Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Μακριά από μένα κι όπου θέλει ας είναι;

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος sapfw, στις 5 Οκτωβρίου 2008.

  1. MasterPerris

    MasterPerris Contributor In Loving Memory

    Απάντηση: Μακριά από μένα κι όπου θέλει ας είναι;

    Ινκο, θα σου τους πω οταν ερθεις στο παρτυ...,τωρα δεν μπορω μετραω τα ρεπ που πειρα για το ανωθεν ποστ, μαλλον με βλεπω να μπαινω και εγω υποψηφιος στην ψηφοφορια του νηματος παμε στοιχημα....... 
     
  2. Incomplete_

    Incomplete_ Contributor

    Απάντηση: Μακριά από μένα κι όπου θέλει ας είναι;

    .......η οποία έκλεισε.Αφού ξεκίνησα το θέμα της προστασίας.Ναι εγώ θεωρώ τους περι ου ο λόγος σε μεγάλο βαθμό ικανούς να μας προστατεύσουν.Και γιατί;Γιατί παλιότερα είχαν δώσει ένα στίγμα που απευθυνόταν πιο προσωπικά σε ένα σύνολο πέραν του πως χτυπιε΄ται,χτυπάει,γαμιέται ή γαμάει αυτό.Μιλήσαν και κινηθήκαν με τρόπο που διαφάνηκε αυτό που λέμε ιδεολογία .Ξέρουν αυτοί που σου δίνουν τα reps τι θα πει αυτό;Σαφώς και όχι.Επισης αυτοί που σου δίνουν τα reps ξέρουν να κοιτάνε πέραν του κώλου ή του οτιδήποτε εξέχει σημείου τους;Ούτε.Τι κάνουν;Αντί να βγουν ανοιχτά να σε υποστηρίξουν και να κάνουν πιο ισχυρή τη θέση σου/σας ,σιγοντάρουν.Και που ξέρεις.Μπορεί αύριο-μεθαύριο να κάνουν τα ίδια και σε ΄μένα..Χάρισμα αυτά τα reps λοιπόν..Προτιμώ να με σκυλοrepάρουν επειδή θα λέω για μελιτζάνες,παρά για αυτούς τους λόγους.Σκοτάδι πολύ φίλε μου στις σύραγγες..
     
  3. sapfw

    sapfw out of order Contributor

    Απάντηση: Μακριά από μένα κι όπου θέλει ας είναι;

    Καλημέρα και ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις σας  

    Σε μια προσπάθεια να μη ξεφύγει το θέμα από τον αρχικό του άξονα θα κάνω μια περίληψη της εισήγησής μου:

    * Υπάρχουν fake άτομα στο χώρο που ενίοτε γίνονται επικίνδυνα
    * Ελλείψει αποδείξεων δεν μπορούν να καταδεικτούν (το θύμα συνήθως είναι πολύ τρομοκρατημένο για να το καταγγείλει)
    * Ως εκ τούτου συνεχίζουν να ζουν ανάμεσά μας
    * Θεωρώ πως πρέπει να αυξηθούν οι advisors του forum σε μια προσπάθεια συνεχούς και πιο προσωπικής ενημέρωσης
     
  4. SM_Art_Lady

    SM_Art_Lady Contributor

    O κάθε καταγγέλλον μπορεί να έχει αρχίδια, αλλά σίγουρα θα έχει και οικογένεια και άλλα που δεν θα ρισκάριζε να θέσει σε κίνδυνο με τον κάθε τρελό, μαλάκα ή κομπλεξικό, που βολτάρει στο forum κραδαίνοντας την μαλακία του, για να νοιώσει πως είναι κάποιος.

    Οπότε άσε τα πολλά λόγια και πάλι Πέρρη και πιασε την γωνιά σου….
    Κι εσύ κι Εγώ και άλλοι όμως, ξέρουμε καλά τι συμβαίνει σε κάποιες περιπτώσεις (ευτυχώς μεμονωμένες και κατακριτέες)

    Εκτός αν έχεις να πεις κάτι άλλο πιο αξιόλογο και με μεγαλύτερη βαρύτητα.
     
  5. underherfeet

    underherfeet πέρα βρέχει Contributor

    Re: Απάντηση: Μακριά από μένα κι όπου θέλει ας είναι;

    Εαν γνωριζεις αυτα τα ατομα,καλο θα ηταν να ενημερωσεις τους μοντς,οι οποιοι θα μπορουσαν μεσω πμ να ειδοποιησουν τα δυναμει υποψηφια θυματα τους,να φυλαγονται.Το ιδιο θα μπορουσαν να κανουν τα ηδη θυματα.
    Απο κει και περα,θα υπενθυμισω κατι που εχει πει η Δωρα,πρεπει να ισχυει λογικα,(δεν εχω προσωπικη αποψη) αλλα ειναι τερααστιο λαθος:καποιοι(ες) εδω μεσα μπαινουν αναζητωντας την "φαση" και οχι τον καταλληλο ανθρωπο με τον οποιο θα μπορουσαν να την ζησουν.Ας οξυνουν τα κριτηρια που επιλεγουν παρτενερ, αν προκειται να παραδωσουν τον ελεγχο με τετοιο τροπο,ωστε να μην ειναι σε θεση μετα να αντιδρασουν...Ας ρωτησουν δεξια και αριστερα για το ποιον του ανθρωπου που εχουν προθεση να εμπιστευθουν.(Απ'οτι εχω αντιληφθει,αρκετοι εδω μεσα γνωριζεστε προσωπικα.)Και ας διασταυρωσουν οποιες πληροφοριες παρουν.Στο φιναλε, αν δεν αισθανουν ασφαλεις,ας κατσουν στ'αυγα τους.
    Αν δεν φανταζεσαι φωτιες,με καρβουνα μην παιζεις...
     
  6. elfcat

    elfcat . Contributor

    Re: Απάντηση: Μακριά από μένα κι όπου θέλει ας είναι;

    Έχω βαρεθεί να συμφωνώ μαζί σου 
     
  7. MindMaster

    MindMaster Contributor

    Απάντηση: Re: Απάντηση: Μακριά από μένα κι όπου θέλει ας είναι;

    Κι εμείς...  
     
  8. spectrum

    spectrum Regular Member

    Το φορουμ αυτο ειναι απο οτι ξερω για ενηλικες..Το νημα αυτο κατα την αποψη μου ειναι για μικρα παιδια..
     
  9. Kits

    Kits Contributor

    Απάντηση: Re: Μακριά από μένα κι όπου θέλει ας είναι;

    οπως και καποιες συμπεριφορες μερικων... 
     
  10. Incomplete_

    Incomplete_ Contributor

    Απάντηση: Re: Μακριά από μένα κι όπου θέλει ας είναι;

    Ναι ρε φιλαράκο..Γουστάρω να είμαι παιδί.Τι ζόρι τραβάς;Άμα σου ξινίζει τράβα στα άλλα νήματα και διαφώτισε μας..Ω ρε με τα βαρύγδουπα και τα ώριμα πια...
     
  11. hermis

    hermis Regular Member

    Πολύ φορτσάτος μπήκες πέρη.

    Χαίρομαι ιδιαίτερα που φρονείς και μετουσιώνεις τις πράξεις των άλλων σε δικά σου επίπεδα.

    Εγώ μόνο ερωτήσεις θα ήθελα να σου κάνω βάση αυτών που γράφεις.
    Εσύ το μόνο που έχεις να κάνεις είναι να μου απαντήσεις.

    Μου αρκεί ένα Ναι ή ένα Όχι.

    Αλήθεια αναγνωρίζεις καμία όρνιθα εδώ μέσα?

    Αν αναγνωρίζεις να την ονοματίσεις δημόσια, για να γελάμε όλοι παρέα.

    Σε βλέπω να ασκείς την γνώμη σου με απειλές, για συκοφαντικές δυσφημήσεις…
    Δηλαδή γράφεις δημόσια πως είσαι ικανός να κάνεις «τα πάντα» (δικαστήρια , χρήματα) για να πάρεις πίσω την χτυπημένη υπερηφάνεια σου?

    Καταλαβαίνω καλά, εγώ αλλά και όλα τα μέλη που σε διαβάζουν ?

    Και στο δικαστήριο βέβαια θα πεις πως είσαι μέλλος στο greekbdsmcommunity επειδή γουστάρεις να «χρησιμοποιείς γυναίκες διότι είσαι ερωτικός σαδιστής» και αυτό το κακό άτομο που του κάνεις μήνυση, βρίσκεται μέσα σε αυτή την κοινότητα, χαλάει την εικόνα σου και σε δυσφημεί?

    Δηλαδή υπονοείς, πως μακριά από σένα, διότι θα κάνεις μήνυση θα πάρεις χρήματα και θα κάνεις και ντα ντα???

    Να σε πληροφορήσω πέρη πως τα χρήματα και τα δικαστήρια δεν πουλάνε υπερηφάνειες.

    Οι πράξεις μας όμως… μας κάνουν υπερήφανους.

    Και ένα άτομο κρίνετε από τις προσωπικές πράξεις του σε συνολικό επίπεδο, για να διατηρεί τίτλους.







    πέρη τι είναι αυτό που σε ενοχλεί στο νήμα της αγαπητής Σαπφούς??

    Δηλαδή τι έχει το νήμα των μελών του φόρουμ που "δίκαια" οι vanilla μας ονομάζουν ανώμαλους?

    Τι ορίζεις εσύ ως "ανοιχτόμυαλο" ενήλικα του BDSM πέρη?

    Που σφάλει το "οποιοδήποτε" μέλος γράφει σε αυτό το νήμα?

    Hermis
     
  12. thelma

    thelma Regular Member

    Απάντηση: Μακριά από μένα κι όπου θέλει ας είναι;

    Ααααααντε αααααβασανιστα ν'αρχισουν να πεφτουν ονοματα εδω μεσα, γιατι ολο στο υπονοουμενο ειμαστε τοσο καιρο και δεν εχει ουσια. Καταντησε επαναλαμβανομενο αυτο το σηριαλ και πληκτικο.

    Αυτος, αυτη, οι αλλοι, καποιοι, καποιες, κοτες, ορνιθες, κοκορια, καραμαστερ, αρχιδομαστερ......κλπ κλπ

    Για το bdsm ολοι θελετε να δωσετε μαχες για να το προωθήσετε στην κοινωνια, να ειστε ξεκαθαροι και ελευθεροι να εκφραστειτε. Κι απ’ την αλλη, εδω μεσα πως εκφραζεστε?
    Ξεκαθαρα κι ελευθερα? Πηξαμε στη σποντα και στο υπονοουμενο που μπορει να ειναι αληθεια, υπερβολη η λασπη.