Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Νομιμοποιηση του χαρεμιου

Συζήτηση στο φόρουμ 'Σεξ και Σχέσεις' που ξεκίνησε από το μέλος isnogood, στις 30 Ιουνίου 2008.

?

νομιποιηση πολλαπλων συζυγων

  1. ΝΑΙ ... υπερασπιζομαι την ελευθερια των επιλογων και το εννοω

    57,1%
  2. φυσικα και ΟΧΙ .. εχετε τρελαθει τελειως ;

    25,7%
  3. ΝΑΙ .. ΑΛΛΑ κατω απο αυστηρες προυποθεσεις που θα εξασφαλιζουν ιση μεταχειριση

    17,1%
  1. Archon

    Archon sometimes sickness has fun

    υπευθυνος και αφοσιωμενος συζυγος οχι σε μια,
    αλλα σε 5-6 ειναι μαλλον εφιαλτης!
    (αλλα αφου εχει πολλα λεφτα και δεν ξερει
    που αλλου να τα ξοδεψει... καλα να παθει!!!)
    γενικα αυτοι οι πλουσιοι μουσουλμανοι δεν την παλευουν και πολυ...

    υ.γ. παει χαλασαν και τα χαρεμια με τις σκλαβες του Πασα...
     
     
    Last edited by a moderator: 17 Απριλίου 2014
  2. female

    female Contributor



    Χαρεμοκόριτσα της αχαλίνωτης φαντασίας.

     


     



     



     


     


     



     


     



     



     




     
  3. Syrah

    Syrah Contributor

    Κυριολεκτικά ναι. Στο βαθμό που κανείς δεσμεύεται να είναι συνεπής προς ένα συμφωνητικό όπως αυτό του γάμου, όταν ο τελευταίος συνιστά δική του επιλογή και δεν επιβάλλεται έξωθεν, φρονώ πως όχι. Άπτεται προφανώς και της ιδιοσυγκρασίας καθενός και του πόσο σταθερός είναι στις επιλογές του (δεν θεωρώ απαραιτήτως τη σταθερότητα, αρετή ή ενδεικτική σύνεσης, αλλά οπωσδήποτε στοιχείο του χαρακτήρα).

    Υπογράμμισα τη διαφοροποίηση μεταξύ ελευθερίας και δέσμευσης αντιπαραβάλλοντας, ό,τι εικάζω πως είχε κατά νου ο νηματοθέτης όταν ανάρτησε το παρόν νήμα στην πραγματικότητα όπως την αντιλήφθην εγώ.

    Ο πολύγαμος Άραβας δεν είναι η "ηθικοποιημένη" version του δυτικοευρωπαίου bon viveur που συντηρεί μερικές καλλίγραμμες δεσποινίδες εντός της villa του και επιδίδονται ενίοτε σε όργια, ενώ συμπληρωματικά τον συνοδεύουν σε κοσμικά parties ντυμένες με ροζ φορέματα και έχοντας χρησιμοποιήσει την ίδια βαφή για ξανθά μαλλιά ή διακοσμούν την πλώρη του yacht του ενώ εκείνος κολυμπά με τους φίλους του. Ο τελευταίος σκέπτεται και λειτουργεί ως εργένης κατά βάση, ενώ ο πρώτος είναι προσανατολισμένος στην οικογένεια. Αυτό που έχει ο isnogood κατά νου, χρησιμοποιώντας τον όρο "χαρέμι" φρονώ πως μάλλον πόρρω απέχει από το σύγχρονο πολύγαμο.

    Εκτός αν δεν έχω κατανοήσει το σκεπτικό του νηματοθέτη.

    Δεν αντιλαμβάνομαι πώς προκύπτει το ερώτημα. Κατηγορηματικά όχι.
    Θα έλεγα πως η αφοσίωση ούτως ή αλλιώς περιέχει την έννοια της επιλογής.
     
  4. Πολλά μου αρέσει τούτο το πόλλ.

    Προτείνω, μάλιστα να υιοθετηθεί η νομιμοποίηση του χαρεμιού αυστηρώς και μόνο με την ταυτόχρονη απαγόρευση της μισθωτής εργασίας.

    Περαιτέρω δε, επιτέλους, να κυκλοφορήσει στην αγορά βιδιεσεμική παραλλαγή του γνωστού SimCity, SmCity μπρε.

    Υ.Γ.: Όταν δεν μπορείς να τα βγάλεις πέρα με τον εαυτό σου, φαντασιώνεσαι οτι τα βγάζεις πέρα με πολλούς... και μετά νάνι
     
  5. isnogood

    isnogood afterall, true love is the ultimate fantasy Contributor

    το σκεπτικο του νηματοθετει δεν εχει να κανει αμμεσα ουτε με το μουσουλμανικο καθεστως ουτε με καποιες περιπτωσεις πλουσιων οπως πολυ σωστα ειπε η Syrah ...
    Η αρχικη μου σκεψη πηγαζει :
    α) απο το δεδομενο των γαμων της Τηλου , οπου πλεον μιλαμε για πληρη απελευθερωση των ερωτικων-συντροφικων επιλογων .. και σαφως αυτο επεκτεινετε σε οτι κατεβαζει η κουτρα του καθενος (καλη ωρα η δικη μου) ..
    β) απο ενα ηδη υπαρκτο φαινομενο (εχω γραψει σε προηγουμενο ποστ) που ταυτοχρονα ειναι κοινο μυστικο ... και αναρωτιεμαι ΓΙΑΤΙ ;;;
    σιγουρα τα κινητρα ενος τετοιου δικαιωματος δεν θα ηταν ουτε για τους μουσουλμανικους λογους οπου ο γυναικιος πληθυσμος υπερτερει σε αριθμο ενω ταυτοχρονα υπολειπεται σχεδον ολοκληρωτικα σε κοινωνικες ευκαιριες για εργασια ... αλλα ουτε και για τις περιπτωσεις πλουσιων που συνανταμε στον Δυτικο κοσμο και στην ουσια συντηρουν συνοδους και οχι συζυγους .....
    Μιλαμε για μια μεριδα Ελληνων που εχουν την οικονομικη δυνατοτητα να θρεψουν 3 και παραπανω στοματα και θελουν μια γυναικα που να ειναι νοικοκυρα του σπιτιου τους , μητερα των παιδιων τους , μητερα δικη τους , μασερ τους και οικονομος του σπιτιου τους ... αλλα και μια αλλη , σεξυ , τσαχπινογαργαλιαρα που να τους κανει τα τσιμπουκια και τα κατουρηματα του αιωνα , να λαμπει διπλα τους στις βραδυνες εξοδους να ειναι η ψυχολογος τους κτλ κτλ .... με αλλα λογια συζυγος και ερωμενη σε κανονικη συμβιωση ...
     
  6. Tropical_Storm

    Tropical_Storm Regular Member

    Ονειρο θερινου νυκτος
     
  7. Mirella_trans_Domme

    Mirella_trans_Domme Contributor

    Αυτην την στημενη στην προτελευταια φωτο, πολυ θα ηθελα να της μαυρισω το κωλαρακι με ενα καμουτσικι.
    Ασχετο με το νημα αλλα μου βγηκε αυθορμητα.
     
  8. blindfold

    blindfold Contributor

    αγαπητή γυναίκα ,πολύ της μόδας ήταν τότε οι οδαλίσκες...

    υπάρχει περίπτωση να είμαστε κάτι σαν οικογένεια πολλοί άνδρες με πολλές γυναίκες και το βράδυ σε ένα ΤΕΡΆΣΤΙΟ κρεβάτι να κάνουμε παρτούζες ;;;  
     
  9. female

    female Contributor


    Να κι ένας ... οδαλίσκος...

     




    και μερικές οδαλίσκες κατά Henri Matisse -- Του άρεσε να τις βάζει συνήθως να του ποζάρουν σε χώρους με πλουμιστά υφάσματα και ταπετσαρίες με ένα σωρό χαρούμενα χρώματα και σχέδια. Ένα χαρούμενο, πολύχρωμο χαρέμι, λάγνων, ήρεμων, νωχελικών γυναικών.



     




     




     




     




     




     





     



     










    Οργιαστικές καταστάσεις διονυσιασμών ε; Κοινοβιακών... Χρειάζονται ανοιχτά μυαλά, απουσία χαζής κτητικότητας και τεράστια ποσά επικοινωνίας, καθώς και συμβατότητες των μελών. Τα παιδιά των οργιαστών θα μεγαλώνουν συλλογικά;


     
  10. Tropical_Storm

    Tropical_Storm Regular Member

    Female, μου αρεσει πολυ ο "οδαλισκος" σου. Αχχχχ
     
  11. Mirella_trans_Domme

    Mirella_trans_Domme Contributor

    Και εμενα βρε παιδι μου αλλα...........................θελω να πω........το..................κουκουνακι του μοιαζει πιο πολυ με την σφυριχτρα του διαιτητη.
    Φρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!off side!!!! 
     
  12. Tropical_Storm

    Tropical_Storm Regular Member

    Εχεις δικιο. Ειναι και κουτσος.