Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Νάρκισσοι-σχέσεις, πως μπλέξατε μαζί τους, πως να ξεμπλέξετε, αν θέλετε!

Συζήτηση στο φόρουμ 'Σεξ και Σχέσεις' που ξεκίνησε από το μέλος brenda, στις 23 Ιουλίου 2017.

  1. Aspoume

    Aspoume Δεν μπορώ να στείλω dm

    Πρόσφατα ανακάλυψα ότι ο μυστηριώδης κυρίαρχος που με είχε εθίσει στην παρουσία του για 10+ χρόνια, ήταν απλά ένας Νάρκισσος με συναισθηματικο κενό, όσο δύσκολο και να μου ήταν πήρα την απόφαση να σταματήσω να αδειάζω τον εαυτό μου για να γεμίζει αυτός τον δικό του, να παίρνει απλά την επιβεβαιώση που αναζητούσε καθώς και φουλ ανασφαλής χωρίς να το παραδέχεται... Να παίρνει πάντα επιβεβαίωση χωρίς ποτέ να δίνει... Χωρίς δείγμα ενσυναισθησης.. Ίσως φταίω και εγώ που άφησα τον εαυτό μου να αποκτήσει συναισθήματα για έναν τέτοιο άνθρωπο.. Ξέρω πως όλο αυτό είναι πρόσφατο , τα δίχτυα του μπορούν εύκολα στο μέλλον να με ξανά παγίδευσουν και να γίνω ξανά η μαριονέτα του... Δύσκολο να ξεφύγεις από έναν ναρκισσιστη ελπίζω να τα καταφέρω!
     
  2. margarita_nikolayevna

    margarita_nikolayevna owned Contributor

    Don't look back in anger... που λέει και το τραγούδι  
     
  3. Seras Victoria

    Seras Victoria "Play stupid games, win stupid prizes" Contributor

    Είναι ένα στάδιο και ο θυμός και λειτουργεί ως προστασία από ό,τι μας βλάπτει.
     
     
  4. margarita_nikolayevna

    margarita_nikolayevna owned Contributor

    Φυσικά. Ο θυμός έχει το ρόλο "φρουρού", μας ειδοποιεί ότι κάτι πάει λάθος. Αλλά όσο είμαστε ακόμα μέσα σε αυτό.
    Άπαξ και φύγουμε, δεν έχει νόημα το look back in anger.
    Γιατί αλλιώς είναι σίγουρο ότι θα
    ...
     
  5. espimain

    espimain Contributor

    Είχατε κάνει κάποια συμφωνία που δεν τήρησε;
     
  6. tithon

    tithon Contributor

    αν ξυπνάμε το πρωί κι έχουμε αλλάξει γνώμη δεν μας έχει βιάσει κανένας. απλά αλλάξαμε γνώμη.
    ζήτω η καινούρια γνώμη.
     
  7. SunDestr

    SunDestr Premium Member

    Σκέψου πως θα είσαι σε πέντε χρόνια εάν γυρίσεις και πως θα ήθελες να ήσουν αφού δεν γυρίσεις πέντε χρόνια μετά.
    Επίσης πέντε πέντε περνάνε τα χρόνια και δεν έχουν τον ατελείωτο οι πεντάδες αυτές ούτε οι ευκαιρίες είναι επ άπειρον.
    Εκμεταλευσου το χρόνο που σου που σου απομένει υπέρ σου.
     
  8. Aspoume

    Aspoume Δεν μπορώ να στείλω dm

    Οχι.. Δεν είχαμε κάποια συμφωνία που δεν τήρησε... Δεν είναι όλα συμφωνίες στην ζωή και ειδικά όταν μιλάμε για τόσα χρόνια..
     
  9. Aspoume

    Aspoume Δεν μπορώ να στείλω dm

    Δεν είναι γνώμη, έκανα αγώνα για να δω την αλήθεια μέσω ψυχοθεραπείας...
     
  10. kinvara

    kinvara Δική Του Contributor

    Η χειραγώγηση και η χειριστικότητα δεν αποτελούν κυριαρχία. Και σίγουρα δεν παιρνει 10 χρονια για να ανακαλυψεις οτι ο άλλος είναι Νάρκισσος ή οτι κι αν είναι. Απλά επιλέγεις να είσαι εκεί για δικούς σου λόγους. Για δικούς σου επίσης λόγους επιλέγεις να φύγεις .. όταν και αν.
    Η κυριαρχία παρ' όλα αυτά και ο έλεγχος μέσω αυτής είναι κάτι άλλο.
     
    Last edited: 14 Οκτωβρίου 2024 at 10:38
  11. Aspoume

    Aspoume Δεν μπορώ να στείλω dm

    Και όμως μου πήρε 10 χρόνια για να καταλάβω την διαφορά μεταξύ τους... Και αυτό με την βοήθεια ειδικού ψυχικής υγείας... Επέλεγα να είμαι εκεί γιατί όπως είπα ήμουν εθισμένη στην παρουσία του και στην συμπεριφορά του στα δικά μου μάτια ήταν απλά "ο μυστηριώδης κυρίαρχος" που περίμενα το παραμικρό το πιο μικρό το πιο ανούσιο έναυσμα για να το θεωρήσω επιβεβαίωση και ένδειξη συναισθημάτων...
     
  12. iolanda

    iolanda Contributor

    Όταν λέτε μυστηριώδης;