Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

"Ο/Η Κ δεν είναι γκόμενος-α"

Συζήτηση στο φόρουμ 'Κυριαρχία - υποταγή D/s' που ξεκίνησε από το μέλος Brigitte, στις 9 Νοεμβρίου 2016.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. estelwen

    estelwen χρήσιμη Contributor

    Also sprach Madeleine: "Παίζει να είμαι & off-topic, Ει! Ερώτηση: Kυρίαρχο/η θέλετε ή γκόμενο/α στα 4;". Προσωπική επίθεση στο πρόσωπο της @Brigitte? xmmm, nope. Είναι ερώτηση, αναφέρει ότι ίσως είναι οφφτόπικ, χρησιμοποιεί πληθυντικό γενίκευσης.
    Το αναφέρω αυτό για να φανεί η διαφορά με τον πληθυντικό με τον οποίο εσύ της απαντάς,
    "Για οσους δεν το καταλαβαν (ή εκαναν οτι δεν το καταλαβαν)". Το υπογραμμισμένο είναι προσωπική επίθεση: κατηγορείς τους υπόλοιπους για κακοβουλία.

    Ίσως το παράδειγμα σε βοηθήσει να καταλάβω τι έλεγα στο ποστ μου. Συνεχίζω και το λινκάρω μήπως γίνει κατανοητό κάποια στιγμή ότι χρειάζεται σχετικότητα των παραθέσεων.

    Cookies are still far.
     
  2. Brigitte

    Brigitte Contributor

    Πρωτη επιθεση απο τον Τithon στο #157

    Αυτο δεν ηταν προσβολη και προσωπικη επιθεση..μπααα  

    Και ακολουθει το φοβερο και τρομερο δικο μου #158

    Ποιος να το ξεκινησε αραγε..?? Χμμ.. 

    Το μπι κοντινιουντ..
     
  3. estelwen

    estelwen χρήσιμη Contributor

    Έχουμε πρόβλημα συνεννόησης. Το πρόβλημα φαίνεται να είναι ότι διαβάζεις αντίθετες γνώμες ως προσωπικές επιθέσεις.

    "το να συγχέει κανείς την τρυφερότητα με το σαλιάρισμα είναι μια ικανοποιητική βάση για την κατανόηση λοιπών συγχύσεων." Που είναι το πρόσωπό σου στο κείμενο; Δεν-είναι-προσωπικό-νο-νο.

    Αν έλεγε "το να συγχέει κανείς την τρυφερότητα με το σαλιάρισμα είναι μια ικανοποιητική βάση για την κατανόηση των λοιπών συγχύσεών ΣΟΥ" τότε ναι, θα ήταν προσωπική επίθεση.

    Όπως είναι η δικιά σου απάντηση: "Καταφυγατε στο γνωστο παιχνιδι σας με τις λεξεις γιατι δεν ειχατε τί να πειτε", εσείς προσωπικά κύριε @tithon.

    Eίναι δυνατόν να μην είναι φανερή η διαφορά;

    No cookies on sight.
     
    Last edited: 10 Δεκεμβρίου 2016
  4. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    Και τι θες στην τελική @Brigitte να πέσουμε στα γόνατα, να ζητήσουμε συγνώμη για τις ΔΙΚΕΣ ΜΑΣ απόψεις, τις απόψεις δεν θα τις χλευάζεις τις απόψεις! ( ; ) Kούνα το κεφάλι σου, πλζ.
    Εμμονή σου έγινε. Ξεπέρασε το. ; - )

    Ο Κ ΔΕΝ είναι γκόμενος.
     
  5. folha

    folha deja vu

    γιατί το λες αυτό;  
     
  6. Dark_Explorer

    Dark_Explorer Κλωθώ: ἄτρακτον στρέφειν Contributor

    Αν κι αντιλαμβάνομαι πώς το εννοείς. Προσωπικά, δεν είμαι υπέρ των αναφορών και των διαγραφών. Δεν το αιτώ καθότι καθένας πρέπει να αναλαμβάνει την ευθύνη των λεγομένων του ακόμα κι αν πηγάζουν από το θυμικό. Δίνει επίσης μια καλή εικόνα στους παρατηρητές για τα άτομα που μετέχουν σε τέτοιες στειλιαροφορίες με το σπρώξιμο των ίδιων των λειτουργών του ευρύτερου συζητηρίου.
     
  7. Brigitte

    Brigitte Contributor

    Παμε παρακατω..shall we?

    Σε εσενα estelwen εκανα την παρακατω διευκρινιστικη ερωτηση, προσωπικη οπως ειπα, απλα για να μπορεσω να καταννοησω το σκεπτικο που ειχες ηδη εκφρασει. Προσωπικη μεν καθ'ολα ευγενικη δε. Ειχα ηδη ξεκαθαρισει σε προηγουμενο ποστ οτι με ενδιεφεραν πιο πολυ οι αποψεις ανθρωπων που ειχαν βιωσει κατι αναλογο.
    Και πηρα σαν απαντηση την κορυφαια απαντηση-προσβολη- ειρωνεια:

    Τα συμπερασματα δικα σας..

    Το μπι κοντινιουντ.. 
     
  8. Iagos

    Iagos Contributor

    Vanillobdsm

    Μεταμοντερνιά, άλογος αναθεωρητισμός, ημιμάθεια, αδυναμία κατανόησης της υπέρβασης που απαιτείται για να στηρίξει κανείς μια σχέση Κ/υ, απόψεις από άσχετους, γκομενιλίκια, χαζόγκομενοι και χαζόγκομενες που συγχέουν την Κυριαρχία και την υποταγή με την (β)ρομαντίλα, που υιοθετούν την σαλιάρα γιατί δεν αντέχουν την σφαλιάρα.

    Η παρούσα κατάντια δεν φύτρωσε τυχαία...

    Επωάζεται με το λίπασμα της αποψάρας εδώ και καιρό στο φόρουμ..

    Και ιδού....

    Έσκασε άνθος με αγκάθια....

    Όταν φτάνουμε στο σημείο εντός μιας bdsm κοινότητας να αναρωτιώμαστε αν ο Κυρίαρχος είναι γκόμενος, το bdsm έχει φτάσει πλέον σε πλήρη αποσύνθεση...

    Εκφυλισμός και κατάντια....
     
  9. zoeleene

    zoeleene D̶̸̡̀͏įs̡t̵͞͏o̢̢̕ŗ͝t̨̢e̢͘͜͞͞d̴̸͜͝҉

    Διότι το bdsm είναι μόνο αυτό που λένε κάποιοι. Δεν μπορεί να είναι ΚΑΙ άλλα πράγματα με τα οποία διαφωνούν αυτοί οι "κάποιοι".
     
  10. estelwen

    estelwen χρήσιμη Contributor

    Oh but we shall.
    Aναφέρεις η ίδια ότι μου έκανες προσωπική ερώτηση. Εδώ κονταροχτυπιούνται αποκλειστικά γνώμες και γραπτά. Να δούμε λοιπόν.
    Απαντάς σε αυτό, που είναι γενική τοποθέτηση, με δικιά σου προσωπική ερώτηση που αμφισβητεί το δικό μου προσωπικό βίωμα - στην οποία απέφυγα επιμελώς να σου δώσω απάντηση (μόνη σου την συμπέρανες αργότερα), και γράφεις "Αν ναι δεκτη και σεβαστη η αποψη σου, αν οχι τη σεβομαι ως αποψη σου αλλα δεν τη δεχομαι λογω ελλειψης της υποχρεωτικης (για να τη λαβω σοβαρα υποψιν) εμπειριας". Περιμένεις ευγένειες μετά; no, really.

    Αν ξεκινάς επίθεση ξέρω να αμυνθώ, δεν είμαι καν χριστιανή να κάνω υπομονή.

    Much sweat, no cookies yet.
     
  11. Tenebra_Silente

    Tenebra_Silente Contributor

  12. zoeleene

    zoeleene D̶̸̡̀͏įs̡t̵͞͏o̢̢̕ŗ͝t̨̢e̢͘͜͞͞d̴̸͜͝҉

    Άποψή σου. Έχω κι εγώ τη δική μου άποψη. Ούτε σκοπεύω να σου την κοπανάω μέχρι να συμφωνήσεις μαζί μου, ούτε να αρχίσω να σιχτιρίζω, ούτε να επιτίθεμαι, ούτε να απειλώ. Διαφωνούμε και τέλος.
     
Thread Status:
Not open for further replies.