Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

; Μην είν' οι κάμποι;. Μην είναι τ΄ άσπαρτα ψηλά βουνά;...!

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος Guest76532, στις 20 Μαρτίου 2015.

  1. Ω, ναι!
     
  2. Dapom

    Dapom Contributor

    Ξέρω απο τωρα οτι αυτο που θα γράψω θα ξεσηκώσει θύελα αντιδράσεων αλλα δεν τρεχει και κατι...αλλωστε όπως λεει ο σοφός λαός "οι απόψεις είναι σαν την κωλοτρυπίδα...όλοι έχουμε απο μια"...έτσι έχω κι εγω μια.

    Η δική μου εμπειρία λέει οτι αν δεν υπήρχαν αναστολές στο τι θα πει ο ένας και ο άλλος ή αν υπήρχε πραγματική αυτοπεποίθηση δεν θα προλαβαίναμε να σηκώσουμε τα βρακιά μας απο τα γαμήσια.

    Και αυτό κυρίως πάει προς τις κυρίες...οι οποίες ζουν με τον φοβο του στιγματισμού ως παρτόλες ή πουτάνες.

    Κατα τα άλλα με κάλυψε ο @Tenebra_Silente

    (Το παρών σχόλιο δεν είναι κατα κανένα τρόπο μομφή προς την νηματοθέτρια αν και την συμπεριλαμβάνει)
     
  3. Μιλάς με πολύ σκληρή γλώσσα για κάτι που δεν σου πάει (στην δική σου σεξουαλικότητα).
    Όμως, όπως ανέφεραν και άλλοι συνφορουμήτες (για κοινότητα ούτε λόγος) η κάθε μορφής σεξουαλικότητα είναι αποδεκτή,
    στο παρών φόρουμ, αφού βλέπουμε και το status vanilla να κόβει βόλτες - αρκεί φυσικά να μην ενοχλεί κάποιον (με άλλους τρόπους).
    Έστω ότι κάποια κάνει έτσι όπως λες....μπαίνει γαμιέται με 15 κλπ είναι δικαίωμά της, αφού δεν σε / με ενοχλεί....
    αν γίνει ενοχλητική όμως με την στάση της....αρχίσει να πετάει τσιτάτα δηλαδή για το τι είναι και τι δεν είναι bdsm (η μπανανόφλουδα που πατάνε αρκετές νεές στον χώρο που ακόμα δεν "έσκασαν" από το αυγό, θέλουν να έχουν και άποψη) τότε να είσαι σίγουρη πως θα βρει αρκετούς απέναντί της.
    Με λίγα λόγια ζήσε και άσε και τους άλλους να ζήσουν.
    Τώρα για το τι είναι το bdsm και το τι λένε στο χωριό σου / μου κλπ.... άστα αυτά είναι ατάκες για πολιτικές αντιπαραθέσεις και φανατικούς θρησκόλυπτους, παρά για συναινετικούς ερωτικούς σαδομαζοχιστές (και εσύ από ότι έχω καταλάβει είσαι νέα σ' αυτό, μη βιάζεσαι).
     
  4. Aγαπητή @sokolata , τι γυρεύει κάποιος σε ένα σούπερ μάρκετ (s/m)? Να ψωνίσει.
    Το ίδιο γυρεύει και στο βδσμ. Να ψωνίσει (και να ψωνιστεί).
    Και όπως το σούπερ μάρκετ, έτσι και το βδσμ καλύπτει πολλές και διαφορετικές ανάγκες.

    Γιατί επομένως αναρωτιόμαστε διαρκώς "τι σημαίνει βδσμ" ενώ δεν κάνουμε το ίδιο για το σούπερ μάρκετ? Μήπως γιατί δεν είμαστε εμείς ξεκάθαροι ως προς τι γυρεύουμε εδώ? Μήπως το βδσμ δεν αφορά τόσο στο σεξ όσο στην (σ)εξουσία? Μήπως βρισκόμαστε εδώ όχι για να απελευθερωθούμε αλλά για να βρούμε το άλλοθι που δε μας παρέχει ο έξω κόσμος στην θεσμοθετημένη προβολή του εγώ μας?

    Μήπως τελικά είναι καλύτερα να μην ξεκαθαρίσουμε ποτέ τι είναι το βδσμ? Αλλωστε, το μυστήριο είναι αφροδισιακό. Το ίδιο και η εξουσία. Είναι προτιμότερο λοιπόν να αφήσουμε το ερώτημα να πλανάται...
     
  5. MasterJp

    MasterJp Advisor Staff Member In Loving Memory

    Επανάληψις μήτηρ κλπ κλπ

    Κάποιος, ιδιαιτέρως προσφιλής σ' εμένα, είχε πει ότι bdsm είναι ο τρόπος να μιλήσεις στην ψυχή δια μέσω του σώματος. Όπου ψυχή βάζει κανείς ότι καταλαβαίνει.

    Σίγουρα είναι στενά και άμεσα συνδεδεμένο με την σεξουαλικότητα, σίγουρα είναι στενά και άμεσα συνδεδεμένο με το "ξόρκισμα" του φόβου του θανάτου, την διάταση των ορίων, ψυχικών και σωματικών. Την διαχείριση της απόλαυσης του άλλου. Την υλοποίηση φαντασιώσεων, όχι όμως ρομαντικών ψυχών για λευκά άτια, έστω με 50 και πλέον γκρί αποχρώσεις, αστραφτερούς πρίγκιπες με θεληματικά πηγούνια ή εύθραυστες πριγκίπισσες. Για μένα είναι συνδεδεμένο και με την ελευθεριότητα. Ηθών τε και πνεύματος. Είναι ακροβασία αισθήσεων. Όπως και το σεξ. Όταν είναι καλό.

    Δεν είναι "καθαγιασμένο", δεν είναι "όσιο", δεν είναι "αγνό, άσπιλο και αμόλυντο", δεν είναι φιλοσοφία αλλά απόρροια φιλοσοφικής θεώρησης, και υπό αυτό το πρίσμα, δεν είναι αίτιο αλλά αιτιατό και τέλος δεν είναι για όλους.


    Αφιερωμένο. Εξαιρετικά.
     
  6. Θρυαλλίς

    Θρυαλλίς Staff Member

    Εγω σε καταλαβαινω παντως @sokolata....φυσικο και επομενο να εχεις απογοητευτει.
    Πιστεψε με κι εγω στην αρχη ημουνα πολυ μπερδεμενη, ζητησα βοηθεια απο καποιους εδω μεσα, οι μισοι με βοηθησαν, αλλοι προσπαθουσαν να επωφεληθουν απο αυτο 
    Παρολο που διαβαζα χρονια το φορουμ, ακομα εχω πολλα αναπαντητα ερωτηματικα.....
    Γι αυτο, ψαξε πρωτα μονη σου, ενημερωσου, προσεξε ποιον θα εμπιστευτεις (ολοι ειμαστε ανωμαλοι εδω μεσα), αν καποιος σε ενοχλει αγνοησε τον   και να ξερεις τουτο :
    Υπαρχει και κοσμος εδω μεσα που απλα δεν ψαχνει κατι, το εχει βρει ηδη  , η δεν θελει να βρει.....
     
  7. Tenebra_Silente

    Tenebra_Silente Contributor

    Αν και με κάλυψες κατά μεγάλο μέρος φίλτατε @Dapom, μια που με τα γραφόμενα σου μου έδωσες "πάτημα"...
    Σου ζητώ συγνώμη, αλλά δεν αφήνω την ευκαιρία να πέσει κάτω...
    Γιατί πέρα και πάνω από BDSM η όχι...
    Πιστεύω ίσως ηλιθίως ότι είμαστε φορείς του χαρακτήρα και του τρόπου σκέψεως μας πάντα...
    Άντρες, γυναίκες και μετά βουδουσμιάρηδες, η "βουσδουσουμιάρηδες" ( και εδώ προσθέτω, λες και από την κοιλιά της μητερούλας μας, βγαίνουμε "εκπαιδευμένοι" στ' οτιδήποτε )...

    Αν πίσω από κάθε γυναίκα, υπάρχουν 1000 μαλθάκες ( Ω, ναι, αυτό τον ρόλο τον έχω υποδυθεί κι εγώ μέχρι κάποια χρόνια πίσω)...Που τους τρέχουν τα σάλια για να γευτούν τον "μέγιστο" καρπό της...
    Και είναι διατεθειμένοι να υποστούν την οποιαδήποτε μαλθακία/καπρίτσιο της...
    Και σ' αντιδιαστολή βρίσκεται ένας που την μαλθακία/καπρίτσιο της, δεν την αντέχει και προτιμάει να γαμήσει την χούφτα του, η να μείνει εντελώς ανέραστος...

    Καθώς και αν οι περισσότεροι από εμάς τα αντράκια είμαστε Θεοί και όσες περισσότερες πηδάμε, τόσο πιο χλιδάτοι είμαστε...
    Ενώ οι γυναίκες απαγορεύεται να έχουν τις ίδιες ορέξεις με εμάς...
    Και αν τις εκφράσουν είναι by default πουτάνες...
    Πως να μην φέρονται εκείνες μ' ένα τρόπο ( κατ' εμέ πάντα ) λανθασμένο και ατελέσφορο τόσο για κείνες, όσο και για εμάς ?

    Όταν οι σχέσεις έχουν γίνει ψεκάστε, σκουπίστε, τελειώσαμε...
    Όταν τα θέλουμε όλα, γρήγορα, "τέλεια" και δίχως το παραμικρό ζόρι...
    Άντρες και γυναίκες...Όταν φταίνε μονίμως οι άλλοι και είναι πιο εύκολο να καταστρέφεις/ανοίγεις τρύπες στο όποιο οικοδόμημα...
    Από το να χτίζεις/προλαμβάνεις τις βλάβες/προσπαθείς να επιδιορθώσεις...
    Όταν οι περισσότεροι/ες μας δεν ξέρουμε που μας πάνε τα 4 σαν άνθρωποι...
    Για πιο BDSM και το πως να γίνεται "σωστά", η όχι μιλάμε?

    Για κάποιους/ες είναι μόνο θέμα καύλας, για άλλους/ες ένα όμορφο θεατράκι, για άλλους/ες τρόπος ζωής/ελευθερία κτλ κτλ.
    Για τον καθένα/καθεμία υπάρχει ο κατάλληλος/η συμπαίκτης/ρια...
    Αν δεν τον/την βρίσκουν...
    Η είναι άτυχοι/ες, η δεν έχουν υπομονή, η απλά κάτι δεν κάνουν σωστά κι εκείνοι/ες...

    Γνώμη πάντα, προσωπική και χωρίς συγκεκριμένους παραλήπτες...
    Γιατί αν δεν βάζουμε και το disclaimer, πάντα βρίσκεται κάποιος/α να θιγεί...
    Και τέρμα με τις χαιρετούρες γιατί το "πορτοφόλι" μου άδειασε...  

    Υ.Γ. Το BDSM δεν είναι εγκλωβισμένο σε καμία "Βίβλο" ...
    Δεν είναι δέσμιο σε κανένα φόρουμ...
    Υπάρχει και στον "έξω" κόσμο...
    Απλά είναι πιο δύσκολο να "εντοπιστεί"...
    Μπείτε και στην αμφισβήτηση που και που...
    Πάρτε και ρίσκα με άτομα εκτός δικτύου...
    Ανοιχτείτε και σε πιθανές γνωριμίες "έξω"...
    Συζητήστε μαζί τους για τα γούστα σας όσο κι αν είναι "ακραία"...
    Ποιος σας λέει, ότι δεν θα σας εκπλήξουν με τις αντιδράσεις τους?
    Θέλει τόλμη η ζωή και να είναι κάποιος/α "διεστραμμένος/η" δεν τον κάνει ούτε τέρας, ούτε εγκληματία...
    Εγώ δεν περίμενα αυτό, ούτε κανένα άλλο φόρουμ για να ικανοποιήσω τις διαστροφές μου...
    Γιατί σε κείνη την περίπτωση θα ξεπαρθενιαζόμουν στα 40 μου...Όταν γράφτηκα εδώ...
    Κάτι που γνωρίζοντας με, δεν ισχύει...
    Και όσο και να μην ήμουν μια ζωή βουδουσουμιάρης, αληθινός η γιαλαντζί...
    Έπαψα να είμαι καθαρά βανίλλιας από τα 20 μου...
    Και δεν νομίζω να είμαι ο μοναδικός ανάμεσα σας... 
     
    Last edited: 20 Μαρτίου 2015
  8. Αυτο είναι το λάθος σου
    Καλά τα λες. Σε καταλαβαίνω. Κι εγω είμαι εδω τόσο καιρό και μόνο με τη μισή κοινότητα έχω παρθεί, Η αποδέλοιπη μισή με αγνοεί επιδεικτικά
     
    Last edited: 20 Μαρτίου 2015
  9. lexy

    lexy .ti.va.

    Έτσι  
    Για να αφήνουμε τους κάμπους και να λύνουμε τους κόμπους. Όχι, δεν θα μπερδευτούμε, όχι  
     
  10. ...ή να δενόμαστε με κόμπους.
     
  11. lexy

    lexy .ti.va.

    έχεις σκάιπ;
    τρως πατσά;  
     
  12. Ωχ, κάποιος μπήκε στη γραμμή