Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Λόγος που μπαίνετε σε bdsm forum(s)

Συζήτηση στο φόρουμ 'Νέοι στον χώρο του BDSM' που ξεκίνησε από το μέλος Emma, στις 20 Ιανουαρίου 2008.

?

Γιατί μπαίνετε σε bdsm forum(s) ;

  1. Για να ανταλλάσω απόψεις/εμπειρίες πότε ανάλαφρα και πότε σοβαρά σχετικά με το αντικείμενο.

    19 vote(s)
    14,1%
  2. Για να ανταλλάσω απόψεις/εμπειρίες σχετικά με το αντικείμενο και διάφορα άλλα θέματα.

    10 vote(s)
    7,4%
  3. Το 1 συν να κάνω γνωριμίες.

    20 vote(s)
    14,8%
  4. Το 2 συν να κάνω γνωριμίες.

    12 vote(s)
    8,9%
  5. Το 3 συν να παίζω online παιχνίδια.

    0 vote(s)
    0,0%
  6. Το 4 συν να παίζω online παιχνίδια.

    2 vote(s)
    1,5%
  7. Για να διαβάζω συζητήσεις και tutorials έτσι ώστε να μάθω περισσότερα για το χώρο.

    19 vote(s)
    14,1%
  8. Το 7 συν να κάνω γνωριμίες.

    7 vote(s)
    5,2%
  9. Ως έναν (εναλλακτικό) τρόπο επαφής και συζήτησης με γνωστούς κι αγνώστους πάνω στο αντικείμενο.

    15 vote(s)
    11,1%
  10. Το 8 συν για να ξεσκάω διαβάζοντας και συζητώντας πάνω σε κάτι που με ενδιαφέρει.

    15 vote(s)
    11,1%
  11. Καθαρά για να κάνω γνωριμίες.

    8 vote(s)
    5,9%
  12. Κάποιος άλλος λόγος (παρακαλώ εξηγήστε)

    8 vote(s)
    5,9%
  1. Tenebra_Silente

    Tenebra_Silente Contributor

    Κάποιος, κάποτε, όταν ήμουν γύρω στα 20 μου χρόνια, μου είχε πει, ότι για να μάθω ποιος στ' αλήθεια είμαι.
    Θα πρεπε κάποιοι άλλοι, να μου πουν 10 πράγματα που δεν είμαι. Τότε ακόμη το ιντερνέτι δεν υπήρχε ή ήταν στα σπάργανα.
    Στον "έξω" κόσμο λοιπόν, είχα μπλεχτεί με τα πολιτικά ( "κύκλοι" και τα λοιπά ).
    Οι απόψεις μου παρά ήταν μετριοπαθείς γι' αριστερό χώρο, γι' αυτό σύντομα έφτασε το πρώτο "δεν είσαι" κι εκείνο ήταν αριστερός ( αλλά δεν ήμουν ούτε κεντρώος, ούτε δεξιός ).
    Μετά έμπλεξα με μια παρέα ψαράδες, χρησιμοποιούσα τις πετονιές λίγο ανορθόδοξα για τα γούστα τους ( να μην μιλήσω για τα δολώματα )
    κι έφτασε το δεύτερο "δεν είσαι" κι εκείνο ήταν ψαράς. Σκάει μύτη και το ιντερνέτι και πάω να χωθώ σε μι' άλλη συνάθροιση ( αυτή τη φορά ηλεκτρονική )
    που θα είχε να κάνει μ' άλλο ένα μου "σκάλωμα", την συγγραφή και το διάβασμα ( ερασιτεχνικά και για τα "καπνά" πάντα, μην το παρακάνουμε ).
    Το λοιπόν, το "δεν είσαι" το έφαγα κι εκεί. Ήταν το "δεν είσαι" ποιητής. Με τα χρόνια ευτυχώς τα "δεν είσαι" αυξάνονταν.
    Το αστείο είναι, ότι αν βάλουμε στην άκρη τ' αντικείμενο του "κατηγορώ", η ιδέα ήταν πάντα η ίδια.
    Και στο μυαλό εκείνου/ης που το κότσαρε στη "μάπα" τ' οποιουδήποτε άλλου, ήταν καταπληκτικό μπινελίκι και λόγος αρκετός που θα ωθούσε τον "κατηγορούμενο", να πήγαινε να κόψει τις φλέβες του. Κάτι που δεν έκανε ποτέ, τουναντίον, έβαζε και τα γέλια από πάνω.

    Το λοιπόν, φτάνουμε στο καλοκαίρι του 2014, μου έλειπε ένα "δεν είσαι", για να συμπληρώσω την δεκάδα μου. Μην κι επιτέλους καταλάβαινα, τι στα τσακίδια θα ήμουν.
    Έμενε ένα "χούι" μου ακόμα ν' ακουμπήσω κι εκείνο ήταν ο εναλλακτικός ερωτισμός. Γράφτηκα σ' αυτό το forumε. Η αποστολή εξετελέσθει με τυμπανοκρουσίες.
    Όχι μόνο τσάκωσα το τελευταίο και πολυπόθητο "δεν είσαι", δηλαδή ότι δεν θα ήμουν αληθινός βουδουσουμιάρης ( ή βουδουσουμιάρης σκέτο ).
    Αλλά μάλλον κάποιος ήθελε να μου χαρίσει και bonus. Αφού έμαθα, ότι δεν θα ήμουν ούτε άντρας.

    Να γιατί μπήκα σ' αυτό το bdsm forumε, ούτε για να κάνω γνωριμίες, ούτε για να μαμήσω/βουδουσουμιάσω, ούτε για να πληροφορηθώ για τίποτε, ούτε για να πω κάτι πέρα από παπαρολογίες. Μπήκα για να ολοκληρώσω την τράπουλα μου των "δεν είσαι". Αν έμαθα τελικά, τι θα ήμουν? Όχι, αλλά είχε την "πλάκα" της η διαδρομή χαχα.
    Σε κάθε περίπτωση, "ξέμεινα" εδώ και ομολογώ ότι τις περισσότερες φορές, δεν είναι άσχημο το χασομέρι.   
     
    Last edited: 19 Ιουλίου 2016
  2. halkidikiotis

    halkidikiotis reflexology, therapy massage tantra

    Λιγο πολυ ειμαι μαρεσει να διαβαζω εμπειριες ερωτικες.. 
     
  3. Λύσανδρος

    Λύσανδρος Hide' n' seek... Contributor

    Ο λόγος που επικέπτομαι τέτοια forums είναι επειδή σε αυτά έχω πιθανότητες να βρω ανθρώπους που να τους αρέσουν αυτά που αρέσουν και σε εμένα στο σεξ.

    Για άλλα θέματα και ενδιαφέροντά μου, άσχετα με το BDSM ή το σεξ, επισκέπτομαι sites που να έχουν σχέση με αυτά.

    Δεν επισκέπτομαι πχ. ιατρικά ή διεθνούς ειδησειογραφίας sites για να συναντήσω άτομα που να τους αρέσουν ερωτικά φετίχ,
    ούτε όμως μπαίνω σε ένα BDSM forum για να κατεβάσω και να μελετήσω Εγκυκλίους του Υπουργείου Οικονομικών και να διαβάσω σχόλια και ερμηνείες επί αυτών που μπορεί να αφορούν καθημερνές δραστηριότητές μου.

    Το κάθε πράγμα στον τομέα του.
     
  4. Guruni

    Guruni aohuhzp lpzhp

    για να τρολλαρω!
     
  5. Lady Nawashi

    Lady Nawashi ...I'll whip your body and kiss your soul...

    Τι άλλο να μάθεις πχια;  
     
  6. halkidikiotis

    halkidikiotis reflexology, therapy massage tantra

    Πως το κάνουν πως το γλυφουν πως χύνουν γενικά όλα..
     
  7. ThanPerko

    ThanPerko Regular Member

    Μα για να βρω να πηδήξω φυσικά! Τι άλλο?! -.-
     
  8. Justmeandme

    Justmeandme Status astatus

    Διάβασμα κι αλληλεπίδραση
     
  9. Soraya

    Soraya Guest

    αλήθεια επί τόσα χρόνια μόνο 10"δεν είσαι" μάζεψες;;;;
    σε θαυμάζω!!!!
     
  10. William Master

    William Master Master is right ....Master is always right

    Ειναι ενας χωρος απομερος για αλλους περιεργος για καποιους αλλους που θελουν να κανουν τα πρωτα τους βηματα δειλα δειλα ....
    υπαρχει και το φβ αλλα τις περισσοτερες φορες καταληγει δραματικα συμφωνα με καποιες προσωπικες εμπειριες 10 και χρονια εδω γυρω και απο πολλες ιστοριες απο υποτακτικες σκλαβες οι απλα απο κοπελες που θελανε να πειραματιστουν .
    Εδω στο φορουμ αυτο ας πουμε πως υπαρχει μια πιο μικρη μπορω να πω αν και με δυσκολια ασφαλεια πως εδω οταν μπαινεις ξερεις τον λογο ...
    Το θεμα ειναι να γινεται η σωστη χρηση του φορουμ των σωματων και πολυ περισσοτερο των ψυχων ....
     
  11. john_m

    john_m Bollocks mandola

    Για να βρω γκόμενες να γαμήσω (μου είπαν ότι όπου υπάρχει ανωμαλία και βίτσια είναι εύκολες και θα με περιμένουν με τα πόδια ανοιχτά). Αμέ ...
     
  12. Afsana

    Afsana Batida de coco

    Για να γνωρισω τον mr Grey που θα χει porsche αντι για αλογο 
    Mr Grey Mr Grey εισαι εδω ;;;