματντικο να έχω τον ελέγχο του μυαλού του, του φόβου του και του πανικού του.
    όταν φεύγει ο υποτακτικός είναι σαν να σε αχρηστεύει , σαν να σε λέει
    - κοίτα! ελευθερώθηκα , δεν με ελέγχεις, δεν έχεις δύναμη , δεν είσαι τίποτα.....
    φυσικά αυτό είναι το δικό μου συναίσθημα ... παρ όλα αυτά σίγουρα έχω κάνει λάθη .. υπερβολικά σκληρή, υπερβολικά τρυφερή μετά την συνάντηση ...δεν ξέρω
    αλλά θα το μάθω
    όσων αφορά τον κυρίαρχο που φεύγει ..
    πιστεύω ότι είναι και πάλι είναι θέμα ελέγχου
    για τον καθένα διαφορετικό βέβαια
    κατά εμένα ...
    θα άφηνα έναν υποτακτικό για την ασυνέπειά του.
    για την ανευθυνότητά του, για την ύπουλη προσπάθειά του να με κατευθύνει από κάτω , χωρίς να το αναφέρει.

    όμως πριν το κάνω είναι σημαντικό να τον επιστρέψω πίσω από την "session" του μυαλού του... διότι η προσκόλλησή μας εκεί .. στη συνάντηση , είναι που το κάνει οδυνηρό.
    ____
    στην περίπτωσή μου ο υποτακτικός μου είναι προπονητής μιας τοπικής ομάδας ποδοσφαίρου)))))
     
  3. Durcet

    Durcet In Loving Memory

    Re: Απάντηση: Re: Λήξη μιας M/s σχέσης

    Πάντοτε πίστευα πως το τέλος είναι ένα πικρό ποτήρι που πίνεται με τη μία. Πώς μπορείς να προετοιμάσεις έναν άνθρωπο για τον επικείμενο χωρισμό; Πώς τον "επιστρέφεις" σε μία πρότερη κατάσταση; Μήπως, εν τέλει, είναι ακόμη πιο οδυνηρή αυτή η διαδικασία;
     
  4. shamanka

    shamanka Regular Member

    Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Λήξη μιας M/s σχέσης

    είναι ! δεν αντιλέγω ...
    είναι πάντα καλλίτερο να ξέρεις που πονάς και γιατί .. γα να το αντιμετωπίσεις σωστά
     
  5. Απάντηση: Re: Λήξη μιας M/s σχέσης


    Ο Χριστός κι η Παναγία. Μια αυθεντική ντομινάτριξ. Σπάνιο άνθος.


    ...
     
  6. shamanka

    shamanka Regular Member

    Απάντηση: Λήξη μιας M/s σχέσης

      
     
  7. Brainstorm

    Brainstorm Regular Member

    Απάντηση: Λήξη μιας M/s σχέσης

    Πολυ βολικη η συγκριση, οπως εντελως ατοπη και ακυρη, μεταξυ μιας M/s σχεσης ( μια σχεση απολυτης κυριαρχιας/παραδοσης ) και μιας οποιαδηποτε, κοινοτυπης vanilla σχεσης. ( οπου δεν δινονται περαιτερω πληροφοριες και αντιμετωπιζεται ως απλα μια σχεση μεταξυ δυο ατομων )

    Κατανταει βαρετο δε, η επι μονιμου βασεως συγκριση vanilla και bdsm, οταν το ενα το εχουν αποδομησει οι περισσοτεροι και το θεωρουν εξαρχης κατωτερο, ενω το αλλο το αντιμετωπιζουν ως κατι το πνευματικο και ψυχοσωματικο και επεκτεινουν τα παντα γυρω του, αλλα επεκτεινονται και οι ιδιοι μεσω αυτου.

    Υ.Γ. Συγγνωμη προκαταβολικα για την επαναφορα ενος παλιου θεματος.