Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Μια απορία...

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος Astarty, στις 10 Οκτωβρίου 2005.

  1. Tenebra_Silente

    Tenebra_Silente Contributor

    Δεν σε σκοτώνω βρε, μου χρειάζεσαι για την οικονομική σου επιφάνεια...
    Θες Κυριαρχία?
    Θα γίνεις πρώτα η κάρτα αναλήψεων μου...Βλέπεις, πέοντα, στόμα να δίνει εντολές και χέρια που να βαράνε, τα έχω μόνο εγώ, κανείς άλλος...
    Κοίτα μην χάσεις την δουλειά σου, γιατί θα πάψεις να είσαι αληθινή υ...Αφού σε διέταξα, να φέρνεις τον άρτο τον επιούσιο στο τσαρδί χαχαχα...
    Άντε, πολλές μαλακίες έγραψα και σ' αυτό το νήμα...
    Ένα είναι σίγουρο, παρά έκαψε κόσμο τόσο ο Αίσωπος όσο και ο Disney...
    Μήπως ήρθε ο καιρός, να μπουν σε λειτουργία τα ξυπνητήρια?      
     
    Last edited: 11 Ιανουαρίου 2016
  2. Ana Steel

    Ana Steel 7.585,145,542...

    Ουφ... Θα ζήσω!! Μην κλαίτε άδικα...    
    Φεμινισμός για κλάματα.. Από κάποιο τμήμα γυναικών.
    Δεν υπάρχουν ξυπνητήρια πια. Όλοι βάζουμε αφύπνιση στο κινητό. Λες να φταίει και αυτό;
     
  3. estelwen

    estelwen χρήσιμη Contributor

    Πείτε μου ότι το διάβασα στ' αλήθεια αυτό.
    *(σ.σ. σε απάντηση στο τι εστί κυριαρχικός. Το αρσενικό γένος γιατί το κείμενο μιλάει για κάποιον).

    Really??? Τότε είμαι άντρας, και κυριαρχικός. Πάω να αλλάξω το στάτους μου. Και εφόσον είμαι ταπεινΟΣ, θα βάλω Dom και όχι Μaster γιατί ακόμα δεν έχω σκλάβΑ.
     
  4. ShaDowKill_GpR

    ShaDowKill_GpR Owner and Mentor of Nusi.

    Τα στερεότυπα που λέγαμε. @Estelwen πιστεύω ότι θα σου πάει η αλλαγή στάτους. Είσαι ένα από τα πιο δυναμικά άτομα
    που γνωρίζω.
     
  5. ShaDowKill_GpR

    ShaDowKill_GpR Owner and Mentor of Nusi.

    Μάλιστα έπειτα από αυτά που διάβασα,πάω να αλλάξω και εγώ το στάτους μου. Δεν μπορεί να είμαι Κυρίαρχος.
    Είμαι άνεργος, αρχίζω διδακτορικό, πληρώνω 1000 ευρώ το εξάμηνο, ζω στο σπίτι των δικών μου, δεν έχω καν
    ωραία παιχνιδάκια, floggers κτλ. Και φυσικά δεν μπορώ να βγάλω την Υπό μου για ένα ωραίο δείπνο. Μαλακία.
    Την καταπιέζω την κοπέλα. Θα την αποδεσμέυσω λοιπόν. Θα αλλάξω το στάτους μου σε vanilla.
     
  6. estelwen

    estelwen χρήσιμη Contributor

    You confound me. Τhank you. Νοnononono, δεν είναι αυτή Κ-ική συμπεριφορά.
    (με βαθιά φωνή) Χμ, φχαριστώ ρε, θα σου δανείσω ΤΗΝ υ μου. Και θα σου μάθω florentine flogging.

        
     
  7. Tenebra_Silente

    Tenebra_Silente Contributor

    Ακριβώς αγαπητέ μου, στερεότυπα. Που είναι γραμμένο ότι έν' άτομο υποτακτικής ψυχοσύνθεσης είναι by default αδύναμο?
    Τ' ότι κάποιος/α επιλέγει να υποταχθεί ( με ότι αυτό σημαίνει ) σε κάποιον/α ( και υπογραμμίζω το σε κάποιον/α ).
    Δεν σημαίνει ότι είναι σώνει και καλά πατσαβουρόπανο, που θα μπορούσε να το πατήσει ούτε εκείνος/η ο/η κάποιος/α, ούτε κανείς/καμία άλλος/η.
    Μετά, μην ξεχνάμε και κάτι πολύ απλό, απ' τη μια έχουμε το σεξουαλικό/ερωτικό σχετίζεσθαι και απ' την άλλη τον τρόπο λειτουργίας στους υπόλοιπους τομείς της ζωής.
    Κάποιοι/ες είναι το ίδιο και το αυτό σ' οποιονδήποτε τομέα ( απλά εκφράζουν την όποια ψυχοσύνθεση τους με διαφορετικό τρόπο και βάσει του πλαισίου στ' οποίο βρίσκονται ).
    Κάποιοι/ες άλλοι/ες είναι μ' έναν "τρόπο" σ' έναν τομέα και μ' έναν διαφορετικό σ' έναν άλλο.


    Υ.Γ.

    Πάντως να "δαγκώνουμε" αριστερά και δεξιά, δεν ξέρω αν μας κάνει Κ ή όχι.
    Σίγουρα πάντως δεν δίνει την εντύπωση, ότι τα έχουμε βρει με την πάρτη μας.

    Άποψη η δική μου και πάρε την με τα "μανταλάκια".  
     
    Last edited: 11 Ιανουαρίου 2016
  8. estelwen

    estelwen χρήσιμη Contributor

    Παγωτό; *wink nudge wiggle*

    πσσστ, τα Κ μπορούν να βγουν οφτόπικ;
     
  9. ShaDowKill_GpR

    ShaDowKill_GpR Owner and Mentor of Nusi.

    Mάλιστα Κυρία να μου μάθετε ότι θέλετε. Σας φιλάω τα πόδια.

    * Γονατισμένος και με puppy look*
     
  10. ShaDowKill_GpR

    ShaDowKill_GpR Owner and Mentor of Nusi.

    Mα αγαπητέ @Tenebra_Silente ειρωνικά το έγραψα για να τονίσω ακριβώς αυτό που είπες.  
     
  11. ShaDowKill_GpR

    ShaDowKill_GpR Owner and Mentor of Nusi.

    Αχ βγήκα οφ τόπικ. Τώρα πλέον είμαι σίγουρος πως όχι μόνο ΔΕΝ είμαι Κυρίαρχος.
    Αλλά είμαι ένας πολύ φτωχός wannabe Κυρίαρχος με μικρές τσέπες. Δεν ανήκω εδώ μέσα.
    Πάω να διαγραφτώ. Αριβεντέρτσι.

    Edit: Όντως το σκέφτομαι να αλλάξω το στάτους μου. Έτσι για σπάσιμο.
     
  12. Tenebra_Silente

    Tenebra_Silente Contributor

    Ακόμη πιο αγαπητέ @ShaDowKill_GpR ποιος είμαι εγώ να σου πω τι να κάνεις και τι να μην κάνεις?
    Σου απαντώ πάλι εγώ, κανένας. Ωραία η πλάκα, ειλικρινά γουστάρω τα σκώτια μου. Αλλά ίσως και να ήταν καλό, αν είχε κάπου ένα όριο.
    Βέβαια - και το ξαναλέω -, ο καθένας/καθεμία εκφράζεται όπως "αγαπά". Εγώ όταν κάποιος/α μιλάει πολύ συχνά μεταξύ αστείου και αστείου.
    Αρχίζω να υποψιάζομαι, ότι δεν αστειεύεται πάντα. Είπαμε, είμαι αρκετά βλαμμένος και κάποια πράγματα, δεν τα πιάνω χαχαχα.
    ( Τώρα μιλάω σοβαρότατα, άλλο μανίκι αν το παίζω, ότι αστειεύομαι. Φτου σου, την τσάκισα την "πλάγια"   )