Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Μια απορία...

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος Astarty, στις 10 Οκτωβρίου 2005.

  1. ShaDowKill_GpR

    ShaDowKill_GpR Owner and Mentor of Nusi.

    Και φυσικά μην τολμήσει ο Κ να χάσει την δουλειά του. Μην τολμήσει να ΜΗΝ έχει δουλειά.
    Διότι δεν σέβεται τον εαυτό του και δεν είναι Κυρίαρχος στην ζωή του.
    Η μαλακία όντως πάει σύννεφο εδώ μέσα.
     
  2. Μπορεί να μην τον ενδιαφέρει η οικονομική ευμάρεια ή τα υλικά αγαθά και να ελέγχει μια χαρά τη ζωή του χωρίς αυτά  
     
  3. ShaDowKill_GpR

    ShaDowKill_GpR Owner and Mentor of Nusi.

    Γιατί ακριβώς θέλω να κάνω κάτι που με ολοκληρώνει και με ΚΑΛΥΠΤΕΙ σαν άνθρωπο, σαν Γιάννη, παλεύω να το πετύχω. Δεν ψάχνω υποκατάστατα.
    Και ακριβώς γι αυτό το λόγο είμαι Κυρίαρχος. Και δεν είμαι service top. Cheers.
     
  4. Κανεις δεν ειπε αυτο κι εδω επεμβαινω γιατι δυο σελιδες πριν αυτο ελεγα... εχουμε κριση! Και η απορια ηταν αν επηρρεαζει η οχι τη σχεση οποιουδηποτε M/s D/s κτλ. Οχι οτι οι υπο θελουν λεφταδες
     
  5. monaxikos

    monaxikos New Member

    Βρε μπας και να το γυρίσω σε υποτακτικός και να λύσω το πρόβλημα της ζωής μου??
    Καμιά εύπορη αφέντρα αλλά εύπορη όχι αστεία υπάρχει διαθέσιμη?? αχαχαχα  
     
  6. ShaDowKill_GpR

    ShaDowKill_GpR Owner and Mentor of Nusi.

    Kαι η απάντηση μου είναι πως ΔΕΝ την επηρρεάζει. Γιατί με την λογική, η D/s σχέση είναι μια ανθρώπινη σχέση όπως είναι και η Vanilla σχέση.
    ΄Με την δική σου λογική, στην ανθρώπινη σχέση, η απουσία του κεφαλαίου δημιουργεί προβλήματα. Όχι, σαφως και δεν δημιουργεί.
    Δεν χρειάζονται χρήματα για να είσαι ευτυχισμένος. Χρειάζεται αγάπη, έρωτας, πάθος, κάβλα , σεβασμός και ειλικρίνια.
    Και γι αυτό τον λόγο θεωρώ άτοπα αυτά που διαβάζω.
     
  7. ShaDowKill_GpR

    ShaDowKill_GpR Owner and Mentor of Nusi.

    Και ναι, μπορεί να μην κάνουμε μεγάλες βόλτες, να πάμε σε τρανά εστιατόρια,
    να βολευόμαστε με σουβλάκια από το βρώμικο της γειτονιάς, να γαμιόμαστε μέσα
    σε αμάξια και πίσω από θάμνους in public. Αλλά αυτό δεν έχει καμία σχέση με το ότι
    δεν περνάς καλά. Και ότι δεν Κυριαχείς ή υποτάσσεσαι. Αυτή είναι η δική μου γνώμη
    πάντα.
     
  8. Ποσοι δεν εχουν χωρισει ακομα και με την αγαπη;! Ποσοι πεινανε και γυρνανε στους γονεις τους;! Η απουσια εισοδηματος ειναι το σωστο! Μη λεμε οτι θελουμε γιατι εγω ξερω οτι ενα πιατο φαι και μια στεγη αν δεν βγαζει καλα λεφτα εστω ενας δεν φτανει
     
  9. H κρίση έχει επηρεάσει τους πάντες. Οι σχέσεις δοκιμάζονται. Γιατί όχι και οι d/s?
    Ένας κυρίαρχος είναι πρώτα πρώτα άνθρωπος. Εξαρτάται από το βαθμό που μπορεί να διαχειριστεί τις κρίσεις γενικά.
     
  10. Αυτο ακριβως λεω...
     
  11. Ana Steel

    Ana Steel 7.585,145,542...

    Λίγο έλειψα και με μπερδέψαν με άλλη...   
    Λοιπόν,
    ούτε για μένα έχει χρήση το Ε9 του ανθρώπου που θα κρίνω ότι είναι ο κυρίαρχος μου. Γενικότερα δεν είμαι τις θεωρίας ότι τα λεφτά κάνουν τον άνθρωπο. Για αυτό άλλωστε, μου έκανε εντύπωση το συγκεκριμένο νήμα και η επικρατούσα άποψη.
    Δεν τον έχω για χορηγό και δεν με ενδιαφέρει η οικονομική του επιφάνεια. Ευτυχώς, πολλά χρόνια φροντίζω τα θέλω μου να τα πληρώνω με τα δικά μου δουλεμένα χρήματα.
    Μπορώ όμως να δεχτώ, ότι κάθε άνθρωπος έχει ανάγκη την εργασία και τις απολαβές αυτής. Και η περίπτωση απουσίας τους τον κάνει να νιώθει άσχημα, ίσως και μειονεκτικα. Χωρίς δουλειά και χωρίς χρήματα, πιθανότατα να δημιουργηθεί μια άσχημη ψυχική-ψυχολογική φάση για τον άνθρωπο-άντρα-κυρίαρχο. Και αυτό μπορεί να είναι καταλυτικό για την διάθεση του για ερωτικές επαφές.
    Κατά τη γνώμη μου, εκεί είναι το μοναδικό θέμα που μπορεί να προκύψει. Όλα τα άλλα, είναι ευσεβεις ποθοι του υποτακτικου μέλους, που περιμένει τον πρίγκιπα κυρίαρχο!!
     
  12. Απορια ως γυναικα σε γυναικα... η νηματοθετρια εθεσε τα θελω της...,ειπα τη γνωμη μου, λες τη δικη σου. Αυτο θεωρεις εμας τις τρεις ιδιες ως υπο; (ρωταω εντελως φιλικα κι ευγενικα). Απλα να ξεκαθαρισουμε λιγο τα νερα γιατι μπηκαμε στο ιδιο καζανι