Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Οι "μύγες" του bdsm

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος Master V, στις 2 Ιουνίου 2009.

  1. elfcat

    elfcat . Contributor

    Απάντηση: Οι "μύγες" του bdsm

    Συμφωνούμε, το τελευταίο δε προϋποθέτει πρίν μπεις στο δημόσιο διάλογο νά έχεις ήδη διαχωριστεί από την άποψή σου.
    Συγνώμη για την παρέμβαση, και χωρίς παρεξήγηση, μια πιο πετυχημένη τεχνική είναι να σκέφτεστε ότι δεν ανακαλύψατε το νόμο της σχετικότητας..., ούτε ζωγραφίσατε την γκουέρνικα Αυτό μειώνει κατά πολύ τα επίπεδα τυχόν αλαζονείας και την αίσθησης της ξεχωριστότητας, που οδηγεί στο αίσθημα της μοναξιάς, θυμίζοντας με ένα αδυσώπητο τρόπο ότι we are ordinary people  
     
    Last edited by a moderator: 14 Ιουνίου 2009
  2. female

    female Contributor

    re: Οι "μύγες" του bdsm



    Προσφάτως ο εχθρός μου εδώ στο φόρουμ είναι η ανία του απολύτως προβλεπόμενου.


    Θενκ γκοντ φορ δε σάινιγκ σταρζ οφ δε φόρουμ! Ολέ!

     
  3. Syrah

    Syrah Contributor

    Re: Απάντηση: Οι "μύγες" του bdsm

    Καταλαβαίνω αυτό που εννοείς. Σχετικά με τη μοναξιά ως απόρροια της αίσθησης μοναδικότητας θα επιχειρήσω να γράψω εκτενέστερα όπως προανέφερα σε άλλο νήμα, οπότε προς το παρόν δεν θα επεκταθώ εδώ.

    Θα ήθελα μόνο να διευκρινίσω αύθις, γιατί μάλλον δεν έγινα κατανοητή από μια μερίδα συνομιλητών, πως μοναδικός δεν αισθάνεται κανείς ένεκα έπαρσης, μόνο όταν έχει σημειώσει κάποια διεθνούς βεληνεκούς επιτυχία. Κάθε άνθρωπος είναι μοναδικός.
     
  4. blindfold

    blindfold Contributor

    re: Οι "μύγες" του bdsm

    ενδιαφέρων .. ,ώστε τι είναι αυτά που όταν τα ακούμε βλέπουμε τεντώνοντε οι ευαίσθητες χορδές μας ..

    προσωπικά στο αποκορύφωμα του εγωϊσμού μου ,"μύγα" με χτυπά από τα δικά μου λεγόμενα και κυρίως πράξεις .
    βέβαια αν μερικές φορές αδιαφορώ για τα όσα λένε και κάνουν οι άλλοι είναι επειδή δεν τα καταλαβαίνω κιόλας (ίσως λόγο διαφορετικού τρόπου σκέψης.. ) και όχι απλά από ένδειξη ανωτερότητας (κάτι καθαρά εγωμανές.. )

    δίνω την εικόνα κάποιου απαθή ; ίσως είμαι δεν το αποκλείω !

    συνήθως αρέσκομαι να προκαλώ ,να ξυπνάω το μυγάκι σε άλλους (κυρίως άλλες )

    όταν μου λένε ότι είναι κυριαρχικές αλλά σεξ προτιμούν να κάνουν με έναν νταβά παρά με το υποτακτικό σκλαβάκι τους ,εγώ καταλαβαίνω ότι το υποτακτικό σκλαβάκι απλά υπάρχει για αν τις βολεύει και αυτάς καυλώνουν μόνο όταν νιώθουν αδύναμες ...

    όταν μου λένε πόσο άσχημες είναι για να τους απάντησω ότι δεν είναι έτσι και να αρχίσω να τις κολακεύω ,όχι είτε από ηλίθια ειλικρινία είτε εριστικά απλά συμφωνώ μαζί τους και έχω και το θράσος να τους προτείνω και λύσεις ... ίσως γιατί και εγώ όταν αναφέρω ότι έχω μεγάλη κοιλιά περιμένω να ακούσω μία προτεινόμενη λύση παρά άλλο ένα καλόπιασμα

    και εδώ που τα λέμε μυγιάζομαι τρελλά αν και δεν φαίνεται όταν όλοι μου λένε τι πρέπει να κάνω ,χαίρω πολύ χαιρόπουλος και εγώ το ξέρω ,θα είχε μεγαλύτερο ενδιαφέρων αν προτείνατε χέρι βοηθείας παρά να μου το παίζετε ξερόλες προσπαθώντας να "βοηθήσετε" ...

    ίσως γράφω εκτός θέματος είναι χαράματα και δεν κοιμήθηκα καλά ,είμαι και γενικά χαζός δεν καταλαβαίνω υποννούμενα ,ας πω καλύτερα απλός ... χαζός για εσάς  



    υ.γ. ένα από αυτά που πρόσεξα είναι "παράδοση στο φόβο και τη δειλεία" ειλικρινά το βρίσκω ερεθιστικό να βλέπεις το σκλαβάκι σου να παραδίνεται σε αυτά τα στοιχεία μπροστά σου ,και εξίσου ερεθιστικό είναι να παραδίνεσαι ,όχι μόνο σε αυτό αλλά και γενικευμένα

    θα ήταν ενδιαφέρων να δω ένα νήμα σχετικά με αυτό το θέμα μιάς και μερικοί ίσως να μην αντιδρούν ανάλογα / αναφέρομαι πάντα στα πλαίσια αλγολάγνων ερωτικών παιχνιδιών ...
     
    Last edited: 15 Ιουνίου 2009
  5. TheWildOne

    TheWildOne Regular Member

    re: Οι "μύγες" του bdsm

    Καταρχήν το μέγεθος του φόβου έχει να κάνει και με το ενδογενές άγχος που κουβαλάει κάποιος και συνήθως το αυξημένο ενδογενές δείχνει μια "παθογένεια".

    Σχετικά με τις απόψεις που γράφτηκε κάτι πιο πάνω, εγώ όταν έχω άποψη, έχω άποψη, και δεν την κουνάει κανένας ειδικός, το πρόβλημα είναι ότι πολλές φορές και για πολλά θέματα μας λείπουν στοιχεία και αυτό δεν διορθώνεται με το να εισέλθει κάποιος πιο ειδικός στην συζήτηση, εκτός αν έχει στοιχεία. Καλύτερα λοιπόν ξεροκέφαλος παρά θύμα....
     
    Last edited: 15 Ιουνίου 2009
  6. puppetmaster

    puppetmaster Regular Member

    re: Οι "μύγες" του bdsm

    Ω ναι!! Beautiful contraption!!