Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Μία διαδικασία σωματικής τιμωρίας femsub

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Τεχνικές' που ξεκίνησε από το μέλος gaby, στις 3 Ιουλίου 2006.

  1. Incomplete_

    Incomplete_ Contributor

    Απάντηση: Re: Απάντηση: Μία διαδικασία σωματικής τιμωρίας femsub


    Eλπίζω με αυτό να σου απαντήσω..

     
  2. gaby

    gaby Guest

    Αγαπητή Εύα,

    το ποστ σας #60 ήταν τόσο κακογραμμένο που δεν παραδέχομαι ούτε quote σε δικό μου να το κάνω. Και δεν με αγγίζει ουτε κατ ελάχιστο, τόσο εμένα όσο και τις γνωστές και φίλες μου υποτακτικές και σκλάβες. Αν αγγίζει αυτές που γνωρίζετε εσείς, δεν το γνωρίζω, υποθέτω όμως.

    Συμβαίνει τους "αντιπάλους" μου να τους διαλέγω με μεγαλύτερη προσοχή και από τους φίλους μου ακόμα. Δεν είμαστε "αντίπαλες" λοιπόν.

    Αυτά όλα που μας λέτε μπορεί να είναι μιά χαρά για το dungeon σας, θαυμάσια, υπέροχα, δεν με αφορά, αφήστε με όμως εμένα να έχω το boudoir μου όπως μου έχει μάθει ο Κύριός μου και όπως νομίζω.

    Μη σεκλετίζεστε, Σας παρακαλώ φιλικά για τις σκλάβες σαν κι εμένα τις τσούλες του πόνου, τις μπήξε, τις δείξε, τις ελεεινές, τις δογματικές, τις ξιπασμένες, τις υστερόβουλες, τις αντροφάγες και πρόστυχες κλπ,κλπ, πρώτον γιατί χάνετε την αυτοκυραρχία σας και αυτό δεν κάνει καλό και δεύτερον γιατί υπάρχουν Άλλοι που τους αφορά το θέμα να ασχοληθούν αρμοδίως.

    Ξέρουν τί Τους γίνεται πιστέψτε με, και αν είναι έτσι ή αλλιώς τα πράγματα, αν θα χτυπήσουν, ή θα αρνηθούν να χτυπήσουν, ή αν θα βάλουν στην απομόνωση, ή αν θα αυστηρέψουν, ή θα κάνουν κοτλέ την πίσω όψη και για ποιόν λόγο. Δεν άγονται και φέρονται και ας μην πολυακούγονται.

    Μάλιστα κρίμα να χαλιέστε μετά από πάρτυ - χαίρομαι πολύ που πήγε καλά. Ένα ουισκάκι θα σας έφτιαχνε καλύτερα την διάθεση. Μπορείτε να το πιείτε στην υγεία μου και να μου ευχηθείτε καλά μυαλά όταν με το καλό δω την ερωτική μου ζωή με τα μάτια τα δικά σας.

    Καλό βράδυ εύχομαι και όπως είπαμε,

    κανένα δάκρυ για σκλάβες σαν κι εμένα, κρίμα δεν είναι να κακοκεφιάζετε την ώρα θα μπορούσατε να διασκεδάζετε, απλά και μόνο εξαιτίας μου;
     
  3. SM_Art_Lady

    SM_Art_Lady Contributor

    Εισαι υπερβολική και μαθε να διαβαζεις καλυτερα και να αντιλαμβανεσαι περισσοτερο το τι θελει να πει ο καθενας εδω μεσα που γραφει. Το θεμα μου δεν ειχε σε καμια περπτωση προσωπικη αντιπαραθεση με σενα.
    Φυσικα και δεν ειμαστε αντιπαλες ....πως σου προεκυψε?
    Δεν υπηρχε λογος να το αναφερεις διευκρινιζοντας το μαλλον δεν ησουν σε φορμα όταν το διαβαζες η ξυπνησες αναποδα.
    Το τι ειναι καλο να λεω και να κανω στο dungeon μου ειναι δικος μου λογαριασμος και οχι δικος σου...οποτε σου απαγορευω να κανεις τετοιου ειδους υποδειξεις μια που και οπως μονη σου λες δεν σε αφορα.
    Οσο για το τι κανεις στο boudoir σου καθολου φυσικα και δεν με αφορα παρα μονο τον Κυριο σου.
    Σε ρωτησα μηπως?
    Δεν σεκλετιστικα ποτε καλη μου με θεματα που αφορουν αλλους.
    Το οτι οπως λες εχασα την αυτοκυριαρχια μου δεν καταλαβα απο που το συμπερανες και αυτό μεσα στα αλλα τα παραξενα που μου γραφεις (?).
    Ο χαρακτηρισμος painslut ειναι μια λεξη που δεν θα επρεπε να θιγει. Ολους τους αλλους χαρακτηρισμους εσυ τους ανεφερες και οχι Εγω. Μη μου βαζεις λογια που ποτε δεν ανεφερα.

    Αν το θεμα αφορα αλλους και αλλες και όχι εμενα ας μη το εκθετατε δημοσια αλλα ας το συζητουσατε prive και μεταξυ σας. Ποιος μου απαγορευει να να εκθεσω την αποψη μου επειδη δεν σου ειναι αρεστη η επειδη αντιπροσωπευει καπιες αλλες διαφορετικα σκεπτομενες απο εσενα?
    Στον εαυτο σου να τα πεις και να τον πεισεις και οχι σε Μενα. Ξερω πολύ καλυτερα τι συμβαινει στην πραγματικοτητα γλυκια μου.
    Κοιτα να φτιαξεις την δικη σου την διαθεση (και χωρις ουσκακι βρες αλλο τροπο) και ασε την δικη μου. Βρισκετε στα υψη ετσι και αλλιως. Δυστυχως για σενα δεν πινω αλκοολ αλλα ενα ποτηρακι νερο ανετα θα το πιω στην υγεια σου πραγματικα και θα σου ευχηθω να δεις την ερωτικη σου ζωη οπως επιθιμεις και οχι με τα δικα μου ματια ....
    Καλο βραδυ tender lilly. Νασαι σιγουρη οτι σε καμια περιπτωση δεν θα κλαψω, παρα θα κανω παρακληση στον Θεο του ΒDSM, οι Κυριαρχοι να σας ριχνουν και κανενα μπερτακι που και που, για να ερχεστε στα ισια σας και να μη παραλογιζεστε και για να μη παραφερεστε.

    Ειδες? Στην προκειμενη περιπτωση μαζι σας Ειμαι!

    …Περαστικα σου

    LoL

    Να διευκρινησω για να μη ξεφυγουμε απο το θεμα οτι αναφερθηκα σε Κυριαρχους που την Κυριαρχικοτητα τους την εφραζουν με λογια και δεν προσφερουν πονο οταν τιμωρουν .
    Επισης οτι υπαρχουν υποτακτικες που δεν εχουν αναγκη η δεν αρεσκονται στον πονο για να ειναι καλες και υπακουες και δεχονται αλλες μορφες τιμωριας περα της σωματικης.

    Δεν εκρινα καν αν είναι οι τυποι αυτοι οπως και οι μεθοδοι σωστες η λαθος.
    Πολύ κακο για το τιποτα.
     
    Last edited: 30 Οκτωβρίου 2006
  4. gaby

    gaby Guest

    Εφόσον γράψατε ότι "τα πήρατε στο κρανίο" κι επειδή έχει ξανασυμβεί, θεώρησα ότι είχατε χάσει την αυτοκυριαρχία σας Εύα. Μπορεί βέβαια να κάνω λάθος, εδώ που τα λέμε λίγο πολύ σταθερή είναι αυτή η κατάσταση, σχεδόν πάντα όταν γράφετε για μας τις υποτακτικές στο κρανίο τα έχετε πάρει.

    Τώρα βέβαια καταλαβαίνω, όπως λέτε, κακώς συζητήσαμε δημόσια τα περί τιμωρίας υποτακτικών γυναικών στο lifestyle, έπρεπε μόνο με πριβέ ώστε να σας βοηθήσουμε να μην τα πάρετε στο κρανίο. Εναλλακτικά, μήπως θα μπορούσατε να μην μας διαβάζετε; Αφού άλλωστε τα ξέρετε και όλα;

    Είπαμε   Εσείς το dungeon σας εμείς το boudoir μας, δεν έχετε κανένα λόγο να παίρνετε μάτι τί συμβαίνει στα boudoir μας ή μήπως έχετε;
     
  5. anasia

    anasia Contributor

    Απάντηση: Μία διαδικασία σωματικής τιμωρίας femsub

    Θα πω για άλλη μια φορά ,
    πως έχουμε ξεφύγει τελείως και δεν υπάρχει μέτρο πουθενά πλέον !

    Οι απόψεις του κάθε ενός που γράφονται εδώ ,
    είναι καθολικές και καμία αντίρρηση δεν ανέχεται αν του φέρουν ,
    ούτε δέχεται άλλη άποψη καν ,
    και όλοι μας υποστηρίζουμε πως αυτά που λέμε είναι τα σωστά
    και η οπτική μας η καλύτερη και ορθότερη.

    Θεωρώ επιτακτικό και θα το πω ξανά και αυτό ,
    την δημιουργία ομάδων η κλειστών θεμάτων όπως είπε και ο Κύριος LordDragonal ,
    γιατί θα αποφευχθούν έτσι οι συζητήσεις που δεν έχουν σκοπό ,
    οι αντιπαραθέσεις και η επιβολή των απόψεων του κάθε ενός στον άλλο ,
    και δεν θα ειναι υποχρεωμενος κανεις να απανταει η να διαβαζει καν τον αλλο.

    Υπάρχει μεγάλο χάσμα στο πως βλέπει ο κάθε ένας από μας , πως του αρεσει ,
    πως βιώνει και τι γνωρίζει για το bdsm .
     
  6. SM_Art_Lady

    SM_Art_Lady Contributor

    tender lilly
    Στο κρανιο τα παιρνω οταν βλεπω να καταπατωνται διαφορες εκφρασεις τυπων που αφορουν το ΒDSM επειδη Κ/καποιους/ες δεν τους/τις βολευει.
    Ποτε δεν τα πηρα στο κρανιο με τις υποτακτικες. Μα ποτε... !
    Αντιθετα εχω και πολλες φιλες και σαν φιλη τους τις βοηθαω οσο μπορω με τις συμβουλες μου .

    Το τι θα διαβαζω και το τι θα γραφω δεν εισαι ικανη να μου το πεις εσυ,
    Και θα στο πω για τελευταια φορα υποδειξεις στον εαυτο σου και οχι σε Μενα.

    Αναρωτιεμαι ...Τι ειναι αυτα που γραφεις σημερα?
     
  7. phoenixxx

    phoenixxx Regular Member

    Ώπα! Καιρό είχαμε και είπα πως παραείχαμε ησυχία εδώ γύρω...

    Καλή μου tender lilly, τι σε έπιασε;

    Η SM_Art_Lady σε αναφέρει ξεκάθαρα μόνο στην πρώτη παράγραφο. Από εκεί και πέρα, μιλάει γενικά. Αν αυτό που γράφει σε αγγίζει, εγώ θα το βλέπω τροφή για σκέψη και όχι προσβολές μιας εξαγριωμένης Mistress.

    Καλό είναι σε εμάς τους υποτακτικούς να έρχεται Κάποιος που και που και να μας σοκάρει λίγο και να μας κάνει να σκεφτόμαστε. Γιατί πολλές φορές είμαστε τόσο απομονωμένοι και εστιασμένοι στον εαυτό μας και στα αισθήματα μας, που χάνουμε τον δρόμο μας (δεν αναφέρομαι σε σένα, γενικά μιλάω.)

    Και μας κάνει καλό όταν, έστω και βίαια, μας κάνει να αντικρίσουμε τον εαυτό μας, τα θέλω μας και την υπόσταση μας σαν υποτακτικοί... Η SM_Art_Lady το κάνει σε όλους (με εμένα να δεις τι κάνει!), γιατί λοιπόν οι σκλάβες να την βγάλετε καθαρή και να είστε στο απυρόβλητο;

    Θα ήθελα, αν μου επιτρέπεις, να κάνω μια παρέμβαση και στο θέμα. Δεν συμφωνώ με την άποψη πως οι σκλάβες είναι τόσο πια διαφορετικές από τους άνδρες υποτακτικούς. Σαφώς υπάρχουν κάποια χαρακτηριστικά που έχουν να κάνουν με το φύλο, και κάποιες διαφορές στην έκφραση της υποταγής, όμως η ουσία είναι ίδια για ένα έμπειρο Κυρίαρχο και δεν διαφέρει πάρα πολύ ο τρόπος που θα πρέπει να αντιμετωπίζονται.

    Η διαφορά λοιπόν που έγκειται; Στην ψυχολογία; Γιατί είναι τόσο διαφορετικοί; Η υποταγή τους γιατί έχει άλλο χρώμα;

    Ελπίζω πάντως να μην το λες όλα αυτά τα σπαραξιάρικα για να συγκινήσεις τους Κυρίαρχους, για να σου φέρονται με το γάντι   ; (Χιούμορ κάνω, μην με αρχίσεις και εμένα τώρα!)
     
  8. SM_Art_Lady

    SM_Art_Lady Contributor

    Mπα η διαισθηση μου, μου λεει το αντιθετο.
    Δες στο post μου την παρακληση που εκανα στον στον Θεο του ΒDSM!

    Οσο για σενα Phoenixxx μη παιρνεις θαρρος και ασε τις γλυψιες και το χιουμορ κατα μερος  
     
  9. phoenixxx

    phoenixxx Regular Member

    Συγνώμη Κυρία... 
     
  10. hugger

    hugger Regular Member

    Τι "τυχη" να "γεννηθει καποια TOP", μπορει να φερεται υποτιμητικα σε subs, μονο τους ατυχημα οτι η ιδιοτητα τους δεν προεξοφλει τις απαιτουμενες ικανοτητες, και μαλιστα αυτες της ολοκληρωμενης και νηφαλιας εκφρασης.
     
  11. Mετά από όλα αυτά, μια εικόνα πέρασε μέσα από το μυαλό μου.
    Μια εικόνα ενός ταλαίπωρου-φουκαρά Κυρίαρχου (όπως και δήποτε ΚΑΡΑ-σαδιστή - με την μη συναινετική ένοια... γιατί έτσι ΤΗΣ αρέσει). Θεούλη μου, τι να κάνω σήμερα για να μην με παρατήσει στα κρύα του λουτρού η painslut (με προφορά αγγλοσάξωνα) παύλα submissive (με προφορά αμερικάνικη), παύλα gorean (με προφορά γερμανού) στις απόψεις σκλάβα Μου (με προφορά έλληνα). Η φωνή του θεού απαντά (με προφορά ΘΕΟΥ) ''Χαλάρωσε Αφέντη ΤΗΣ...πίασε μια Αmstel γιατί έτσι Σου αρέσει, μην πας γυμναστήριο γιατί έτσι ΤΗΣ αρέσει, Μην την αρχίσεις στις κλωτσές για ότι έγραψε στο φορούμι, γιατί έτσι ΤΗΣ αρέσει....πέστης ότι απόψε έχεις μια special τιμωρία, για όλη αυτή την πίεση που βιώνεις και σε έχει κάνει δισκύλιο,
    χαδάκια τρυφεράδες κλπ.....αν δεν πάρει τηλέφωνο ένα ραδιοταξί (με προφορά ταξιτζή), ανευ επιστροφής να γίνει μπουχός... ΑΡΧΙΣΕ ΝΑ ΑΝΗΣΥΧΕΙΣ!!!"
     
  12. Από μέρος μου ένα "2 thumbs up" (το εννοώ) στην Sm_Art_Lady για το ποστ 60...
    διαχώρισε "μαστόρικα" το εθελούσια δωτικό από το...κατά συνθήκιν (ψεύδος?)