Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Ομοφυλοφιλία: Ας ανοιχτούμε επιτέλους...

Συζήτηση στο φόρουμ 'Σεξ και Σχέσεις' που ξεκίνησε από το μέλος Lady_in_Red, στις 5 Μαρτίου 2008.

  1. Dark_Explorer

    Dark_Explorer Κλωθώ: ἄτρακτον στρέφειν Contributor

    @feet-lover
    Να σου πω... επειδή επιθυμώ να τεκνοθετήσω με την καλή μου, να σε στείλω να δείρεις όσα άτομα μου στέκονται εμπόδιο;
     
  2. το φτηναινεις προσπαθωντας (δευτερη φορα) να μου πεις εμμεσως να το βουλωσω . οχι
     
  3. Iagos

    Iagos Contributor

    Προσπαθώ να σου μιλήσω για τη μουσική και τα ωφέλη της....



    Επίσης βοηθούν τα ταξίδια και το διάβασμα....
     
  4. Iagos

    Iagos Contributor

    Ανακοίνωση του Pride 2023

    "Για λόγους ασφάλειας, παραγωγής, χωροταξικών θεμάτων, καθώς και πολιτικής ουδετερότητας του θεσμού του Athens Pride πήραμε την απόφαση να μην ακυρωθεί ή αναβληθεί το Athens Pride 2023, αλλα αντ' αυτού να μετακινηθεί στην πλατεία Κοτζιά και να πραγματοποιηθεί κανονικά στις 10 Ιουνίου.
    Τα περίπτερα και η σκηνή θα λειτουργούν κανονικά στην πλατεία Κοτζιά και η πολύχρωμη πορεία μας θα κατακλύσει τους δρόμους της Αθήνας, ξεκινώντας από εκεί, θα περάσει μπροστά από τη Βουλή και θα καταλήξει και πάλι στην πλατεία Κοτζιά, όπου η βραδιά θα κλείσει με τη συναυλία και το ανοιχτό πάρτι στην πλατεία!
    Μια φορά κι έναν καιρό... δεν ακυρώθηκα!! Άλλαξα Πλατεία."

    https://www.efsyn.gr/ellada/dikaiom...kotzia-metakineitai-logo-nd-athens-pride-2023
     
    Last edited by a moderator: 5 Ιουνίου 2023
  5. ευτυχως σαββατο. αν το κανανε κυριακη θα γινόταν η μικροτερη ενοχληση στους δρόμους. και λόγω κυριακάτικης αργίας πιο μεγαλη συμμετοχη. για να δουμε θα χει παρατραγουδα;
     
  6. aenaosss

    aenaosss Regular Member

    Ένα πολύ υποθετικό ερώτημα προς κάθε κατεύθυνση. Αν, λέω, ΑΝ , κάποια στιγμή το 70% του πληθυσμού γίνονταν ομοφυλόφιλοι και γινόντουσαν ζευγάρια, τί θα τεκνοποιούσαν, πού θα έβρισκαν παιδιά; Τι θα έκαναν στην προκειμένη περίπτωση;Μια υπόθεση είναι , μπας και δουν κάποια άτομα το πρόβλημα κατάματα κι όχι να παίρνουν θέση κατά το δοκούν. Σημ. Η διαφορά -γιατί λέγεται κι αυτό- ανάμεσα σε ετερόφυλα ζευγάρια και και ομοφυλόφιλα, είναι ότι τα πρώτα θέλουν και ΔΕΝ μπορούν, ενώ τα δεύτερα, μπορούν αλλά ΔΕΝ θέλουν.
    Και μόνο η κατηγοριοποίηση , σε κοινότητες, μερίδας κόσμου, δεν σημαίνει ότι μόνοι τους διαφοροποιούνται απ τον υπόλοιπο κόσμο και διαχωρίζονται;
     
    Last edited: 5 Ιουνίου 2023
  7. Guiltless

    Guiltless Handle with care

    Δεν κατάλαβα, τι θέλουν και δεν μπορούν τα ετεροφυλόφιλα ζευγάρια και μπορούν αλλά δεν θέλουν τα ομόφυλα; Τεκνοποίηση; Μήπως είναι ανάποδα;
     
  8. sapfw

    sapfw out of order Contributor

    Ω θεοί, είχαμε το τυρί μας ήρθε και το ψωμί...

    Τι εννοείς "γίνονταν"; Να γεννιόντουσαν δηλαδή ετεροφυλόφιλοι και στην πορεία να τους προέκυπτε ομοφυλοφιλία; Κάτι σαν αρρώστια δηλαδή;

    Και ποιο ακριβώς είναι το πρόβλημα; Ο πολλαπλασιασμός του ανθρώπινου είδους; Τελευταία φορά που τσέκαρα, μια χαρά τα πήγαινε... με τα ίδια ποσοστά ομοφυλοφιλίας ανά τους αιώνες

    Καμία κατηγοριοποίηση δε θα υπήρχε αν υπήρχε σεβασμός και αποδοχή της διαφορετικότητας

    Εν κατακλείδι... Πού θέλεις να καταλήξεις με αυτό το ρητορικό ηθικοπλαστικό ψευτοδίλημμα;
     
  9. Dark_Explorer

    Dark_Explorer Κλωθώ: ἄτρακτον στρέφειν Contributor

    Σπερματέγχυση με δωρητή σπέρματος, παρένθετη μητέρα, εξωσωματική... ευτυχώς, η υποβοηθούμενη γονιμοποίηση δεν στέκεται στα δεντρά.
    Γνωρίζω, προσωπικά, ομόφυλα ζευγάρια που έχουν αποκτήσει παιδιά μέσω αυτών των μεθόδων και ζουν υπέροχα.
     
  10. aenaosss

    aenaosss Regular Member

    Επειδή κάποια άτομα κάνουν πως δεν καταλαβαίνουν..... Ετερόφυλα ζευγάρια που θέλουν αλλά δεν μπορούν (επειδή μάλλον τώρα κατέβηκες στη Γη) που έχουν κάποιο πρόβλημα οργανικό. Τα ομοφυλόφιλα που ΔΕΝ έχουν οργανικά προβλήματα μπορούν ή όχι; Ξαναρωτάω : Μπορούν; Ναι ή όχι;
    Μου είναι αδιάφορο όλο αυτό αλλά όταν διαβάζω ανοησίες τριασδιάστατες δεν μπορώ να μην πω κάτι. Η προσπάθεια ρεβανσισμού είναι πασιφανής, άλλωστε. (Ομοφυλόφιλοι στην εξέδρα Pride να επιδίδονται σε φιλιά και χάδια ντυμένοι με ράσα, δεν προκαλούν το θρησκευτικό αίσθημα της κοινωνίας; Εμένα μου ήταν αδιάφορη η "εικ΄'ονα" όμως ήταν πρόκληση που φυσικό ήταν ξενίσει πολύ κόσμο. " Η δράση φέρνει αντίδραση"
    Αν το ζευγάρι είναι άντρες πώς θα γινόταν σπερματέγχυση; Καλύτερα θα ήταν να υπήρχαν οι "δωρητές" παιδιών. Να χαρίζουν τα παιδιά τους στα ομοφυλόφιλα ζευγάρια. Να δείξουν πόσο γενναιόδωροι είναι . Άκου κει σπέρμα...... Αυτή θα ήταν ιδανική κοινωνία!!!!!!!!!!!
     
  11. Dark_Explorer

    Dark_Explorer Κλωθώ: ἄτρακτον στρέφειν Contributor

    Αχ! Τα "Αγόρια στο Ντουζ" χάλασαν τα παιδιά μας. Σουηδία, άνθρωπά μου, πάνε να μας κάνουν. Μείνε στο δεντρί εσύ μην τυχόν και μας τα κόψουν και μας έρθει ο ήλιος κατακούτελα.
     
  12. aenaosss

    aenaosss Regular Member

    Όταν δεν έχουμε απάντηση αρχίζει η μπουρδολογία, Καλή συνέχεια....