Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Ομοφυλοφιλία: Ας ανοιχτούμε επιτέλους...

Συζήτηση στο φόρουμ 'Σεξ και Σχέσεις' που ξεκίνησε από το μέλος Lady_in_Red, στις 5 Μαρτίου 2008.

  1. Iagos

    Iagos Contributor

    Σοβαρά;

    Ξέρεις πολλά trans άτομα να προσλαμβάνονται σε εργασιακούς χώρους;

    Μήπως πήρε το αυτί σου για κάτι ούγκανα που έκαναν σαματά επειδή κάποια drag queens άτομα προσκλήθηκαν να διαβάσουν παραμύθια σε παιδιά;

    Ξέρεις πόσα περιστατικά ομοφοβικής και ρατσιστικής βιας έχουν καταγραφεί το 2022;

    Μήπως πήρε το αυτί σου τον καθηγητή στο Ίλιον που απέβαλε trans έφηβο μαθητή λέγοντας του ότι είναι η ντροπή του σχολείου;

    Ξέρεις πολλά ΛΟΑΤΚΙ ζευγάρια που μπορούν να φιληθούν στο δρόμο χωρίς να φάνε κράξιμο;

    Τώρα θα Μου πεις με τα μυαλά που κουβαλάς "Ας πρόσεχαν να είναι αθόρυβοι"

    Όσο και να θες να κρυφτείς ο ρατσισμός δεν κρύβεται...
     
    Last edited: 10 Απριλίου 2023
  2. sapfw

    sapfw out of order Contributor

    Φίλη μου μετακόμισε λόγω εργασίας με τη σύντροφό της σε ημιαστική περιοχή πέριξ της Θεσσαλονίκης... Εδώ και 6 μήνες, ακόμα δεν έχουν βγει έξω για καφέ/φαγητό, δεν τολμάνε...

    Ελλάδα 2023 @feet-lover
     
  3. iDontKnow

    iDontKnow Regular Member

    Case in point. Αδιάφορο το πώς νιώθει ένας σις στρέιτ άντρας πάνω σε θέματα της LGBTQ+ κοινότητας, δεν βιώνετε εσείς τις διακρίσεις που βιώνουμε εμείς.

    Φταις, όπως φταίει ο καθένας με την Κυρ-Παντελίδικη νοοτροπία "μακρυά από τον κώλο μου και όπου θέλει ας μπει". Γιατί αυτή η νοοτροπία είναι που επιτρέπει στο αυγό του φιδιού να εκκολαφτεί.

    Κι εγώ αν ήμουν άντρας μπορεί να είχα αυτή την αντιμετώπιση. Ως γυναίκα, το βουλώνω και προχωράω γιατί ξέρω ότι αν κάνω κάποια κίνηση και γίνει escalate το θέμα μπορεί να βρεθώ σε κίνδυνο. Και αυτό το λέω με βάση εμπειρία μου από πραγματικά περιστατικά που έχουν συμβεί. Ξανά, τα βλέπετε όλα μέσα από το πρίσμα του προνομίου σας.
     
  4. Dark_Explorer

    Dark_Explorer Κλωθώ: ἄτρακτον στρέφειν Contributor

    Ήδη από τα δύο πρώτα, έχεις αντίφαση.
     
  5. Brt

    Brt #ολαπολυ

    καλά αυτή η φράση είναι τόσο φρικιαστικά πασέ, γκριντζιλικι εντελώς. Και μόνο που τους διαχωρίζεις «τους πούστηδες», Νταξ, είσαι 30 χρόνια πίσω.

    κι εγώ δεν έχω πρόβλημα να βγω με ξανθές, αρκεί να μην μας επιδεικνύουν συνεχώς την ξανθη κόμη τους. Κάπου έλεος δηλαδή. Ας είναι αθόρυβες.
     
  6. ποιο ειναι το προνομιο μου που εγω δεν ξερω; οτι και να πω το χρησιμοποιητε εναντιον μου. νομιζω οτι ο γραπτος μου λογος παρεξηγηται. δεν εχω πραγματικα θεμα με την διαφορετικοτητα να το πω ετσι. στη ζωη μου το απεδειξα αυτο , με πιστευετε δεν με πιστευετε με αφηνει τελειως αδιάφορο.
     
  7. να βγουν να φανε.2 γυναικες που θα βγουν για φαγητο οι πρώτες ή οι τελευταίες θα είναι ; εγω θα ετρωγα ανετα μαζι τους θα εβγαινα για καφε. αν χαιδευοντουσαν μπροστά μου σαν αγαπημένο ζευγάρι πάλι θεν θα έιχα θεμα. αν δεν τολμησουν εχουν και αυτες μεριδιο ευθυνης. αν φοβαμαι να οδηγησω αυτοκινητο δεν μου φταίει μονο ο δρομος.
     
  8. Iagos

    Iagos Contributor

    Μήπως καλύτερα να μη γράφεις και να είσαι αθόρυβος;

    Είναι και αυτό μια λύση για να μην σε παρεξηγεί και κανείς...
     
  9. Iagos

    Iagos Contributor

    Τέτοια μεγαλοψυχία δύσκολα τη συναντάει κανείς στις μέρες μας....

    Και ποιος σου είπε ότι ένα ζευγάρι γυναικών θέλει έναν άντρα στην παρέα να τις παίρνει μάτι και να κρυφοκαυλώνει;

    Πόσο γλοιώδες είναι αυτό που υπονοείς το έχεις καταλάβει;

    Και μην κρύβεσαι...

    Τα σάλια σου διαπέρασαν την οθόνη...
     
  10. sapfw

    sapfw out of order Contributor

    είναι ξεκάθαρη η άγνοια σου...
    αλήθεια, εσύ χρειάστηκε να "τολμήσεις" να βγεις με τη σύντροφό σου; πώς; όχι; ε, τότε δε δικαιούσαι να μιλάς για τόλμη.-
     
  11. οχι μονο τολμησα να κανω μία σχεση που ουτε οι δικοί μου ουτε οι δικοί της ΕΝΕΚΡΙΝΑΝ , αλλα βγαίναμε κανονικά και συνεχεια , και σε καφε και σε ταβνερνα και στην πλαζ και παντου. και ζήσαμε 30 χρόνια μαζι ωσπου εφυγε από κορονοιο. αν ενας ανθρωπος διακαιουται να μιλάει για τολμη διαφορετικότητας ειμαι εγω.
     
  12. να μιά μορφή "εμμεσου" περιορισμού κύριε που μας το παίζεις επασναστάτης και καλά. θα γράφω κι ας πέφτετε ολοι πανω μου. δικαιωμα μου είναι.