Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Οι Βασικοί τύποι εκπαίδευσης σκλάβου- υποτακτικού στο BDSM

Συζήτηση στο φόρουμ 'Γυναικεία Κυριαρχία' που ξεκίνησε από το μέλος SM_Art_Lady, στις 6 Σεπτεμβρίου 2006.

  1. Alpha Wolf

    Alpha Wolf Ενας, αλλα Λυκος.

    Ασκώ συναινετικο BDSM και αποστρεφομαι παραβατικες νοοτροπίες και συμπεριφορές.

    Τα υ οφείλει να ακολουθεί τους κανόνες μου. Σε περίπτωση που αδυνατεί, παύει να είναι υ μου. Είναι ελεύθερο να βρει άλλο Κ που να του ταιριάζει καλύτερα. Αυτό δεν αξιολογεί το άλλο Κ. Είναι απλά ένα γεγονός.

    Στοχευμενη συνέντευξη δίνει μονοδιάστατα αποτελέσματα. Ο πραγματικός χαρακτήρας και οι ανάγκες εκμευευονται με φαινομενικά άσχετες ερωτήσεις ή συμβάντα.

    Πολλά Κ εκπληρωνουν τις ανάγκες του υ για διάφορους λόγους. Συμβαίνει το Κ να έχει πιαστεί απ τη μύτη, χωρίς να το πάρει καν χαμπάρι. Υπερφιαλοι και αδύναμοι χαρακτήρες που πρέπει συνέχεια να αυτό-επιβεβαιώνονται είναι πιθανότερο να πέσουν σ αυτή την παγίδα. Η ποιότητα του υ καθρεφτίζει την ποιότητα του Κ.
     
    Last edited: 28 Ιανουαρίου 2020
  2. AuroraBorealis

    AuroraBorealis Άπαντα είναι μπίζνες

    Κάθε υποτακτικό μέλος μοιραία προσαρμόζει τις διαδικασίες. Οι ανθρώπινες σχέσεις είναι πάντα τόσο δυναμικές και οι άνθρωποι πάντα τόσο διαφορετικοί μεταξύ τους για να μπορώ να υποστηρίξω, τουλάχιστον προσωπικά, ότι ένα σετ από ίδιες προσεγγίσεις και διαδικασίες (που επιτυχώς κάποιες στιγμές είχαν οδηγήσει σε επίτευξη στόχων) αρκούν για πάγια και καθολική εφαρμογή.

    Εκτός και αν περιοριστούμε στο θεώρημα ότι ένα σταματημένο ρολόι δύο φορές την ημέρα θα δείξει την σωστή ώρα.
     
  3. kinvara

    kinvara Δική Του Contributor

    Μήπως όμως πριν από αυτό σκοπός της εκπαίδευσης, είναι να κατανοήσει - αποδεχθεί το υ αυτό που είναι -αν είναι- ;
     
  4. subwhat

    subwhat Gandalf's property, not for sale Contributor

    Δεν παθαίνουμε τίποτε.
     
  5. AuroraBorealis

    AuroraBorealis Άπαντα είναι μπίζνες

    Εξαρτάται από το τι ορίζει ο καθένας εκπαίδευση. Για μένα η εκπαίδευση δεν αποσκοπεί στην διευκρίνηση του στάτους. Στην διεύρυνση ναι.
     
  6. AuroraBorealis

    AuroraBorealis Άπαντα είναι μπίζνες

    Μου αρέσετε.
     
  7. kinvara

    kinvara Δική Του Contributor

    Όλα αυτά σε τι έχουν σχέση με τις ερωτήσεις μου; Δεν θέλετε να απαντήσετε; Δεκτόν. Αλλά μου μιλάτε εμμέσως και εγώ σας απευθύνομαι όντως στοχευμένα, για κάτι που εσείς είπατε. Καθόλου άσχετες οι ερωτήσεις μου. Για μένα  
     
  8. Alpha Wolf

    Alpha Wolf Ενας, αλλα Λυκος.

    Φυσικά  
     
  9. kinvara

    kinvara Δική Του Contributor

    Δεν αποσκοπεί στην διευκρίνηση για το Κ ή το υ μέλος;
     
  10. AuroraBorealis

    AuroraBorealis Άπαντα είναι μπίζνες

    Πως θα μπορούσε ένας ενδεχόμενος πρότερος σκοπός της εκπαίδευσης να κατανοήσει ή να αποδεχθεί το υποτακτικό μέλος αυτό που είναι, να αποσκοπεί στην διευκρίνηση του στάτους του κυριαρχικού μέλους ?
     
  11. kinvara

    kinvara Δική Του Contributor

    Ε;   
    Δεν ρώτησα αυτό. Σαφώς μιλάμε για το υ μέλος.
    Αν όμως η εκπαιδευση δεν αποσκοπεί στην διευκρίνηση του στάτους τότε για ποιον από τους Δ/δύο; ο Κ μπορεί να αντιλαμβάνεται πως έχει ή δεν έχει μπροστά του ένα υ και τον ίδιο δεν χρειάζεται καμία διευκρίνηση. Το υ το αντιλαμβάνεται; Και αν όχι πως θα το αντιληφθεί αν όχι μέσω της εκπαίδευσης;
     
  12. Arioch

    Arioch Μαϊμουτζαχεντίν Premium Member Contributor

    Ποιες είναι οι κυριαρχικές εκδηλώσεις; Όπως το βλέπω εγώ η κυριαρχία είναι αποτέλεσμα. Τι σημασία έχει ο τρόπος που το παίρνεις εφόσον καταφέρεις να το πάρεις; Αυτός που κινεί τα νήματα πίσω από τις κουίντες παίρνοντας αυτό που θέλει, δεν κυριαρχεί;