Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Μεταφυσικό..

Συζήτηση στο φόρουμ 'Off Topic Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος Incomplete_, στις 25 Φεβρουαρίου 2009.

?

Περι μεταφυσικού..

  1. Πιστεύω σε παράλληλες διαστάσεις..

    12 vote(s)
    35,3%
  2. Πιστεύω στις μεγάλες και άγνωστες δυνατότητες του ανθρώπινου εγκεφάλου..

    17 vote(s)
    50,0%
  3. Πιστεύω σε πολλές μορφές ενέργειας..

    17 vote(s)
    50,0%
  4. Πιστεύω στη μεταθανάτια ζωή..

    8 vote(s)
    23,5%
  5. Ο "αντίκοσμος" απλά δε μπορεί να ερευνηθεί με τις μέχρι τώρα γνώσεις..

    8 vote(s)
    23,5%
  6. Ο "αντίκοσμος" δε γίνεται να ερευνηθεί ποτέ..

    2 vote(s)
    5,9%
  7. Μπορεί να ερευνηθεί,αλλά δεν πρέπει..

    2 vote(s)
    5,9%
  8. Πιστεύω σε μορφές ζωής που δεν έχουν ανακαλυφθεί ακόμα..

    13 vote(s)
    38,2%
  9. Πιστεύω σε πιο "πνευματικά" μοντέλα ζωής..

    10 vote(s)
    29,4%
  10. Δεν πιστεύω τίποτα..Όλα είναι φαντασιώσεις..

    2 vote(s)
    5,9%
  11. Δεν πιστεύω σε τίποτα,γιατί οι φυσικοί νόμοι είναι απόλυτοι..

    1 vote(s)
    2,9%
  12. Πιστεύω πως οι φυσικοί νόμοι δεν έχουν ακόμα ανακαλυφθεί όσο πρέπει για να ερμηνεύσουμε το άγνωστο..

    15 vote(s)
    44,1%
  13. Δεν υπάρχει άγνωστο..Τα πάντα είναι θέμα αυθυποβολής ..

    2 vote(s)
    5,9%
  14. Δεν ασχολήθηκα ποτέ,δε με ενδιαφέρει..

    3 vote(s)
    8,8%
Multiple votes are allowed.
  1. JokerGemini

    JokerGemini Regular Member

    Γι αυτο σε αγαπαω.
    Διοτι ακόμη συνεχιζω να θελω να σε δειρω .Γυσικα και παραφυσει μεσα απο την φυσικη μεταφυσικη....
     
  2. Incomplete_

    Incomplete_ Contributor

    Απάντηση: Μεταφυσικό..

       
     
  3. female

    female Contributor

  4. Incomplete_

    Incomplete_ Contributor

    Απάντηση: Μεταφυσικό..

       

    Για το 2012 τι πιστεύετε;
     
  5. Re: Απάντηση: Μεταφυσικό..

    Κάθε φορά που έπρεπε να έρθει το τέλος του κόσμου...
    31/12/999
    Χίλια χρόνια μετά τη γέννηση του Χριστού, το τέλος σύμφωνα με τα απόκρυφα Ευαγγέλια.
    20/2/1524
    Ένας κατακλυσμός θα αφάνιζε τον κόσμο σύμφωνα με τον Γερμανό Γιόχανες Στέφλερ.
    19/5/1719
    Ο Ελβετός μαθηματικός Ζακ Μπερνούλι προέβλεψε τη σύγκρουση ενός κομήτη με τη Γη.
    1732
    Το τέλος του κόσμου που προέβλεψε ο Νοστράδαμος.
    19/10/1814
    Η Τζοάνα Σάουθκοτ προέβλεψε ότι εκείνη την ημέρα θα γεννούσε τον «δεύτερο Μεσσία» (και θα ερχόταν το τέλος του κόσμου).
    3/4/1843, 7/7/1843, 21/3/1844, 22/10/1844
    Ο Αμερικανός Γουίλιαμ Μίλερ ανακοίνωσε το τέλος του κόσμου σε όλες αυτές τις ημερομηνίες.
    2/10/1914
    Η Ημέρα της Κρίσης σύμφωνα με τον Τσαρλς Τέιζ Ράσελ, τον ιδρυτή των Μαρτύρων του Ιεχωβά. Δε συνέβη τίποτα. Οι οπαδοί του προέβλεψαν το τέλος του κόσμου το 1925, το 1941, το 1975 και τέλος στις 2/10/1984.
    17/12/1919
    Ο σεισμολόγος και μετεωρολόγος Αλμπέρτο Πόρτα προέβλεψε μια μοιραία σύνοδο 6 πλανητών.
    24/5/1954
    Στις 18 Μαΐου εμφανίστηκαν ρωγμές στο Κολοσσαίο. Σύμφωνα με μια αρχαία δοξασία, «Η Ρώμη και ολόκληρος ο κόσμος θα είναι ασφαλείς όσο το Κολοσσαίο είναι όρθιο». Κάποιοι προέβλεψαν την ημερομηνία, και χιλιάδες προσκυνητές πήγαν στον Πάπα, για να ζητήσουν άφεση αμαρτιών.
    28/10/1992
    Ο αιδεσιμότατος Λι Γιανγκ Λιμ, της ιεραποστολικής εκκλησίας του Τάμι, στη Νότια Κορέα, ανακοίνωσε ότι ο Χριστός είχε ζητήσει να συγκεντρωθούν 144.000 πιστοί τα μεσάνυχτα εκείνης της ημέρας, για να τους σώσει από τον Αρμαγεδδώνα (την τελική μάχη ανάμεσα στο Καλό και το Κακό). Περισσότερα από 100.000 άτομα παρουσιάστηκαν σε περίπου 200 φονταμενταλιστικές εκκλησίες. Όμως ο Λι Γιανγκ Λιμ συνελήφθη, γιατί καταχράστηκε 4 εκατομμύρια δολάρια που συγκεντρώθηκαν από δωρεές των πιστών.
    7/1999
    Ένα δεύτερο τέλος του κόσμου που προέβλεψε ο Νοστράδαμος.
    11/1999
    Διατυπώθηκε η εικασία ότι ένα πείραμα ατομικής φυσικής στα Brookhaven National Laboratories των ΗΠΑ θα μπορούσε να οδηγήσει στη δημιουργία μιας μαύρης τρύπας που θα καταβρόχθιζε τον κόσμο.
    31/12/1999
    Η ημερομηνία του Millennium bug (τα συστήματα πληροφορικής θα έπρεπε να κρασάρουν).
    19/1/2038
    Στις 05:14:07 ώρα Ελλάδας προβλέπεται ένα καινούριο Millennium bug (που αυτή τη φορά θα έχει να κάνει μόνο με το λειτουργικό σύστημα Unix).

    (Από το Focus)

    Οπότε, μάλλον μας βλέπω να τη γλιτώνουμε πάλι...  
     
  6. Louiss

    Louiss Regular Member

    Όμορφα πράγματα τα από πάνω.

    Για το τέλος του κόσμου δεν ξέρω, αλλά για τη μαγεία του δικού μας ξέρω.

    Γιατί είναι μαγεία το πως δημιουργείται η ζωή. Και δεν το λέω αυτό για να σπεύσουν οι

    "υπέρμαχοι της λογικής" να μου πουω πως γενιούνται τα μωρά αλλά γιατί η όλη ιδέα

    της πράξης είναι μαγική. Ο θάνατος και η αναγέννηση της φύσης κάθε χρόνο είναι κάτι

    μαγικό. Το ποιό σημαντικό θέμα για μένα είναι ότι μερικά πράγματα καλό είναι να τα

    πάρουμε όπως μας δώθηκαν (και δε μιλάω για θεούς και δαίμωνες) και να μην τα πολύ

    κουράζουμε.

    Για μένα το ποιό μεταφυσικό κομμάτι της φύσης είναι η ίδια η φύση. Όποιος μου εξηγήσει

    πως ένα δέντρο βρίσκεται εκεί που βρίσκεται εγώ...

    Γιατί όταν θα μου πείτε

    "Μα καλά, γεννήθηκε από ένα σπόρο που έπεσε."

    "Και ο σπόρος από που ήρθε?"

    "Από ένα άλλο δέντρο."

    "Και το άλλο δέντρο από που ήρθε?"

    .... Και πάει λέγωντας και όλα καταλήγουν στο σήμειο 0 για το σύμπαν που δεν έχουμε

    μπορέσει να εξηγήσουμε όπως θα θέλαμε.

    Ελπίζω να μην γράφω περίεργα γιατί μόλισ ξύπνησα!!
     
  7. blindfold

    blindfold Contributor

     

    μα που πατάει ;;;

     

    η αποκάλυψη !!!

     

    αστικά φαντάσματα και νεκρές πόλεις ...

     

    el chupacabra !!!

     

    μετά-φυσικό

     

    βλέπετε κάτι περίεργο ; κοιτάχτε και το χέρι σας ,μήπως βλέπετε και εκεί κάτι περίεργο ; για εμένα το πιό περίεργο είναι ότι είστε ζωντανοί ...


    υ.γ. δεν μπορεί να αναφέρεστε για ανεξερεύνητες περιοχές του εγκεφάλου και μόνο ένας (ΕΓΩ) να έχει σημιώσει και για το φαινόμενο της ανθυποβολής ..!
    μου το παίζεται και λογικοί μη χέσω . !
     
  8. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    Απάντηση: Re: Μεταφυσικό..

    Ελπιζω να μν επεσες στην τρυπα 
     
  9. ae1969

    ae1969 Regular Member

    2012

    Πολλά έχουν ειπωθεί (και) για αυτή τη χρονολογία. Στη χειρότερη περίπτωση βλέπω να τρώμε τον Νιμπίρου στο κεφάλι και ύστερα όλα τα μέλη αυτού του forum να πηγαίνουμε παρέα στο "πυρ το εξώτερον". Στην καλύτερη περίπτωση μπορεί να είναι όντως επάνω στον Νιμπίρου, η θεά Αθηνά και οι Ελ και να μεγαλουργήσομεν ως έθνος.

    Πάντως προσωπικά αυτό που μου λέει η γυάλινη σφαίρα μου, είναι ότι δεν θα γίνει τίποτα και η Sorriso Solare θα επανέλθει με νέο μήνυμα για τις διάφορες "αναμενόμενες συντέλειες", στο οποίο θα έχει προσθέσει και το 2012.
     
  10. isnogood

    isnogood afterall, true love is the ultimate fantasy Contributor

    εγω παντως βγαινω απο τον τειρεσια το 2011 ..... δωρον αδωρον ... γινεται να συμβει κατι νωριτερα ; ... σημερα ισως ; .... αποψε ; .... ενα τοσο δα μετεωριτακι ζητω ... να καταστρεψει καθε μορφη ζωης το πολυ για χιλια χρονια ... να παρει λιγο ο πλανητης τα πανω του ...
     
  11. Louiss

    Louiss Regular Member

    Να ναι κάλα ο Λιακό!!

    *** EDITED ****

    Για να εξηγήσω το "φταίει ο Λιακό" δεν έχει να κάνει με το τι είχα γράψει έγω Incomplete_ αλλά με κάτι που διάβασα για Ελ και Νεφελήμ!!

    Μου τα φάγατε τα pm πρέπει να γίνω Gold  
     
    Last edited: 16 Μαρτίου 2009
  12. Incomplete_

    Incomplete_ Contributor

    Απάντηση: Μεταφυσικό..

    ΤΕΣΤ: ΤΙ ΤΥΠΟΣ ΓΗΙΝΟΥ ΑΓΓΕΛΟΥ ΕΙΣΤΕ;

    Απαντήστε με ένα ΝΑΙ ή ΟΧΙ.Τα αποτελέσματα είναι στο τέλος της απάντησης ,οπότε μη βιαστείτε να κατεβάσετε γρήγορα τη σελίδα..  

    1Η Ομάδα Ερωτήσεων

    1.Έχω την τάση να παίρνω εύκολα βάρος

    2.Είχα συντρόφους (ή έχω) αλκοολικούς ή με εθισμό.

    3.Σπάνια παραβιάζω κάποιο κανόνα

    4.Δυσκολεύομαι να πω «όχι»

    5.Ασχολούμαι μόνιμα με το χρώμα των μαλλιών μου.

    6.Προτιμώ να προσφέρω βοήθεια σε άτομα παρά σε ομάδα ατόμων.

    2Η Ομάδα Ερωτήσεων

    7.Έρχονται στιγμές που νιώθω μεγαλύτερη αγάπη για τα ζώα ή τα φυτά , παρά για τους ανθρώπους.

    8. Έχω κέλτικα χαρακτηριστικά (φακίδες, ροδοκόκκινη επιδερμίδα, κόκκινα μαλλιά )

    9.Μ αρέσει να κάνω φάρσες στους άλλους

    10.Είμαι αυτό που λένε «πειραχτήρι» στις παρέες μου

    11. Είμαι παθιασμένα ανεξάρτητο άτομο και δεν μ αρέσει να ακολουθώ κανόνες ή την εξουσία.

    12.Τα οικονομικά μου είναι ισχνά ή ανύπαρκτα .

    3Η Ομάδα Ερωτήσεων

    13. Δεν μου αρέσει να είμαι το κέντρο της προσοχής και συχνά περνώ απαρατήρητος σε κοινωνικές συγκεντρώσεις.

    14.Πάντα πίστευα ή ενδιαφερόμουν για τους εξωγήινους ή τα ΑΤΙΑ.

    15.Σκέπτομαι με εξαιρετική ευαισθησία τους άλλους ανθρώπους είτε εκείνοι το εκτιμούν είτε όχι.

    16.Κάνω ρέικι ή άλλου είδους ενεργειακές ή με επίθεση χεριών θεραπείες.

    17.Ο σκοπός της ζωής μου είναι πιο σημαντικός από το να παντρευτώ και να κάνω παιδιά.

    18.Πραγματικά θα ήθελα να πάω «σπίτι» μου τώρα γιατί ξέρω ότι η Γη δεν είναι το σπίτι μου.

    4Η Ομάδα Ερωτήσεων

    19. Έζησα μια εμπειρία που άλλαξε τη ζωή μου, όπως ένα σοβαρό ατύχημα ή μια επιθανάτια εμπειρία.

    20.Στο παρελθόν ήμουν τόσο δυστυχισμένη που ήθελα να πεθάνω και σοβαρά σκέφτηκα (ή αποπειράθηκα) να αυτοκτονήσω.

    21.Έχω αλλάξει το μικρό μου όνομα ή σκέφτομαι πολύ έντονα να το αλλάξω.

    22.Οι φίλοι μου και η οικογένεια μου λένε «είσαι τόσο διαφορετικός τώρα. Κάτι έχει αλλάξει με σένα».

    23.Έχω κάνει ή κάνω τώρα δραστικές αλλαγές σε πολλούς τομείς της ζωής μου ταυτόχρονα (όπως μετακόμιση, αλλαγή εργασίας ή διαζύγιο)

    24.Έχω βαθιά πνευματική γνώση που δεν πηγάζει από βιβλία ή δασκάλους.

    5Η Ομάδα Ερωτήσεων

    25. Μπορεί να νιώθω διαφορετικός από τους άλλους , αλλά τα πηγαίνω μια χαρά με όλους.

    26. Ξέρω ότι έχω ιδιαίτερες, μεταφυσικές ικανότητες που δεν έχουν έρθει ακόμα στην επιφάνεια.

    27.Έχω έντονες μνήμες από προηγούμενες ζωές και με ενδιαφέρουν πολύ οι αποκαλύψεις για την αρχαιότητα ή την Ατλαντίδα.

    28.Πιστεύω ότι έζησα στο Μεσαίωνα και μου συνέβη κάτι αποτρόπαιο την εποχή εκείνη.

    29.Έχω μελετήσει Ταρώ και αστρολογία

    30. Με ενδιαφέρουν πολύ οι πνευματικές τελετές (όπως Ελευσίνια Μυστήρια, Καβείρια, Δελφικά κλπ)






    ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

    ΣΥΝΟΛΟ: 30 ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ

    -
    -
    -
    -
    -
    -
    -
    -
    -
    -
    -
    -
    -
    -
    -
    -
    -
    -
    -
    -
    -
    -
    -
    -
    -
    -
    -
    -
    -
    -
    -
    -
    -
    -
    -
    -
    -
    -
    -
    -
    -
    -
    -
    -
    -
    -
    -
    -
    -
    -
    -
    -
    -
    -
    -
    -
    -
    -
    -
    -
    -


    Σε ποια κατηγορία Γήινων Αγγέλων ανήκετε;

    -Αν έχετε απαντήσει ΝΑΙ σε τέσσερις ή περισσότερες απαντήσεις στην κάθε ομάδα των έξι ερωτήσεων, τότε είστε:

    1.Ερωτήσεις 1 – 6: ΕΝΣΑΡΚΩΜΕΝΟΣ ΆΓΓΕΛΟΣ

    2.Ερωτήσεις 7- 12: ΕΝΣΑΡΚΩΜΕΝΟ ΞΩΤΙΚΟ

    3.Ερωτήσεις 13 -18: ΑΣΤΡΙΚΟΣ ΑΓΓΕΛΟΣ

    4.Ερωτήσεις 19 -24: ΕΙΣΕΡΧΟΜΕΝΟΣ ΑΓΓΕΛΟΣ

    5.Ερωτήσεις 25-30: ΣΟΦΟΣ ΑΓΓΕΛΟΣ
    ΕΠΕΞΗΓΗΣΕΙΣ ΓΗΙΝΩΝ ΑΓΓΕΛΩΝ:
    1.ΕΝΣΑΡΚΩΜΕΝΟΣ ΑΓΓΕΛΟΣ:
    Άγγελος που ζει σε ανθρώπινο σώμα και είναι οι καλύτεροι εργάτες για ένα κόσμο πιο καθαρό, πιο πνευματικό, πιο φωτεινό.

    2.ΕΝΣΑΡΚΩΜΕΝΟ ΞΩΤΙΚΟ:
    Οι άνθρωποι που μοιάζουν στη συμπεριφορά τους με αερικά, με ξωτικά.Ο πιο ελεύθερος άγγελος που ζει στη Γη μέσα σε ανθρώπινο σώμα.

    3.ΑΣΤΡΙΚΟΣ ΑΓΓΕΛΟΣ:
    Άγγελος που έρχεται από άλλους γαλαξίες , ζει σε ανθρώπινο σώμα για να σκορπίσει καλοσύνη , όπου αυτή χρειάζεται.

    4.ΕΙΣΕΡΧΟΜΕΝΟΣ ΑΓΓΕΛΟΣ:
    Ο εισερχόμενος Άγγελος είναι η ψυχή που αποφεύγει τη διαδικασία απόκτησης ανθρώπινης υπόστασης μέσω της γέννησης. Ο εισερχόμενος Άγγελος επιλέγει ανθρώπους που συνήθως νιώθουν απογοήτευση από τον τρόπο ζωής στη Γη.

    5.ΣΟΦΟΣ ΑΓΓΕΛΟΣ:
    Αρχιερείς και Ιερείς αρχαίων χρόνων και ιδιαίτερα πνευματικοί άνθρωποι που μετενσαρκώνονται.

    Βιβλίο : ..."οι άγγελοι της γης" της Doreen Virtue