Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Μα δεν υπαρχουν αληθινες Αφεντρες στην Ελλαδα...

Συζήτηση στο φόρουμ 'Γυναικεία Κυριαρχία' που ξεκίνησε από το μέλος Phaedra, στις 12 Δεκεμβρίου 2005.

  1. Arioch

    Arioch Μαϊμουτζαχεντίν Premium Member Contributor

    Ο γάιδαρος μπαίνει σε αεροπλάνο και πετάει, γιατί να χαλάσουμε τις καρδιές μας;
     
  2. tithon

    tithon Contributor

    επινόημα είναι η πολιτική. όχι η συσχέτιση μεταξύ ατόμων (ποικίλων ειδών, μάλιστα).
    η αναλογία πολιτικής ή στρατιωτικής επιβολής για την εκμετάλλευση πόρων, με την ασυμμετρία στην ευθεία (άμεση) συσχέτιση (με τους ίδιους τους πόρους, δηλαδή) είναι, ίσως, και ακροβατικό επινόημα. οι αθηναίοι αναμετρήθηκαν κι επιβλήθηκαν στους μήλιους γιά το διακύβευμα. στο διακύβευμα συμπεριφέρθηκαν αμφότεροι με παρόμοιο τρόπο.

    αναμετριέμαι με αυτόν που προσπαθεί να φάει την τομάτα. την τομάτα την τρώω, δεν αναμετριέμαι.
     
  3. MasterJp

    MasterJp Advisor Staff Member In Loving Memory

    Έχετε ακούσει την έκφραση "Dom me damn it!!" ; Είναι πολύ συχνή, σας διαβεβαιώ.

    Παρ' ότι δεν διαφωνώ με τα λεγόμενά σας στη γενικότητά τους, υποπτεύομαι πως συνεχίζετε να συγχέετε την κατίσχυση με την κατάκτηση. Για διαφορετικούς με λόγους, όμως είτε εντός είτε εκτός BDSM η κατίσχυση απαιτείται να είναι μια "ανανεώσιμη", αν όχι συνεχής, διαδικασία.
     
  4. espimain

    espimain Contributor

    Κι εμείς τι φταίμε ;
    Δεν θα ήταν πιο εποικοδομητικό να έγραφες γι΄ αυτά που ξέρεις και όχι γι αυτά που υποθέτεις;
    Να καταλάβουμε κι εμείς τι είναι αυτά που καταλαβαίνεις, μια και μπορεί να μην μας νοιάζουν όσα δεν καταλαβαίνεις;
    Πες μας για τα ωραία και καλά που βιώνεις και όχι για τα κακά και άσχημα που θεωρείς ότι βιώνουν οι άλλοι.
    Γράψε για τον δικό σου τρόπο, άσε κατα μέρος την κρίση του τρόπου των άλλων.
     
  5. Arioch

    Arioch Μαϊμουτζαχεντίν Premium Member Contributor

    Αυτό που γράφω είναι τα πράγματα όπως τα βλέπω, αν η οπτική μου δεν αρέσει it's not my problem to solve.

    Όπως έχω γράψει επανειλημμένα "καθένας όπως γουστάρει κι αγαπά."
     
  6. Arioch

    Arioch Μαϊμουτζαχεντίν Premium Member Contributor

    Στο ζουμί λοιπόν: Κάνω αυτό που μπορώ σε αυτόν που δε μπορεί να κάνει αλλιώς.
     
  7. espimain

    espimain Contributor

    Λογικό.
    21 ποστ σε δύο μέρες για να μάθουμε πώς βλέπεις τα πράγματα εσύ, στο "Αν υπάρχουν αληθινές Αφέντρες στην Ελλάδα"
    Καλά λοιπόν δεν είναι δικό σου problem. Δεν έχω λόγο να διαφωνήσω μαζί σου.
    Εσύ μίλησες για problem, κάτι θα ξέρεις.
     
    Last edited: 2 Ιουνίου 2019
  8. Arioch

    Arioch Μαϊμουτζαχεντίν Premium Member Contributor

    Διάλογος λέγεται.

    Ευχαριστώ.
     
  9. espimain

    espimain Contributor

    Αυτό είναι σχεδόν μονόλογος.
    Να μην πω κήρυγμα απο άμβωνος, με εισαγωγή: "Εγώ δεν καταλαβαίνω αυτά τα πράγματα και γι αυτό δεν ασχολούμε με αυτά, αλλά να σας πω την άποψη μου για αυτά που εσείς καταλαβαίνετε και κάνετε"
     
  10. lexy

    lexy .ti.va.

    Που μπορώ ή που θέλω; Αν και η διατύπωση, συνολικά, δε με βρισκει σύμφωνη.
     
  11. Arioch

    Arioch Μαϊμουτζαχεντίν Premium Member Contributor

    My last answer still stands.

    Καλή συνέχεια.
     
  12. Arioch

    Arioch Μαϊμουτζαχεντίν Premium Member Contributor

    Αν δε μπορώ το "θέλω" είναι αδιάφορο. Δεν αρκεί να θέλεις, πρέπει και να μπορείς.

    Δε χρειάζεται να συμφωνήσουμε, κουβέντα κάνουμε!