Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Ναρκωτικά

Συζήτηση στο φόρουμ 'Κοινωνία' που ξεκίνησε από το μέλος Ηλίας, στις 9 Ιουνίου 2007.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. Zondag

    Zondag Regular Member

    Στην υγιή του έκφραση το bdsm δεν έχει καμμιά σχέση με τα ναρκωτικά είτε τα ελαφρά και πολύ περισσότερο με τα βαριά. Θα έλεγα ότι το ζητούμενο είναι ακριβώς το αντίθετο,η πληρης απεξάρτηση απο κάθε ουσιά και σε αυτή περιλαμβάνω πρώτα απο όλα τον καπνό.

    Γνώμη μου είναι ότι ενας bdsm(er) θα πρεπει να κάνει ότι είναι δυνατόν για να κρατάει το σώμα του και ολες τις λειτουργίες του σε όσο το δυνατόν καλύτερη κατασταση,και μακριά απο κάθε εθισμό...Δεν χρειαζόμαστε καμμιά ουσιά...Η πανδαισία των αισθήσεων,ο εγκεφαλικός οργασμός, η θεική έξαψη μου δημιουργεί μια D/s επαφή δεν μπορεί να συγκριθεί με καμμιά τεχνητή ευχαρίστηση ή διεγερτική διαφυγή...

    Καπνίζω (απλό τσιγάρο) εδώ και 23 χρόνια τώρα και ήδη στα 38 μου αρχίζω και βλεπω τις πρωτες συνέπειες. Αποφάσισα να το κόψω απο αυριο και θα το κανω ακόμα και αν φτασω στο σημείο να βαράω το κεφαλι μου στον τοιχο απο τη στέρηση...
     
  2. Ζondag wrote:
    "Στην υγιή του έκφραση το bdsm...."

    Το bdsm είναι κομμάτι της ερωτικής έκφρασης (αναφέρεται δηλ. στον ερωτισμό?)?
    Κατά τη γνώμη μου ναι! Ο ερωτισμός είναι κομμάτι της ίδιας της ζωής? Κατά τη γνώμη μου πάλι ναι! Η ζωή του καθενός είναι απόλυτα υγιής? Ίσως επιλεκτικά και σε σημεία, αλλά όχι γενικότερα (πάλι κατά τη γνώμη μου). Οπότε αφήστε με να αμφισβητώ την όποια "απόλυτη καθαρότητα", όταν μιλάμε για ζωή και ερωτισμό. Ωστόσο συνυπογράφω ώς προς το ζήτημα της υπερβατικότητας που χαρακτηρίζει το χώρο (....η θεική έξαψη που δημιουργεί μια D/s επαφή...)

    Υ.Γ. προς θεού, μην νομίσει κανείς οτί ανήκω σε καμία προπαγανδιστική οργάνωση ΥΠΕΡ των ναρκωτικών.
     
  3. Durcet

    Durcet In Loving Memory

    A ναι; Κάτι μου λέει πως θ' ακούσουμε ξανά ευχολόγια, θα δούμε ξανά θλιβερές στατιστικές, θα γίνουν ανούσιες εκδηλώσεις. Μπορεί και να γίνει κανένας τηλεμαραθώνιος, μήπως και μαζευτεί κανένα ποσό για κάποια θεραπευτική κοινότητα, κι επί τη ευκαιρία να προβληθούν ξανά όλοι εκείνοι που νοιάζονται για όλα μόνο όταν είναι να διαφημίσουν τον εαυτό τους... Να μη μιλήσω για όλους εκείνους που θα εκφράσουν τη συμπαράστασή τους σε όσους βρίσκονται σε απεξάρτηση, άσχετα αν την προηγούμενη μέρα ήταν οι ίδιοι που ξεσηκώνονταν γιατί το κράτος που δεν τους σκέφτεται αποφάσισε να κάνει κάποιο κέντρο απεξάρτησης κοντά στο σπίτι τους...

    Τα προβλήματα δε λύνονται με παγκόσμιες μέρες, αλλά με ειλικρινή θέληση από πλευράς των υπευθύνων και στήριξη από την κοινωνία. Η παγκόσμια μέρα κατά των ναρκωτικών θα φύγει, όμως και την επόμενη θα υπάρχουν άτομα που θ' αργοπεθαίνουν από τα ναρκωτικά. Τότε όμως κανείς δε θα σταθεί δίπλα τους...
     
Thread Status:
Not open for further replies.