Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Μια φορά κι έναν καιρό...

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Εμπειρίες' που ξεκίνησε από το μέλος vautrin, στις 8 Ιουνίου 2018.

  1. Vakhos

    Vakhos Regular Member


    Να, που με το θέμα που έθεσε ο @vautrin , έχουμε την ευκαιρία να διαβάζουμε τοποθετήσεις συνφουρομιτών που σε άλλη περίπτωση θα σώπαιναν.
    Το ότι βγήκες από την αφωνία και εκφράστηκες αγαπητή, είναι το κέρδος .Δεν άλλαξε το φόρουμ, κάτι όμως θα αλλάξει αν γίνεται πιο συχνά αυτό. Προσωπικά το χάρηκα.
     
  2. Vakhos

    Vakhos Regular Member

    Για μένα θα πρέπει να αποτελείται 100% από άτομα που ενδιαφέρονται για το bdsm. Αυτοί και για μαγειρική να μιλάνε στο bdsm θα το καταλήξουν.
     
  3. thief

    thief παλιοπαιδο ο Νικολακης Contributor

    Μαρτυριαρη
     
  4. cadpmpc

    cadpmpc Contributor

    Προβληματισμοί...
    Πρέπει να έχει στα ράφια του ο Σκλαβενίτης σκούτερ..?
    Πρέπει να πουλάει ο Βασιλόπουλος χλωροφόρμιο..?
    Αν θες να πάρεις λαχανικά, πας στο ζαχαροπλαστείο..?
    Οι φούρνοι γιατί δεν πουλάνε λουλούδια..?
    Το ότι ο ποδηλατάς της γειτονιάς έχει δυο κινητά, πα να πει πως πουλάει πακέτα κινητής..?
    Το ότι το Πλαίσιο θάχει καμιά ΤV να παίζει μουντιάλ όπου νάναι, πα να πει πως οι υπάλληλλοι είναι ποδοσφαιριστές..?
    Όταν παίζετε μπάλα φωνάζετε να παίξει και καναδυο που δεν παίζουν, έτσι για νάχει ποικιλία και χαβαλέ το πράμα..?
    Επειδή βλέπετε τηλεόραση, πα να πεί πως μάθατε και ξένες γλώσσες..?
    Πίνετε μπύρα χωρίς αλκοόλ στο μπαρ..?
    Πίνετε ντεκαφεϊνέ καπουτσίνο με κρέμα απο γάλα καρύδας και ασπαρτάμη για να μη παχύνουτι..?
    Τρελαθήκατε από χαρά όταν σας έκαναν δώρο Ρολεξάκι μαϊμού..?
     
  5. Alpha Wolf

    Alpha Wolf Ενας, αλλα Λυκος.

    Το ενστικτο μου λεει, οτι καποια στιγμη αυτο το νημα θα κορυφωθει (οπως και το παλιο κλασσικο ανεκδοτο) στο εξης :

    - Και τι θες για να σαι ευτυχισμενος/η ?

    - Να ψοφησει η κατσικα του γειτονα.
     
  6. gaby_m

    gaby_m open for S/m discussion Premium Member Contributor

    Τον καιρό εκείνο, σε ανάλογες παρατηρήσεις του μέλους Χαϊνριχ φον Κλαϊστ ότι "ένα ελληνικό φόρουμ δεν μπορεί να υποστηρίξει συζητήσεις περί BDSM για πολύ και δεν πρόκειται ποτέ να συνέλθει και να γίνει BDSM" είχα προτείνει να μαζεύουμε όλες τις βουδουσουμου συζητήσεις σε ένα νήμα, αφού ήταν λιγοστές, που να είναι όμως μόνον BDSM και οι υπόλοιπες όλες να είναι ό,τι θέλουν.

    Επαναφέρω την πρόταση λίγο τροποποιημένη, να έχουμε ένα νήμα όπως το "τι σκέπτεσαι τώρα" πχ ένα "τι bdsmσκέπτεσαι τώρα" για συζητήσεις και ένα ακόμα "τι bdsmέκανες απόψε" για τεχνικές και εμπειρίες BDSM και σε όλα τ άλλα απόλυτη ελευθερία που θα περιλαμβάνει, αν τύχει, και BDSM.

    Θα ήταν ευχαριστημένοι όλοι έτσι, νομίζω.
     
  7. Seras Victoria

    Seras Victoria My "give a fucks" are on vacation Contributor

    @gaby_m παραμένεις αισιόδοξη! Δυνατό στοιχείο  
     
  8. Arioch

    Arioch Μαϊμουτζαχεντίν Premium Member Contributor



    Τον καιρό εκείνο τον παλιό...

    α) Το κοσκινάκι ήταν καινούριο για πάρα πολλούς και ψάχναμε που να το κρεμάσουμε.
    β) Γινόντουσαν και τότε επικές κοκορομαχίες, δεν ήταν όλα ρόδινα.
    γ) Η θεματολογία δεν είχε εξαντληθεί και αναλυθεί μέχρι θανατηφόρου βαρεμάρας.

    Για τα άλλα υπάρχει και το ignore thread το οποίο προσωπικά χρησιμοποιώ ώστε να μη βλέπω νήματα που δε με ενδιαφέρουν (με ή άνευ bdsm περιεχομένου).

    Επιμένω στη θέση μου ότι αυτή είναι φυσιολογική εξέλιξη μιας και αυτό που λέμε "χώρος" δεν είχε ποτέ περιχαρακωθεί αυστηρά με συνέπεια όλοι οι καλοί να χωράνε. Γιατί το φόρουμ να είναι κάτι διαφορετικό;
     
  9. ilias1

    ilias1 https://vimeo.com/61962404 Contributor

    Κάποτε ήταν κάποιοι παλιοι. Που τους άρεσε το βδσμ. Ήταν πολύ φωτισμενοι και σκέφτηκαν να φτιάξουν ένα φόρουμ ώστε να επικοινωνούν και να αυξήσουν και το penetration του βδσμ σε νέους και νεες. Το εφτιαξαν λοιπον κ μπήκε λοιπόν σταδιακά το νέο αίμα εδώ μεσα. Οι παλιοί βρήκαν γρήγορα σκλάβες αφεντρες σκλάβους κ αφεντες. Σταδιακά βολευτηκαν, παντρεφτηκαν, βαρεθηκαν, εφυγαν.
    Ήταν και λίγο σνομπ. Μα καλά τώρα με τους άσχετους θα ασχολουμαστε? Που δεν ξερουν? Αντε ρε σιγά τώρα μην πω για το βδσμ. Έτσι η κουλτούρα τους σταδιακά ξεχαστηκε. Η νέα κουλτούρα που εγκατασταθηκε, είναι λίγο πιο pop. Που και που, κάνας παλιός η καμιά παλιά πετάει μια σοφια. Αλλοτε βαριεστημενα και ξυνα, άλλοτε και με κεφι. Πω πω σκεφτεται, εγώ ξέρω τοσα, ενώ αυτοι... μπλεμπα, μπλιαχ.

    Και ο καιρός περναει. Οι παλιοί λένε ότι έκαναν το χρέος τους, αλλά οι νέοι είναι pop και ψάχνονται ρε παιδί μου πολύ κ τους βαριομαστε.

    Οι παλιοί όμως ξέχασαν τη μεταλαμπαδευση της κουλτούρας τους. Το άφησαν στην τυχη, γιατί άλλο είναι να φτιάχνεις ένα φόρουμ κ άλλο να μεταλαμπαδευεις την κουλτούρα του στους νεοεισερχομενους. Θέλει πάνω από 10 χρόνια μπουρου μπουρου για να το πετύχεις αυτο. Αλλά τι λέω τωρα; 10 χρονια; σωπα ρε παιδάκι μου αυτό θα κάνουμε τωρα? Και είμαστε κ σνομπ, κ μεγαλωσαμε κιόλας κ πονάει η μεση.

    Έτσι το φόρουμ πέρασε στους νεους. Πιο δροσεροι οι νέοι με περισσότερα ενδιαφεροντα. Όχι τόσο βδσμ όσο οι παλιοι. Εξάλλου κ το βδσμ έγινε μόδα. Ολες οι κοπέλες βάζουν κ από ένα κολάρο στο λαιμό τους, στην έξοδο τους. Το φόρουμ θα μας τα μάθει αυτα? Αφού τα ξέρουμε από μόνοι μας. Α, ποια καλή ταινία είδες να τη δω κ εγω? Σκλαβα, κάτω στα πόδια κάνε μασάζ κ αύριο να γυρίσεις την ταινία στο ντιβινταδικο.
     
  10. cadpmpc

    cadpmpc Contributor

    Να φανταστώ τον @Arioch , φωτισμένο εσωτερικώς, σαν τον Αγκαλίτσα Μελισσάκη, να μείνωπό κανά κρότο νυχτιάτικο...
     
  11. Alpha Wolf

    Alpha Wolf Ενας, αλλα Λυκος.

    Παππου, τον "παλιο καλο καιρο" δεν ηντανε ολα ροδινα. Και αρρωτειες υπηρχανε, και φτωχεια υπηρχε, και πολεμοι, και θανατοι και πολλα αλλα κακά.

    Απλα, τοτε ησουν νεος, παππου. Ησουν νεος. Ειχες δυναμη, ειχες ζωντανια, ησουν νεος.

    Και, το πιο σημαντικο, γαμουσες.

    Τωρα ουτε νεος εισαι, ουτε γαμας, τα θυμασαι τα παλια και τα βλεπεις ολα ιδανικα και ροδινα.
     
  12. cadpmpc

    cadpmpc Contributor

    Αγκαλίτσες Μελισσάκηδες, αριστερά ο @Arioch , δεξιά εγώ...
    Φωτισμένα μυαλά...